Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658508 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #750 Dátum: 2010. Május 29. - 10:02:19 »

Megadják az engedélyt, de ugyanolyan könnyen vissza is vonják. Nálunk nagyon úgy néz ki, hogy gond lesz... Szomorú (Két napja hozta a vadőrünk a hírt.) Valakik "közülünk" otthagyták a lőtt kárókatonákat a vadászat helyszínén, meg a kilőtt hüvelyeket is sz@rtak összeszedni. ...és mit ad Isten, azonnal megjelent egy sasszemű zőőőd, persze fényképezőgéppel, majd sürgősen továbbította a képeket az illetékes természetvédelmi hatóság felé. Persze volt nagy ejnye-bejnye... Úgyhogy elképzelhető, hogy ugrik az engedély. Holnap közgyűlés, remélhetőleg minden kiderül. Én még mindig reménykedem... Hátha... (Azt a puskáspetit meg úgy s.ggbe rúgnám, aki(k) miatt most ott lebeg a fejünk felett Damoklész kardja!!!  Tasli )

Még egy kis adalék a kormorán alkalmazkodóképességéhez: a FeHoVán Mihalkó mesterrel beszélgettünk róluk, és ő mesélte, hogy náluk kivágták a telepeiken fákat, hogy a fészkelőhelyeket megszüntessék. Nem jött be. A katonák onnantól a földön fészkeltek.  :Mosolyog
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #751 Dátum: 2010. Július 09. - 16:24:39 »

Szépen lohosodnak a kacsák.
Múlt héten láttam egy bandát, a gácséroknak akkor csak a háta közepén volt egy kis barna csík.
Ma is láttam néhányat. A gácsérok teljes háta, szárnya már barna, a fejükön is kopottas már a zöld, a begyüket nem láttam, de gondolom hogy az is már nyárias.
Ja, és múlt héten is, és most is repültek.

Amilyen volt ez az év, szerintem a Vt. télen társas vizivad vadászatot rendez fácánozás helyett. Idén még nem is láttam-láttak csibét.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #752 Dátum: 2010. Július 11. - 14:55:24 »

Tegnap voltam Örspusztán (Rétszilas-Rétimajor) pecázni. Hal is akadt ugyan (nyurgaponty, szép lapátos dévérek), de a madárvilág annál érdekesebb volt. Röpke pár óra alatt jópár récefajt meg lehetett figyelni. Láttam tőkés, barát-, kercerécét, és egy (bár nem vagyok benne teljesen biztos) cigányrécét. A legjobb viszont a nyári ludak esti húzása volt. A 10-15 egyedet számláló csapatok sem voltak ritkák. Nagy élmény látni őket. Egy napot érdemes rászánni a területre, akár családdal, akár egyedül is. Bámulatos vízivilág!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #753 Dátum: 2010. Július 11. - 18:29:30 »

Tegnap voltam Örspusztán (Rétszilas-Rétimajor) pecázni. Hal is akadt ugyan (nyurgaponty, szép lapátos dévérek), de a madárvilág annál érdekesebb volt. Röpke pár óra alatt jópár récefajt meg lehetett figyelni. Láttam tőkés, barát-, kercerécét, és egy (bár nem vagyok benne teljesen biztos) cigányrécét. A legjobb viszont a nyári ludak esti húzása volt. A 10-15 egyedet számláló csapatok sem voltak ritkák. Nagy élmény látni őket. Egy napot érdemes rászánni a területre, akár családdal, akár egyedül is. Bámulatos vízivilág!!!

 Igen Igen

Nem kis élmény lehetett!
A barát és kercerécék hogy állnak a lohosodással?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #754 Dátum: 2010. Július 11. - 19:52:49 »

Tegnap voltam Örspusztán (Rétszilas-Rétimajor) pecázni. Hal is akadt ugyan (nyurgaponty, szép lapátos dévérek), de a madárvilág annál érdekesebb volt. Röpke pár óra alatt jópár récefajt meg lehetett figyelni. Láttam tőkés, barát-, kercerécét, és egy (bár nem vagyok benne teljesen biztos) cigányrécét. A legjobb viszont a nyári ludak esti húzása volt. A 10-15 egyedet számláló csapatok sem voltak ritkák. Nagy élmény látni őket. Egy napot érdemes rászánni a területre, akár családdal, akár egyedül is. Bámulatos vízivilág!!!

Pláne ha akkor lettél volna ott amikor nemtartozott még a ramsári egyezmény hatálya alá................
csodavilág volt rétimajor.......kimentünk récehúzásra de a vége az lett hogy felfeküdtünk az egyik keresztgátra a sörétesek mellettünk, s bámultuk a különféle récecsapatok kavalkádját felettünk. Pár méterre őz riasztott, a mellettünk levő fűzfán függőcinegék veszekedtek, fácán kakatolt, és idilli béke honolt a tájon. Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #755 Dátum: 2010. Július 11. - 22:33:36 »

Hmmm!
Még húsz éve a Csepel -Sziget déli része is igazi vízi világ volt!
Soroksári Duna még nem volt felparcellázva, a Nagy-dunai oldalon igazi ártéri terület volt. tízen kilométer kubikgödör, holtágak, 5200 ha-on több mint kétszáz km csatorna, 150 ha egybefüggő nádas, ..... Fejvakarás :Mosolyog
Itt élt az utolsó pákász Magyarországon. (Itt forgatták a filmet is)
A gáton belűl tölgyesek, szőlő, gyümölcsös. Aztán területrendezés, melioráció, nádirtás, parcellázás, kubikok, csatornák betemetése, erdők kivágása, nyárfa minden felé, birkások....
Na, nem is látni már pézsmát, vadmacskát, halászsast, rétisast vidrát, fekete gólyát, több száz gém és bakcsófészket és sok sok madarat. Rííí Rííí Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #756 Dátum: 2010. Július 15. - 23:53:26 »

Attila!

Ott kezdtem kisgyerekként pecázni!
Ösi emlék Rííí

Üdv       Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #757 Dátum: 2010. Július 16. - 12:29:27 »

Szia!

Én ott vadásztam 1970-1998 között!
Makád-Szigetbecse-Lórév-és a két Duna! Kár azért a területért! (bár még most is jobb az átlagnál.)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #758 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 17:03:53 »

Itt az ideje hogy előszedjük ezt a topicot is, hiszen hajnalban KEZDÉS!  Vadász  Táncol

Kedvcsinálónak régebbről:





Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #759 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:28:19 »

Holnap SZEPTEMBER 1!!!
Minden vízivadvadásznak vadászélményekkel teli szezont kívánok!
Nálunk majd egy kicsit később lesz az igazi, amikor az időjárás igazán hidegre fordul. Szerencsére a mi területünkön jól sikerült az idei költés, viszonylag sok récét láttam. 2 helyet is találtam, ami jó eredményekkel kecsegtet.
Visszaszámlálás...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #760 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:34:31 »

Wipe!  Emelem
Szívet melengető képek!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #761 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 20:08:51 »

Itt az ideje hogy előszedjük ezt a topicot is, hiszen hajnalban KEZDÉS!  Vadász  Táncol

Kedvcsinálónak régebbről:




Akkor ezek a tőkések már igen csak büdösek lehetnek! Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #762 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 09:42:06 »

Üdv a récevadászoknak! Emelem

Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #763 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:02:21 »

 Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #764 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:39:51 »


Akkor ezek a tőkések már igen csak büdösek lehetnek! Stoel

Majd délután megszagolod őket!!!   Kacsint Wave   Ördög

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: