Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658484 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1275 Dátum: 2011. December 06. - 11:16:16 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1276 Dátum: 2011. December 07. - 19:59:30 »

Ma délután ismét kinéztünk Ariellel a Sajóra gácsér-ügyben, csak ma korántsem volt olyan "egyszerű", mint tegnapelőtt...
Nade kezdjük az elején... Az első felröppenő csapatból sikerült ismét kiemelnem egy "kapitális" gácsért (tényleg nem láttam még ilyen nagyot, majd holnap megmérem). Amit Ari annak rendje és módja szerint ki is hozott a Sajóból. Aztán meg sorra "mellémentünk" mindig a kacsáknak, pedig szinte minden lehetséges helyen voltak, de ha partmentén haladtunk, akkor ugye előttünk vagy 100 méterrel keltek, ha meg egy-egy kerülővel merőlegesen lopakodtunk a vízre, akkor sorra melléjük mentünk vagy 50-60 méterrel - most szélcsendben érdekes módon szívesen tanyáztak bokormentes részeken is -. Aztán egy korán ugrasztott csapat helyére nagy kerülővel mentünk - bízva abban, hogy esetleg (a kacsák jó szokásához híven) nem ugrott fel az egész csapat a bizonytalan veszélytől - és lám így is történt, a csapat egy része ott maradt, amikor felrebbentek hirtelen nem tudtam, hogy mifélék lehetnek, ugyanis vagy 6-8 darab kistermetű fekete réce volt - így utólag már böjtinek mondom őket - köztük egy tőkés párral, amely közül ismét kicsíptem a gácsért...
Aztán következett két csapat is, amik a határon keltek, így tettem egy-egy felesleges lövést, majd egy nagyon bokros rész következett, ahol mindig van réce... Csakhát nagyon szűk a kilövés... Óvatosan lopódzunk befelé a bokrok között, amikor hápogás, szárnysuhogás, már mennek is előttem a "nyiladékon"... tojó... tojó... gácsér! DURRR!!! A kacsám elkezd szitálni a levegőben, rálövöm a másik csövet is, amire lereszkedik a túlparton... Nofene... Küldöm Arielt, de tudom, hogy oda nem fog átmenni, sosem gyakorultok az "elhozás másik oldalról"-t. Így két felesleges fürdés után inkább mást gondolok ki... Úgy láttam, hogy Ari kb a Sajó közepéig lábon megy, csak utána úszik, gondoltam, valamikor csak meg kell tanulnia, hogy a vizen túl is lehet keresnivalója, így nekivetkőzök, alulról szinte mindent, meg fent is pólóig (ha netalán valami történne, akkor ne húzzon lefelé a sok rongy), aztán irány a Sajó... Hogy milyen hideg... Nem hittem volna, hogy ilyen rossz lesz (Bear Grylls mától még jobban tisztellek!), szó mi szó, a folyó jó 2/3-áig bementem, ami nekem ippen' ülepig ért, és onnan küldöm a kutyát, aki most már érti a dolgot, és második nekiindulás után már hozza is a még élő gácsért, aztán irány vissza a cucchoz, mert kezdenek a lábujjaim görcsbe állni, amikor kimegyek a vízből rendesen melege van a lábamnak...

(gondoltam ezt a "csendéletet" meg kell örökítenem)

Majd miután "minden rendbe jött" csinálok egy kis ideiglenes terítéket, és örülök, hogy ismét megvan a "gácsér-trió".


Aztán indulás hazafelé, eljöttem a falutól vagy 5 km-t a Sajó partján, így amikor félúton vagyok hazafelé már lemegy a nap, akkor ugrik be, hogy nem messze mellettem van egy betárcsázott kukoricatarló, valamelyik este mintha kacsahápogást hallottam volna felőle, nemsokára húzásidő, gondoltam megnézem... Beírásom oda is, az időbe is belefér, úgyhogy hajrá...
Elmúlt 4 óra, mire elfoglaljuk a leshelyünket...


Ha a délután nem kajattuk volna össze a Sajó ideeső részét, akkor azt mondanám, hogy akár esélyünk van egy jó húzásra is, de így... Nah, majd meglátjuk... Aztán olyan 16:10 körül "kacsabrekegés" a falu felől... Aztaaaamiiindeniit.... Egy olyan felhőnyi kacsa közelít, hogy még most sem hiszem el... Hogy honnan jöhetnek azt nem tudom, forog az agyam - amiket ma felzavartam, egyik csapat sem volt több 10-től, valahonan a Sajó feljebbi részéről jöhetnek, az is lehet, hogy Szlovákiából, ki tudja - elmennek felettem, de már fordulnak is, cikázva, zuhanava "támadnak", egyenesen nekem, pont rám akarnak szállni, én meg lövök két olyan lyukat a levegőbe, hogy szerintem még most is röhögnek... Alighogy újratöltök megint jön egy adag - ezek is sokan vannak - a történet megismétlődik, nem jó ez így... "Rááltam" a kelő kacsa lövésre, ezek meg "beszállók", úgyhogy a következő csapatot hagyom, hagy menjenek el a fejem mellett - volt amelyik 5 méterre volt - aztán, amikor fordulnak mellettem, akkor sikerül duplára összecsomagolni egyet, amit Ariel meg is hoz, hogy ez is gácsér lett, az már csak a szerencsén múlott... Majd ismét jön egy csapat réce, de én már megtört puskával, Arielt pórázra fogva lopakodok le a "színpadról", tökéletesen meg vagyok elégedve, sőt...
(A képen látszik, hogy a "kapitális" mennyivel "veri" a többit)
[/i]

Mindenkinek hasonló récés élményeket kívánok!


Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1277 Dátum: 2011. December 07. - 23:51:33 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1278 Dátum: 2011. December 08. - 08:35:47 »

Nem vagy piskóta gyerek svferi,gratulálok!  Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #1279 Dátum: 2011. December 08. - 12:01:15 »

Gratulálok Feri! Nemsemmi élmény lehetett.
Mennyi idős a most a kutyád? Mi az oka, annak, hogy így figyelsz arra hogy gácsért lőjjél? A kacsa is poligám faj?

 Emelem Bence

U.i.: Látom elég sok kacsát lősz, van esetleg valami jó recepted? Nekem kacsára van a legtöbb lehetőségem, amit meglövök azt meg már illik elhozni, így elég sok van a fagyasztóba, de anyukámnak még nem sikerült igazán jó receptet találni hozzájuk.
Naplózva

Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1280 Dátum: 2011. December 08. - 14:02:06 »

Bár Ferit kérdezted azért gondolom nem baj ha azt mondom: A kacsát szerintem nem kell túlgondolni,kis szalonnával betakarni és be a sütőbe. Fokhagyma,hagyma,só, bors ízlés szerint. Nagyanyám mindig így csinálta,még az sem érdekelt ha egy kicsit kanálisízű volt... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1281 Dátum: 2011. December 08. - 14:29:36 »

U.i.: Látom elég sok kacsát lősz, van esetleg valami jó recepted? Nekem kacsára van a legtöbb lehetőségem, amit meglövök azt meg már illik elhozni, így elég sok van a fagyasztóba, de anyukámnak még nem sikerült igazán jó receptet találni hozzájuk.
Szia!
Nagyon finom tárkonyos vadragú levesnek is.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1282 Dátum: 2011. December 08. - 14:37:31 »

Gratulálok a nem mindennapi teljesítményért, már ami az apportírozást illeti!
Kedden csaknem én is a vízben kötöttem ki, - csak nem egészen önszántamból-, amikor horgászbottal "apportíroztam" a gácsérjaimat a Rábcából. Ördög
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1283 Dátum: 2011. December 08. - 15:43:35 »

Köszönöm Urak!  Emelem

Bence!
- Ariel most 16 hónapos (nagyjából "kész", de van még mit javulnia).
- Kacsából "csak úgy" kikötöttem magamnak, hogyha már ily módon (nappal taposva) vadászok rájuk, akkor megpróbálom a gácsérokat válogatni - egyébként tudtommal poligám.
- Recept? Hát azt én is szeretnék egy jót kapni... Próbálkozom, mindig másképp csinálom, volt már jó (mindenféle fűszerrel, hagymával, gombával a sütőben vagy 2 órát fólia alatt, aztán fél óra "pirítás"), de igenjót még nem tudtam csinálni belőle...

Üdv!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1284 Dátum: 2011. December 08. - 15:58:58 »

Svferi! Gratulálok a madaraidhoz, ami az apportírozást jelenti, nem sok ember tette volna meg még nyáron se, nemhogy decemberben.  Ördög

 Főz

Én a kacsát sütni szoktam, a lényeg az, hogy lehetőleg kopasszuk meg, ne nyúzzuk, mert bőrössen sütve sokkal szaftosabb marad. Nekem van rá kimondottan spékelőtűm, amivel a combját és a mellét szoktam jó sűrűn beszúrkodni. Sokszor a mellébe befűzök 30-35 csík szalonnát is. Bár elég pöcsölős meló, de nagyon megéri. A hasába szoktam dobni egy pár gerezd fokhagymát, pár karika vöröshagymát, kívülről, bellülről sózni, borsozni. Ha van otthon akkor dobhatsz mellé a tepsibe egy kis hagymakaríkát, paradicsomot, paprikát. Nagyon finom ha mellette sül meg. Ami fontos, hogy mindig tegyél alá kb. 2 evőkanál zsírt, attól még finomabb lesz. Mielőtt berakod sütni, tegyél alá 2 dl vizet is, és takard le, és úgy másfél órát süsd. Utána fólia le, és még 25-30 perc. A végeredmény önmagáért beszél:  Nyálcsorog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1285 Dátum: 2011. December 08. - 18:06:28 »

 Üdv ! Lehet nem jól tudom , de akkor kijavitanak  Röhög A tökés réce monogám , élethosszig tartó
párkapcsolatban élnek ,. azt hiszem a tojó választja ki a párját . A gácsérok néha félre lépnek  Röhög   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1286 Dátum: 2011. December 08. - 18:20:17 »

Feri!  Igen  Emelem

Próbálkozol a csörgő gácsérra?  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1287 Dátum: 2011. December 08. - 20:20:17 »

U.i.: Látom elég sok kacsát lősz, van esetleg valami jó recepted? Nekem kacsára van a legtöbb lehetőségem, amit meglövök azt meg már illik elhozni, így elég sok van a fagyasztóba, de anyukámnak még nem sikerült igazán jó receptet találni hozzájuk.


Lecsós kacsa?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1288 Dátum: 2011. December 08. - 21:34:31 »

Feri!  Igen  Emelem

Próbálkozol a csörgő gácsérra?  Ördög

Jah... De az nem meri mutatni magát előttem!  Kacsint

 Emelem

Üdv ! Lehet nem jól tudom , de akkor kijavitanak  Röhög A tökés réce monogám , élethosszig tartó
párkapcsolatban élnek ,. azt hiszem a tojó választja ki a párját . A gácsérok néha félre lépnek  Röhög   Emelem

Most már nem tudom...  Vállat von
Épp most tanulom  a zárttéri tenyésztését, ahol 1:3 ivararányról szól a történet...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1289 Dátum: 2011. December 08. - 21:36:46 »

Feri!

 Igen Emelem
Letudtad! Már Karácsonyra sem kell lábat mosnod! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: