Oldalak: 1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657271 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #2355 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 22:25:46 »

Bocsi, nálunk van, szombat este esett 4, csak el kellett jönnöm nyaralni és nem tudtam kimenni azóta...  Stoel

 Emelem
Nálunk tragikus a helyzet. Annyira szanaszét van a kacsa, hogy a leginkább bevált helyeken is csak a szúnyogok meg a denevérek röpködnek... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #2356 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 00:31:07 »

Üdv!
Elöszállás és nagykarácsony között.
Ma is repültek felettünk. A hangjukbol megtudtam itélni hogy nyári ludak ,csak kicsitt korainak éreztem az itt létüket.
Ráckeve környékén én sokkal késöbb szoktam hallani öket. Pedig nincs messze Apaj, ahol azért elég sok szokott lenni. Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #2357 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 02:15:33 »

Catfish01,ne csodálkozz,hogy ilyenkor már ezen a környéken járnak a nyarasok...
Múlt héten fényes reggel (7 fél 8 felé) is láttam itt Mezőfalva felett szállni két családra való szőke ludat,az útirányuk meg igen egyértelmű volt,mentek vissza Szabadszállás mellé a nemzeti parkba.
Pár napja voltam arra vadászni,nem kevés liba volt a levegőben,volt is pár kisebb csapat ami igencsak kézre jött,de messze még az október.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2358 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 08:37:25 »

Nálunk tragikus a helyzet. Annyira szanaszét van a kacsa, hogy a leginkább bevált helyeken is csak a szúnyogok meg a denevérek röpködnek... Fejvakarás

Igen, nem feltétlenül a megszokott helyeken húznak, mert sok helyen van tocsogó a kukoricában, nálunk is egy ilyen tocsogón vannak sokan... Vadász
A Balatonon viszont rengeteg van a turisták közé vegyülve úgyhogy itt tudsz felváltva lőni récét és Nenét!  Nyihi

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2359 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 10:32:45 »

16-án mi is kivonultunk megnézni húznak-e már. Büki barátommal úgy gondoltuk a helyi tóról kihúzó récéket vesszük szemügyre. 19 óra körül indulhatunk ki. Miután össze szedtük a kis motyonkat, magamhoz vettem a patronokat plussz megfelelően befújtuk magunkat egy kis méreggel el is indultunk. Büki a közeli szőlőhegyen megbúvó átutazóban lévő disznókat szerette volna puskavégre kapni amíg én beálltam egy terméknek vélt vadváltóra ami egy patakot szelt ketté. A szúnyog eledel hamar elillant így a várakozás alatt inkább velük voltam elfoglalva mint a hőn áhított kacsákkal. Erősen kezdett szűrkülni, olyan negyed kilenc lehetett amikor elkezdődött a hadd el hadd. 3-4-es csapatokban húzták ki a tórol. Akkora volt az aljnövényzet, hogy lé tudtam guggolni benne és így elég jól rejtett a szárnyasok elől. Szólt is a puska rendesen, a csőből finoman kúszott az ég felé tartó szürke füst. Nem is hagytam éhesen a kis Berettát. Tudtam nagyon mohó lesz, hiszen ez az első vadászatunk. Nem is teke tóriázott miután 36 grammos Gameboret kieresztettem. Hatalmas loccsanással érkezett meg az első kacsa a földre. Gyorsan töltöttem majd haladtam felszedni.Sajnos a kutya mely hű társunk lenne még inkább azzal foglalkozik hogyan pacsálja ki a vizet a tálból és hogy a gazdája papucsát hogyan tekintse királyi falatnak. A húzás körülbelül háromnegyed kilenckor véget ért. Visszavonult a sereg. A végeredmény 3 réce ebből sajnos 2 tojó lett meg. 1 Megmenekült remélem felépül és nem lesz belőle róka vacsora. A tanulság a számomra élményekkel teli estéből a sok gyakorlas a puskával és a vad azonnali felvétele ha nincs kutyánk.Aki teheti porolja le a sörétest, megéri.Vadászüdvözlet mindenkinek!

Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2360 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 07:40:03 »

Kicsit erős lett a kezdés  Stoel






Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #2361 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 08:02:58 »

Kicsit erős lett a kezdés  Stoel


Kicsit???  Ördög

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2362 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 08:18:52 »

Kicsit erős lett a kezdés  Stoel
Engem már reggel indulás előtt kitikkasztott Viberen a képeivel... Én a szülői nyilatkozatokat szedem,ő meg a Tásokat az égről Vadász... Vállat von Fene a jódógát!  Vigyorog Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2363 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 08:24:22 »

Kicsit erős lett a kezdés  Stoel

Gratulálok "kacsavész" Szemsziksz!  Röhög

Jók a fotók is nagyon!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2364 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 16:06:15 »

Gratula Sanyi!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2365 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 17:12:51 »

Sanyi!
Grat!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2366 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 21:06:04 »

Szia Sanyi! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem
A bal szélső az örvösréce?  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2367 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 23:10:09 »

Szia Sanyi! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem
A bal szélső az örvösréce?  Vigyorog
Az. Kicsit megviselte a lövés és az apport.  Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #2368 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 19:08:58 »








Gratulálok Sanyi! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2369 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 09:07:48 »

Na hogy legalább ebben ne maradjak le. Az elmúlt hétvégén hajnalban a "Halvány" nevezetű mocsaras tónál etettem a szúnyogokat. Húzás reggel nem akart lenni ezért aztán beküldtem a Kárót a nád közzé, hátha kizavar valamit. A döntés helyes volt mert két réce szépen felszállt amiből egy azonnal vissza is esett. Káró végre normálisan apportíroz, meg is kapta a dicséretet. Mivel a kis tavacskát a két lövés szétzavarta, irány tovább. Nádas-mocsaras árok a területem határán (tavasszal itt volt a rétihéja-dömping, 300 méteren nyolc fészek). Hiába lopakodom, semmi nem repül fel, így ismét "ferencjóskán" (apám nevezte el így a drótos németvizslámat a pofaszakálla miatt) a sor. Teszi is a dolgát, lobákol a vizben-sárban és repül egy nagy csapat "lohos" idei réce. Durr-durr és repülnek tovább, mert mint később kiderült az idei Rio-töltények valami kriminálisan xarok. Töltök, mert a kutya csak tovább lomol a nádasban. Repül egy szép gácsér egyenest a fejemnek. Cirka 25-30-ról lövöm és keservesen vergődve leesik. A kutya szerencsére megtalálja és mivel egyre melegebb van irány haza. Otthol aztán a gácséron tapasztaltam, hogy az igencsak mérsékelt lőtáv dacára kopasztáskor a kacsa tolla közül hullottak ki a sörétszemek. A testén csak a becsapódás nyoma és vagy három helyen a bőr alá becsúszott sörétszem volt tapasztalható. A harkovi lőszergyár kedves dolgozói meg az Ibis vadászbolthálózat beszerzői még most is csuklanak, mert kb 170 forintért ilyen fos lőszert árusítani a pofátlanság netovábbja. Ráadásiul nincs semmilyen más lőszer a boltokban, tehát vagy veszi vagy nézi és a kedvenc Szokol puskaporom is eltűnt, már töltögetni se tudok. Előre félek a fácánszezontól, mert a tavaly használt meliorral olyan toronykakasokat lőttem a 16-osból, hogy a többiek csak bámultak, idén meg lehet hajítófával megyek majd a hajtásban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: