Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658531 alkalommal)
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #1245 Dátum: 2011. November 03. - 18:13:21 »

Szia!

Tavaly én is látnivéltem fehér vadludakat repülni de mikor közelebb értek kiderült, hogy négy darab hattyú, nagyon jellegzetes a szárnysuhogásuk igen messzire elhallatszik. Wave
Biztos hogy nem hattyúk voltak, mert a ,,gágogásra figyeltem fel,, meg nagyon magason mentek. ilyen magasra nem megy fel a hattyú szerintem.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1246 Dátum: 2011. November 03. - 22:30:04 »

Godena gratulálok!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1247 Dátum: 2011. November 04. - 08:24:26 »

Náluk is van fehér vadlúd .  Wave

Meg a Ludas matyiban is...  Nyihi

("Nini, vadlúúúúd! Hóóóóóófehér vadlúd!)  Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1248 Dátum: 2011. November 04. - 16:15:48 »

Meg a Ludas matyiban is...  Nyihi

("Nini, vadlúúúúd! Hóóóóóófehér vadlúd!)  Röhög

Nalunk is van feher vadlud,de a szarnyvegek feketek.
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1249 Dátum: 2011. November 04. - 21:39:06 »

Nalunk is van feher vadlud,de a szarnyvegek feketek.

Az meg hamvas rétihéja!  :Mosolyog  OOO
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 06. - 15:29:36 írta St.Girgesz » Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1250 Dátum: 2011. November 05. - 00:18:01 »

Az meg hamvas rétihéja!  :Mosolyog  OOO

En meg azt hittem,hogy kormoranlud. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 06. - 15:30:49 írta St.Girgesz » Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1251 Dátum: 2011. November 06. - 10:23:16 »

Múlt héten pénteken vettek fel ide a társasághoz tagnak.
Az első vadászatomat a varjak felé szerettem volna intézni, de sajnos az nem jött össze.
Tegnap este jutottam ki először így egyedül, már tagként húzásra.
Nagyon gyatrán lőttem, 8 patronból ezt a három kacsát sikerült felvennem.
Külön öröm számomra, hogy a gácsért és az egyik tojót egy lövéssel sikerült meglőnöm.



 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1252 Dátum: 2011. November 06. - 11:19:28 »

Erik!
Gratulálok! (Ha már gratulafórum vagyunk...  Nyihi )
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1253 Dátum: 2011. November 06. - 14:37:34 »

Múlt héten pénteken vettek fel ide a társasághoz tagnak.
Az első vadászatomat a varjak felé szerettem volna intézni, de sajnos az nem jött össze.
Tegnap este jutottam ki először így egyedül, már tagként húzásra.
Nagyon gyatrán lőttem, 8 patronból ezt a három kacsát sikerült felvennem.
Külön öröm számomra, hogy a gácsért és az egyik tojót egy lövéssel sikerült meglőnöm.

 Emelem

Akkor mostantól "hivatalosan" is szomszédom vagy!  Mosolyog Igen
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1254 Dátum: 2011. November 06. - 16:56:13 »

Akkor mostantól "hivatalosan" is szomszédom vagy!  Mosolyog Igen

Két oldalról is  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1255 Dátum: 2011. November 06. - 21:40:44 »

BErik! Gratulálok!  Igen

Nem olyan rossz ám 8 "patronyból" 3 szép réce!  Wave
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1256 Dátum: 2011. November 07. - 13:18:48 »

BErik! Gratulálok!  Igen

Nem olyan rossz ám 8 "patronyból" 3 szép réce!  Wave

Akkor mondjuk úgy, hogy 8 patronból két találat..  Ördög
Az első tojó is továbbrepült és csak kb. 50 méter megtétele után kezdett ereszkedni.
Eltartott egy darabig mire megtaláltam. Egyébként 4-es (3.1mm) Bornaghival vadásztam. Nagybátyámmal cseréltünk egy dobozzal.
Neki az volt a baja vele, hogy egy nyulat kétszer is meglőtt vele de továbbment...  Fejvakarás
Ő tudja, nekem ez volt az első ilyen esetem ezzel a patronnal, egyébként szeretem.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1257 Dátum: 2011. November 19. - 22:09:46 »

 Emelem
Ahogy egyre hűvösebb napok jönnek, úgy élénkül meg kedvenc patakom környéke az északról érkező récéktől és itthoni társaiktól. Még nem az igazi, ahhoz igazán hideg kell, de napról-napra több tőkést látok.
A ma esti húzás rövid volt, nem tartott talán 10 percig sem, elég későn is kezdődött. Először egy magányos réce érkezett magasan, sietve ráhápogtam. Jól sikerülhetett, mert azonnal félkört leírva visszafordult a hangra, majd le is tett a vízre szépen tőlem 20 m-re. Természetesen meg sem próbáltam felverni onnan, hiszen jól tudtam, ma ő lesz a csalikacsám. Nem is csalódtam: a következő trió már őt vette célba. Én meg az utolsót. Lövésem sajnos nem volt tökéletes, a réce szárnyazva csobbant a Benta vizébe. Labradorom kilőtt, mint a nyíl, majd egy látványos vízen futást bemutatva, 30 méteres üldözést követően kezembe adta a gácsért. Letettem magam mellé a fűbe, majd újra elfoglaltam leshelyem. Mivel a "csalim" is elrepült, már csak a víz csábításában, valamint csalsípomban bíztam. Nem is kellett sokáig várnom: két újabb réce nem tudott ellenállni a vízre hívó hangnak. A hátulról érkezőt telibe találta a sörétraj. Összecsukott szárnyakkal zuhant a gazosba. Kutyám azonnal a keresésére indult. Én meg ezzel szinkronban majdnem infarktust kaptam, úgy megijedtem: az eddig mellettem kinyújtóztatott, holtnak hitt gácsér a lövés hangjára megelevenedett, majd menekülni próbált. Alig értem utol...  Nyihi Miután végleg elcsendesedett és én is megnyugodtam valamennyire, mohóságom erőt vett rajtam. Újra szárnyak sziszegését szerettem volna hallani, így újra a récehívó felé nyúltam. Nem kellett csalatkoznom, három tőkés érkezett. Könnyűnek ígérkező lövésre jöttek, természetes volt hát, hogy duplára elhibáztam őket.
Velem volt két gyerekem is, akik nagyon büszkén sétáltak az autóhoz kezükben a rucákkal. Nem mehetek el szó nélkül a labradorom munkája mellett sem, hiszen rendkívül fegyelmezetten, hiba nélkül tette ő is a dolgát. Nélküle mindkét tőkés az enyészeté lett volna.



Pár gondolatot írnék még a lőszerről is. Egyik vadásztársamtól kaptam fél doboznyi régi piros 10-es Nike-t, mivel az ő puskájának ejektora alá rendszerint becsúszott. (Közben persze kiderült, hogy a fegyver volt a hibás...) Valahol/valamikor írtam itt a fórumon, hogy az Izsem nem viszi túl jól a 10-es sörétet. Na de ezt??!! Wetzlar ft. szavaival élve olyan, mint az "ustor". A második récét valami parádés távolságból emelte le. És ez nem az első alkalom volt, hogy bizonyított nálam. Nem lettem jobb sörétlövő, ez a régi lőszer nagyon jó! Bárcsak lenne még pár dobozzal a fegyverszekrényemben!



 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1258 Dátum: 2011. November 20. - 10:44:54 »

 Igen Igen Kacsint

 Emelem

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1259 Dátum: 2011. November 20. - 20:16:23 »

Nekem is ezt a fajta Nikét vitte legjobban a puskám. 8-as, 10-es méretben használtam Izs bockhoz, kiváló volt. Sajnos már négy éve keresgélek mindenhol, hogy hátha van valakinek a "szekrény mélyén" pár dobozzal, de sajnos nem sikerül, bármennyire is szeretném...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: