Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658379 alkalommal)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1530 Dátum: 2013. Január 01. - 18:05:24 »



Péter! Igen
Én is csak gratulálni tudok, na meg irigykedni! Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1531 Dátum: 2013. Január 02. - 00:56:13 »

Péter barátom óévbúcsúztatója után gondolom érthető, hogy némi izgalommal szemléltem déltájban a telefonomon: nem fogadott hívás U.Petitől... Ajjaj, ebből valószínűleg vadászat lesz... visszahívtam, buék-buék, van-e kedvem vadászni? Hát hogy a kék égbe ne volna...csak az asszonnyal kell valahogy elrendezni a dolgot Fejvakarás  Elrendeztem... Vigyorog
Kicsit korán értem a megbeszélt helyre, elpipázgattam amíg Petiék megérkeztek, nézegettem az üres tómedret. Aztán befutottak Ők is, Peti újságolta, hogy az árkon látott kacsákat. Ahogy átballagtunk a töltés alatt, megpillantottunk egy csapat récét ami épp húzott be az üres, fagyos halastómeder melletti árokra, arra a nádas foltra ami tegnap is nyerőnek bizonyult. Haditerv kész, menjek előre, Petiék meg rámmozdítják a kacsamadarakat. Kértem, csináljuk fordítva...részben, mert a kelő madárra még az én gyatra sörétlövési képességeimmel is van esély, részben pedig azért, mert ez a "felrebbentés" a régi, Kapos folyón elkövetett kacsázásaimat idézi...azok a pillanatok, amikor TUDOM, hogy előttem a töltés túloldalán ott a sok réce a vizen és jajistenem, el ne zavarjam őket a bénázással, tudjak lőni, jófelé menjenek...szóval ezek a feszült utolsó pillanatok megfizethetetlenek...
Petiék előre mentek, én felküzdöttem magam a töltésre, rebbentek is a kacsák ahogy kell:

Első lövésemmel leemeltem egy gácsért, másodikkal kislányos zavaromban elhibáztam egyet...aztán jelentkezett öreg IZS-em azon hibája, hogy ha erősebb(most épp RC) lőszerrel lövök egy gyors duplát, nehéz kinyitni-ezt az azóta már beszerezhetetlen Nike Extrával soha nem csinálta. Mire újratöltöttem, már nem volt madár lőtávolon belül, de Petinek szólt a puskája...nem is eredménytelenül.




Mentünk tovább. Ilyenkor, hiába tűnik üresnek a víz, érdemes végigmenni azokon a részeken ahonnan a kacsák felkeltek mert gyakra akad pár "sunnyogó" aki behúzódik a partszélbe a nád közé. Most is volt, de lapítottak, már rég elhagytuk őket amikor felrebbentek. Az első tómeder végét töltés zárta le, feltornásztam magam a megerősítés gyanánt egymásra halmozott farönkökön, a következő tó szélén magányos kacsa rebbent, duplámra jó száz méterrel lejjebb esett be a füzesbe.
Felléptünk a partoldal szélébe, hogy előre tudjunk menni, Peti a kutyával lent maradt megkeresni a kacsámat.

Meg is lett. Eztán a szántáson előre mentem kb. 250 lépést, hogy onnan visszafordulva egymásra hajtsunk. Sajnos ez csak részben jött be, mert egy hosszinyakú gém kiszúrt ahogy mentem le a patakpartra és felrebbenve vitte a kacsákat is. Rettentő sok kacsa kelt, egy gyors duplára volt lehetőségem, egy leesett, újratölteni már nem volt időm. Ezután Petinél kitört a háború, messziről láttam ahogy potyognak a kacsák. Elindultam visszafelé a patakparton, sajnos olyan sűrű, bozótos volt a terep, hogy zavartam fel kacsákat de lövést nem tudtam tenni. Egy sumákot ugyan leemeltem de átesett a túloldalra és valószínűleg sebzett volt mert Bella nem találta meg. Petinek eddigre tele volt a keze kacsával... Emelem
Visszafelé eleinte üres volt a víz, a töltés után én előre mentem, Peti megvallatta még a kutyával a nádas részt, nem is eredménytelenül:

Én viszont hiába léptem föl többhelyütt a töltésre, a víz üresnek bizonyult. (Illetve egy madár szépen megvárta, amíg lekászálódok a töltésről és hátat fordítok neki, akkor rebbent fel én pedig elhibáztam mindkét csővel ahogy azt kell  Vállat von)
Lassan Peti is beért bennünket, az utolsó pillanatban még felkelt mellette egy kacsa amit meg is lőtt, olyan messze esett le az üres tómederben, hogy én már alig láttam de szerencsére Bellának jobb szeme van, hozta is mint a nagykönyvben meg van írva.
Gyors teríték készítés, nem szabályszerűen de a hatalmas tuskó kerek lapja és az épp tizenkét kacsa szinte kínálta magát, hogy óraszerűen állítsuk össze ravatalukat.

Peti, ezúton is köszönöm, nagyszerű vadászat volt! Emelem
Boldog Új Évet és hasonló vadászélményeket minden kedves fórumozónak!
Boar
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1532 Dátum: 2013. Január 02. - 06:25:30 »

Boar , Péter  EmelemTaps Igen Ez a képekkel kiegészített  írás  Igen Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1533 Dátum: 2013. Január 02. - 06:48:00 »

Gratulálok! Szép élmények ezek!  Kacsint Emelem Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #1534 Dátum: 2013. Január 02. - 07:29:01 »

Jó vadászat! Jó beszámoló! Remélem így fog telni az év! Emelem Meghajol
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1535 Dátum: 2013. Január 02. - 08:40:24 »

Gratulálok Uraim! Ez igen!   Igen  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1536 Dátum: 2013. Január 02. - 12:39:40 »

....Kértem, csináljuk fordítva... mert ez a "felrebbentés" a régi, Kapos folyón elkövetett kacsázásaimat idézi...azok a pillanatok, amikor TUDOM, hogy előttem a töltés túloldalán ott a sok réce a vizen és jajistenem, el ne zavarjam őket a bénázással, tudjak lőni, jófelé menjenek...szóval ezek a feszült utolsó pillanatok megfizethetetlenek...
Süldő vadászkorom legszebb élményei a Kaposon folytatott kacsázások......
Miközben olvastam az élménybeszámolódat, éreztem a jeges vízből kiemelt réce tolláról kenődő finom zsír tapintását a kezemen.... Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1537 Dátum: 2013. Január 02. - 13:06:20 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1538 Dátum: 2013. Január 02. - 13:06:30 »

.. Ajjaj, ebből valószínűleg vadászat lesz...

Mindkettőtöknek:  Emelem  Wave  Okos
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1539 Dátum: 2013. Január 02. - 14:02:30 »

Uraim!
Ezt a képekkel dokumentált élménybeszámolót nagyon jó volt olvasni! Igen Emelem
Gratulálok Mindkettőtöknek!
Csak szegény Bellát sajnálom, hogy "munkával" kezdte az Új Esztendőt! Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1540 Dátum: 2013. Január 02. - 14:12:37 »

Peti!  Emelem Boar! Emelem

Gratulálok mind a kettőtöknek! Igen Emelem

Azért képzeljétek el mennyivel többet lőhettetek volna, ha az a dagi Boar csöndben fel tud menni a töltésre, és szuszogásával, zihálásával nem zavarja el már messziről a kacsákat!  Fejvakarás Vállat von   Stoel

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1541 Dátum: 2013. Január 02. - 14:19:42 »



Azért képzeljétek el mennyivel többet lőhettetek volna, ha az a dagi Boar csöndben fel tud menni a töltésre, és szuszogásával, zihálásával nem zavarja el már messziről a kacsákat!  Fejvakarás Vállat von   Stoel

 Wave
Drágavérem, olyan helyen voltunk, ahonnan a Te puhos testedet hordágyon vitték volna ki...máramennyiben akad olyan balek, aki hajlandó cipelni... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1542 Dátum: 2013. Január 02. - 14:22:13 »

 Boar, Peti!
 Most már tudom miért nincs nálunk a Tiszán kacsa, napok óta. Elmentek hozzátok és a képekből ítélve páran ott is maradtak. Gratulálok és MARHÁRA IRIGY vagyok.
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #1543 Dátum: 2013. Január 02. - 15:04:05 »


[/img]Tegnap esti kacsa vadászat szerény eredménye.
Naplózva

davidde
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1544 Dátum: 2013. Január 02. - 15:57:20 »

Tegnap esti kacsa vadászat szerény eredménye.

davidde!  Igen

..Aki a keveset nem becsüli, a sokat nem érdemli!  Angyal  Kacsint

Gyönyörű a kisvizslád! Vigyorog  Neve, neme, kora!?  A kép alapján 6-8 hónaposnak saccolom..
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: