Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658157 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1320 Dátum: 2011. December 23. - 16:53:49 »

Szik  Emelem  !  Taps Igen Szép  Igen és mennyi liba  OOO OOO / nem Szabadszállásról járnak oda ?   Emelem
Lacus!

Nálunk még nincs víz így valószínűleg onnan.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1321 Dátum: 2011. December 23. - 18:56:09 »

Hangulatos, remek vadászélmény és beszámoló, köszönjük! Gratulálok a terítékhez is! Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1322 Dátum: 2011. December 23. - 18:57:49 »

Émmán ide be sem nézek... :Mosolyog
Mégcsak alkalmam sem volt sohasem libára vadászni, úgyhogy őszinte leszek, a fene megesz az - egészséges - irigységtől. Ördög

Ráadásul keverted a sztorit Lutrával is, így aztán végkép kész vagyok... Nem szól szám
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1323 Dátum: 2011. December 23. - 19:09:50 »

Émmán ide be sem nézek... :Mosolyog
Mégcsak alkalmam sem volt sohasem libára vadászni, úgyhogy őszinte leszek, a fene megesz az - egészséges - irigységtől. Ördög

Ráadásul keverted a sztorit Lutrával is, így aztán végkép kész vagyok... Nem szól szám

 Igen
Hasonlóan vélekedek én is.

Gratulálok a sikeres Vadászoknak!  Emelem

(azért új puskát libával avatni sem semmi mutatvány  Igen )
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1324 Dátum: 2011. December 23. - 19:32:19 »

Gyula, én csak ámulok, hogy milyen élményekben van részed!  Meglepődött   Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1325 Dátum: 2011. December 23. - 22:02:32 »

Gratulálok!  Igen  Emelem

Mesélj az új puskáról!  Türelmetlenül

Köszönöm mindenkinek!

A puskáról: Egy 12/76-os FÉG Victoria-ról van szó. Néhány hete jutottam hozzá, egy Deák arckép volt az ára. Egy kicsit szűkek a csövei: a jobb 17.7, a bal 17.3 mm...

Éppen ezért, jó sok lőtéri tapasztalatszerzés után mertem csak a területre vinni. A korongozás tapasztalatai után igazi "libázó" vagy puskának gondoltam.

Hát próbálkozásra volt lehetőségem: a madarak tényleg magasan jöttek... A végére (és egy fél doboz lőszer elpufogtatása után) az eredmény 4 liba, akik közül 2 igazi futós jószág volt. Szaladtam vagy egy kilométert a kettő után... Akik ismernek és emlékezetükbe idézik szépen kidolgozott pocakomat, el tudják képzelni a látványt, valamint a vákuumot, amit teremtettem a kiadós futkosás után.

Tapasztalat: a puska jó! Még sokat kell gyakorolni és vadászni vele.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1326 Dátum: 2011. December 23. - 22:50:39 »

Szik!

Gratula a zsákmányhoz és egy kis irigység (a mi szövetségi államunkban nem szabad libát löni Rííí )
A sólyom pedig Táncol

Üdv                     Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1327 Dátum: 2011. December 24. - 13:52:17 »

Gyula!
Nem akármilyen élményekkel gazdagítva térhetsz haza ilyen vadászatok után. Nagyon-nagyon irigyellek, ne haragudj!  Kacsint
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1328 Dátum: 2011. December 31. - 16:17:49 »

Egy kis szösszenet a vizi-vad vadászatához:

Tegnap estefelé felhívott U. Peti barátom és kérdezte, hogy egy holnap reggeli récézéshez mit szólnék.  Örömmel elfogadtam, azonnal nekiláttam összeválogatni patronjaimat. Mindenféle méretű sörétek között válogattam, ismerve Peti kifogyhatatlan ötleteit, mindenre felkészültem, Unokaöcsém szerint Peti "vizslavérű Vadász"- természetesen jó értelemben, mint később kiderült nem tévedtem nagyot,  a récézés után fácánozás  is tervezve volt, bár ez még titkos, én csak később tudtam meg. Na de ne vágjunk az események elébe, reggel dideregve vártam a találkozót, hideg is volt, ropogott a fű a csizmám alatt, megjött Peti és Bella, a formaságok után nekivágtunk a hajnali sötétségnek, reményekkel  és ábrándokkal telve, egyedül Bella hűséges kísérőnk nem forgatott ilyen eretnek gondolatokat a fejében, Ő csak örült és ezt nagy meleg szemeiben sugározta felénk. Itt a Gazda  és itt van ez a gyanús szagú ember, na ebből még valami lesz, ha  a Gazda itt van akkor zsákmány van, ez az ember meg már máskor is volt itt, akkor sem kellett sokat szaladgálnom……Közben kiértünk a tett helyszínére, ahol kedves Unokaöcsém és Barátja már aggódva várt Bennünket.
Zárójelben megjegyzem, hogy még szerencse, Unokaöcsémnek és nekem azonos a hobbim, így  legalább találkozunk néha.
Rövid megbeszélés után megközelítettük és  elfoglaltuk a helyszínt, tavak közötti zárógáton  állunk fel vonalban Vezetőnk utasításai szerint. Mindenképpen nagyon vártam ezt a napot, nekem új de legalább 30 éves sörétesemet szerettem volna kipróbálni ( ja kérem, az akkor készült puskák még acélból voltak, nem mínusz kétszáz fokon hűtötték a csövet, nem volt semmilyen hókusz-pókusz, puskakészítés volt, nem volt marketing meg egyéb ilyen „Úri cifraságok”-Matula bácsi szavait idézzem, ez a puska is legalább több ezer lövést látott, vagy több tízezer?, ki tudja -mivel koronglövő versenyző gyakorlópuskája volt, , fegyverjavítót nem ismert és úgy néz ki mintha pár-éves lenne, na de hagyjuk ezt……..)
Lassan pirkad és megjelennek az első  csapatok, szól a puska, jobbról-balról, szépen esnek a récék,  megvan az első récém, majdnem agyonüt, már nem kapkodok, inkább nézem barátaim mit csinálnak, parádés lövéseket látok, szinte nem is figyelek a behúzó récékre annyira leköt a látvány, nem győzünk kapkodni a töltéssel, ahogy világosodik úgy csökken a  behúzó récék száma,. Mára elég volt az élményből, nekilát Bella és összegyűjti a zsákmányt, nagyon hálásak vagyunk Neki, eszembe jut a régi mondás: Eb a vadász kutya nélkül!
Márt csak egy feladat van hátra, unokatestvérem Barátja avatását kell még elvégezni, Unokatestvérem lelkes és egy szép erős rugalmas husángot vág, még egy tízkiló feletti bika avatásához is vastag lenne…………….megemlítjük Neki erre levágja a vastagabbik felét……..szertartás……….nagyon puha voltam, amikor utoljára engem avattak, három napig hason aludtam, na de majd legközelebb………fényképek, búcsúzás és megyünk fácánozni Petivel.
Köszönöm ezt a szép évzárást és puskaavatást  Petinek, bár a németek szerint a sörétes csak flinta…………BUÉK 2011-2012  Pezsgő
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 31. - 17:53:50 írta Voldemort » Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1329 Dátum: 2012. Január 01. - 17:59:13 »

Sziasztok!  Emelem

Ma este kinéztünk liba ügyben, mert már 1 hónapja nem voltam kint, most volt rá csak időm. Rengeteg liba jött, második lövésemre egy össze is kapta a szárnyát. Már erős szürtkületben lőttem, nem láttam, hogy hova esett a szántóra. Holnap már kora reggel megyek keresni, remélem meglesz. Nagyon bánt a dolog... Rííí

Mi a véleményetek, reggelre elviszi a róka, vagy lesz esélyem megtalálni?  Eléggé sokat repülve ért földet...
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1330 Dátum: 2012. Január 01. - 18:06:22 »

Elviszi a róka Stoel
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1331 Dátum: 2012. Január 01. - 18:45:22 »

Sziasztok!  Emelem

Ma este kinéztünk liba ügyben, mert már 1 hónapja nem voltam kint, most volt rá csak időm. Rengeteg liba jött, második lövésemre egy össze is kapta a szárnyát. Már erős szürtkületben lőttem, nem láttam, hogy hova esett a szántóra. Holnap már kora reggel megyek keresni, remélem meglesz. Nagyon bánt a dolog... Rííí

Mi a véleményetek, reggelre elviszi a róka, vagy lesz esélyem megtalálni?  Eléggé sokat repülve ért földet...
Keresőlámpáról hallottál már?
Ha ne adj isten nem viszi el a vörös, akkor is úgy elbújik, hogy elég lesz megkeresni, még jó kutyával is!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1332 Dátum: 2012. Január 01. - 19:32:56 »

Keresőlámpáról hallottál már?
Ha ne adj isten nem viszi el a vörös, akkor is úgy elbújik, hogy elég lesz megkeresni, még jó kutyával is!

Igen, de nem tudam kérni senkitől, az enyém leesett, összetört.  Woest

Úgyhogy marad a reggeli keresés, talán összejön. Abban bízok, hogy 6-os söréttel lőttem, az talán okozott akkora sérülést, hogy hamar kimúlt, és nem volt már ideje elmenni.
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #1333 Dátum: 2012. Január 06. - 21:28:12 »

Köszönöm mindenkinek!

A puskáról: Egy 12/76-os FÉG Victoria-ról van szó. Néhány hete jutottam hozzá, egy Deák arckép volt az ára. Egy kicsit szűkek a csövei: a jobb 17.7, a bal 17.3 mm...

Éppen ezért, jó sok lőtéri tapasztalatszerzés után mertem csak a területre vinni. A korongozás tapasztalatai után igazi "libázó" vagy puskának gondoltam.

Hát próbálkozásra volt lehetőségem: a madarak tényleg magasan jöttek... A végére (és egy fél doboz lőszer elpufogtatása után) az eredmény 4 liba, akik közül 2 igazi futós jószág volt. Szaladtam vagy egy kilométert a kettő után... Akik ismernek és emlékezetükbe idézik szépen kidolgozott pocakomat, el tudják képzelni a látványt, valamint a vákuumot, amit teremtettem a kiadós futkosás után.

Tapasztalat: a puska jó! Még sokat kell gyakorolni és vadászni vele.

Szia Schpeter.
Először is gratulálok. Emelem
Másodszor azt szeretném tőled kérdezni, hogy milyen patronnal ejtetted el a libákat?
 
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1334 Dátum: 2012. Január 07. - 00:32:00 »

Szia Schpeter.
Először is gratulálok. Emelem
Másodszor azt szeretném tőled kérdezni, hogy milyen patronnal ejtetted el a libákat?
 

Szia! Köszönöm.

Vettem és próbáltam tavalyelőtt, tavaly és az idén is mindenfélét (Mirage 12/70 0-ás /4 mm/, RC JK6 2-es /3,5 mm/, Pellagri 12/70 F2 0-ás /ez azt hiszem 3,9 mm/ , NIKE 12/76 Magnum 6-os, Mellior 12/70 3-as /3,5 mm/, NIKE 12/70 6-os és 8-as)  Vadász, de a tapasztalatom szerint jól kell meglőni (persze nem skeet-tel  Sam6).

A Mellior-ból volt 32 és 36 grammos is. Végül a Mellior 36 grammosa és a NIKE 8-as volt a legsikeresebb... Azóta ezeket használom.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: