Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658331 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1215 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 21:44:02 »

így gondoltam, hogy járunk egyet ma délután a Sajó-parton.

Gratulálok Feri!  Emelem  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1216 Dátum: 2011. Október 02. - 14:08:31 »

Gratulálok Feri! Nem semmi élmény lehetett.
Nekem eddig szerencsém volt a csörgővel, 3-ból három gácsér, ebből kettő kipreparáltatva  Mosolyog

Egyébként használ itt valaki kacsasípot? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok vele?
Gondolkozok rajta, hogy lehet beszerzek egyet, csak nem tudom hogy ér-e valamit?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1217 Dátum: 2011. Október 02. - 14:45:17 »

Egyébként használ itt valaki kacsasípot? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok vele?
Gondolkozok rajta, hogy lehet beszerzek egyet, csak nem tudom hogy ér-e valamit?

Szoktam használni.
Ha jó a síp és tudod hogy mikor érdemes használni akkor sokat ér.
A saját tapasztalatom, hogy a nagyobb bandának hiába hápogsz, a legtöbb esetben nem reagálnak a sípra.
A kisebb csapatok, illetve az egyes kacsa viszont szívesen keresi a többiek társaságát.
Ha egyes vagy csak pár darab kacsa húz a vízre, a sípra jó eséllyel beforoghat(nak).
A legjobb amikor hápogva kerül vagy kerülnek párat, vagyis egyértelműen keresi(k) a társakat. Akkor mágnesként vonzza a síp a kacsát.
Csalikacsával kiegészítve fokozottan jó a síp.
A legemlékezetesebb esetem egy augusztus eleji vadászaton történt meg:
Ketten mentünk ki vadászni, de akkor és ott, csak fegyvertelen kiérő voltam.
Viszonylag korán, még világosban érkezett egy egyes kacsa, amelyik már messziről hápogva közelítette meg a vizet.
A sípolásomra felénk fordult, de a társam duplára elhibázta. A kacsa elfordult, majd az újbóli hápogást meghallva ismét vissza kanyarodott.
A harmadik forduló hatodik lövésével sikerült meglőni az akkor már elmenőben lévő récét!
Természetesen nem mindegyik kacsa ennyire ostoba, de a jókor és jól fújt sípra sok kacsa vesztett már rajta.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1218 Dátum: 2011. Október 02. - 19:33:34 »

Feri!
Gratulálok!  Emelem
Én is sokat használok sípot, változó hatékonysággal. A vízre húzó récékre nekem nagyon bevált. Hajnali derengésben, ködben képesek nem egyszer a lábhoz úszni. Viszont sűrűn bolygatott helyeken igen immunissá válnak rá. Szóval csak módjával...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1219 Dátum: 2011. Október 02. - 21:45:57 »

Szerintetek csak a vízre behúzókra alkalmazható eredménnyel?
A táplálkozóhely felé kihúzókra növelhetem ezzel az esélyemet?

Az a baj, hogy nem tudunk rájönni, hogy pontosan hová húznak ki.
Azt tudjuk, hogy hol tartózkodnak nappal.
Általában a nappali helyük szomszédságába szoktunk állni esti húzáskor.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1220 Dátum: 2011. Október 03. - 10:33:22 »

Nekem is bevált a síp kacsára(eddigi tapasztalatom, hogy a legjobban hívható madár a kacsa). Pl. amikor Petinél(Wipe) voltam tavaly ősszel, akkor többször tapasztaltam, hogy a tőlem lövéstávon kívül húzó madár közelebb jött vagy meg is fordult. A nagy csapatok tényleg nem nagyon reagálnak rá, de az egyes madarak és a pár kacsából álló kis csapat szinte azonnal visszakanyarodik a sípra.
Felénk nincs nagy víz, ami megtartsa a madarat, de a vonulók közül sok tesz le éjszakára kukoricatarlókra és a turjánokba. Na, ezekkel szoktam én mostanában feleselgetni Ördög

A két féle hívószó közül (tojó hápogása és a gácsér kiáltása) nekem a tojó hangja jött be inkább, erre valamiét jobban rámozdulnak a kacsát a vízen és a tarlókon is. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
H. Zoli
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #1221 Dátum: 2011. Október 03. - 13:19:44 »

Gratulálok Feri!
Nagyon szép teríték.  Emelem
Én sok csörgőt lőttem már, igazán szép a gácsérok tolla decemberre szokott lenni, kicsit később kezdenek átvedleni mint a tőkés réce.
Egyszer csatornán lőttem egy csörgő réce dublét, elsőre leesett a tojó, másodikra a gácsért lőttem meg, tüdős lett, csinált egy félkört és pont a párja mellé esett le, amikor odaértem egymás mellett feküdtek... akkor majdnem bőgtem, azóta inkább elengedem sokszor a csörgőket. Nevet
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1222 Dátum: 2011. Október 03. - 18:57:58 »

Köszönöm Urak a gratulációt!
 Emelem

Ha már szóba jött a hívó...
Én is használom, általában tarlón, vagy vízparton elég jó forognak rá a récék - ha akarnak!
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1223 Dátum: 2011. Október 03. - 19:23:37 »

Üdv Mindenkinek ! Szerintem a Hívó igazán akkor működne jól ha többen 4-5 vadász ülne ki lesre !  Igen   Nagyon jó ötlet a társnak is kell álca  !  Emelem  Taps Taps   http://www.google.com/imgres?q=dog+blind&um=1&hl=hu&sa=N&rlz=1C1CHJX_enHU450HU450&biw=1024&bih=673&tbm=isch&tbnid=8VbEH20_uJTh4M:&imgrefurl=http://www.averyoutdoors.com/finisher_dog_blind.html&docid=K-xpM5Dcix1YHM&w=450&h=338&ei=eO6JTtTqN6Tg4QTo-InLDw&zoom=1
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1224 Dátum: 2011. Október 03. - 20:59:17 »

Gyagyás, itt nem lehet látni a linket... Tasli

 Ördög Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1225 Dátum: 2011. Október 03. - 21:22:13 »

Nálam jó  Stoel Stoel Stoel Stoel Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1226 Dátum: 2011. Október 03. - 21:22:56 »

http://www.averyoutdoors.com/index.html
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1227 Dátum: 2011. Október 03. - 21:24:27 »

Mosmáá itt is.... Nyihi

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1228 Dátum: 2011. Október 09. - 21:26:51 »

Bátyám könnyelmű ígéretet tett valamelyik ismerősének néhány vadkacsa ajándékozásáról, ami természetesen nem egyszerű, ha alig van víz, kacsa meg pláne kevés van.
Bár próbálta megtartani a könnyelmű ígéretet, ezért tegnap is és tegnap előtt is várta a kacsákat a terület egyetlen belvíz maradványánál, de hiába.  Ez egyértelműen azt mutatja hogy nincs kacsa, így fölösleges kimenni kacsázni.
Ebből viszont logikusan következik, hogy a korán kelő telihold ott talált engem és Lizát a tocsogó melletti nádban.
Először egy csörgő érkezett, amit játszi könnyedséggel sikerült mind a három lövéssel elb@szni.  Vadász  Tasli 
Ez egy kicsit lelombozott ugyan, de azért annyira nem, hogy a néhány perc múlva érkező tőkést is hasonlóan bénázva elengedjem!
Jól is jött, meg is lőttem elsőre, mégis jót tett lelombozódott lelkivilágomnak az egyes lövéssel elejtett gácsér.
Néhány perccel később két újabb kacsa érkezett, és a második körük után a fejem fölött átengedve őket, ( igaz hogy kellett a három lövés, mert a második az oldalra vágódó kacsa mellett lyuggatta csupán a levegőt ) leszólítottam mindkét madarat.
Bár szerény a teríték, ettől rosszabb vadászatom sose legyen! ( Meg nektek sem!  Kacsint  )

Bocs a kép minőségéért, de csak a telefon volt nálam.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1229 Dátum: 2011. Október 09. - 21:37:06 »

Gratulálok!
 Emelem

Mi is keressük Őket, de nem nagyon találjuk...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: