Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658427 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #870 Dátum: 2010. Október 27. - 07:14:24 »

St.Girgesz  Wave  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #871 Dátum: 2010. Október 27. - 08:07:21 »

Gratulálok Nektek!  Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #872 Dátum: 2010. Október 27. - 16:33:24 »


A végeredmény: 6 lőtt madár, melyből ötöt szedett fel Wipe, egy boldog vadász, aki egy jó húzást élt át, egy elégedett házigazda(remélem tényleg az! Bion) és egy megfertőzött oldalbordajelölt. Bion

Peti-még egyszer köszönöm a meghívást, nagyon jól éreztem magam! Wave Emelem

 Szia Geri!

Ahogy előre mondtam is, ilyenkor már lutri nálunk a kacsahúzás. Egyik nap szuper, utána lehet hogy napokig semmit sem látsz.
Lapot kértem 19-re, és bejött!  Ördög
Örülök hogy jól éreztétek magatokat!   Emelem
Folyt köv.   Vadász  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #873 Dátum: 2010. November 06. - 12:02:07 »

Üdv vízivadvadászok!
Nagyon nyögvenyelősen megy a szezon a battai vizeken. A magas vízállás következményeként az ígéretes helyek járhatatlanok. Az idei csapadékmennyiség miatt rengeteg a tocsogó, a belvizes rész. Nagyon szerteszét vannak a récék még. Pedig szép számmal akadnak. Örvendetes viszont, hogy nagyon sok csörgő récét látni a tőkések mellett. Tudom, hogy a helyzet a hidegek beálltával javulni fog, hiszen a most még szétszóródott madarak a meleg vizes szakaszokra koncentrálódnak majd.
Kárókatona viszont már most rengeteg van. Minden alkalommal lőhetNÉK legalább 2-3 darabot, de az idényvégi botrány miatt NEM LEHET!!! Csak a hivatásos vadász ritkíthatja, riaszthatja az idén őket. Nézzük, hogy milyen vizeket tesznek tönkre ezzel a döntéssel: Benta-patak (Dubics Tamás HE intenzíven telepített vize), Benta-Duna torkolata (az ország egyik leghíresebb téli márnázós helye), Hidegvíz-csatorna (a meleg víz miatt nem fagy be, az egyik legfontosabb téli vermelőhely), Benta Horgászpark (a volt TEHAG helyén üzemelő intenzíven halasított maszek tórendszer). A napokban is találtam egy kilós kecsegét, félreismerhetetlen kormorán okozta sérülésekkel a testén, fején. És ez csak a kezdet. Uramisten, mi lesz itt télen, amikor ezrével fog hemzsegni ezen a kis területen a kárókatona?! Belegondolni sem merek.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #874 Dátum: 2010. November 06. - 14:41:42 »

Üdv!

Megkérdezhetem, hogy milyen botrány volt?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #875 Dátum: 2010. November 06. - 16:46:29 »

Üdv!

Megkérdezhetem, hogy milyen botrány volt?

Üdv, Erik!
Persze, nincs semmi titok a témát illetően.
Még valamikor januárban az egyik "vadász"társ úgy gondolta, hogy kimegy és szórakozik egy jót. Lőtt is pár kormoránt. Eddig nem is lett volna semmi gond, csakhogy a lőtt madarakat, meg a kilőtt hüvelyeket úgy ahogy volt, otthagyta. A parton. Összedobálva, vadászemberhez és az elejtett zsákmányhoz méltatlanul. Persze, ahogy ilyenkor lenni szokott, megjelent egy "természetvédő", akinél fényképezőgép is volt. Naná, hogy fotókkal illusztrált bejelentést tett az illetékes hatóságnál. Az ítélet a következő lett: csak hivatásos vadász és halőr végezheti tovább a ritkítást/riasztást. A vt-nk próbált fellebbezni ez ellen, de az őszi közgyűlésen hivatalossá vált a korlátozás. Már csak azért is bánom, hogy ez lett, mert volt pár ember, akiknek a téli időszakban meghívásokat ígértem. Többek között innen a fórumról is...  Fej a falba
Azt végül már nem is firtattam, hogy kinek köszönhetjük mindezt, mert félek, hogy nagyot csalódnék valakiben.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #876 Dátum: 2010. November 06. - 17:21:09 »

Na, az ilyen vadásztárssal elrakatnám a puskát egy időre.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #877 Dátum: 2010. November 07. - 16:04:39 »

Üdv!
A mai pirkadat a Duna-parton talált megint. Számomra ezek a reggelek adják a vadászat sava-borsát, függetlenül attól, hogy elsütöm-e a puskát vagy sem. (Ma pl. nem... Ördög) Sajnos a kép nem adja vissza teljesen a látványt, de lenyűgöző, azt bizton állíthatom.



A köd lassan beborított mindent. Még láttam elhúzni egy magányos tőkést és egy csapat csörgőt, messze lőhatáron túl,  aztán elkezdtek szállingózni a különféle sirályfajok, majd megjelentek a vizek vámszedői, a kárókatonák is. (Ma figyelhettem meg először kis kárókatonát(!!!) halászat közben. Varjú nagysága miatt jól megkülönböztethető lúd méretű rokonától.) Vadásztársammal elkezdtük számolgatni, hányat lőhettünk volna, ha... Fél 9-ig 16 jött nagyon bőven lőtávolságon belülre. Ilyenkor szépen ráfogtuk a puskát, gondolatban pedig már kalimpáltak is lefelé. A labradorom pedig már ment is értük... (Aztán kivettem a biliből az ujjamat.) A köd nagyon megzavarta őket. A máskor oly óvatos madarak néha 15-20 méterre tőlünk repültek be a Hidegvízre. Újabb ékes példáját láthattam kártételének: tőlem 50 méterre felbukkant egy, jókora hallal a csőrében. Messzelátóval ezüstkárásznak látszott. Egy dekával sem lehetett kevesebb fél kilónál. A kormorán lenyelni nem tudta, csak csapkodta, vágta jobbra-balra. Utoljára otthagyta, hogy új préda után nézzen...
(Sajnos telefonnal fényképeztem, a kép közepén az a fehér valami a hal, a káró nem is látszik ki mögüle, akkora darab volt.)



A vadászat végeztével besétáltam a csatornára, ahonnan felriasztottam egy tőkés réce párt. A vendégem a gácsért duplára elhibázta, de ennek ma így kellett történnie.


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #878 Dátum: 2010. November 07. - 20:34:10 »

Godena! Szép képek!  Igen

Kijutottunk ma hajnalban mi is édesapámmal. Rengeteg a víz mindenhol, a tőkések igen szét vannak szóródva. A hajnali vadászat eredménye 4db szárcsa. A hűséges magyar vizslám már elmúlt 10 éves, de igen jól dolgozott ma is, remélem még pár idényt végig tudunk vadászni együtt. Sajnos képekkel nem tudok szolgálni. 12-es, 8-as Nike extrát használtunk, nagy megelégedéssel. 

Hasonló élményeket kívánok mindenkinek!
 
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #879 Dátum: 2010. November 07. - 21:19:04 »

Ádi! Gratulálok mindannyiótoknak!  Emelem
Nagyon szép helyeken vadásztok ti is. Mikor Ozorára megyek, az utam mindig Cecén át vezet, így rendszeresen szoktam nézni a vizeiteket az út mellett. Nem panaszkodhattok.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #880 Dátum: 2010. November 07. - 21:37:14 »

Üdv Récevadászok!

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #881 Dátum: 2010. November 07. - 21:39:24 »

Erik!  Gratulálok! Emelem
Rövid történetet hozzáfűznél?
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #882 Dátum: 2010. November 07. - 21:52:23 »

Erik!  Gratulálok! Emelem
Rövid történetet hozzáfűznél?

Köszönöm!
 Emelem

Apámmal ketten mentünk kacsázni. Egy nagy nyárfasorba álltunk be, egymástól kb 80 méterre.
Két bandára tudtam lövést tenni. Az elsőt ahogy kell, duplára elhibáztam, sőt a másodikat is.....
....gondoltam én. A második bandából a szűk csővel megbillentettem "egyet" de amíg láttam addig rendesen repült.
Amikor úgy gondoltam hogy már nem lesz kacsa, elindultam apámhoz. Ő még lövést sem tudott tenni.
Mikor odaértem hozzá megkérdezte hogy lőttem-e valamit?
Mondom, nem. Erre ő: add csak ide a lámpát!
Odaadom neki, Ő felkapcsolja és a fénycsóvában ott fekszik a gácsérom.  Fejvakarás
Kérdésemre elmondta, hogy amikor másodszor kidupláztam, Ő kilépett pár métert a fasorból, meglesni, hogy mi történt.
Ahogy néz felém, egyszer csak valami fütyülő hangot hall, és utána puff, mellé esett pár lépéssel a rucám.
Elég furcsán nézhetett....

Hát, így történt.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #883 Dátum: 2010. November 07. - 21:53:49 »

 Emelem Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #884 Dátum: 2010. November 07. - 21:54:30 »

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: