Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658432 alkalommal)
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 17:22:33 »

Sziasztok! Már csak 12-nap és indul a "kacsa"idény,sajnos a területen nagyon kevés a napraforgó(mindenhol tarló,vagy a repce utáni derékig érő gaz van) így nem nagyon lehet gerlékkel bemelegíteni az igazi húzó kacsákra.Az idény első hetében még bizalmasak,aránylag alacsonyan ,és kisebb sebességgel érkeznek a kavicsbánya tóra.Ha elterjed a tagok között hogy van kacsa ,akkor pár esti tüzijáték után magasról ,szinte zuhanva szállnak le a legnagyobb tó közepére. Sajnos nincs kutyám("eb a vadász kutya nélkül) így előkerül a teleszkópos horgászbotra szerelt hármashorgos "kacsakiszedő) Kép még télről kedvcsinálónak.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 17:52:33 »



Hát nem tudom kis hazánkban, ki mennyi böjti récét bír lőni még ha akarna is,

Nálunk a sziken van elég sok ha van víz. Fészkel is több pár. Lőttünk is belőle. Nyáron ha levedlik nagyon nehéz megkülömböztetni a csörgőtől este sötétben. Olyan helyeken ahol van, szerintem most is fog néhány tévedésből leesni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 22:39:47 »



Hát nem tudom kis hazánkban, ki mennyi böjti récét bír lőni még ha akarna is,

Nálunk a sziken van elég sok ha van víz. Fészkel is több pár. Lőttünk is belőle. Nyáron ha levedlik nagyon nehéz megkülömböztetni a csörgőtől este sötétben. Olyan helyeken ahol van, szerintem most is fog néhány tévedésből leesni.

Jól emlékszem, hogy felétek lehet menni kacsázni fizetősen is?-ha igen, akkor légyszi' írd meg pü-ben a részleteket! Köszönöm!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 08:28:04 »



Hát nem tudom kis hazánkban, ki mennyi böjti récét bír lőni még ha akarna is,

Nálunk a sziken van elég sok ha van víz. Fészkel is több pár. Lőttünk is belőle. Nyáron ha levedlik nagyon nehéz megkülömböztetni a csörgőtől este sötétben. Olyan helyeken ahol van, szerintem most is fog néhány tévedésből leesni.

Jól emlékszem, hogy felétek lehet menni kacsázni fizetősen is?-ha igen, akkor légyszi' írd meg pü-ben a részleteket! Köszönöm!

Szia Gergő!

Rosszul emlékszel. Meg jelenleg kiszáradt a víz. Úgyhogy mi is a nagy esőket várjuk.
Üdv: Szik
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 15:03:44 »

Sziasztok! Már csak 12-nap és indul a "kacsa"idény,sajnos a területen nagyon kevés a napraforgó(mindenhol tarló,vagy a repce utáni derékig érő gaz van) így nem nagyon lehet gerlékkel bemelegíteni az igazi húzó kacsákra.Az idény első hetében még bizalmasak,aránylag alacsonyan ,és kisebb sebességgel érkeznek a kavicsbánya tóra.Ha elterjed a tagok között hogy van kacsa ,akkor pár esti tüzijáték után magasról ,szinte zuhanva szállnak le a legnagyobb tó közepére. Sajnos nincs kutyám("eb a vadász kutya nélkül) így előkerül a teleszkópos horgászbotra szerelt hármashorgos "kacsakiszedő) Kép még télről kedvcsinálónak.

Szia! én most kipróbálom a németet élesben első gerlézésén holnap mert hát ma ünnep.  ami a legszebb hogy a napraforgó a kiöntött répce mellett van és hát a gerlék onnan jönnek. talán esik a vízbe is madár és kihozza .
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:36:37 »


Szia Gergő!

Rosszul emlékszel. Meg jelenleg kiszáradt a víz. Úgyhogy mi is a nagy esőket várjuk.
Üdv: Szik

Akkor elnézést! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:38:20 »

Szia! én most kipróbálom a németet élesben első gerlézésén holnap mert hát ma ünnep.  ami a legszebb hogy a napraforgó a kiöntött répce mellett van és hát a gerlék onnan jönnek. talán esik a vízbe is madár és kihozza .
alán esik a vízbe is madár és kihozza .
[/quote]

Eredmény?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 10:16:10 »

Szia! én most kipróbálom a németet élesben első gerlézésén holnap mert hát ma ünnep.  ami a legszebb hogy a napraforgó a kiöntött répce mellett van és hát a gerlék onnan jönnek. talán esik a vízbe is madár és kihozza .
alán esik a vízbe is madár és kihozza .

Eredmény?
[/quote]


Ma megyek csak ki .  Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 10:32:54 »


Ma megyek csak ki .  Wave

Akkor átírom:

Várjuk az eredményt! Bion Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 10:35:01 »


Ma megyek csak ki .  Wave

Akkor átírom:

Várjuk az eredményt! Bion Wave

... és még egy jó nagy kalappal!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 07:15:44 »

Lassan kezdődik a vadkacsa idény, ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem: kinek mi a tapasztalata a kacsa-sípról?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 08:59:01 »

Lassan kezdődik a vadkacsa idény, ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem: kinek mi a tapasztalata a kacsa-sípról?

Hasznos dolog. De! Soha ne várj tőle olyan eredményeket mint amit egy őz vagy rókahívásnál tapasztalsz. Mert azok a konkrét hangra mennek, a kacsa meg csak a társaság kedvéért megy oda, ha akar.Tavaly ősszel amikor esténként egy nagy kukorica tarlóra húztak a kacsák -miután a libák elmentek róla- sokat számított egy kis hápogás amivel a húzó csapatokat közelebb lehetett csalogatni. Vízen is nagyon jó. Itt érdemes műkacsával kombinálni és ezek együtt elég jól vonzzák a hápogókat.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 08:59:52 »

Lassan kezdődik a vadkacsa idény, ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem: kinek mi a tapasztalata a kacsa-sípról?

Szia Gergő!

Tegnap kimentem szétnézni, de nem jók a hírek, víz még hadjám de kacsa... Vállat von, na majd kifigyelem őket... mert elég kevés van.

A síp kb. anyira jó, mint minden hívó eszköz. Az én tapasztalatom az, hogy a víz felett húzó kacsát vissza lehet fordítani vele, de főleg a magányosakat, vagy kisebb 2-3 db csapatot. Ha magasan van a kacsa az nem foglalkozik vele.
Kb. anyira jó hogy a közeledben fog elhúzni, mert keresi a haverokat.
Modjuk én letettm már a síp használatáról, mert mindig elhagyon-otthonhagyom, így megtanúltam kacsájúúúú Bion Bion
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 09:44:06 »

Lassan kezdődik a vadkacsa idény, ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem: kinek mi a tapasztalata a kacsa-sípról?

Szia!

Én egyszer láttam ilyen rángatós, libagége-szerű (most nem jut eszembe más hasonlat) récehívót használatban. Vendégségben voltunk, a tavakon az idény első napján elképesztő mennyiségű réce. Kitűnő, szinte felfoghatatlan húzás. Mikor már a Nap is jó magasra emelkedett, és csak néhány visszaforgó réce próbálkozott körülöttünk, valaki előszedett egy ilyen hívót. Nagyszerű, élethű hangokat csalt ki belőle, és több réce is lejött, odafordult lőtávolba.
Ezeket, mivel a hívó és társa hibázott, javarészt én lőttem meg, tehát az élményeim pozitívak! Ördög

A többit, az igazán lényegeset Szik és Forend elmondta... Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 10:16:22 »

Nekem is voltak jó tapasztalataim a síppal, melyek a következők:
Még régebben jártam kint egy idős bácsival a Dunavölgyi-főcsatornára esténként kacsázni. Leálltunk a nádba, majd mikor a távolból már lehetett hallani egy-két hápogást, akkor ő is meg-megfújta a sípját és bizony elég gyakran elkanyarodtak felénk. Esett is szépen, de főleg egyes, vagy két-három egyedes csapatok jöttek ránk.
Tavaly mikor kijártunk libázni én is vittem a sípomat, amit kb. 5bolt és vagy 20síp kipróbálása után választottam, hogy kb. olyan hangja legyen, mint amire még az öregtől emlékeztem. Sokáig nem mertem kipróbálni, mert féltem, hogy ügyetlenül fújom, de aztán rászántam magam, miután nem jött semmi. Mit veszíthetek?- gondoltam. Hát jött is nem sokára egy, mikor hápogtam,ő visszahápogott, majd a szárnycsapásokat is hallottam. Ez volt az a kacsa, amit nem találtunk meg(állítólag sok a róka a környéken). Így aztán kacsára még nem lettem avatva.
Utána többször is voltunk kint libázni-kacsázni, próbálkoztam is a síppal, de vagy én bénáztam el a közelebb kíváncsiskodó madarakat, vagy oda sem figyeltek a sípra. Sebaj!-idén újra próbálkozom. Bár összességében véve én úgy tapasztaltam, hogy ha nem is állandóan, de néha nem árt, ha az ember tarisznyájában ott lapul egy ilyen síp. Ki tudja, mikor hozza meg a szerencsét(nekem a szalonka síp is bejött, hátha ez is szerencsét és madarat hoz majd).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: