Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658600 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1605 Dátum: 2013. Január 16. - 10:02:23 »

Gratulálok a csapatnak Emelem Emelem Élvezetes volt a leírás, jók a fotók. A legközelebbiről is szívesen olvasnék. Üdv Emelem
Naplózva

Üdv Chris
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1606 Dátum: 2013. Január 16. - 10:06:46 »

Péter, Boar na és persze Bella!
Gratulálok a sikeres Vadászatotokhoz!
Külön köszönet a fényképekkel illusztrált beszámolóért. Wave Igen
Tisztelettel: Laci  Emelem

Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1607 Dátum: 2013. Január 16. - 12:45:48 »





.. Meglepődött ..   Nemsemmi tőkehalak vannak ebben a tómederben..  Fejvakarás .. 
Gondolom, ha az emberfia megakaszt egyet közülük.., az tuti, hogy szakít..  Ördög ..  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1608 Dátum: 2013. Január 16. - 13:13:42 »

.. Meglepődött ..   Nemsemmi tőkehalak vannak ebben a tómederben..  Fejvakarás .. 
Gondolom, ha az emberfia megakaszt egyet közülük.., az tuti, hogy szakít..  Ördög ..  Emelem
Ez legyen a halászok problémája, lévén halastó a drága... Ördög
Valahogy van egy olyan érzésem, hogy külső halágyas technológiával halásszák...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1609 Dátum: 2013. Január 16. - 13:28:44 »

Ez legyen a halászok problémája, lévén halastó a drága... Ördög
Valahogy van egy olyan érzésem, hogy külső halágyas technológiával halásszák...

..Valószínű, igazad lehet.., ezért fogadjuk el!..  Kacsint   Meghajol
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1610 Dátum: 2013. Január 16. - 14:43:54 »

Ez legyen a halászok problémája, lévén halastó a drága... Ördög
Valahogy van egy olyan érzésem, hogy külső halágyas technológiával halásszák...
De legalább nagymértékben megoldja a nagyüzemi orvhalászat problémáját  Nyihi
Cimbora telerakta a tavát méteres oszlopokkal és befektetett többszáz méter régi drótfonatot......lehalászáskor egy komplett horgászboltot szokott találni a mederben Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1611 Dátum: 2013. Január 16. - 18:07:45 »

 Péter, Boar!
 Gratulálok fiuk. Ha ti egyszer kimentek a Kaposra azt róka-kacsa egyformán bánja (meg Péter mobilja és lába). Bellának külön elismerésem a jeges havas közegben végzett munkáért.
 Na és persze úgy látszik az az ominózus tuskó is kezd beköltözni a dunántúli vadászok legendáriomába. Szinte már látom amint unokáitok fél évszázad múltán felhős szemmel emlegetik, a Nagypapi itt lőtte a kacsáit.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1612 Dátum: 2013. Január 16. - 21:01:26 »

Ma mi is meglátogattuk a récéket Gábor barátommal.
13.30-kor már a beíró könyvnél voltunk.
Az összes ígéretes helyet végignéztük a Dunán, öblöket, holtágakat, de egy árva kacsát sem sikerült lőni, mert nem volt.
Messziről ugyan láttunk a folyó közepén úszkálni néhány csapatot, de lőtávolban nem.
Eljött a húzás ideje, és beálltam a mellcsizmába a bokrok közé.
Az első érkező csapatot szokás szerint lekéstem. Mire lőni tudtam el is tűntek, azért egy lövést megeresztettem utánuk eredménytelenül.
A következő hetes csapatból kettő beforgott elém az első lövésre a gácsér a másodikra a tojó esett le.
A közelebbit felvettem a combig érő vízből, a távolabbit a parton váró Apacs nevű kutyám hozta ki.
Leraktam a récéket a parton, leültettem a kutyát, majd visszaslattyogtam a bokros elé.
Egy egyedüli gácsér volt a következő, elsőre sikerült meglőni. Mikor leesett akkor kezdtem szívni a fogamat, mert a bokros belső felére esett, ahol, már elég erős volt a sodrás.
A kutya sem látta, hogy hova esett, csak a csobbanás hangját hallotta. Beküldtem, egy darabig tudtam menni vele, de az ágyékig érő víznél megálltam onnan már csak bíztatni tudtam.
Közben a sodrás elvitte a kacsát, mire a kutya átúszott a bokrok között én már nem is láttam. A hozzadra láttam hogy körülnéz majd belefekszik a sodrásba és gyosítva úszni kezd.
Ekkor már reménykedtem, hogy meglátta a madarat, de már a kutyát sem láttam. Egy örökkévalóság volt, mire meghallottam a fújtatva úszó kutya hangját közeledni. A fújtatásból sejtettem, hogy valamit hoz, de látni nem láttam már a sötétben. Kiment a partra és ott jött feljebb, én is kilábaltam. Nála volt a gácsér, aminek nagyon megörültem és agyba-főbe dicsértem a kutyát.
Ezután már nem jött több réce és visszamentünk a kocsihoz.
A képek telefonnal készültek, bocs a minőségért.
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1613 Dátum: 2013. Január 16. - 22:46:19 »

... Nála volt a gácsér, aminek nagyon megörültem és agyba-főbe dicsértem a kutyát.
Ezután már nem jött több réce és visszamentünk a kocsihoz.

Labrador!
Gratulálok! Igen
Ez is az a vadászat amit  Kutya nélkül nem biztos, hogy érdemes csinálni!
Nagy élmény lehet egy ilyen vadásztárs! Taps
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #1614 Dátum: 2013. Január 16. - 23:03:59 »

Hétvégén a vaddisznó lesen már hallotam a kacsák húzását. Gondoltam is milyen jó a szomszédos társaságnak ahol van melegvízes "szennyvízcsatorna". Degeszre lövik a északi kacsákat. Mi meg megint csak álmodunk róluk, mint szeptemberbe  Rííí
De sajnos jött a meleg és 1-2 nap alatt viszont elolvadt a hó, így már a disznót is felesleges várni a szórón. Ekkor ugrott be, hogy szét kéne nézni kacsa után, hátha valamelyik pocsolyán leszállnak.
Azonba napközbe nem volt időm körbenézni, így hát a vadőrünktől próbáltam valami jó ötletet megtudni, de neki se volt. Vadászcimborával megbeszéltük, hogy hát próba szerencse. Menjünk kacsázni!
Ketten kimentünk egy sikerrel kecsegtető kukoricatartlóra ami közepén volt egy nagyobb vízállás. A kacsák mennek jönnek, de egyik se akar leszállni. Kezdett sötétedni, amikor nem is olyan messze kacsákat hallotunk.Összenézünk és irány a hang után hátha (nálunk megengedett a adott területrészen a mozgolódás, de tudtuk, hogy csak mi vagyunk ilyen elvetemültek, hogy a sárt dagasztjuk) Nem is mentünk sokat, mikor a következő vízálláson kb. 50 kacsa. Nem is kellett több szépen csendbe közelebb mentünk, de egy rossz lépés ( egy műagyag flakonra) és a kacsák továbbrepültek.
Az arcunkról gyorsan lefagyott a mosoly, de jobbról a semmiből jött 2 kacsa. Gyors célzás lövök és már esik is a kacsa, majd még egy durranás jobbról és a másik kacsa is csobbant a vízbe.
Visszafelé a kocsihoz, már azt terveztük, hogy mi fog készülni hétvégén az idény első kacsájából
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1615 Dátum: 2013. Január 19. - 21:38:04 »

Sziasztok!
Találtunk egy őszi vetést amit járnak a libák. Ma a társas vadászat után egyik vadásztárssal megpróbáltuk meglepni őket.
Gyalog fehér hólepelbe indultunk neki a nem kis sétának. A még kocsival járható úttól kb. 3 km.-re volt a búzavetés.
Egy nádas mentén gyalogoltunk addig míg meg nem láttuk őket. A kutyát elfektettem a nádas szélében, mert fekete lévén a hóban nem volt épp láthatatlan.
Közben a libák megsejthettek valamit, felkeltek és vagy száz méterrel odébb egy domb mögé szálltak le.
A dombig ellopakodtam, óvatosan kilestem, láttam hol ültek le a vetésre. Visszacsúsztam a domb oldalába, a nádas és a libák közé, remélve, hogy felém indulnak majd.
Kb. 20-30 percig hasalhattam a hóban amikor hallottam a zsivajt amivel felszálltak. Meg is jelentek a domb felett és felém jöttek. Első lövésemet megint elkapkodtam még szemből rájuk lőttem, persze hibáztam. A második lövésre kivártam amíg túl érnek rajtam, és sikerült egy nagy liliket kiemelni a csapatból. Visszamentem a kutyáért és engedtem, hogy ő hozza be a ludat.
A lövések után az összes elment a Duna irányába.
Még egy gyors képet készítettem a szürkületben és elindultunk vissza a hóban.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1616 Dátum: 2013. Január 20. - 18:17:09 »

Sziasztok!
Találtunk egy őszi vetést amit járnak a libák. Ma a társas vadászat után egyik vadásztárssal megpróbáltuk meglepni őket.
Gyalog fehér hólepelbe indultunk neki a nem kis sétának. A még kocsival járható úttól kb. 3 km.-re volt a búzavetés.
Egy nádas mentén gyalogoltunk addig míg meg nem láttuk őket. A kutyát elfektettem a nádas szélében, mert fekete lévén a hóban nem volt épp láthatatlan.
Közben a libák megsejthettek valamit, felkeltek és vagy száz méterrel odébb egy domb mögé szálltak le.
A dombig ellopakodtam, óvatosan kilestem, láttam hol ültek le a vetésre. Visszacsúsztam a domb oldalába, a nádas és a libák közé, remélve, hogy felém indulnak majd.
Kb. 20-30 percig hasalhattam a hóban amikor hallottam a zsivajt amivel felszálltak. Meg is jelentek a domb felett és felém jöttek. Első lövésemet megint elkapkodtam még szemből rájuk lőttem, persze hibáztam. A második lövésre kivártam amíg túl érnek rajtam, és sikerült egy nagy liliket kiemelni a csapatból. Visszamentem a kutyáért és engedtem, hogy ő hozza be a ludat.

A lövések után az összes elment a Duna irányába.
Még egy gyors képet készítettem a szürkületben és elindultunk vissza a hóban.


Gratulálok a libához és az előző récézéshez, meg persze a kutya munkájához! Igen Emelem
Milyen jó is azt hallani a nagy bizonytalanságban, hogy megváltozott a kutya levegővételének a hangja, mert tele van a szája! Azonnal minden kétség eloszlik!  Igen  Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1617 Dátum: 2013. Január 20. - 18:21:59 »

Ma mi is meglátogattuk a récéket Gábor barátommal.
13.30-kor már a beíró könyvnél voltunk.
Az összes ígéretes helyet végignéztük a Dunán, öblöket, holtágakat, de egy árva kacsát sem sikerült lőni, mert nem volt.
Messziről ugyan láttunk a folyó közepén úszkálni néhány csapatot, de lőtávolban nem.
Eljött a húzás ideje, és beálltam a mellcsizmába a bokrok közé.
Az első érkező csapatot szokás szerint lekéstem. Mire lőni tudtam el is tűntek, azért egy lövést megeresztettem utánuk eredménytelenül.
A következő hetes csapatból kettő beforgott elém az első lövésre a gácsér a másodikra a tojó esett le.
A közelebbit felvettem a combig érő vízből, a távolabbit a parton váró Apacs nevű kutyám hozta ki.
Leraktam a récéket a parton, leültettem a kutyát, majd visszaslattyogtam a bokros elé.
Egy egyedüli gácsér volt a következő, elsőre sikerült meglőni. Mikor leesett akkor kezdtem szívni a fogamat, mert a bokros belső felére esett, ahol, már elég erős volt a sodrás.
A kutya sem látta, hogy hova esett, csak a csobbanás hangját hallotta. Beküldtem, egy darabig tudtam menni vele, de az ágyékig érő víznél megálltam onnan már csak bíztatni tudtam.
Közben a sodrás elvitte a kacsát, mire a kutya átúszott a bokrok között én már nem is láttam. A hozzadra láttam hogy körülnéz majd belefekszik a sodrásba és gyosítva úszni kezd.
Ekkor már reménykedtem, hogy meglátta a madarat, de már a kutyát sem láttam. Egy örökkévalóság volt, mire meghallottam a fújtatva úszó kutya hangját közeledni. A fújtatásból sejtettem, hogy valamit hoz, de látni nem láttam már a sötétben. Kiment a partra és ott jött feljebb, én is kilábaltam. Nála volt a gácsér, aminek nagyon megörültem és agyba-főbe dicsértem a kutyát.
Ezután már nem jött több réce és visszamentünk a kocsihoz.
A képek telefonnal készültek, bocs a minőségért.

Huh! Minden elismerésem a kutyának! Megőrülnék ilyen terepen ha a kedvenc eltűnik a sodrásban.... Bár az én tacskóim nehezen is vethetőek be ilyenkor... Mosolyog
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1618 Dátum: 2013. Január 21. - 08:34:07 »

Köszönjük Urak, a kutya nevében is! Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1619 Dátum: 2013. Január 21. - 13:30:35 »

Köszönjük Urak, a kutya nevében is! Emelem

 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: