Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657956 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1230 Dátum: 2011. Október 10. - 10:58:07 »

Péter!
Gratulálok!
 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1231 Dátum: 2011. Október 10. - 11:10:42 »


Bár szerény a teríték, ettől rosszabb vadászatom sose legyen!


Gratulálok! Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1232 Dátum: 2011. Október 10. - 12:10:56 »

Bátyám könnyelmű ígéretet tett valamelyik ismerősének néhány vadkacsa ajándékozásáról, ami természetesen nem egyszerű, ha alig van víz, kacsa meg pláne kevés van.
Bár próbálta megtartani a könnyelmű ígéretet, ezért tegnap is és tegnap előtt is várta a kacsákat a terület egyetlen belvíz maradványánál, de hiába.  Ez egyértelműen azt mutatja hogy nincs kacsa, így fölösleges kimenni kacsázni.
Ebből viszont logikusan következik, hogy a korán kelő telihold ott talált engem és Lizát a tocsogó melletti nádban.
Röhög Röhög Röhög

Először egy csörgő érkezett, amit játszi könnyedséggel sikerült mind a három lövéssel elb@szni.  Vadász  Tasli 
Ez egy kicsit lelombozott ugyan, de azért annyira nem, hogy a néhány perc múlva érkező tőkést is hasonlóan bénázva elengedjem!
Jól is jött, meg is lőttem elsőre, mégis jót tett lelombozódott lelkivilágomnak az egyes lövéssel elejtett gácsér.
Néhány perccel később két újabb kacsa érkezett, és a második körük után a fejem fölött átengedve őket, ( igaz hogy kellett a három lövés, mert a második az oldalra vágódó kacsa mellett lyuggatta csupán a levegőt ) leszólítottam mindkét madarat.
Bár szerény a teríték, ettől rosszabb vadászatom sose legyen! ( Meg nektek sem!  Kacsint  )

Van ott madár!-csak tudni kell, hol kell keresni.
 Emelem Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1233 Dátum: 2011. Október 10. - 20:01:45 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1234 Dátum: 2011. Október 17. - 21:17:35 »

Üdv!
Tegnap egy hirtelen ötlettől vezérelve nem maradtam ott focicsapatommal a 3. félidőre  Nyihi , hanem villámgyors készülődés után már a beírókönyv fölött görnyedtem. A Benta-patak horgászparkhoz közeli részére írtam be magam. Szegény labradoromnak is az első vadászata volt, miután felépült a babesiosisból. A lehető legjobb időben érkeztem: kényelmesen kiválaszthattam a leshelyemet, kutyám is kirohangálhatta magát. Lassan lement a nap, véget vetettem a viháncolásnak. Szigorúan magamhoz parancsoltam: itt volt az ideje a vadászatnak.
Az első hármas olyan gyorsan érkezett, hogy azt sem tudtam, hova kapjak. Duplázásom teljesen célt tévesztett. A következő csapatnál már jobban koncentráltam, de még nem volt az igazi. A réce, bár tollfelhőt eresztett, látszólag egészségesen távozott. Aztán pár perc csend következett. Szállingóztak a csörgő és tőkés récék, de bőven lőtávolságon túl. Aztán balról hirtelen elém vágódott egy pár. Kapkodó lövésem célt tévesztett, ám a második, más sokkal nyugodtabban leadott lövésemre a hátulsó réce összakapta a szárnyait és élettelenül zuhant alá a patak túlsó partját övező nádasba. Megtörtem a puskám, két új patront toltam a csőbe, de a lassúnak indult jól berögzült mozdulatsor villámgyorssá kellett váljon, mert újabb récék érkeztek. Kiválasztottam az egyiket, aztán meghúztam a ravaszt. A tőkés lendületét megtörte a halálos sörétraj. Ő is hangosan, a nádat törve fejezte be utolsó szárnyalását. A kilőtt üres hüvelyt a zsebembe süllyesztettem, kifújtam a csőben maradt lőporfüstöt a hideg estébe. Mára befejeztem a vadászatot. Elég volt. Ennél többet nem kívántam, nem is kérhettem. Tudtam, hogy a neheze még hátra van: a lőtt madarak összeszedése. Nagyon besötétedett, mire a túlpartra érünk. Ekkor szembesültem azzal, hogy még azt is nehéz meghatároznom, hogy hol állhattam, nemhogy a madarak lehetséges helyzetét. Másfél órán keresztül túrtuk kutyámmal a nádat. Eredménytelenül. Lógó orral és üres kézzel battyogtunk haza.
Ma délelőtt igazából a tanításra akartam koncentrálni, de gondolataim a hiába lőtt récék körül jártak. Aztán megváltásként jött két lyukas órám. Nem teketóriáztam. Hazarohantam, a kutyát a kocsiba ültettem és újra visszamentem... hátha... ( Áááá, azóta összeszedték őket a rókák, kikezdték a varjak, szarkák.) Fényes nappal azonnal megtaláltam, hol is voltam előző este. De tegnap mintha nem itt túrtuk volna a nádat... Hát persze, vagy 20 méterrel odébb szenvedtünk... Labimat azonnal keresésre biztattam. 5 percen belül hozta az elsőt, majd újabb 5 perc után kezembe adta a második madarat is. Hogy milyen boldog voltam, szavakkal, betűkkel le nem írható. Megadhattam a végtisztességet Nekik, végre megnyugodhatott a lelkiismeretem is.



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1235 Dátum: 2011. Október 18. - 16:42:16 »

Godena! Gratulálok!  Emelem  Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1236 Dátum: 2011. Október 18. - 18:24:50 »

Üdv!
Tegnap egy hirtelen ötlettől vezérelve nem maradtam ott focicsapatommal a 3. félidőre 

 Emelem  Igen
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1237 Dátum: 2011. Október 18. - 18:31:53 »

Gratulálok Godena!

Nálunk sincs most víz.  Rííí Csak a tarlóra érkezőket vámolom, több kevesebb sikerrel.  Vadász Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1238 Dátum: 2011. Október 18. - 21:46:25 »

Godena!
 Emelem Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1239 Dátum: 2011. Október 19. - 11:01:05 »

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1240 Dátum: 2011. Október 19. - 14:23:49 »

Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #1241 Dátum: 2011. November 03. - 16:18:29 »

láttam ma pár darab (10-12) hófehér libát a magasban. Milyen libák lehettek ezek, mert én ilyet még nem láttam Magyarországon? Az USA-ban láttam hogy lőnek ilyesféle libákat, azok elkóborolnának ilyen messzire?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1242 Dátum: 2011. November 03. - 16:25:23 »

Talán  sarki ludak?    Nils Holgersson járt éppen Magyarországon! Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 03. - 19:28:57 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1243 Dátum: 2011. November 03. - 16:48:32 »

láttam ma pár darab (10-12) hófehér libát a magasban. Milyen libák lehettek ezek, mert én ilyet még nem láttam Magyarországon? Az USA-ban láttam hogy lőnek ilyesféle libákat, azok elkóborolnának ilyen messzire?

Szia!

Tavaly én is látnivéltem fehér vadludakat repülni de mikor közelebb értek kiderült, hogy négy darab hattyú, nagyon jellegzetes a szárnysuhogásuk igen messzire elhallatszik. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1244 Dátum: 2011. November 03. - 17:16:29 »

  Emelem  Szerintem inkább az oroszok felől jöttek ,. Náluk is van fehér vadlúd .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: