Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 654013 alkalommal)
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Dátum: 2008. április 15. - 15:20:32 »

A télen párszor megfordultam a Fertő környékén libázni, felvetődött a kérdés hogy mi csak a nagy liliket, vetésit lőjjük a sógorok meg püfölik a nyárit is. Erre egy kedves természetvédő kollega azt mondta hogy ők már megengednék a nyári lud vadászatát korlátozott darabszámban. Vélemények?
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 15. - 16:20:45 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 16. - 07:37:34 »

A télen párszor megfordultam a Fertő környékén libázni, felvetődött a kérdés hogy mi csak a nagy liliket, vetésit lőjjük a sógorok meg püfölik a nyárit is. Erre egy kedves természetvédő kollega azt mondta hogy ők már megengednék a nyári lud vadászatát korlátozott darabszámban. Vélemények?

Amíg Óvárra jártam egyetemre, rendszeresen találkoztam Fertő-hansági természetvédőkkel. Ők szintén azt mondták, hogy lassan,de folyamatosan nő az egyedszámuk és néhol már nagy károkat csináltak a környéken, tehát ésszerű(!) szabályozás mellett engedni kellene a vadászatukat.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 17. - 15:24:49 »

A gond az, hogy olyan nincs, hogy ésszerű, meg korlátozott db szám...
Ha egyszer engedik lőni akkor az Isten nem fogja azt korlátozni meg ésszerűsíteni! Példaként említeném a szalonka kontra kvóta esetét!
Mint ahogyan az elejtett madarak be nem írása ide vezetett, miért gondoljuk azt, hogy a nyári lúd esetében ez másképpen működne...?! Türelmetlen Fa testápoló
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 17. - 22:17:02 »

Igen ez igaz. Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 18. - 08:19:14 »

A gond az, hogy olyan nincs, hogy ésszerű, meg korlátozott db szám...
Ha egyszer engedik lőni akkor az Isten nem fogja azt korlátozni meg ésszerűsíteni! Példaként említeném a szalonka kontra kvóta esetét!
Mint ahogyan az elejtett madarak be nem írása ide vezetett, miért gondoljuk azt, hogy a nyári lúd esetében ez másképpen működne...?! Türelmetlen Fa testápoló

2003-ban egy jó barátom meghívására a Tisza-tavon vadásztunk hárman a F... Rt területén. Kellemes október közepe-vége volt, és rengeteg nyári lúd. A vetésiek és a lilikek még nem érkeztek meg.
Gondolhatjátok, hogy az olaszok és a gátlástalanabb magyarok is simán lőtték a nyári ludat. A természetvédők Cs.S. zsebében voltak.

Mi meg akkor inkább elmentünk gerlézni, meg tocsogóra récézni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 18. - 11:42:43 »

A gond az, hogy olyan nincs, hogy ésszerű, meg korlátozott db szám...
Ha egyszer engedik lőni akkor az Isten nem fogja azt korlátozni meg ésszerűsíteni! Példaként említeném a szalonka kontra kvóta esetét!
Mint ahogyan az elejtett madarak be nem írása ide vezetett, miért gondoljuk azt, hogy a nyári lúd esetében ez másképpen működne...?! Türelmetlen Fa testápoló

2003-ban egy jó barátom meghívására a Tisza-tavon vadásztunk hárman a F... Rt területén. Kellemes október közepe-vége volt, és rengeteg nyári lúd. A vetésiek és a lilikek még nem érkeztek meg.
Gondolhatjátok, hogy az olaszok és a gátlástalanabb magyarok is simán lőtték a nyári ludat. A természetvédők Cs.S. zsebében voltak.

Mi meg akkor inkább elmentünk gerlézni, meg tocsogóra récézni.

Két éve voltam a Hármas-Körösök partján vadászni.(fácán, nyúl volt a fő célpont, de lehetett lőni kacsát és meglőttem életem első rókáját). Ott tetszett meg ez a tocsogós vadászat. Igaz én nem lőttem kacsát,de a hangulata nagyon megtetszett!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 18. - 11:49:00 »

Ja,az azonban hozzátartozik,hogy azóta sem jutottam el ilyen helyre :-\ Sőt nem lőttem azóta sem se libát,se kacsát. :'(
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 18. - 12:41:24 »

Egy érdekes dolog a kacsázás télen jártunk a Rábára kacsázni, egy pár darabon kívül nem láttunk soha (nem lőttem még kacsát), idény után fácán vadászaton Rábapartot hajtottuk akkor meg rengeteg volt.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 18. - 13:02:32 »

Egy ritkán háborgatott, récék által is kedvelt tocsogón nagy élmény vadászni! Fontos, hogy a szélén legyen annyi takarás, hogy a még szürkületben behúzó madarak ne vegyenek észre. Van, amikor ehhez le kell guggolni, és akkor természetesen lőni is nehezebb. Illetve találni...
Sok szép emlékem fűződik az ilyen vadászatokhoz.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 18. - 13:24:02 »

Idézet
Sok szép emlékem fűződik az ilyen vadászatokhoz.

Nekem a téli libázások voltak a kedvencek, teljesen szétfagyva áltunk,gugoltunk egy csatorna oldalban, mikor lövésre került sor sokszor majdnem hanyattestem mikor lőttem, sok patron elment, de csak 3 libát sikerült elejteni, de akkor is nagyon élveztük. Az utolsó vadászaton még kaptunk egy jó kis havazást elég erős széllel ami beterített minket, sőt egy liba átesett a sógorokhoz a kutya meg nem hozta át, ekkor egy régi határjelző tábla oszlopot döntöttünk ki, majd az alkalmi hídon mentünk a libáért.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 18. - 13:26:37 »

Nálunk csak ritkán (és magasan) volt liba, elég keveset vadásztam rá.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 18. - 13:28:08 »

Egy ritkán háborgatott, récék által is kedvelt tocsogón nagy élmény vadászni! Fontos, hogy a szélén legyen annyi takarás, hogy a még szürkületben behúzó madarak ne vegyenek észre. Van, amikor ehhez le kell guggolni, és akkor természetesen lőni is nehezebb. Illetve találni...
Sok szép emlékem fűződik az ilyen vadászatokhoz.

Igazán írhatnál róla Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 18. - 13:50:12 »

Egy ritkán háborgatott, récék által is kedvelt tocsogón nagy élmény vadászni! Fontos, hogy a szélén legyen annyi takarás, hogy a még szürkületben behúzó madarak ne vegyenek észre. Van, amikor ehhez le kell guggolni, és akkor természetesen lőni is nehezebb. Illetve találni...
Sok szép emlékem fűződik az ilyen vadászatokhoz.

Igazán írhatnál róla Wave

Ha eszembe jut olyan, amit elég jól vissza tudok adni, akkor megírom!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 18. - 14:19:52 »

Nálunk csak ritkán (és magasan) volt liba, elég keveset vadásztam rá.

Én idén jó néhány hajnalt és szürkületet végigguggoltam, vagy rejtőzködtem a nádban,de libára érdemlegesen egyszer sem tudtam elsütni a puskám(vagyis egy patront lőttem el,de olyan magasan húzott a liba,hogy nem láttam értelmét többet rájuk lőni.)
Kacsára kétszer tettem lövést,ebből az egyik szárnyazott  lett és nem lett meg a magas gazban, míg a második lövés elfüstölt a kacsa mögött.
Ettől függetlenül nagyjából ugyanannyira vonz,mint a szalonkázás.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 18. - 14:41:48 »

Én azért a hosszú évek alatt néhány libát lőttem, de két kezemen meg tudom számolni, hányat. Nem is nagyon vágyom többre, tiszteletreméltó, kemény, edzett madár, aki viszontagságos vándorútjai során csodálatos éberséggel, intelligenciával kerüli el a rá leselkedő veszély nagy részét.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: