Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pézsmázás  (Megtekintve 50077 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #60 Dátum: 2020. Május 21. - 13:36:23 »

Amúgy van egy 22-esem amit szintén elvihetnél!  Röhög  Kacsint

Egyébként kitűnő kaliber, pázsma előtti gyakorlásra kiváló, szerintem alkudjatok meg.  Röhög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #61 Dátum: 2020. Május 21. - 18:56:53 »

 Emelem
Pézsmázásra kitűnő a 22 LR, csak találd is el a pockot. Szerettem használni, kevésbé roncsolta a gereznát.
Naplózva

Üdv Chris
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #62 Dátum: 2020. Május 22. - 11:11:14 »

Emelem
Pézsmázásra kitűnő a 22 LR, csak találd is el a pockot. Szerettem használni, kevésbé roncsolta a gereznát.

Köszönöm:)
S hol próbálod eltalálni? Vagy csak egész egyszerűen A pézsmára célzol??

S megkérdezhetem, hol merre pézsmázol? Ha publikus? (egyáltalán, ha valaki pézsmázni szeretne, merre induljon el?? (tudom...a vízparta:))))
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #63 Dátum: 2020. Május 22. - 11:57:52 »

 Emelem
Sajnos csak pézsmáztam a 70-80 években a Párciumban. Volt egy félautomata Walter kispuskám amivel aprítottam a pézsmákat, meg a sörétessel. Lehetőleg a fejlövés volt a tuti, de testet is ha érte helyben maradt. Romániában vadászidénye volt a pézsmának október 15 - április 15-ig. Csak a kora tavasszal lőttük, akkor volt minőségi a gerezna. Nagy divat volt hölgyeknél a pézsmabunda, kifizető volt a pockok vadászata. Sok szép élményem kötődik a pézsmázáshoz, néha még vidra is került terítékre. Manapság már látni se lehet pézsmát, pedig nem is vadásznak rá. Érdekes, ameddig lőtték, meg fogták mindenféle ketyerékkel, sokkal több volt. Most szinte eltűnt, jellegzetes rágásai se látszanak legalábbis a környékbeli csatornákon.
Sajnos a sok tapasztalat meg vadászati fortélyok mára felejtősek.
  Wave
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: