Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658226 alkalommal)
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1020 Dátum: 2010. December 27. - 20:59:25 »

Wipe  Igen  Emelem De sok vizslát lehet látni 7-8 évesen, a jeges víztől tönkrement izületekkel.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1021 Dátum: 2010. December 27. - 21:50:31 »


Én ezt értem Péter, egyet is értek Veled teljem mértékben. Délelőtt egy kicsit kapkodva fogalmaztam. Engem az zavart, hogy előző nap ugyanabból a vízből a saját libáját kihozatta Vele, másnap meg azt mondta, hogy "nem küldöm be a hideg vízbe", pedig ugyanolyan volt a víz akkor is. Ha előző nap nem látom, hogy azt a libát kihozza onnan, akkor nem vártam volna el én sem Tőle. Ez nem a gazda-kutya kapcsolatra, hanem inkább a Vendéghívó-vedég kapcsolatra róható fel...
A kutya olyasmi habitusú, mint amilyenről Csaba is írt.
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1022 Dátum: 2010. December 30. - 09:58:46 »

A vasárnapi nyúlvadászatunk eligazítását követően csapatokban keringtek fölöttünk a libák, ami többeknek beindította a fantáziáját. Este jónéhányan be voltunk írva a területre, de az öregek a vonulási útvonalra próbáltak rá, míg én inkább a vacsorahelyszínt akartam megkeresni. Elindultam hát fehér ruhában gyalogosan a dűlőutakon, vetést vagy tarlót kutatva. Igen kemény volt a terep, több helyen a szántáson voltam kénytelen menni, az irdatlan mennyiségű víz miatt. Aztán az egyik helyen meghallottam a libasereg hangját. Látni nem láttam őket az enyhe köd miatt, de jó volt hallgatni a zsivajt. Egy 50 méter széles jégfolton kellett volna átkelnem, hogy folytatni tudjam utam, mert már láttam a tarlón feketéllő gágogókat. A jégre lépve nem voltam meggyőződve, hogy kibírja az egyébként sem vaskos súlyomat, de mivel szürkült rápróbáltam. Az első méterek óvatoskodását követően felbátorodtam, már jó harminc métert megtettem, mikor hirtelen combközépig eltűntem a hideg vízben. Azonnal rájöttem, hogy csodák nincsenek, és még az én pehelysúlyomat sem tartja meg a vékony jég és vízen járni sem tudok még.  Fejvakarás Vállat von Magam előtt, helyenként a fegyver tusával törve a jeget, nehezen, de kikecmeregtem a „szárazra”. Persze a libák közben jóllaktak és három felhőben elindultak az éjszakai szállásra. Irigykedve hallgattam, ahogy az öregek öblös hangú puskája felváltva kiabál a szürkületben.   Persze mostmár igyekeznem kellett kifelé, de közben volt időm haditervet szőni a reggeli akcióhoz.
Nem keltem korán, a -13 fokra való tekintettel főztem egy meleg teát, magamhoz vettem a fehér ruhát, egy hungarocell táblát és nekilódultam. Meglepetésemre senki nem volt beírva még. Egy dűlő úttal arrébb próbáltam szerencsét, ami már jobban járható volt. Jótékony köd lepte be a tájat, az éjszaka esett kevéske friss porhó elfedte a tegnapi nyomokat, de jól kivehető volt, ahogy egy rudi csapázta le egy hosszúfülű hajnali sétájának vonalát. Az út melletti árokparton álló magányos bokor tetejéről, egy fácánkakas rémült kakatolással ugrott fejest a ködbe. Pár méterrel később balra, a szántásban lapuló kakas tudatta velem, hogy nem loptam be magam a szívébe… Vigyorog A nap már erőlködött, de a köd jól tartotta magát, 70 méternél messzebb nem láttam, így rendkívül bizakodva kerestem tovább a kukoricatarlót. Már vagy jó két kilométert bandukoltam, mikor a hóból előtűntek a kukoricaszárak. A tarló üres volt, így leballagtam arra a végére, amerre tegnap kiszálltak. Lefektettem a hungarocell táblát, szedtem egy jó marék kukoricaszárat, majd leheveredtem és az ég felé bámulva ábrándoztam. A köd szinte csak a talaj felett volt néhány tíz méterig, felette pedig a gyönyörű kék. Három felderítő néma csendben húzott át felettem, a hasuk visszaverte a nap sugarait. Szép látvány volt. Aztán percekig semmi, a fegyver a mellkasomon pihent. Felültem, a tarló felett cinkostársam a köd, még mindig erőteljesen tartotta magát. Letöröltem a fegyverről a testmelegem miatti párát és közben megpillantottam egy sutát, amint kukoricát falatozva közeledik felém. Már alig volt 25 méterre, mikor gágogó hangok szűrődtek át a fehér tejfölön. Jönnek…  Vigyorog  Hanyatt feküdtem, magamra dobáltam a kukoricaszárakat és izgatottan próbáltam lesni, hol érkeznek a libák. Éppen felettem húztak át. Első gondolatra magasnak találtam, de mikor áthaladtak felettem mégis felemeltem a fegyvert. Megcéloztam az utolsót, csett… Fejvakarás Vállat von Meglepetésemben a másik csövet meg sem próbáltam. Nofene!? Ilyet még sosem csinált a jó öreg IZS bock. Töltényt cseréltem és visszafeküdtem. Hamarosan megfordultak és újra felettem szálltak át, mostmár alacsonyabban. Már biztos voltam, hogy lőni fogok, s amikor az utolsó is átsuhant felettem feltérdeltem, rájuk emeltem a puskát, és elhúztam a billentyűt… csett… Dühhh Most gondolkodás nélkül húztam a másik billentyűt, és legnagyobb örömömre két liba is összekapta magát és hatalmas puffanással csapódott a hóba. Elöntött a boldogság.  Táncol  ego Felvettem őket és visszasétáltam a helyemre. Közben azért ott motoszkált a fejemben, mi lehet a puskával. Eltört az ütőszeg? Alig ütött rá a csappantyúra. Aztán eszembe jutott, hogy milyen párás volt, mikor az őz megjelent. Talán belül lecsapódott és megfagyott? A kezemet a baszkül köré fonva próbáltam melegíteni. Sok időm nem volt töprengeni, mert mindenfelől libahangtól harsogott a horizont. Csak kapkodtam a fejem. Többször túl hamar fedtem fel az álcám, néhányszor pedig értetlenül konstatáltam, hogy márpedig ezeken a libákon páncéling lehet. Vadász Vállat von  Jobbról néztem a keresztben húzó libákat, mikor nekem balról hangos lilik szó hallatszott. Egy magányos nagylilik ért éppen fölém, vesztére, ugyanis a közben meggyógyult alsó cső leszólította.  Lúd Fácánvadász  Grt  Lassan a köd is kezdett feloszlani, így adva egyre kevesebb esélyt a magányos libavadásznak. Már majdnem befejezettnek nyilvánítottam a mai libázást, hisz egyre árulkodóbb voltam az éles libaszemnek, mikor barátom a köd, ismét segítségemre sietett és rejtő leplet dobott rám.  Egy csapat ismét reggelizni készült, s a flotta felettem áthúzó jobb szárnyából sikerült még kiemelnem egy tojót. Na ennyi, indulás haza. Boldogan tettem fel őket az aggatékra, s dobtam át a vállamon. A kocsihoz történő séta alatt, a libák súlyától többször is arcomra fagyott a mosoly, amit szinte azonnal kárpótolt, ha visszagondoltam az alig egy órája történt emlékezetes vadászpercekre. Kívánom mindenkinek, hogy legalább egyszer az életben adassék meg nektek egy ilyen csodás libahúzás, amelyben ma reggel részem lehetett. Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1023 Dátum: 2010. December 30. - 10:28:20 »

A vasárnapi nyúlvadászatunk eligazítását követően csapatokban keringtek fölöttünk a libák, ami többeknek beindította a fantáziáját ... A kocsihoz történő séta alatt, a libák súlyától többször is arcomra fagyott a mosoly, amit szinte azonnal kárpótolt, ha visszagondoltam az alig egy órája történt emlékezetes vadászpercekre. Kívánom mindenkinek, hogy legalább egyszer az életben adassék meg nektek egy ilyen csodás libahúzás, amelyben ma reggel részem lehetett. Emelem


 Igen Piál
 Meghajol


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1024 Dátum: 2010. December 30. - 10:36:28 »

Sam!

 Igen Igen Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1025 Dátum: 2010. December 30. - 12:38:09 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1026 Dátum: 2010. December 30. - 13:15:08 »

 Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1027 Dátum: 2010. December 30. - 16:54:21 »

Sam! Qrvára irigyellek!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1028 Dátum: 2010. December 30. - 17:44:25 »

Sam irigyellek... Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1029 Dátum: 2010. December 30. - 18:17:42 »

Gratulálok, szívből! Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1030 Dátum: 2010. December 30. - 19:00:00 »

Sam!
Gratulálok! Emelem Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1031 Dátum: 2010. December 30. - 21:42:22 »


 Igen Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #1032 Dátum: 2010. December 30. - 21:47:59 »

Sam!   Igen  Emelem  Gratulálok!
Őszintén irigyellek!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1033 Dátum: 2010. December 30. - 21:55:33 »

Sam!
Vízivadkirály!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1034 Dátum: 2010. December 30. - 22:00:02 »

Sanyi!

Gratulálok! Taps Taps Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: