Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658492 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1200 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 21:10:53 »

Tegnap este kinéztem kacsázni.
Szomorú hogy alig van kacsánk, de azért a kevésből is jut egy kis morzsa, ha Diana is úgy akarja:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1201 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 21:48:56 »

Péter!
 Igen
 Emelem
Tegnapelőtt kinéztem újra én is, de nem volt szerencsém, messzire elkerültek a récék.
Ellenben azok a fránya "bagó"-k megint a frászt hozták rám. A változatosság kedvéért most kettő akart a fejemre szállni... És mindig ugyanúgy megijedek. Nem vagyok képes hozászokni...  Nyihi
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1202 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:50:25 »

Godena  Wave ! Egy fotót megérne  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1203 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 17:47:52 »

Tegnap előtt este a hőgyészi területünkön voltam gímbikát befigyelni, segítve a kollégák munkáját.
A területrészen van két horgásztó, amiből a felső tavaly nyáron a nagy felhőszakadások idején "elment".
Mellette található a Föld nevű bolygó egyik legjobb bőgőhelye Vigyorog, oda vártam agancsosékat.
A tó gátját idő közben megreparálták, de víz még csak "éppenhogy" áll a fenekén, annál gazdagabb az egy év alatt elburjánzott vízinövényzet.
Még néztem is, hogy micsoda remek helyek lennének a partján és a nádasban lassan eltűnő stégeken, amikor a társaság irányából halk pukkanások jelezték: megindult a kacsák vadászata. Előttem is úszkált összesen vagy 15-20 réce, pár kócsaggal és szárcsával kiegészülve adtak témát a nézelődéshez, amíg a szárazföldön nem történt semmi említésre méltó.
Később a bikák már javában kint hangoltak a kukoricákon és a vadföldön, amikor különös, surrogó hangra kaptam fel a fejemet.
Hirtelen nem is tudtam mire vélni és az iránya sem volt egyértelmű.
Aztán kis szünet után olyan hang töltötte be az eget, amit nem lehet semmivel összetéveszteni.
Amikor a beszálló madarak tótágast állva, orsózva, bukva levágnak a vízre....sziszegés....surrogás....zúgás...majd a nagy tocssssss és utána elégedett hápogás Mosolyog
De ennek a hangzavarnak nem akaródzott vége lenni, perceken keresztül csak jöttek...csak jöttek.....
Amikor még tisztán láttam őket a víz tetején, képzeletben egyenlő szektorokra osztva a belátott területet és a takarásban lévő részt, számolva-becsülve próbáltam meghatározni a behúzó récék számát.
Eredményként elképesztő szám jött ki: óvatosan becsülve és inkább minden darabon lefelé kerekítve arra jutottam, hogy minimum 450-500, de valószínűleg ettől lényegesen több kacsa választotta éjszakai pihenőül a mintegy 4 hektáros területet.
És ez mind "echte original" vadréce, semmi totyakos nevelt huncutság.
Csak egyszer legyen vége a bőgésnek  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1204 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 10:53:03 »


Aztán kis szünet után olyan hang töltötte be az eget, amit nem lehet semmivel összetéveszteni.
Amikor a beszálló madarak tótágast állva, orsózva, bukva levágnak a vízre....sziszegés....surrogás....zúgás...majd a nagy tocssssss és utána elégedett hápogás Mosolyog
De ennek a hangzavarnak nem akaródzott vége lenni, perceken keresztül csak jöttek...csak jöttek.....
Amikor még tisztán láttam őket a víz tetején, képzeletben egyenlő szektorokra osztva a belátott területet és a takarásban lévő részt, számolva-becsülve próbáltam meghatározni a behúzó récék számát.
Eredményként elképesztő szám jött ki: óvatosan becsülve és inkább minden darabon lefelé kerekítve arra jutottam, hogy minimum 450-500, de valószínűleg ettől lényegesen több kacsa választotta éjszakai pihenőül a mintegy 4 hektáros területet.
És ez mind "echte original" vadréce, semmi totyakos nevelt huncutság.
Csak egyszer legyen vége a bőgésnek  Nyihi Nyihi Nyihi
Csaba! Ez fááááájt!!!  Ördög  Ördög  Ördög
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1205 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 11:07:57 »

Godena  Wave ! Egy fotót megérne  Igen  Emelem
Lacus!  Wave Melyik része? Az, ahogy "támadnak", vagy a rémülettől sápadt, gülüszemű kis fejem?  Nyihi
(Az utóbbi még valahogy menne, de az első a pánikszerű hadonászás miatt már bajosan...)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1206 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 18:04:32 »

Vannak még belvizes részeink, itt-ott néhány tocsogó, de a nyáron látott viszonylag sok kacsa még szept 1 előtt eltűnt.
A maradékból azért próbálok szemezgetni egy kicsit:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1207 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 09:45:03 »

Vannak még belvizes részeink, itt-ott néhány tocsogó, de a nyáron látott viszonylag sok kacsa még szept 1 előtt eltűnt.
A maradékból azért próbálok szemezgetni egy kicsit:

Látom, azért sikerült "szemezgetni" Bion Gratulálok! Emelem

(Zizikének úgy látszik, hogy csak egy kis idő kellett, hogy benőjön a feje lágya Ördög Igaz, az apport most sem igazán megy neki, de minden mással szépen haladunk. Gyakorlati kutya, az udvaron nem tanul, de bezzeg odakint!!!! Az apporttal most úgy próbálkozunk, hogy kimegyünk párszor területre egy vadőrrel, akinek van egy nagyon jó kutyája. Hátha attól ellesi mit kellene csinálnia.) Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1208 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 14:55:15 »

Tegnap este és ma reggel is kimentem kacsázni.
Egészen jó húzás volt a terület adottságaihoz képest.
Este:


Reggel:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1209 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 15:21:35 »

Tegnap este és ma reggel is kimentem kacsázni.
Egészen jó húzás volt a terület adottságaihoz képest.


Na nézd már!-lelőtted az ország egyetlen vizigalambját? Ördög

Gratulálok a madarakhoz!-igazán szép élmény lehetett! Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1210 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 21:36:31 »

Gratulálok Wipe a madaraidhoz! Emelem Nem minden napi élmény lehetett.   
 Milyen fajta a félautómatád?
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1211 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 19:13:09 »

Milyen fajta a félautómatád?

MC-21
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1212 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 21:54:10 »

Gratulálok Wipe!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1213 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 21:56:39 »

Én is várom már nagyon, hogy felvehessem az idei első récémet, csak még a szarvasvadászat miatt nem lehet még pufogtatnunk, majd egy hónap múlva....
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1214 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 21:22:54 »

... már Arielkémre rá-rá tört unalmában az "udvar szétszedhetnék", így gondoltam, hogy járunk egyet ma délután a Sajó-parton.
Ahogy beérünk a rétre, látom ám, hogy a Sajó másik oldalán egy betárcsázott napraforgó tarlón irgalmatlan mennyiségű örvös galamb kavarog (nem is hittem volna, hogy ennyi van felénk), úgyhogy a kacsázást gyorsan átváltottam galambozássá - a 3.1-es RC ide is tökéletes - és mivel még eddig nem volt szerencsém örvöst lőni, így még talán valami izgalom féle is elkapott. Minden esetre odalopakodtam a Sajó partjára, jól megbújtam a csicsókában és vártam... vártam... vártam... de csak nem akart egy sem jól hozzám fordulni, így gondoltam egy nagyot. Mivel igen sokan vannak, gondoltam lövök egyet a levegőbe, és biztosan lesz egy-kettő, ami felénk fordul... Így is tettem! A lövésre az eddig látott galambseregnek kb. a négyszerese emelkedett a levegőbe, és elindultak ám minden felé, és ami a fő, hogy egy részük felém vette az irányt... Jöttek... jó 20-30 méter magason, célzom ezt is - nem jó, célzom azt is - lesz jobb, nézem azt - ez jó! DURRR... A galambom olyan szépen összecsomagolódott, hogy el is felejtettem a másik csövet rásütni a többi kavargó jószágra. Arielkém szépen apportírozza ahogy kell az Első Örvös Galambomat, aztán én már lesem is a többit... Most a mi rétünk felől jön kettő szépen visszafelé, húzom a hátsóval DURRR! - megkavarog a levegőben, de még evickél tovább, húzom rá a felső csövet is - DURRR! - összegömbölyödik, de a lendület átviszi a Sajó másik oldalára... No fene... Küldöm Arielt, úszik, de a másik oldalon nagy a sodrás, meg padlanyos is, így a parttól néhány méterre mindig visszafordul. Nem tudja, hogy miért is kell menni, így három próba után feladom - hiába no, ezt nem gyakoroltuk soha...
Aztán lapulunk még egy kicsit a parton, de már tudják a galambok is, hogy mi a dörgés, így már csak egy-két szállongót látni, de azok is messziről elkerülik a leshelyünket. Akkor irány az eredeti cél: ugrasszunk néhány kacsát!
Ugrasztunk is, csakhogy túl hamar... Hiába minden igyekezet, Ariel is elég jól látja a dolgot, és óvatosan jön mellettem mindig, három helyen verünk fel récéket, de egy lövést sem tudok tenni, mert vagy hamar kelnek, vagy éppen bokor van köztünk, minden esetre még csak rá sem lövök egyre sem.
Aztán beérünk egy szűk "U"- betűbe, ahol már az elmúlt években kitapasztaltam, hogy mindig van kacsa, de itt is lehetetlen rámenni, ellenben, ha a puska csövét jó irányba tartom, és úgy lövök egyet a levegőbe, akkor általában a fejem fölé szállnak az itt tanyázó récék...
Nem történt ez másképpen most sem... A "riasztó" lövésem után hápogás a kanyarban, és már emelkedik is ki két tőkés, igaz egy kicsit jobbra tőlem, de még lőtávolban... Húzom az elsővel - DURRR! - összegömbölyödik, nagyot csattan a Sajóban, húzom a másikkal... amikor a szemem sarkából látom, hogy kivág két apró kacsa mellettem a rét felé - a ritmust nem elvesztve rántom az egyik gombóc elé... DURRR! - a csörgő gombócként esik a rétre. - még ilyet?! Tőkés-csörgő dublé! Közben Ariel megjön a Sajóba esettel, aztán meghozza a csörgőt is. - nincs szerencsém vele, ez a második csörgőm, és ez is tojó... Szeretnék egy szép gácsért kitömetni, dehát a Sajón most láttam először ilyet. Bár most ez nem igazán bánt (mármint, hogy tojó), örülök az "érdekes" dublénak, és el is határozom, hogy ma nem is teszek másik lövést kacsára, úgyhogy irány a gát, és a kubik-gödrökön vissza a faluhoz, ott mindig tanyázik mátyás, szarka - hagy' színesedjen a teríték.
Csakhogy nem olyan egyszerű az, hogy megyek és lövök egy-két szajkót, vagy szarkát... Okosabbak azok annál... A szajkó még haggyán, de a szarka... Aki vadászott már rájuk, az tudja, hogy mifélék. Minden esetre már kezd lebukni a Nap, ilyenkorra már megbambulnak egy kicsit. Ha ketten-hárman lennénk könnyebb lenne, de így egyedül nem egyszerű. Hallom is, hogy már észerevettek, rikácsolnak szépen, amikor... a Sajó felől bevág egy örvös, szinte tudat alatt dobom oda neki a lövést, ami szépen össze is töri, Ariel pedig teszi a dolgát. A lövásemre vagy 4 szajkó átrepül a Sajón a szomszédba, de a szarkák még arrébb rikácsolnak...
Aztán szépen közeledünk feléjük. Ariel mögöttem lopakodik, mintha tudná, hogy miről van szó, sokszor észre sem veszem, hogy itt van... Amikor beérünk egy nagy kökényhez, amiből egy fűzfa áll ki... A szarkák még vagy 200 méterre vannak, amikor "megcsörren" egy közvetlenül mellettünk a kökényből. Megállok, mint amikor a skeet pályán kimondtam a "föl"-t... A szarka előttem van a kökényben nem messzebb 15-20 métertől, a másik oldalon a gát van, ha kiugrik belőle mindenképpen látni fogom, mán' pedig ki fog ugrani, mert eléggé sűrűn méltatlankodik, a társai pedig hívogatják messzebbről... Pár perc feszült várakozás után ő unja meg, és ki akarna reppenni a fűzfára, de a 3.1-es RC lesöpri az égről... Egy idei fiatal szarka volt - nem volt ideje megtanulni az óvatosságot...
Úgy terveztem az elején, hogy megvárom a húzást is, de nem vagyok telhetetlen, az elején a fele terítékkel is kiegyeztem volna... na de úgy látom, hogy nagyon f@stam a betűt, elnézést érte, aki végigolvasta, azt remélem, hogy nem untattam, aki meg nem, annak itt van két kép a végeredményről:





 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: