Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657858 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 18. - 14:51:23 »

Én azért a hosszú évek alatt néhány libát lőttem, de két kezemen meg tudom számolni, hányat. Nem is nagyon vágyom többre, tiszteletreméltó, kemény, edzett madár, aki viszontagságos vándorútjai során csodálatos éberséggel, intelligenciával kerüli el a rá leselkedő veszély nagy részét.

Valószínű pont ezért fogott meg ennyire. Hiába nem lőttem,a kedvem nem vette el a vadászata-úgy jártam a kacsázással/libázással,mint a szalonkavárással. Hiába nem sikerült,megkedveltem,felkeltette az érdeklődésem. a téli estéken jóformán csak ezek után kerestem,olvastam és minél inkább belemerültem az írásokba,annál inkább vonz...de hátha majd egyszer ez is beteljesül,mint az idei szalonkám.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 19. - 18:05:34 »

Felnövekvőben az utánpótlás!



Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 21. - 07:54:47 »

Felnövekvőben az utánpótlás!


De jó!!!-nagyon szeretem a kacsákat. Ha rájuk néz az ember, olyan,mintha mindig mosolyognának. Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 21. - 14:59:34 »

Én azért a hosszú évek alatt néhány libát lőttem, de két kezemen meg tudom számolni, hányat. Nem is nagyon vágyom többre, tiszteletreméltó, kemény, edzett madár, aki viszontagságos vándorútjai során csodálatos éberséggel, intelligenciával kerüli el a rá leselkedő veszély nagy részét.

 Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 29. - 20:58:18 »

Cseperednek!


Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 30. - 07:42:57 »

Cseperednek!


Ennyi is kelt ki?-csak mert nagyobb vízen hamar előfordul, hogy egy-két apróság áldozatul esik valaminek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 30. - 09:47:09 »

Helyes kis flottila! Taps
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 30. - 09:55:46 »

Cseperednek!


Ennyi is kelt ki?-csak mert nagyobb vízen hamar előfordul, hogy egy-két apróság áldozatul esik valaminek.

Nem tudom, de egy héttel ezelőtt is ők vannak a fotón, szintén ennyien. Azt hiszem mostmár megússzák. Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Kalmár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


Vadász


« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Június 10. - 10:00:44 »

Üdv, Vadászok!

Engedjétek meg, hogy elmeséljem életem első vadkacsa vadászatát. (jelzem, a mai napig nem ejtettem még el kacsát...)

Egy kedves Hajdúszoboszlói ismerősöm hívott egyszer el kacsázni, mondván lőjjél már ilyet is, felétek úgysincs.
Reggel a megbeszélt időpontban találkoztam Jani bácsival, mire Ő közölte, hogy reggelre a környékbeli vizek többsége sajnos befagyott, de van két olyan csatorna, amibe ipari víz is folyik, ott fogunk vadászni. Úgy is lett. Kimentünk az egyik említett csatornához, és az egyik partján haladva próbáltuk az ott leledző kacsákat puskavégre kapni.
Fáradozásaink azonban eredménnyel nem kecsegtettek, láttunk ugyan nyulat (kár, hogy az idénynek már vége volt, könnyű préda lett volna), varjút, de kacsát még véletlenül sem.
Nem igazán értettük a dolgot, Jani-bátyám bizonygatta, hogy itt mennyi, de mennyi madár szokott lenni. Legyalogoltunk, már egy-két kilómétert, mire megfejtettük ennek okát.
Előbb távoli, majd egyre közelebbi hangokra lettünk figyelmesek. Egy pár főből álló falubéli csoport hajnal óta gyüjti a tüzifának valót a csatorna partján. Hangos beszédjükkel, zörgésükkel messze elzavarták az itt tanyázott madarakat. Ezt tudva befejeztük a vadászatot itt és átmentünk a másik helyre. Hát mit ne mondjak túl nagy kacsa-invázió itt sem volt, de több lehetőseget ígért a reggeli terüetnél. Hihetetlenül megörültünk, mikor megláttuk az első kacsát. Ekkor már csak annyi dolgunk akadt, hogy valami módon repülésre bírjuk a madarat. sajnos rá kellet jöjjünk, hogy ez talán még annál is nehezebb feladat, mint rátalálni volt. A kacsa ugyanis vagy ismerte a vadászati törvényt, vagy betegsége miatt képtelen volt felrepülni. Mivel az előbbin kívül más kacsát itt sem találtunk, vadászátunk ugy látszott eredménytelenül zárul.
Jani bácsi szomorú arccal annyit mondott még, hogy ilyenkor egy hely van még a környéken, ahol nem fagy be a víz és ezért ott rengeteg kacsa gyülik össze. "Ott viszont sajnos nem lehet vadászni. Ez a Szoboszlói strand területén levő csónakázótó."

Hát igy nem lőttem én kacsát 2004 januárjában. De március óta tag vagyok egy olyan társulatban, ahol kacsa is van a területen, talán majd idén.
Naplózva

C30, szamorodni, Mannana, 30-06 és az életed nem fog unalmasan eltelni...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Június 10. - 10:04:51 »


Hát igy nem lőttem én kacsát 2004 januárjában. De március óta tag vagyok egy olyan társulatban, ahol kacsa is van a területen, talán majd idén.

Nagy kalappal az idei vadászataidhoz! Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Június 11. - 07:47:34 »

Üdv, Vadászok!

Engedjétek meg, hogy elmeséljem életem első vadkacsa vadászatát. (jelzem, a mai napig nem ejtettem még el kacsát...)

...
Hát igy nem lőttem én kacsát 2004 januárjában. De március óta tag vagyok egy olyan társulatban, ahol kacsa is van a területen, talán majd idén.

Ne izgulj!-én évek óta olyan helyekre járok kacsázni, ahol vagy nincs, vagy olyan messze húznak, hogy nem éri meg rájuk lőni. Fejvakarás Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Július 08. - 15:34:05 »

Megjelent a 18/2008. (VI. 19.) KvVM rendelet, mely kisebb mértékben módosította a védett állatfajok körét. Ebből a  vadászokat érintő talán legfontosabb változás, hogy védett faj lett a böjti és a barátréce is, mindkettő természetvédelmi értéke 50.000 Ft egyedenként.
Ennek megfelelően a 85/2008. (VII. 5.) FVM rendelet törölte ezt a  két fajt a vadászható fajok közül.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Július 09. - 14:58:59 »

"böjti és a barátréce"

Hát nem tudom kis hazánkban, ki mennyi böjti récét bír lőni még ha akarna is, még barát récével talán többet találkozik az aember, de pl felénk az is elég kevés van, és az is csak főleg a nagy vonúló csapatokkal.

Ez a mi területünk sajátosssága, Érdekelne a többiek véleménye is???? Vadász

Szerintem, ezeknek a récéknek az álománya SE a magyar vadászokon fog múlni Hány Kalapal
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Július 09. - 15:41:10 »

"böjti és a barátréce"

Hát nem tudom kis hazánkban, ki mennyi böjti récét bír lőni még ha akarna is, még barát récével talán többet találkozik az aember, de pl felénk az is elég kevés van, és az is csak főleg a nagy vonúló csapatokkal.

Ez a mi területünk sajátosssága, Érdekelne a többiek véleménye is???? Vadász

Szerintem, ezeknek a récéknek az álománya SE a magyar vadászokon fog múlni Hány Kalapal

Ez a rendelet inkább a miénkhez hasonló területeket érinti igazán. Ami valamikor paradicsomnak számított, az ma Isten verése vadászat szempontjából...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Július 09. - 16:15:18 »

"böjti és a barátréce"

Hát nem tudom kis hazánkban, ki mennyi böjti récét bír lőni még ha akarna is, még barát récével talán többet találkozik az aember, de pl felénk az is elég kevés van, és az is csak főleg a nagy vonúló csapatokkal.

Ez a mi területünk sajátosssága, Érdekelne a többiek véleménye is???? Vadász

Szerintem, ezeknek a récéknek az álománya SE a magyar vadászokon fog múlni Hány Kalapal

Szia!

Emlékszem már, régen is veled beszélgettünk ebben a témában.
Hát ez megint egy plusz felelőséget jelent a húzások alkalmával.
Megmondom őszintén nálunk hál istennek nincsenek "szemek se", de ettől függetlenűl nem nagyon kell válogatni, mert szinte csak tőkés és csörgő van, ha megmarad a víz, ami eléggé kétséges, sajnos..., persze néha látni más fajat récét is de igen ritkán.
 Wave
Ez a rendelet inkább a miénkhez hasonló területeket érinti igazán. Ami valamikor paradicsomnak számított, az ma Isten verése vadászat szempontjából...
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: