Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658086 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1635 Dátum: 2013. Január 24. - 18:36:44 »

 Emelem Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1636 Dátum: 2013. Január 24. - 18:37:15 »

 Emelem EmelemIgen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1637 Dátum: 2013. Január 24. - 19:35:30 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1638 Dátum: 2013. Január 24. - 19:44:39 »

 Én is csak gratulálni tudok Chris! Emelem  Jól néz ki a Sajó.
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1639 Dátum: 2013. Január 25. - 10:34:23 »

Chris!
 Emelem Gratulálok!
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1640 Dátum: 2013. Január 25. - 11:05:38 »

Köszönöm a gratulációkat  Emelem
Remélem kora délutánig befejezem a mai teendőket és sikerül ismét kimennem a Sajóra. Még pár nap januárból, bele kell húzni. Mindenkinek élményes kacsázást kívánok Vadász Emelem
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1641 Dátum: 2013. Január 25. - 19:54:22 »

Visítva, de kiértünk, már mint a Gyulával. A Sajó áradtan és metsző északi széllel fogadott. Ahogy fellátunk a víz parton, megindultak a kacsák jó magasan és irdatlan sebesen. Az alkonyat beálltával kezdtek alacsonyabban szállni de végig a víz fölött, értelmetlen volt lőni. Három alkalommal is kisebb csapatok távolabb szálltak a víztől, ezekből sikerült egyet-egyet kilőnünk. Szerény eredménnyel, átfázva, de jó kedvel indultunk hazafelé. Meleg szoba, kupica pálinkák ... Piál 
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1642 Dátum: 2013. Január 25. - 20:31:58 »

 Chris, a két tőkésgácsérod ravatala a fenyőgallyacskákkal nagyon bejött. Én szeretnék egyszer valahol fenn Nagybocskó, vagy Rahó magasságában kacsát lőni mert a fenyő és a réce annyira más képzeteket kelt a vadászban, hogy az már már egzotikus.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1643 Dátum: 2013. Január 25. - 20:58:46 »

Valaha, a Jád völgyén, (Bihari hegyek, Románia) több alkalommal lőttem kacsát. Igazad van, különleges élmény a hegy és a vízi vad párosítás. A mostani teríték mondjuk nosztalgia Üdv, Chris:Emel   
Naplózva

Üdv Chris
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #1644 Dátum: 2013. Január 26. - 15:17:32 »

A majdnem első  Lúd .
A történetet ott kezdem, hogy kb. 15-20 évvel ezelőtt volt amikor alkalmam adódott az első libám meglövésére. A Kapos folyón a Sió csatorna torkolatának közelében egyéni vadkacsa vadászat során a töltés víz felöli oldalán kémleltem a tőkések tartózkodási helyét, amikor egyre közeledő gágogásra lettem figyelmes. A hangokból ítélve úgy sejtettem, hogy a közeledő liba csapat nagyjából fölöttem fogja keresztezni a folyót és ráadásul nem is túl magasan, sőt inkább elég alacsonyan. Akkoriban egy 16-os Izs duplapuskával riogattam a szárnyas népséget, vadkacsára többnyire jobb csőben 10-es a balcsőben 8-as söréttel töltve. A libák közeledtétől felvillanyozódva a jobb cső tartalmát is gyorsan 8-asra cseréltem és a töltés jótékony takarásában vártam a közeledő „V” alakzatot. A számításom elég jól bejött, a libacsapat egyik szárnya épp a fejem fölött húzott. Ahogy a töltés fölött át értek azonnal gyors duplával fogadtam őket. A jól halható sörét kopogás jelezte, hogy a lövéseim célba találtak, nagy örömmel vártam a sorból kiváló liba pontosabban libák látványát, de sajnos csak a bamba guvadó tekintettemmel követhettem a távolodókat. A töltésre fel szaladva elég sokára vesztek a távolság homályába, ahhoz hogy bosszankodva vegyem tudomásul az elpuskázott lehetőséget. Hazáig, átgondolva a történteket rá jöttem, valószínűleg azzal szúrtam el, hogy szinte szemből adtam le a lövéseket.
Haza érve elkövettem a második hibát is. A páromnak (enyhén szólva nem igazán él-hal a vadászatért) elmeséltem a sikertelen libázást, aki egyből megtette az epés megállapítást: „Biztos falibák voltak”. És ezt azóta  többször felemlegeti.
Azóta egészen tegnap előtt csütörtökig nem volt alkalmam libára lövést tenni.
Pár hét óta tervezgetjük egyik vadásztárssal, hogy a területünkön lévő tórendszerről a vetésekre ki sereglő libákkal össze kellene hozni egy találkozót. Valami oknál fogva ez a közös libázás nagyon nem akaródzott összejönni. Végre a szerdai egyeztetés sikerrel járt. Csütörtök reggel 7-re beszéltük meg a találkozót. Innen még egy darabig a vadásztárs Nívájával dagasztottuk a felázott talajt, majd az autót hátrahagyva a vasúti töltésre felkapaszkodva terveztük megközelíteni a kiszemelt állásainkat. A töltésen egy alak közeledet, aki nem más volt, mint a vasúti vonalbejáró. Jó hangosan üdvözölt bennünket, majd közölte, hogy elkéstünk, mert alig 2-300 m-re találkozott 8db jó 100kg körüli disznóval, amik ebből az irányból bóklásztak a töltésoldalban. A hír éppen csak egy pillanatra villanyozott fel bennünket, mivel nem voltunk felfegyverkezve nagyvadra. A töltésen most már hármasban baktattunk tovább. Szerencsére nekünk hamarosan el kellett hagyni a vasutat, a szinte kiabálva társalgó vonalfelvigyázóval együtt, mert felkapaszkodtunk a tóval párhuzamosan húzódó dombra. Az élen egy mélyebb részhez érve az idősebb vadásztárs letáborozott, én folytattam utamat a következő mélyedésig. Alig húzódtam takarásba, már hallottam is a felkerekedő libák ricsajozását. A csapat a lőállásomtól kb. száz méterre kezdődő erdő sarkánál bukkant fel, nem túl magasan a fák felett. Nem tudom, hogy ez volt-e a felderítő csapat, de mivel az elsőkre nem lövünk, így nem bosszankodtam a távolság miatt. Viszont úgy gondoltam, hogy a következő csapat érkezéséig át költözöm az erdő sarkához, hátha a többiek is ott szállnak ki. Alig indultam el a feltárcsázott kukorica tarlón, amikor ismét megszólaltak a vonuláshoz felemelkedő libák. Szerencsére még időben el tudtam érni a fák takarásába. A gágogás egyre erősödött, majd kis idő múlva a fák koronáján keresztül feltűntek a légi vándorok. A jó öreg 16-os Izs-t (ez az Izs már nem az az Izs, ez még öregebb) erősen szorongatva vártam a fák felett átrepülő csapatot, majd mikor át értek felettem kissé előrébb léptem a fák alól és lőttem, az első lövésre, nagy örömömre egy liba pörögve, kalimpálva zuhant lefelé és nagy huppanással ért földet. A második lövés a szétrebbenők közül nem fékezett le egyet sem, az enyhén ködös idő ellenére sokáig tudtam szemmel követni őket és nem vált ki közülük egy sem. Közben újra töltöttem és a meglőtt libát figyeltem, mert még próbált lábra kapni, de sikertelenül. Végül oldalára fordulva mozdulatlanná vált. Újabb csapatok keltek fel a tóról és indultak a táplálékot jelentő vetések irányába. Tőlem visszább próbáltak meglépni, épen a társam felett, aki egy duplát engedett el. Sajnos nem láttam egyet sem leesni, de a lövései hatására a hátrébbérkezők elkanyarodtak felém, persze egyre emelkedve értek lőtávolba, talán kicsit magasan is. Minden esetre a duplázásomra semmi más nem történt, mint szinte függőlegesen emelkedett az egész csapat, majd veszteség nélkül távoztak. Az újra töltött fegyvert egy erősebb bokornak támasztva dőltem neki a mögöttem lévő akácfának és vártam a következő csapatok hangjelzéseire. Közben azon morfondíroztam, hogy fel kellene venni az ELSŐ LIBÁMAT, de a lehetőség, hogy a közben esetleg érkezők meglátnak, és más felé veszik az irányt, visszatartott. Az utolsó lövésem óta talán 4-5 perc telt el, amikor az én libám elkezdett mocorogni, majd dülöngélve próbált lábra állni. Ennek fele sem tréfa, gondoltam nem hagyom, hogy messzire ellábaljon, ezért inkább kimegyek érte. Két-három lépés után visszanyúltam a puskáért, hátha túl gyorsan tud még szaladni. Immár a puskával futólépésben próbáltam megközelíteni az egyre elevenebbnek mutatkozó sebesültet, ami meglepetésemre kezdett a szárnyra kapni. Mi az, hogy kezdett? Máris a levegőben volt. Hirtelen meglepődésemben eszembe sem jutott a lövés, csak mikor már pár méter magasan volt és a távolság egyre nőtt közöttünk akkor dupláztam rá, de hiába a liba egyre magasabban egyre távolabb került, én pedig földbe gyökerezve álltam és bambultam utána, még mindig reménykedve, hogy egyszer csak el kezd ereszkedni, vagy egyszerűen csak leesik. Várakozásom hiába való volt. Lehangoltan battyogtam vissza a lőállásomra. Ezután még néhány kisebb csapat hagyta el a tavat, de vagy túl magasan, vagy amik alacsonyan jöttek azok pedig távolabb. Úgy döntöttem, hogy elmegyek a szökevény libám után, hátha a látótávon túl még is leszállt. Kb. 2-3 km-t caplattam a sáros földeken, egészen a területünk határáig, majd egy 100-150 m-es félkörben visszakanyarodva dagonyáztam vissza a lőállásig, minden eredmény nélkül. Haza indulás előtt még megnéztem a helyet ahol a MAJDNEM első libám földet ért. Jól látható volt a lenyomata ahova becsapódott, majd el is csendesedett. Itt jó tenyérnyi vérfolt volt látható. Az elemelkedéséig még két kisebb vérfoltot találtam, és az elemelkedés helyén is volt egy jól látható vércsepp.
Másnap újból kísérletet tettünk, hátha nagyobb szerencsével járunk. Nem így történt. A részemről sikeresen el lett taktikázva a vadászat. A társam ugyan oda helyezkedett, mint előző nap, én pedig a következő mélyedésnél vártam. Talán öt perc sem telt el, már hallom is a gágogást, de nem ám a várt irányból, a tó felöl, hanem a vetések felől befelé érkezők kiabáltak. A magasság miatt lövésre nem is gondoltam. Később újabb befelé érkezők jöttek, de ezek nem csak magasan, hanem távolabb is, a tegnapi lőállásom közelében. Ismét úgy döntöttem, hogy az erdő sarka lesz a nyerő. Oda érve elhelyezkedtem a puskát a mellettem lévő fának támasztva vártam. Egyszer csak a fejem fölött suhogásra lettem figyelmes. Néhány liba hangtalanul, orvul támadott és sikeresen lövés nélkül tudott távozni talán, ha 20-30 m magasan lehettek. Ha ezek ilyen csendben, vagy a szél miatt hallhatatlanul jönnek, akkor jobb lesz a puskát kézben tartani. A következő csapat a társam közelében jött, Ő rájuk is duplázott, de mint később bevallotta, túl magasan voltak. A távolból mintha komolyabb gágogó sereg hangját hozta volna a közben egyre erősödő metsző északi szél. Hamarosan fel is tűnt egy népesebb csapat tőlem északabbra úgy vagy 150m-re az erdő kiszögelésnél, éppen csak pár méterrel a fák fölött. Ha akkor ott vagyok ….! Talán nem csak az első lett volna meg? Biztos ami biztos jobb lesz arrébb vonulni, gondoltam, és így is cselekedtem. Immár az erdő kiszögelésnél lévő les tövében várakoztam. Újabb gágogó foszlányokat hoz a szél, de most még jóval északabbról. Egy ideig gondolkodtam, nem-e jobb volna tovább ballagni az erdőszélen, míg végül döntöttem és a göröngyösre fagyott barázda szélen elindultam. Sajnos későn, mert alig 100 m megtétele után úgy jó 200 m távolságban nagy csapat liba húzott ki. Ezekről is lekéstem. Azért a tó végének vonaláig elbotladoztam, de csak a süvítő szélben suhogó fákat hallgathattam már. Visszaindultam és hívtam a kollégát, hogy arra mi újság, de semmi biztatót nem tudott mondani. Újabb lövésre neki sem volt már lehetősége. Úgy gondoltuk ennyi elég volt a fagyoskodásból, egyébként is az erősödő szél már havat is hozott magával, így még kellemetlenebb volt.
Nem tudom a hátra lévő néhány napban még ki jutok-e? Könnyen lehet, hogy ez a szezon már nem adja meg az első libámat. No de majd a következő szezonban korábban rá állok a vadászatukra. Ez a két nap meg mutatta, hogy milyen izgalmas és nem könnyű a liba vadászata.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1645 Dátum: 2013. Január 27. - 10:35:23 »

Gratulálok a leíráshoz Emelem Egyet értek Veled, nem könnyű a libavadászat, de kivételes élményekkel gazdagít. Ha megengednél egy tanácsot, próbáld ki a fegyvered 6-os söréttel, alkalmasabb libára ha jól viszi, meg az elébe tartásnál vedd számításban hogy lomha szárnycsapásai ellenére a repülési sebesség elég nagy, főleg ha a szél is besegít. És itt is fontos a kitartás ha eredményes akarsz lenni. Üdv Chris Emelem
Naplózva

Üdv Chris
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1646 Dátum: 2013. Január 27. - 19:17:49 »

A mai délután képekben:







Szép délután volt, bár lőtudásunkat legjobban ez a három szmájli fejezi ki:   Vadász  Rííí  Tasli                           Ördög
             
 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1647 Dátum: 2013. Január 27. - 19:26:51 »

Péter!  Emelem

Gratulálok! Mi van, ha jobban lősz? Térdig állsz a kacsában?  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1648 Dátum: 2013. Január 27. - 19:31:57 »

 Emelem Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1649 Dátum: 2013. Január 27. - 19:38:32 »

Péter!  Emelem

Gratulálok! Mi van, ha jobban lősz? Térdig állsz a kacsában?  Röhög

 Emelem

Akkor a terítéken csaknem mégegyszer ennyi kacsa van, igaz, az ivararány lényegesen rosszabb...  Ördög Ezért is nem bosszant túlságosan...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: