Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658242 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1665 Dátum: 2013. Január 28. - 14:00:07 »

Véleményem szerint ezek páncélozott récék voltak! Mosolyog

Emelem
Ennél szebben nehéz megfogalmazni, hogy balfaszok voltunk... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1666 Dátum: 2013. Január 28. - 15:32:50 »

 Igen Igen  Emelem
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #1667 Dátum: 2013. Január 29. - 14:27:51 »

Üdv. Én libára,0 számozású 4.25 mm 32 gr saga exportot vettem 12/70. Egy libát lőttem vele. Bővebb véleményt nem tudok mondani róla.
Naplózva

davidde
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1668 Dátum: 2013. Január 29. - 18:17:22 »

Köszönöm!
Ez kapható 16-oshoz is?
Üdv!
        Büki

Fú ezt sajnos nem tudom. De majd megérdeklődöm ha gondolod. Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1669 Dátum: 2013. Január 30. - 00:46:35 »



Szép délután volt, bár lőtudásunkat legjobban ez a három szmájli fejezi ki:   Vadász  Rííí  Tasli                           Ördög
             
 Emelem
Elöljáróban annyit, hogy Péter barátom csak ne siránkozzon, sokkal inkább az én nemlétező  lőtudásomra jellemzők a  Rííí Tasli Stoel Fejvakarás Vállat von emotikonok.
Szóval a dolog megint úgy kezdődött, hogy valahogy ki kellett dumálnom magam otthon amikor a vasárnapi ebéd mellől felkeltem, hogy van egy kis dolgom, úgy estig... Stoel
Gyors készülődés, öv töltögetése, tűz ki Szarkavárra a Kaposhoz. Útközben Peti telefonált, hogy változott a program, a halastavaknál kezdünk. A töltésen áthaladva már látszott, hogy szépen van kacsa az árkon, érdekes módon a "védett" oldalon(ahol a tógazda kérésére nem vadászunk) üres volt a víz. Megjött Peti és vele kísérőként P Csaba fórumtársunk. Átballagtunk a töltés alatt, látjuk ám, hogy felhőkben száll a kacsa mindenfelé, talán róka zavarta fel őket-bármerre néztünk, tele volt velük az ég. Vártunk egy picit, a csapatok kezdtek visszahúzni a nádasba a kevés szabad vízfelületre. Elindultunk, itt ért az első meglepetés. A több napja tartó fagy révén abban a hitben voltam, hogy simán sétálunk majd a havon...hát nem. Párcentis kéreg alatt vendégmarasztaló sár volt, valójában a hó úgy látszik hőszigetelőként működött és a leeresztett tómeder iszapja vígan szortyogott alatta. Néztem, Petit többhelyütt megtartotta de alattam szinte minden lépésnél leszakadt, persze hangos ropogással. Ezokból nem volt a legjobb ötlet, hogy én mentem előre "rebbenteni" mert még elég messze voltam a víztől amikor a ropogásomra felkeltek a kacsák. Lőttem két(kétszer sok) lukat a levegőbe-püff, ez a nap is jól kezdődik... Fejvakarás  Peti rutinosabb volt, két gácsért leszólított a ráforduló kacsák közül. Mindenestre felballagtam a töltésre, hátha valami sunnyogót ott találok, nem találtam, de láttam, hogy jönnének vissza a kacsák. Letérdeltem a hóra, igyekeztem minél kisebbnek mutatni százharminc kilós valómat és csak a kalap alól, a szemem sarkából figyeltem a kacsákat. Sok madár a keresztgát előtt húzott le a vízre, de néhányan a mellettem lévő szakaszt választották-volna, ha az utolsó pillanatban rá nem jönnek, hogy az a barna/zöld valami bár megszólalásig hasonlít a többi tuskóra a mederben, mégis valami más lehet, úgyhogy szépen kifordultak. Puffogattam rájuk-eredménytelenül, egyre jobban égett a pofám Vadász...ha egy üzlet beindul kérem...
Peti rámcsörgött, hogy menjek vissza hozzájuk, beszállt melléjük pár kacsa a vízre, próbáljunk rájuk. Visszaballagtam, Csaba felreptette őket, valami csoda folytán egy gácsért sikerült leszóllítanom (hacsak nem Peti volt). Következő szakasz a kereszttöltés előtti víz megvallatása. Megint én mentem előre, néhol csizmaszárig süllyedve a sárba. Mire odaértem a "tuti" helyre, szuszogtam mint a tömött liba, ez persze együtt jár a szemüvegem intenzív párásodásával viszont nem magyarázat arra, hogy a felrebbentett kacsákból ismét csak két hibázásra futotta Vállat von
Fejvakarás, mi legyen. Tovább menni nem akartunk, legalábbis "puskásan" nem mert a patak felső folyása mellé be volt írva a vadászmester esti disznólesre, nem akartuk szétzavarni a terciát. A haditerv az lett, hogy Csaba végigsétál a parton mi meg az eddigi helyeken bújunk el, hátha ide húznak le a felkeltett kacsák. Nem így lett, nem húztak. Rám egy madár jött, azt immár rutinosan hibáztam el...
Miután itt már nem volt mire várni, átmentünk a város túlsó szélére a Kapos folyó mellé. Peti Csabával a folyóparton sétált végig, jómagam egy betorkolló csatornát vallattam meg. Mivel előző alkalommal már kitapasztaltuk, hol lehetnek rajta a kacsák, a parttól távolabb, nagy kerülővel igyekeztem megközelíteni a tuti helyet. Sajnos a madárkák másként gondolták a dolgot és amikor nagy bőszen rárontottam a kiszemelt helyre, ötven méterrel lejjebb keltek fel nagy méltatlankodással. Nincs nekem szerencsém kérem mint qrvának a jámbor élethez... Rííí Innen már tanácstalanul mentem tovább az árokparton, más ilyen "biztos" helyre nem emlékeztem-pedig kellett volna, mert tavaly is ugyanott keltek kacsák ahol most nagy búslakodva ismét beléjük gyalogoltam. Illetve nem beléjük, egy gémet röppentettem fel egy bokor mögül és pár méterrel lejjebb a kacsák is követték. Láttam viszont, hogy két kacsa rögtön vissza is húz a vízre, rögtön kifordultam a patakpartról és kis kerülővel, merőlegesen az árokra próbáltam belopni őket. Sajnos a fagyos, havas, jeges sás annyira ropogott, hogy a kacsák idő előtt felrebbentek de egy gácsért valami csoda folytán átlőttem a túloldalra. Siettem a víz mellé, hogy lássam, hol is kell majd keresni, a kilőtt patront sem pótoltam, a meglepetésemre még mindig a vízen lapító, jöttömre felkelő utolsó kacsát pedig ahogy azt kell, elhibáztam. Leballagtam még az összefolyásig, kémlelve a vizet, hátha át tudom valahol ugrani, megúszva ezzel az átdőlt fűzfákon való egyensúlyozást, de nem jártam sikerrel. Közben Peti telefonált, jönnek a kutyával segíteni, várjam meg őket. Ő azért megmentette a becsületet két újabb kacsával. Elindultam vissza a parton, hát látom ám, hogy a "gácsérom" visszagyalogolt a vízre és sebesen csapkodva igyekszik el a közelemből. Kiengedtem, meglőttem szegényt, kipiszkáltam aztán csak átmásztam a havas, jeges fűzfán, hogy találkozzak Petiékkel.
Még belefért annyi az időnkbe, hogy az országút túloldalán egy horgásztó kifolyóján megnézzük azt az egy pontot ahol szokott kacsa lenni a vízen. Petiék előre mentek, hogy a felkeltett kacsák esetleg rájuk menjenek, én meg beosontam az árokpartra. Közben találkoztam egy fácánkakassal akinek esze ágában sem volt felrepülni, gyalogosan menekült a bokrok között. A patakparton megint meg kellet állapítanom a fenti, örömlányos tényt, a múltkor a beton hídmaradvány alatt voltak a kacsák, akkor persze felülről jöttem, most alulról közeledtem, mi sem természetesebb mint hogy a beton fölött kelt két madár, lőtávolon kívül...majd még kettő, azokat hatalmas magabiztossággal hibáztam el. Petiék felé mentek de előbb kifordultak, Peti nem tudott lőni rájuk...megúszták...
Végezetül még Bella segítségével megpróbáltuk puskavégre kapni a bújkáló fácánkakast. Nem sikerült, mentünk egy keveset a nyomán de Peti látta, hogy messze előttünk-egyben aggasztóan közel a forgalmas úthoz-kelnek madarak, úgyhogy visszavonulót fújt. Visszafelé belegyalogoltam egy bozótosba és felrebbent előlem a bujkáló kakas. A mai nap"méltó" megkoronázása volt, hogy meglőttem bár de nem lett meg. Szárnyaztam, elfutott, szegény Bella meg a sok iszapgyúrástól annyira elfáradt, hogy már nem tudta megkeresni.
Hát ennyi volt. Meg kellene tanulni lőni... Fejvakarás
Peti, Csaba! Köszönöm a vadászatot! Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1670 Dátum: 2013. Január 30. - 02:08:28 »

Mire odaértem a "tuti" helyre, szuszogtam mint a tömött liba,

 Röhög Röhög Röhög

Nincs nekem szerencsém kérem mint qrvának a jámbor élethez.

 Röhög Röhög  Röhög.......ilyeneket itt nem hallok  Vigyorog

Jo szorakoztato sztori, jo volt olvasni. Azert csak lottel valamit, mint latod fenebb en leszurtem a lenyeget  Ördög

PS

Kacsat sosem vadasztok csalikkal es tarlokon, foldeken pl. ?? az ilyen fajta vizivad vadaszatot itt "fly-by shooting"-nak nevezik. Csinaltam en is sokat anno igy is, meg foldeken is csalival. Nem volt mit kezdeni gyakran a sok kacsaval, libaval ket nap vadaszat utan utan, azert is adtam fel.
A tavak miert "uresek" miert engedik le a vizet?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1671 Dátum: 2013. Január 30. - 06:41:52 »

Feri: ez valami gyönyörű volt.  Taps
Mint egy burleszkfilmben peregtek előttem az események.  Röhög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1672 Dátum: 2013. Január 30. - 08:35:45 »

Gratuláció a kacsvadászoknak,  Igen élveztem a történetet, jó volt olvasni.  Emelem

Ferikém, mint látszik az élet nem habostorta!  Emelem  De mindenképp dícséretes, hogy veled szántatják fel a tómedret!  Ördög

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1673 Dátum: 2013. Január 30. - 09:03:08 »



Kacsat sosem vadasztok csalikkal es tarlokon, foldeken pl. ?? az ilyen fajta vizivad vadaszatot itt "fly-by shooting"-nak nevezik. Csinaltam en is sokat anno igy is, meg foldeken is csalival. Nem volt mit kezdeni gyakran a sok kacsaval, libaval ket nap vadaszat utan utan, azert is adtam fel.
A tavak miert "uresek" miert engedik le a vizet?

Tarlókon-ahol olyan a hely-vadásznak nálunk is. Míg volt területem, párszor én is próbáltam mert disznóles közben sikerült meglesni, hová járnak a kacsák. Túlzásba nem vittem mert a disznó azért előrébb való, leginkább olyankor próbáltam rá a kacsanépre amikor már erősen fogyóban volt a hold. Nem rajongtam a tarlókon, egy-egy nagyobb vízállásban éjszakázó kacsákért, ha rá kellett cserkelni valamire, nem könnyítették meg az ember dolgát.
A tavak azért vannak leeresztve, mert ezek halastavak és így szedik le róluk a halat. Télre meg nem árt üresen hagyni, had fagyjon ki az iszap.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1674 Dátum: 2013. Január 30. - 10:46:28 »

Gratulálok a kacsavadászoknak Emelem!
Élmény volt olvasni is, és nagyon jók a képek! Igen
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1675 Dátum: 2013. Január 30. - 16:34:00 »

Jó leírás volt Boar!  Nagyon visszaadta az élményeket, sokunkkal esett már meg hasonló, bal lábas nap. Emelem

Mi Bellával ebéd után sétáltunk egyet kedvenc kis csatornánkon. Lopakodva közelítettem meg az egyik kedvenc helyüket és nem kellett csalódnom, 10 réce röppent ábrázatom láttán, s fogta menekülőre. Ketten nem úszták meg a villámló bot öblös hangját. A fél órás séta alatt még egy hármas csapatocska rebbent a lőtáv határán, de csak egy gácsér csobbant vissza a vízbe. Ködös párás idő volt, a hó elolvadt, füleltem hátha hallok libát, mint délelőtt a melóhelyen, de semmi.  Az idényben ők voltak az utolsók, holnap már nem megyek.  Emelem Wave Sokkal szegényebb volt ez az idény mint a korábbiak, de okom nem lehet a panaszra. Talán annyi hogy a liba kimaradt.  Sír Legalább ilyen évet kívánok mindenkinek.  Emelem

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1676 Dátum: 2013. Január 30. - 16:48:54 »

Jó leírás volt Boar!  Nagyon visszaadta az élményeket, sokunkkal esett már meg hasonló, bal lábas nap. Emelem

Mi Bellával ebéd után sétáltunk egyet kedvenc kis csatornánkon. Lopakodva közelítettem meg az egyik kedvenc helyüket és nem kellett csalódnom, 10 réce röppent ábrázatom láttán, s fogta menekülőre. Ketten nem úszták meg a villámló bot öblös hangját. A fél órás séta alatt még egy hármas csapatocska rebbent a lőtáv határán, de csak egy gácsér csobbant vissza a vízbe. Ködös párás idő volt, a hó elolvadt, füleltem hátha hallok libát, mint délelőtt a melóhelyen, de semmi.  Az idényben ők voltak az utolsók, holnap már nem megyek.  Emelem Wave Sokkal szegényebb volt ez az idény mint a korábbiak, de okom nem lehet a panaszra. Talán annyi hogy a liba kimaradt.  Sír Legalább ilyen évet kívánok mindenkinek.  Emelem


Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1677 Dátum: 2013. Január 30. - 17:06:12 »

Gratulálok Emelem Általában azzal zárjuk az idényt hogy: rosszabb ne legyen, mert reménykedni kell Wave
Naplózva

Üdv Chris
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1678 Dátum: 2013. Január 30. - 17:59:23 »

Üdv!
Gratulálok! Remélem, hogy holnappal vissza térnek a kacsák és sikerül még 1-2-t terítékre hozni utoljára a szezonban Nevet
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1679 Dátum: 2013. Január 30. - 18:36:47 »

Sanyi! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: