Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658174 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1410 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 20:41:21 »

...ehhez pedig írsz nekem egy gyors receptet? Mert megmondom őszintén, hogy én kacsát még jól megcsinálva nemigen ettem...  Fejvakarás

Megtörtént.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1411 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 22:05:38 »

Péter!
Gratulálok a récékhez!  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1412 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 22:19:54 »

Peti!  Igen
A receptet meg ne csak priviben küldd el Ferinek!  Tasli Ördög Wave
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1413 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 21:42:26 »

A receptet meg ne csak priviben küldd el Ferinek!  Tasli Ördög Wave

Hát, ha minden áron gyomorrontást akarsz, ám legyen.
Tessék a recept:

Először is csinálsz a kacsából egy jó húslevest. Mikor kész a leves, az aprólékot meghagyod a leveshez, a mellet és a combokat viszont kiveszed belőle.
Bedörzsölöd "vadak" fűszerkeverékkel és "ropogós sült csirke" vagy "szárnyas fűszerkeverék"-el. (Én úgy szoktam, hogy mindezt egy tálkában összekeverem és a keverékkel dörzsölöm be a húst.)
A mellet mindkét oldalán megvágod és a vágásba ügyesen beledugsz egy kis darab füstölt szalonnát, mellé egy kis füstölt kolbászt, és egy gerezd fokhagymát.
Az összes húst beleteszed egy alkalmas lábosba, tepsibe, jénaiba,stb..., teszel mellé gazdagon fokhagymát,1-2-3 hagymát(lehetőleg kicsi fejet kettévágva), a tetejére f.kolbászt, f.szalonnát, bacon-t és almát, nektarint (tetszés szerint is-is, esetleg vagy-vagy), és mellé dobsz néhány szem boróka bogyót.
A hús alá öntesz 2dl száraz vörösbort (Jót, nem kannást!   Ördög ) és lefeded alufóliával, vagy a tál, edény... tetejével.
A művet betolod a sütőbe, és kis lángon párolod kb 90 percig.(Ha kicsit több, az sem baj, pláne ha öreg volt a ruca.) Közben a maradék vörösbort lehet tesztelni a haverokkal, vagy ha irigy vagy akkor egyedül!  Vörösbor   Ördög Ördög
Ezután leveszed a fedőt, vagy alufóliát, és közepes lángon sütöd tovább 30-40 percet. (Gyakran ránézel ilyenkor már, és  ha nagyon pirul kiveszed.)
Lehet hogy a "vadak" keveréktől(szürkés lesz) nem lesz szép piros, de az íze kárpótolni fogja a vizuális élményveszteséget!!!
A hozzávalók mennyiségét szabadon és ízlés szerint variálhatod...
Jó étvágyat!   Wave

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1414 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 00:09:29 »

"vadak" fűszerkeverékkel és "ropogós sült csirke" vagy "szárnyas fűszerkeverék"-el.  gazdagon fokhagymát,1-2-3 hagymát(lehetőleg kicsi fejet kettévágva), a tetejére f.kolbászt, f.szalonnát, bacon-t és almát, nektarint (tetszés szerint is-is, esetleg vagy-vagy), és mellé dobsz néhány szem boróka bogyót.
 öntesz 2dl száraz vörösbort

  Nyihi  - - - és ilyen remek fűszerezéssel is , csak száraz , kis vacak marad . . . !   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem



 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1415 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 07:23:18 »

  Nyihi  - - - és ilyen remek fűszerezéssel is , csak száraz , kis vacak marad . . . !   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem



 

A portugálok,spanyolok,görögök stb. hasonló lendülettel készítik el például a tengeri csigát,ami engem a fokhagymás gázpalack-tömítőgumira emlékeztetett, mégis milyen büszkén teszik a turista asztalára...Szóval ne sírjunk a mi igenis finom kacsánk miatt! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1416 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 13:59:11 »

Peti! Gratula a kezdéshez!  Emelem

...ehhez pedig írsz nekem egy gyors receptet? Mert megmondom őszintén, hogy én kacsát még jól megcsinálva nemigen ettem...  Fejvakarás

Hát ....pedig !  Az igazi (nem nyúzott) vadkacsából főtt pörköltnél finomabbat zaftosabbat nem nagyon találni !   Nyálcsorog

Ha többet főzünk együtt akkor lehetőleg egykorúakat kell a lábosba tenni mert ha nem akkor abból van a többlépcsős kacspörkölt. ( vacsorára elfogy a fiatalabb fele utána Vörösbor Favag Vörösbor
+ 2 óra főzés  Foez és éjfélkor lecsúszik a második lépcső -- aki bír kimehet a hajnali húzásra  Vadász Lúd )  Mi így szoktuk a Duna parton ! A gyengék a hajnali húzás helyett  Hány !
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1417 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 18:39:42 »

Hát ....pedig !  Az igazi (nem nyúzott) vadkacsából főtt pörköltnél finomabbat zaftosabbat nem nagyon találni !   Nyálcsorog

Az sem rossz.
Akarom mondani én azt is szeretem.
De kopassza a rosseb! Én a szalonkán, a gerlén és az örvösön kívül mindent nyúzok.
Aki akarja felőlem kopaszthatja, én nem mondom hogy ne csinálja, de köszönöm, nem kell sem átnevelni, sem megtéríteni ebben a témában engem!!!  Én nyúzok!
Nos én eleget tettem két fórumtársam kérésének, és az általam elkészített étel receptjét föltettem ide.
Károly hsz-e meglepett, és arra következtetek belőle, hogy vagy még nem készített így kacsát , vagy aki csinálta neki, valami csapni való kontár volt.
A recept fikázása meg volt, én a továbbiakban inkább azok hozzászólását várom ebben a témában, akik vették a fáradtságot és elkészítették.
Ugyanis a puding próbája az evés...
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1418 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 19:33:26 »

Nem a receptedet "fikáztam" , hanam a vadkacsa húst . . .  !   Nyihi
Azt a szép , 55 centis tőkés gácsért , mire megpucolod és a végén kiveszed a sütőből , - - - "gyököt lehet belőle vonni" ! Én hármat szoktam vinni az erdőre  - annyi fért a tepsibe - , így hát tudom , hogy mifán terem a vadkacsa hús ... ! Ördög
Az Anas platyrhyncos domesticus --- aaaz igen . . . !  Wave Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1419 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 19:55:31 »

Azok a jó halastavi vadkacsák és szárcsák  OOO  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1420 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 10:08:10 »

A hajnalban Norbi barátommal néztük meg a récéket. Igen szép reggelünk volt:


A récék sem hagytak cserben bennünket, volt bőven. Nagyon vigyáztunk a lövésekkel, hogy öreg kutyámat ne erőltessük feleslegesen holmi távolra vagy sűrű nádba eső madarak miatt. Igyekeztünk közelre és a tiszta vízre lőni a récéket. Ez elég jól is sikerült, egy tűnt csak el nyom nélkül, pedig nem sebzetten esett... Fejvakarás


Aztán mire kiértünk a tavak végére, kicsit kibővült a teríték. Egyrészt Bella meghozta Norbi tó közepére esett récéjét is  Igen Emelem , másrészt nekem volt még szerencsém egy bamba szajkó - kelő réce dubléhoz...   Vadász


 Emelem

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1421 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 10:22:44 »

Gratulálok! Igen Emelem
Naplózva

Üdv:Kapszli
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1422 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 10:39:19 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1423 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 10:54:15 »

másrészt nekem volt még szerencsém egy bamba szajkó - kelő réce dubléhoz...   Vadász


 Emelem



Üdv Péter!  Igen
 
..Brávó!  Taps

Bár ici-picit, savanyú  a szőlő..

..Nem tehetek róla.., de valamiért, bántcccsa a szemem, ez a fotó..  Fejvakarás ..
 (ugyanis, itt már nem haszálod.., hanem "csak" viseled..)  Kacsint .. 
Tessékmán európai-vadászhoz méltóan fotózkodni!..  ..Nem a vadnyugaton vagyunk!..  Stoel .. Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1424 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 11:11:52 »

A hajnalban Norbi barátommal néztük meg a récéket. Igen szép reggelünk volt:

Gratulálok nektek!   Emelem  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: