Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658491 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1680 Dátum: 2013. Január 31. - 09:37:35 »

Tarlókon-ahol olyan a hely-vadásznak nálunk is. Míg volt területem, párszor én is próbáltam mert disznóles közben sikerült meglesni, hová járnak a kacsák. Túlzásba nem vittem mert a disznó azért előrébb való, leginkább olyankor próbáltam rá a kacsanépre amikor már erősen fogyóban volt a hold. Nem rajongtam a tarlókon, egy-egy nagyobb vízállásban éjszakázó kacsákért, ha rá kellett cserkelni valamire, nem könnyítették meg az ember dolgát.
A tavak azért vannak leeresztve, mert ezek halastavak és így szedik le róluk a halat. Télre meg nem árt üresen hagyni, had fagyjon ki az iszap.

Annyit hozzátennék Feri írásához: hogy sajnos az az általános probléma a tarlón való vadászattal, hogy  a tarlókat korán ősszel beszántják előtte meg feltárcsázzák tárcsázzák. Így nálunk szinte nincs is tarló, csak a kopasz föld.... Rííí Rííí Rííí
Ha véletlen valaki mégis hagy kukorica tarlót akkor nagyon jót lehet rajta vadászni, főleg ha még pár bála is kint marad. Felénk Jan. végén jövögetnek vissza a vonulók, és néha 100-as felhőkbe pörögnek a tarló felett.
Néha kevés egy öv, de a teríték szerény... Ördög Ördög Fejvakarás Fejvakarás Emelem

 Wave
Naplózva

Üdv End
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1681 Dátum: 2013. Január 31. - 19:57:09 »

Sziasztok!

Ma mi is kihasználtuk az utolsó lehetőséget Gábor barátommal.
A kacsák viszont nem akartak részt venni a találkozón.
Nekem nem jött semmi, Gábornak kettő, amiből sikerült egy duplára meglőnie a gácsért.
A kutya szépen ki is hozta a Dunából.

Húzás idő a Duna felett, récék nélkül.
Összességében a közepesnél gyengébbnek mondanám ez eltelt kacsa szezont.
 Emelem

Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1682 Dátum: 2013. Január 31. - 20:23:18 »

Sziasztok!

Ma mi is kihasználtuk az utolsó lehetőséget Gábor barátommal...



 Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1683 Dátum: 2013. Január 31. - 21:01:35 »

Utóbbi időkben már-már állandóvá vált tettestársammal, Ferivel és természetesen Bellával megpróbáltuk kihasználni az utolsó délutánt januárban. András vadőr is velünk tartott. Szép időnk volt nagyon:


A patak helyenként kiszélesedett, ilyen részeken reméltük a récéket.


A nád mellett bozótos is akadt a parton szépen:


Eleinte nem nagyon volt szerencsénk a récékkel, de András jó helyre állt. A róka a víz felett átdőlt vastag ágakon akart a túlpartra jutni.


Persze egy labrador akkor is apportíroz, ha a kutya sem mondja neki. És mivel meglehetősen süket is már, lebeszélni sem nagyon lehet...  Ördög Ördög Ördög


Mentünk tovább. Nem szerettem volna a közelben lenni, amikor ő kidőlt:


A végén Feri egyedül ment előre, addig mi vártunk. Bella havat találva, feldobta a talpát...  Ördög  Neki már melege volt.


Várakozás közben jöttek mindenféle szárnyasok, de sajnos magasan:



Aztán visszafelé vettük az irányt. A már "levadászott" rész is még tartogatott izgalmakat. Először egy róka állt ki elém, de kicsit messze, és észre is vett, mert elsőre nem biztosítottam ki a puskát  Woest  Ám szerencsére sikerült úgy megijeszteni, hogy egyenesen Feri elé rohant, aki nem hibázott  Igen Emelem
Majd András előtt ugrott meg egy konda disznó és törtek vissza. Nekem lett is volna talán esélyem rájuk, ha nem a  mellényem zsebében van a golyó. A mellény meg a kocsiban maradt, tekintettel a jó időre...  Tasli
Az utolsó métereken Bella, látva, hogy én még nem lőttem semmit, teljesen esélytelen helyről keltett egy récét... Vigyorog Tessék gazdi, ha magadtól nem megy!  Ördög


Érdemes megnézni, milyen fehér a koma hátsó lába.

 Emelem





Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1684 Dátum: 2013. Január 31. - 21:07:50 »

Labrador, U.Péter gratulálok.
 Emelem


Azért nem bízta a véletlenre, tudta hol fogja.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1685 Dátum: 2013. Január 31. - 21:08:16 »

Peti, ezúton is köszönöm a vadászatot. Méltó zárása volt a szezonnak.
A kacsákban ugyan nem tettem kárt, de a rókahölgy elejtésének nagyon örülök, ennyivel is nyugisabb lesz a fácánjaitok élete. Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1686 Dátum: 2013. Január 31. - 21:09:30 »

Peti, ezúton is köszönöm a vadászatot. Méltó zárása volt a szezonnak.
A kacsákban ugyan nem tettem kárt, de a rókahölgy elejtésének nagyon örülök, ennyivel is nyugisabb lesz a fácánjaitok élete. Emelem

Gratulálok neked is.  Emelem
Tedd el a májat.  Stoel
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1687 Dátum: 2013. Január 31. - 21:43:07 »

Peti, BoarFeri, labrador! Gratulálok!  Igen  Igen  Igen

Ha nem haragszotok, én is összefoglalnám milyen is volt a 2012/2013-as vízivadazás.
Nálunk amilyen biztatóan indult a tél, sajnos annyira pocsék véget ért. Decemberben, amikor az a rövid ideig tartó tartós hideg volt, akadt pár csodálatos vadászélményt adó estém. Még a nálunk oly ritka libára is volt esélyem, azt persze elszúrtam.
Január elején egy ködös szürkület és egy Devana hívó még megcsillantott valamit, amiről minden vadász álmodik, aztán azzal véget is ért a varázs.
Pedig naponta lestem az időjárás előrejelzéseket, álmodoztam, mert ígértek is még hideget. De persze semmi nem lett belőle. Volt 2 nap fagy, aztán enyhülés napokig, majd újra 2 nap hideg. Ez a szétszéledt récecsapatoknak nem tett jót nálunk, már nem nagyon tértek vissza. Nem csak a ránk eső Duna szakasz volt récétlen, hanem a szinte mindig biztos patakunk is. Pedig még új helyet is találtam, ahol eredményesen leskelődhettem volna kedvenc szárnyasaimra...
Legnagyobb bánatom viszont az, hogy Anti barátomat és fórumtársunkat nem tudtam úgy megvadásztatni, ahogy megérdemelte volna. Hiába próbáltuk még az utolsó napokban is.

Ilyenkor mindig eszembe jut 2009-2010 tele... Lehet, hogy soha többé nem lesz olyan?
 Emelem     
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1688 Dátum: 2013. Február 01. - 08:01:50 »



Péter, Eb   Emelem
Godena, nálunk sem volt a Dunán réce az időjárás miatt. Bezzeg az említett 2009-10-es télen, többször elfogyott a lőszerünk a húzások alatt. Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1689 Dátum: 2013. Február 01. - 08:04:53 »


Péter, Eb   Emelem
Godena, nálunk sem volt a Dunán réce az időjárás miatt. Bezzeg az említett 2009-10-es télen, többször elfogyott a lőszerünk a húzások alatt. Emelem


Nálunk rengeteg réce volt, van a Dunán. Nem merek saccolni, a több ezer az biztos.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1690 Dátum: 2013. Február 01. - 14:49:31 »

Peti! Igen Emelem
Az a vízből apportírozós kép, mint egy festmény. Tetszik nagyon.  Igen(Az a pici súlyfelesleg így nem is olyan feltűnő az öreglányon. Ördög) Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1691 Dátum: 2013. Február 01. - 16:22:29 »

Üdv Péter!
Gratulálok mindőtöknek! Emelem
Nagyon jó volt nézegetni a szép fotókat is!
Ne csodálkozz Bellán, mert ilyen "hőszigeteléssel" mindenkinek melege lenne... Röhög
És még most is teljesen mindegy, hogy mit kell elhozni, akkor is dolgozik! Igen
Bár ez szerintem számára nem munka, hanem jóleső elfoglaltság.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1692 Dátum: 2013. Február 01. - 20:31:16 »

Gratulálok Nektek!  Igen Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1693 Dátum: 2013. Február 14. - 14:42:38 »

Üdv!
Kösszönöm  a tanácsot. Meg fogom próbálni a 6-os sörétet is.
Most jelenleg a 4/0-ással próbálkoztam, de szerintem is elég lenne a 6-os is föleg a jobb csőbe, a közelebbiekre.
 Emelem


Sziasztok!

Én csak 3,5-ös (azaz 8-as) söréttel lövöm a libát, jön is le szépen tőle. Próbálkoztam már 5,5 mm-es, 5 mm-es, 4,5 mm-es söréttel de őszintén szólva nem volt igazán jó. Ami még jól bejött az a 4 mm-es (6-os sörét).
Lehet itt társalogni "extra", "Cento metri", "super magnum" meg egyéb töltényekről. Ahhoz lőni is tudni kell(ene)!
Mert, ha szépen eleibe fogva nyaktájékon vágja a 8-a sörét, úgy esik lefele, mint a tök. Ha meg mindenféle vacakkal "telibe" lövöm, akkor szárnyazva leesik, aztán fut. Meg én is utánna.
Igaza volt a Nagyapámnak, aki azt mondta, hogy amikor látni, hogy sárga a liba lába, akkor kell lőni. És nem szemből, mert a mellén a 6-os sörét is csak kopog.
Van olyan vadásztársam aki sima 3 mm-es (10-es) söréttel lövi, és eredményes. Persze nem szemből, és nem "telibe".
Kezdő vadásznak javaslom, hogy ne a patron extra minőségében bízzon, hanem magában, és 8-as a jobb vagy az alsó csőbe, 6-os a bal vagy a felső csőbe, aztán csak eleibe fogni jól. Mert a liba gyors, mint a veszedelem. Ja! Ha a puska csak egylikú akkor 2 db 8-as 1 db 6-os az ajánlatom.
Amikor aztán már libára ellövöldözött vagy legalább 4-5 dobozzal, akkor érzi már, hogy mi az amire érdemes felemelni a puskát.
Az olasz vadászok 5,5 mm-es, meg nagyobb átmérőjű söréttel lőnek. Pazarolják is a patront rendesen. A nagy átmérőjű sörétszemből kevesebb van egy patronban, az meg messziről vagy kihagyja a libát, vagy sebzés a vége. A szerencsétlen csak meginog, de repül, aztán majd a rókák jól járnak vele valahol.
Mindenkinek egy kalappal!
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1694 Dátum: 2013. Február 14. - 16:58:41 »


Igaza volt a Nagyapámnak, aki azt mondta, hogy amikor látni, hogy sárga a liba lába, akkor kell lőni.


Valamit tudhatod nagyapád  Kacsint Ez egy ökölszabály libánál. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: