Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658109 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1620 Dátum: 2013. Január 21. - 14:18:28 »

Gratulálok utólag is!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1621 Dátum: 2013. Január 22. - 19:58:22 »

Tegnap kicsit későn értem haza az iskolából és édesapám kérdezte is, hogy indulhatunk e kacsázni. Nevet De még volt egy kis dolgunk, lényeg a lényeg, hogy volt fél5 mire kiértünk a területre. Van egy lapos amibe a legutóbbi etetéskor erre a célra szórtunk egy zsák tengerit. De nem tudtuk, hogy kiolvadt e már vagy még nem. De volt még jó pár tocsogó a legelőn. Édesapám az meg is állt egy biztató nagyobb tocsogónál. Én a kutyámmal tovább mentem a laposhoz. Halkan odalopakodtam mert láttam, hogy nincs jég. De mikor odaértem a széléhez nem láttam kacsát és nem is repült. Na elindultam kicsit arrébb ekkor ugrott 4 kacsa mire tudtam lőni már elég messze volt. De egy kivált közülük de sajnos nem esett le. Rííí Elkezdtem várakozni közbe a kutyának a pórázába beleléptem, mert még kölyök kutya és elég menős.  Kacsint Na egyszer csak azt hallom, hogy a szomszéd területen pif puf csit csat. Kezdtem reménykedni hátha erre jönnek. Egy kis idő múlva már majdnem sötétbe hallom, hogy beszélgetnek és mesze egy jó 15-ös csapat repül éppen apa felé. Vártam, hogy mikor lő és fordultam mert arról vártam a többi kacsát is. És ekkor hallom, hogy hátam mögött susognak és már majdnem leszálltak. De ahogy fordultam észrevették és repültek is tovább. De nem hagytam lövésnélkül elmenni őket. Az első lövésre lejött egy gácsér a második lövésre a kutya megugrott és szépen elrántottam a harmadikat meg elcsesztem. Na a kutyát elengedtem és vagy 35-40m-ről hozta is szépen a kacsát. Megdicsértem és vissza minden. További várakozás. Majd ismét hallom a suhogást és egy olyan 20-as csap magasan jött rájuk sem lőttem bizakodva hátha vissza jönnek. Ahogy besötétedett gyengült a húzás és alig alig láttam, hogy merről jön és nem tudtam többet lőni. már éppen indulni akartam mikor édesapám pif puf lőtt. Még vártam egy kicsit és pár perc múlva ismét lőtt. Egy tízperces csend után elindultam apa felé és örömmel hallottam, hogy küld a kutyát (fülest) had hozza ő ki a kacsát Mosolyog Ezt a kacsát is kis keresés után szépen apportírozta. Hát ez volt az én történetem Nevet
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1622 Dátum: 2013. Január 23. - 09:17:31 »

Gratulálok Emelem
Naplózva

Üdv Chris
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1623 Dátum: 2013. Január 23. - 16:29:22 »

Tegnap kicsit későn értem haza az iskolából és édesapám kérdezte is, hogy indulhatunk e kacsázni. Nevet De még volt egy kis dolgunk, lényeg a lényeg, hogy volt fél5 mire kiértünk a területre. Van egy lapos amibe a legutóbbi etetéskor erre a célra szórtunk egy zsák tengerit. De nem tudtuk, hogy kiolvadt e már vagy még nem. De volt még jó pár tocsogó a legelőn. Édesapám az meg is állt egy biztató nagyobb tocsogónál. Én a kutyámmal tovább mentem a laposhoz. Halkan odalopakodtam mert láttam, hogy nincs jég. De mikor odaértem a széléhez nem láttam kacsát és nem is repült. Na elindultam kicsit arrébb ekkor ugrott 4 kacsa mire tudtam lőni már elég messze volt. De egy kivált közülük de sajnos nem esett le. Rííí Elkezdtem várakozni közbe a kutyának a pórázába beleléptem, mert még kölyök kutya és elég menős.  Kacsint Na egyszer csak azt hallom, hogy a szomszéd területen pif puf csit csat. Kezdtem reménykedni hátha erre jönnek. Egy kis idő múlva már majdnem sötétbe hallom, hogy beszélgetnek és mesze egy jó 15-ös csapat repül éppen apa felé. Vártam, hogy mikor lő és fordultam mert arról vártam a többi kacsát is. És ekkor hallom, hogy hátam mögött susognak és már majdnem leszálltak. De ahogy fordultam észrevették és repültek is tovább. De nem hagytam lövésnélkül elmenni őket. Az első lövésre lejött egy gácsér a második lövésre a kutya megugrott és szépen elrántottam a harmadikat meg elcsesztem. Na a kutyát elengedtem és vagy 35-40m-ről hozta is szépen a kacsát. Megdicsértem és vissza minden. További várakozás. Majd ismét hallom a suhogást és egy olyan 20-as csap magasan jött rájuk sem lőttem bizakodva hátha vissza jönnek. Ahogy besötétedett gyengült a húzás és alig alig láttam, hogy merről jön és nem tudtam többet lőni. már éppen indulni akartam mikor édesapám pif puf lőtt. Még vártam egy kicsit és pár perc múlva ismét lőtt. Egy tízperces csend után elindultam apa felé és örömmel hallottam, hogy küld a kutyát (fülest) had hozza ő ki a kacsát Mosolyog Ezt a kacsát is kis keresés után szépen apportírozta. Hát ez volt az én történetem Nevet

Baliiii! Gratulálok, nagyszerű élmény lehetett!  Emelem

A kiskutyádhoz meg sok sikert, legyen sok szép közös élményetek!  Mosolyog

Milyen fegyverrel, lőszerrel kacsázol?   Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1624 Dátum: 2013. Január 23. - 16:57:50 »

A meleg szoba ablakából nézem, amint apró pelyhekben szállingózik a hó. Reggel óta már 3-4 centi esett. Valami nagyon húz kifelé, egy hete nem néztem szét a kacsák háza táján. Nem kellett sokat győzködnöm magam és Bellát sem, hogy kint a helyünk. Nem tervezek hosszú sétát, egy órácska is elég, csak kint lehessünk. Bella örömmel tart velem a város alatti kicsiny csatorna partjára, ami oly sok szép élményt adott már nekünk. Gyönyörű havas a táj, a szélben fodrozódik a víz és szinte vízszintesen esik a hó. Nem sok ilyen bolond lehet, morfondírozok magamban, nem épp a legideálisabb idő, de akkor is jólesik a friss levegő. A nád nélküli szakasz jól belátható, nincs rajta csak két vízicsirke, ők ijedtükben a víz alá buknak, s talán azóta is ott vannak, mert nem jöttek elő, míg elsétáltunk mellettük. Elérjük a nádas-sásos részt és akkor a fülemnek oly kellemes hangot hallok. Csobog a víz, s már látom is amint egy gácsér igyekszik kiemelkedni a nád takarásából, majd őt követi a tojó is. Szól az alsó cső, a gácsér visszahuppan a nádba, s pár pillanat múlva követi őt a párja is. Bella örömmel apportírozza a gácsért, s nagy lendülettel indul a tojó után. Hallom, ahogy a vízben kergetőznek picit, majd a jól ismert szuszogás hallik. Pár másodperc és kint vannak. Hagyom, hadd hozza mellettem egy darabon, élvezze, hogy végre vadászunk. Még sétálunk egy fél órát, de nem tartogat több élményt Diána mára. Alig egy óra volt a séta, de felfrissülve, kisimulva érünk haza.


« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 23. - 17:05:57 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1625 Dátum: 2013. Január 23. - 17:03:42 »

 Mosolyog

Még olvasni is felüdülés volt!

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1626 Dátum: 2013. Január 23. - 17:47:22 »

Baliiii! Gratulálok, nagyszerű élmény lehetett!  Emelem

A kiskutyádhoz meg sok sikert, legyen sok szép közös élményetek!  Mosolyog

Milyen fegyverrel, lőszerrel kacsázol?   Wave

A fegyverem egy új 12-es mp153-as a fegyver kifogástalan! A lőszer pedig vagy RC 32g esetleg 35g 8-as, de most mirage 34g-os 8-as. Ez nagyon bevált most Nevet
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1627 Dátum: 2013. Január 23. - 19:48:55 »

Sanyi!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1628 Dátum: 2013. Január 23. - 19:58:33 »

 Sam6 Emelem  Igen Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1629 Dátum: 2013. Január 23. - 20:36:52 »

 Vadász   Emelem
Gratulálok
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1630 Dátum: 2013. Január 24. - 09:23:21 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1631 Dátum: 2013. Január 24. - 12:58:44 »

Samó, gratulálok Emelem Tegnap délután, úgy voltam én is, havazás ide, havazás oda, ki kell menni. Szóltam is a Gyula havernak, elengedi e az asszony egy Sajó parti sétára, és mivel igen volt a válasz már ültem is a szedtem is kocsiba. Négy óra körül értünk a Sajóra, hát, elégé megáradva siettette vizét a Tisza felé. Próbáltunk szétnézni a partalatti szakaszokra ahol máskor tanyáztak a hápogók, eredménytelenül. Marad a húzás. Lúd
 Olyan helyet kellet válasszak ahol elméletileg még a partra esne a madár, mert a vízbe esettett pillanatok alatt elsodorná az ár. Lassan telt az idő, kezdett alkonyodni. Próbálkoztam rókát hívni, de vagy nem volt a környéken, vagy nem vonzotta a produkcióm.
Hirtelen nagy szárny susogás, rövid öblös hang, és négy gyönyörű hattyú landol a hátam mögé. Káprázatos látvány vadonba látni ezt a kecses mozgású hatalmas madarat. Hamar elő a telefont, mert bezzeg ilyenkor a kamera a kocsiban pihen, és próbálom belopni a fehér tüneményeket. Sikerült belopni a csapatott és készíteni néhány felvételt.
és közelebbről

Aztán kezdtek jönni a kacsák, előbb gyors röptű csörgök, majd tőkések is, valahol a felhők alatt. Már feladtam a reményt mikor tőlem balra egy alacsonyabban érkező csapatból leszólítottam egy gácsért ami szerencsémre a víztől pár lépesre esett. Nem is próbáltam duplázni, ha sikerül is, elviszi a víz. Öt, hat perc elteltével, ugyan az a forgatókönyv, csapat balról, elég magasan, és még egy gácsér az aggatón. Közbe Gyulánál is szol a puska, hallom a puffanást, megvan.
 Már sötét van, megint elkezdet szállingózni a hó, jókedvűen ballagunk a kocsi felé.
   
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1632 Dátum: 2013. Január 24. - 14:31:51 »

Gratulálok Chris! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1633 Dátum: 2013. Január 24. - 16:40:10 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1634 Dátum: 2013. Január 24. - 18:36:13 »

Chris! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: