Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658489 alkalommal)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #915 Dátum: 2010. November 09. - 15:25:48 »

Igen
Nemsokára megyünk megnézzük a libákat. /is/ Táncol Táncol Táncol Vadász Vadász  Fejvakarás Vállat von:vad Vadász Fejvakarás Vállat von Tasli Piál
Kb ez lesz a libavadászat rövid története. Ördög

Nálunk már potyorognak a libák. Én még nem voltam kinn, olaszokat kísértem tarvadra úgyhogy nem volt időm.
Naplózva
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #916 Dátum: 2010. November 09. - 16:32:58 »

Üdv Urak!

Bérvadászt nem fogadtok libára?
Mert helyet keresgetek, és ahogy látom nem is vagytok messze.

Kama!

Privát ment!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #917 Dátum: 2010. November 09. - 17:44:25 »

Gyula, szép  Igen
A képek mesések, nekem, mint "nagyvadas terüelten lakónak" pláne... Szinte hihetetlen is... A múltkor bokormetszés közben elszállt vagy 20-30 liba fölöttem, még igen rájuk csodálkoztam Mosolyog

 Emelem
Múlt szerdán favágás közben -persze takarás nélkül álltam- fölöttem szállt el két csapat lilik bőven lőtávon belül! Persze a FÉG-gel eredményesebb lehettem volna, mint a Stihl-lel!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #918 Dátum: 2010. November 09. - 17:47:48 »

Még nem bírálták le de mi 5kg-nak mértük.
Tisztelt vadásztársak! Képet tegyetek fell!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #919 Dátum: 2010. November 09. - 18:31:54 »

Kama!

Privát ment!

Válaszoltam!  S.Peti
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #920 Dátum: 2010. November 10. - 09:15:59 »

Tisztelt vadásztársak! Képet tegyetek fell!

Kedves Dama!

A szarvasbika topicban megtalálod róla a képet.

Üdv. Wave
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #921 Dátum: 2010. November 10. - 10:02:17 »

Szia Sanyi! Emelem

Ne bánkódj én elmondom neked. Maglóca mögött a ti területeken vannak a libák. Oda húznak két napja, úgyhogy kalandra fel. Vadász

Üdv Fomec, Andorka!

A bérvadász dologba -ha nem alkalmatlan- én is szívesen bekapcsolódnék.
Privátban kerehetlek?
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #922 Dátum: 2010. November 10. - 10:03:09 »

kerehetlek=kereshetlek
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #923 Dátum: 2010. November 10. - 10:27:12 »

kerehetlek=kereshetlek

Szia!

Igen kereshetsz.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #924 Dátum: 2010. November 10. - 10:35:28 »

kerehetlek=kereshetlek
Szia, írtam üzenetet.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #925 Dátum: 2010. November 11. - 20:37:24 »

Gyönyörű napsütéses délután van… A korábbi esős napok után, már alig várom, hogy kimozdulhassak. Ma nincs más társam, csak Bella. De hisz nem is kell más, Ő egy angyal, egy igazi társ, egy kiváló segítség a tompa orrú simabőrűnek… Lassan telnek az órák, de eljön a délután három és szinte már ugrok is bele a vadászgúnyámba. - Jössz vadászni? - a válasz egy hangos vakkantás. A kisasszony olyan lendületben van, hogy a még csak résnyire nyitott csomagtartón vágódik be az autóba. Az egyik kedvenc helyemre megyünk, de útba ejtünk még egy kisebb tocsogót.... Lopakodva, szinte kúszva közelítünk a sással benőtt tocsogó felé, teli lelkesedéssel, bizakodással, hisz néhány napja 70-80 réce sziesztázott itt. Lassú óvatos léptek, már a szélén vagyunk, óvatosan felállok, de a vízen nincs semmi… Összecsapom a tenyerem, hátha a sásban rejtőző kacsanép szárnyra kel. De nem. Ma nincs itt semmi, egyetlen árva réce sem… Lassan visszakullogunk az autóhoz, s megyünk tovább. Még gyerek az idő, de így is terveztem. Vadásztársam a minap említette, hogy nem sikerült felvennie egy kacsát a muharosban. Gondoltam Bellával fitetünk egy keveset, hátha… Az idén már öt, korábban sebzett túlélőt sikerült felkutatnunk, s terítékre hoznunk. A muharosban nincs könnyű dolgunk, én szinte csak azzal törődök, hogy ne csapjon be a csizmaszáron a víz, míg Bella hatalmas elánnal, légszimattal próbál eredményes lenni. Aztán egyszercsak megszűnik a vízcsobogás. Áll a kutya… -Fogjad- adom az utasítást és Bella szót fogad. Ráveti magát egy nagyobb muharcsomóra. Egy pillanat múlva méltatlankodó hápogással menekül a gácsér. Alig két méterre tőlem, mint a villám úgy úszik, nyomában Bella, lőni esélyem sincs, a kutya mindjárt utoléri, és akkor hirtelen alábukik, és nem látjuk többé. Becsapja Bellát, engem, talán saját magát is, de menekül. A túlélés hajtja a víz alatt, s egér utat nyer. Percekig keressük Bellával, sikertelenül. Közben kezd sötétedni. Elindulok a nyílt víz felé, mikor meglátok egy egyes kacsát elhúzni felettünk. Megállunk, figyeljük mindketten, lassan fordul és épp felettünk fog elmenni. Elsőre elhibázom, de a másodikra összecsomagolja magát és nagyot fröccsen a víz körülötte, mikor leér. Bella pillanatok alatt hozza, erre várt már egy hete, hogy egy ilyen szép estén, a potyogó kacsákat a gazdihoz vihesse… Lassan elfoglaljuk a kiszemelt helyet a vízfolt szélén, a puska vállra, a kacsát tenném az aggatékra, mikor egy hármas csapat húz be előttem a víz felett. Magam sem tudom, hogy kerül le a vállamról a puska, de a már kihúzó kacsák után nyúlok és néhány másodperc múlva Bella újra örömmel szeli a vizet, kacsával a szájában. Pedig már azt hittem csak églyuggatás lesz… Aztán sokáig semmi nem jön. Ráérek a kutya buksiját taperolni, a nagy lapátfülének a tövét vakargatni. Jólesik neki… Nekem is… Halk hápogás töri meg az idilli képet, majd kacsák kereső hangja hallik, és percek múlva megindul az ég. Minden felől kettes hármas csapatok húznak, de a puska csendben marad. Gyönyörködünk, egyébként is, jönnek ezek még lejjebb… És tényleg. Egy kör, két kör és már kamikázeként támadják a vizet. Hirtelen el is hibázok kettőt, aztán a következő csapatból már kiemelem a gácsért. A sok lehetőség közül nem tudok választani. Rengeteget elengedek lövés nélkül. Próbálok arra törekedni, hogy a nyílt vízre essen, ne a legnagyobb muhar közepébe. Erősen sötétedik, már csak a naplemente halványuló fényei felől érkezőkre van esélyem, de szinte az összes mögülem a nagy feketeségből érkezik. Lassan kiürül a töltényöv is, és Bella boldogan hozza az égből lehulló, jószagú madarakat. Az utolsó patront csúsztatom a csőbe, de még mindig nagy a mozgás. Szemből jön egy egyes. Megcélzom, lövök, csobban. Szép befejezés, gondolom magamban. Megtöröm a puskát, összeszedem a zsebemből kihullott üres hüvelyeket, átveszem a kacsát, de nem megyünk. Gyönyörködünk, elraktározzuk emlékeinkbe a mai napot. Aztán csendben kiballagunk az autóhoz. Közben egy halk Köszönöm Dianának a vadászatért, és egy halk Köszönöm Bellának az összes felvett kacsáért… Emelem

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #926 Dátum: 2010. November 11. - 20:43:45 »

Sam6  Wave ! Tátott szájjal olvastam  OOO  Igen Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #927 Dátum: 2010. November 11. - 20:46:58 »

Sam6  Wave ! Tátott szájjal olvastam  OOO  Igen Wave

Gratulálok Sam!   Emelem  Igen

Lacus tátott szájjal, én meg irigykedve!   Wave
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #928 Dátum: 2010. November 11. - 23:08:47 »

Gratula Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #929 Dátum: 2010. November 12. - 10:37:16 »

Sanyi!  Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: