Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658429 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #855 Dátum: 2010. Október 14. - 07:39:18 »

Sanyi!  Igen

Miért, "helyben volt", mikor rálőttél?  Ördög Stoel Vigyorog
Ördög Való igaz, fogalmazásilag ezt is elqrtam... Stoel Ördög Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #856 Dátum: 2010. Október 14. - 08:20:00 »

Gratulálok Sanyi!  Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #857 Dátum: 2010. Október 14. - 09:00:04 »

Ördög Való igaz, fogalmazásilag ezt is elqrtam... Stoel Ördög Emelem

 Igen Emelem S.Peti

Nagyon jó húzást fogtatok ki...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #858 Dátum: 2010. Október 14. - 21:00:57 »

Ma ismét meglátogattuk a tegnapi tocsogót, de ma később érkeztünk. Kacsák már sehol, így maradt idő a kutyával átbogarászni a muhart. Nem is kellett sokat keresni, mikor a kutya rakétaként robbant be az egyik foltba, azonban lemaradt a rucáról, mivel az a víz alá bukott. De vesztére a nyílt víz felé búvárkodott, s bár a kutyát még többször megtréfálta, a gazdin már nem tudott kifogni… Harmadik nekirugaszkodásra sikerült elcsípnem búvárkodás közben ezt a gyönyörű gácsért. Csupán szárnytő sérülése volt nem lágy lövés, de szerencsére sikerült megtalálnunk.
A mai húzás lényegesen elmaradt a tegnapitól, de azért nem lehet okom a panaszra. Ismét szép vadászat volt. Köszönöm Diana!  Emelem


Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #859 Dátum: 2010. Október 14. - 21:35:37 »

Sam6  Wave ! Olvasás közben elképzelem vadászat végén teríték készítés után . Csináltok egy kis tábortüzet  ,
azon szalonna sütés  Igen Ha kész akkor elfogyasztottok egy - két Rántott húsos szendvicset   Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #860 Dátum: 2010. Október 14. - 21:37:08 »

 Ördög
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #861 Dátum: 2010. Október 14. - 21:39:15 »

Sam!

 Igen Emelem Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #862 Dátum: 2010. Október 18. - 11:36:08 »

Ma ismét meglátogattuk a tegnapi tocsogót, de ma később érkeztünk. Kacsák már sehol, így maradt idő a kutyával átbogarászni a muhart. Nem is kellett sokat keresni, mikor a kutya rakétaként robbant be az egyik foltba, azonban lemaradt a rucáról, mivel az a víz alá bukott. De vesztére a nyílt víz felé búvárkodott, s bár a kutyát még többször megtréfálta, a gazdin már nem tudott kifogni… Harmadik nekirugaszkodásra sikerült elcsípnem búvárkodás közben ezt a gyönyörű gácsért. Csupán szárnytő sérülése volt nem lágy lövés, de szerencsére sikerült megtalálnunk.
A mai húzás lényegesen elmaradt a tegnapitól, de azért nem lehet okom a panaszra. Ismét szép vadászat volt. Köszönöm Diana!  Emelem


Emelem
 Emelem
Gondolom ez az a gácsér volt amit a múltkor nem találtatok meg. Nem?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #863 Dátum: 2010. Október 18. - 12:07:49 »

Emelem
 Emelem
Gondolom ez az a gácsér volt amit a múltkor nem találtatok meg. Nem?
Igen, ez az előzőnapi volt. Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #864 Dátum: 2010. Október 18. - 12:49:54 »

Rossz világ jár arrafelé a récenépre!  Ördög    Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #865 Dátum: 2010. Október 19. - 22:03:45 »

Új helyet kerestem ismét, nem akartam nagyon zavarni a kacsanépet, sűrűn, ugyanott. Alighogy leállítottam az autót, 50 liba szállt fel a tocsogóról… Decemberig csak bámulhatjuk őket a Tiszán innen… :'( Szóval kacsa szempontból egy ígéretes, belvizes búzatarlót szemeltem ki. Sajnos beborult az ég, elkezdett fújni a szél, szemerkélni az eső. Hamar sötétedni kezdett, de a szárnysuhogások jelezték, hogy jönnek a rucák… De csak magasan áthúztak felettem, ami alacsonyan jött azt a sötét felhők miatt nem láttam. Aztán alig 200 méterre meghallottam, hogy már lent vannak a vízen, egy másik nagyobb muharos részen. Folyamatosan hívták le a többit, ahol én álltam, oda nem akart beszállni egy sem. Már húsz perce csak a szárnysuhogásokat és a folyamatos hápogást hallgattam… Fejvakarás Alig-alig sikerült a sötét felhők közt meglátnom egy-egy kisebb csapatot, de lövést nem tudtam tenni. Már le is mondtam arról, hogy ma kilövöm a puskát, mikor felettem húzott át egy hármas csapat. Szinte csak egy pillanatig láttam őket, de az elég volt, hogy kiduplázzak. Az első, az közvetlen mellettem esett a vízbe. Bella rástartolt, de mire odaért a kacsa lebukott a víz alá. Szerencsére a harmadik kísérletre sikerült megfognia… A második lövésnél egy sötét felhő miatt már nem láttam a kacsát, de hallottam a találatot, és ahogy a törött szárnyával próbál lavírozni. Alig harminc méterre tőlem hallottam a vízbe zuhanni. El is indultam érte, míg Bella a másikkal bújócskázott. De nem jártam sikerrel. A lámpafényben nem találtam rá, így bevártam, míg kutyám átadja a gácsért, s együtt indultunk keresni. Eltelt 5 perc eseménytelenül. Próbáltam a kutyát magam mellett keresésre ösztönözni, de gondolt egyet és ott hagyott. Jó száz méterre egy sásos foltban hallottam amint igen erősen locsog a víz. Ezt nem hiszem el, hogy a kacsa odáig elment.. Aztán hirtelen csend, majd az ismerős egyenletes vízlocsogás, és a lámpafényben jól kivehető volt, hogy a kutya szájában ott a réce. Nagyon büszke voltam Bellára, gyönyörűen hozta a szárnyazott kacsát, s egyben tanulságul is szolgált, hagyni kell Őt dolgozni…
Köszönet Dianának, a mai szép estéért! Emelem




Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #866 Dátum: 2010. Október 19. - 22:21:02 »

A képet ugyan nem látom, de  Emelem Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #867 Dátum: 2010. Október 20. - 11:35:32 »

Gratulálok!  Emelem
Bizony ez nagy tanúlság. Bízni kell bennük! Gratulálok Bellához is!  Emelem
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #868 Dátum: 2010. Október 20. - 16:30:15 »

Szép kuty, meg ezek szerint okos is  Ördög

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #869 Dátum: 2010. Október 26. - 14:41:34 »

Megkésve bár, de egy kis szombat esti beszámoló:
Wipe meghívására egy kicsit megkésve, de fél hat után pár perccel sikeresen befutottunk Petiék vadászháza elé. Gyors csizmafelvétel, kocsicsere, majd -Sabbati után szabadon- új Ányecskával(elsőbálozós a lelkem, korábban még nem volt vadászni soha  Ördög)  és Petivel  elindultunk az ígéretesnek tűnő belvizes tocsogó felé. Kiérkezésünk után pár perccel Wipe beküldött a leshelyemre, csak épp azt felejtette el közölni, hogy csónak is kell hozzá, mert néhol kevésnek tűnt a 40cm magas csizmaszár... no, de sebaj! Ha lúd legyen kövér, begyalogoltam ameddig csak bírtam, mögöttem pedig a párom araszolgatott, aki -mint utólag elárulta- kezdte feltenni magában a kérdést: "Hát kellett ez nekem?"
Kellett. Ugyanis alig telt el 10 perc síri csöndben, megérkezett az első kacsa. Persze, hogy a hátunk mögül és nem arról, amerről Peti elmondása szerint jönnie kellett volna. Ezután nem kellett sokat várnunk, mert pár perc múlva, most már a jó irányból érkezett két újabb delikvens. Megpróbáltam ugyan lövést tenni rájuk, de meglepetésemre csak a felsőtestem fordult, a lábam nem, így lemaradtam róluk... Hát igen- majdnem térdig süllyedtem addigra a jó ragadós iszapba. Pár perc küzdelem után ráálltam egy nagyobb fűcsomóra, így kerülve el a szíves csizmamarasztalást. Most már lelkiekben és fizikailag is felkészülve vártam a következő kacsákat, amik nem is maradtak el. A két rám húzó kacsából egy duplával sikerült kiemelnem a másodikat, ami tőlem balra, a nyílt vízre esett-vagyis inkább tett le, mert nem hallottunk nagy csobbanást-később ez a madár nem lett meg, pedig Peti és a kutyája becsületére vált a keresés-nem kímélték maguk). Ezután egy perc csend következett a kacsák részéről, amit csak az én sípom tört meg néha. Nem is eredménytelenül, mert a következő érkezők kvartettben repültek. Ebből sikerült Petinek egy szép gácsért, nekem meg egy dublét kiemelnem.
Ezek után gyönyörű perceket éltünk át. Szinte percenként érkezett pár madár fölénk, amikből sikerült még egyet puskavégre kapnom, az erős szürkületben. Mondanom sem kell, a oldalborda jelöltem teljesen le volt nyűgözve. No, nem a lövésztudományomtól, hanem magától a hangulattól: egy tocsogó közepén állva a szürkületben össze-vissza forogtak felettünk a madarak, amiket sokszor csak hallottunk, de látni már nem sikerült csak egyet-kettőt.
Lassan közeledett a vadászat vége, Wipe pedig átszólt, hogy jön felénk, de addig se tárazzak ki, mert eshet még madár-csak figyeljek arra, hogy ő merről jön. Nem sok idő múlva meg is jelent és követve az irányokat, lassacskán össze is szedegette a madarakat. Mikor egy meglett, odajött és átnyújtotta nekem. A második kacsát adta át nekem, mikor az erős szürkületben tőlünk olyan 5 méterre tett le egy gácsér. Persze mindketten egyből mozdultunk, és a felszálló madarat kicsit kiengedve ketten ejtettük el.(Én azt mondom, hogy Peti lőtte, mert ő volt a gyorsabb, ő viszont azt állítja, hogy ő csak szárnyazta, én találtam el rendesen, de szerintem ez csak amolyan vendéglátói udvariaskodás a részéről. Még kb. öt percig lehetett látni, de aztán a ránk telepedő sötétség végleg befejeztette a vadászatot velünk. Kitáraztam és vártam, hogy Peti felszedje az utolsó madarat is és lassan, a húzást még egyszer átbeszélve visszaballagtunk az autókhoz.
A végeredmény: 6 lőtt madár, melyből ötöt szedett fel Wipe, egy boldog vadász, aki egy jó húzást élt át, egy elégedett házigazda(remélem tényleg az! Bion) és egy megfertőzött oldalbordajelölt. Bion

Peti-még egyszer köszönöm a meghívást, nagyon jól éreztem magam! Wave Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: