Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658087 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1590 Dátum: 2013. Január 15. - 11:01:22 »

Hátha valaki nem unja még... Stoel

A vasárnap délelőtti vadászatot még pénteken este megbeszéltük, bízva az addigra előrejelzett fagyokban. Szombatra lett is hideg elég rendesen, de vasárnapra megenyhült, közeledett a havazás, és kérdéses volt, hogy beálltak-e a tavak, lesz-e réce az árkokon?
Mindenesetre megpróbálkoztunk velük. Feri, mint vendég, Attila barátom kísérő és fotós szerepben, Bella pedig nélkülözhetetlen szakértőjeként ennek a témának. Mint a végén kiderült, ez (is) az ő napja lett…

A Kaposon kezdtünk, Ferit a legbiztosabbnak tűnő helyre irányítottam, mi hárman meg az ellenkező irányba indultunk, találomra. A hó ekkor kezdett esni…
Nemsokára három lövés jelezte is, hogy ott voltak a récék, ahol számítani is lehetett rájuk, előttünk viszont csak lőtávolon kívül kelt fel két pár. Mindjárt vissza is fordultunk, mert a telefonos egyeztetés alapján úgy tűnt, Feri leesett récéjének megtalálásához lehet, hogy Bella is kell majd.   Eb a vadász...
A helyszínre érve rögtön látszott, hogy nem lesz egyszerű a feladat, mert a meglehetősen tiszta terepen (szárazra esett) egy tőkés gácsért kutya nélkül is meg kellett volna találni, de négyen sem bírtunk még egy tollat sem felfedezni. Bella elment ugyan valami nyomon, amiben reménykedtem egy kicsit, de csak pár fácánkakast vert fel, aztán visszajött… Vállat von
Jó 10 percnyi bóklászás után leforrázva otthagytuk a reménytelen esetet, és egy merőlegesen betorkolló kis ér melletti bozótosban indultunk vissza a kocsik felé. Mintegy 200 méter után Bella nagyon szorgalmasan kezdett dolgozni egy nádfoltban, percekig nem akart kijönni belőle… Fejvakarás
Én már előrébb is mentem pár lépést, akár rókára is számítva, amikor egyszer csak megjelent a kutya, szájában a csak sebzett, még élő gácsérral…   Igen Emelem Piál Piál Piál

 

Innét Feri felsétált az autójához, mi is elindultunk az enyémhez, de alig mentünk 40-50 lépést, Bella most egy kakast piszkált fel mellőlünk. Ez rakétaként húzott előre, és épp a lövés pillanatában vágott egy balkanyart, úgyhogy pár szál pihetollának vesztésével megúszta. Duplázni nem volt már lehetőségem. (Nálunk szabad egyénileg bokrászni).

A következő árok, ami szintén nagyon esélyes volt, csak egy távolabb kelő, és így lövés nélkül megmenekülő récét adott, így itt gyorsan végezve, átmentünk a nap fő célpontjához, a múltkor már többször bizonyított halastóhoz. A hóesés kezdett komolyabbra fordulni… Kacsavadász


A leeresztett első halastó medrében a múltkor bevált taktikát próbáltuk alkalmazni, annyi módosítással, hogy egy szakaszt ketten közrefogtunk, Attila pedig közöttünk lépett fel a töltésre, de eleinte nem mozdult semmi. Haladtunk tovább ebben a felállásban észak felé, és nagyjából félúton lehettünk, amikor egy szép nagy rókát láttam előttünk szaladni a töltés mellett. Aztán eltűnt. Némi gondolkozás után – és a töltényeket 8-asra cserélve - egy kis félkörrel futottam utána, abban reménykedve, hogy ha meglapul valahol a gazban, a zsilipnél elé kerülhetek.
Persze jól felöltözve, a helyenként puha iszapban hamar kifulladtam, és amikor egy pillanatra megálltam levegőt venni és körbenézni, mögöttem az árokról felhőben keltek a récék…

Várni, és ezt a biztos lehetőséget elszalasztani nem volt értelme... 8-as ide, róka oda, egy gácsér visszazuhant a patak mellé, ellenkező irányba repülő társa pedig jól jelezte a lövést, látszott rajta, hogy mindjárt leesik az is. Megtörtem a puskát, a felső csőbe belelöktem egy új patront és egy késve, keresztben a tómeder felé menekülő tojóra a lőtávolság határán még odadobtam a lövést, összecsomagolódott az is. Bella azonnal indult érte. Ekkor esett le a zsilip közelében a második gácsér… Hátranézve nézve láttam, hogy Feri is megy befelé, tehát nála is történt valami…
Szegény kutyám nagyon megszenvedett az iszapban, de hősiesen átverekedte magát oda-vissza és hozta a récét. Ferinél is volt egy tojó, mikor odaért hozzánk.  Igen Emelem
Ezután megkerestük az enyémet. Nem volt nehéz, hamar észrevettük, a túlparti bokrok előtt ücsörgött, még élt. Némi tanakodást és egy bebiztosító lövést követően Bella átúszott érte és meghozta.  Emelem


Mentünk tovább. A meder vége felé nem társaim útvonalát választottam, hanem a part közelében akartam maradni, majdnem ott is ragadtam a fagyokig… A kép nem tükrözi hűen a valóságot… Ördög Ördög Ördög


A két tómedret elválasztó gátra nagy nehezen felmászva (Bellát ölben felrakva, közben konstatálva, hogy vagy edzeni kell, vagy a kutyát diétáztatni) mindjárt megláttuk, hogy a parttól pár méterre ott van a második gácsér is.


Ezután rövid tanácskozás következett, aztán indultunk tovább. Most Attila ment kint a mezőn, mi hárman pedig bent az északi tó töltésén. Egész végig, a tavat lezáró nádasig gyalogoltunk, félút környékén még kelt egy récepár az árokról, de ezeket ágak takarták és Feri hibázott.
A múltkor oly eredményesnek bizonyult tóvégi patakrészt ezúttal Attila mozdította ránk, de üres volt. Így, elkönyvelve, hogy mára kb. ennyi jutott, sarkon fordultunk. Nagyjából azon a környéken, ahol az utolsó récepár kelt, Bella megint megélénkült és elég határozottan törtetett be a tó szélén álló sásosba. Viselkedését látva azonnal előreküldtem pár lépésnyire Ferit, én meg visszaszaladtam kicsit egy tisztább helyre, mert igencsak várható volt, hogy itt „rókázás” lesz.
Alig álltam le és állapítottam meg szomorúan, hogy elég magas a sás, és az esetleges komának igen nagy esélye van észrevétlenül elosonni (ráadásul a nyolcasokat is elrécéztem), amikor a túlsó szélen, ahol már a szabad vízfelület kezdődött, két fekete fül suhant el a sás felett… Róka
Abban a pillanatban szólt is a puska, jobb híján bele a takarásba, de nem történt semmi, egyetlen mozdulat, egyetlen sásszál rezgése sem árulta el, hogy ott egyáltalán volt is valami…
Kétségekkel telve indultam el befelé, megnézni a rálövés helyét, és csak közvetlen közelről ült ki a vigyorgás az arcomra:


A 10-es RC nádon-sáson keresztül is kiváló munkát végzett, villámcsapásként vágta agyon a rókát, igaz, a távolság sem volt több 20 lépésnél. A zsákmány kiszedésénél aztán eggyel többet kellett lépnem, mint amennyi tanácsos volt, így az egyik csizma merült…  Ördög De ez a semmiség alig számított a nagy öröm mellett.

Az útközben hátrahagyott récékig kicipeltem a kis szukát, majd ott terítéket készítettünk (Feri első récéje hiányzik róla). A fotózás után a nagy tuskón hátrahagytuk a ravaszdit, úgymond tálcán lett felkínálva a ragadozó madaraknak.


Aztán nem sokkal később az is kiderült, hogy a telefonomat is hátrahagytam Hanyi Istóknak valahol…  Tasli Hiába mentünk vissza végig az útvonalon, hiába hívtuk több lehetséges helyen, tárgyalási funkcióra volt állítva, nem hallottuk meg sehol… Fejvakarás Vállat von
 
A vasárnapi ebédre késve értünk ugyan haza, de igen jólesett!!! Meg a forróvizes lábfürdő is…  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1591 Dátum: 2013. Január 15. - 11:04:44 »

Köszönjük a nagyszerű beszámolót, gratulálok Nektek és Bellának is!   Igen

Nem, nem unjuk! Irigyeljük!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1592 Dátum: 2013. Január 15. - 11:31:44 »

Gratulálok Nektek! Emelem
Bellának meg külön is! Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1593 Dátum: 2013. Január 15. - 11:42:49 »

 Emelem
 Gratulálok  Piál élmény volt olvasni Igen
  Bella az egy kincs  Taps
 
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #1594 Dátum: 2013. Január 15. - 12:12:42 »

Nagyszerű vadászat lehetett, Emelem öröm olvasni. Igen
Naplózva

davidde
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #1595 Dátum: 2013. Január 15. - 12:16:45 »

Gratulálok! Jó volt olvasni!
Már nagyon várom, hogy magam is részese lehessek egy ilyen szép vadászatnak!
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1596 Dátum: 2013. Január 15. - 16:15:36 »


Én is csak gratulálni tudok, vadásznak, kutyának egyaránt! Igen
Részemről soha nem lesz unalmas egy leírásod sem, mindig élvezettel olvasom! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1597 Dátum: 2013. Január 15. - 17:29:10 »

Szia Peti! Emelem

Gratulálok nektek!  Igen

Azért azt sajnálom, hogy azt a szegény kutyát küldted be az iszapba! Feri azokkal a gólyalábaival igazán bemehetett volna helyette! Legfeljebb ha beleragad megénekeljük! Kacsint

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1598 Dátum: 2013. Január 15. - 18:09:25 »

Uraim  Emelem

Attila nem ragadna benn, fenn maradna. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1599 Dátum: 2013. Január 15. - 18:14:01 »



Attila nem ragadna benn, fenn maradna. Ördög


Úgy! Úgy!  Én begurulnék érte mint egy hordó!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1600 Dátum: 2013. Január 15. - 18:15:03 »

Gratulálok Peti!  Emelem
Aki kutyával vadászik annak dupla az élmény. Nem azért mert több vadat lő, hanem mert tud gyönyörködni a kutya munkájában.
Meg több vadat is lő.  :Mosolyog

 Emelem  
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1601 Dátum: 2013. Január 15. - 18:34:38 »

Szuper!!! Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1602 Dátum: 2013. Január 15. - 18:55:05 »

Péter, Feri, Attila!

Üdv a Vadászoknak!  Igen  Jó volt olvasni, mint mindég!

Bella azért igencsak jól tartja még magát, hogy ezt az iszapos terepet  Wave bírja!
Naplózva

Erdő az én templomom...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1603 Dátum: 2013. Január 15. - 19:01:56 »

Peti,
ezúton is köszönöm a vadászatot!
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1604 Dátum: 2013. Január 15. - 20:26:01 »

Peti, Feri, Bella!
Üdv a réce és rókavadászoknak!  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: