Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288619 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2009. április 15. - 17:58:19 »

Szia Bandi!

Mint valahol már írtam, nekem volt vérebem. Sajnos én is abba a hibába estem, hogy nagyon tetszett, szívesen tanítottam, de használni nem igen tudtam. Évente két, három alkalommal jutottam igazi utánkereséshez, és ez igen csak kevésnek bizonyult. A legtöbb hívást őz keresésére kaptam, és oltári nagy sértődések voltak abból, hogy visszautasítottam. (Az őz keresése ugyanis tönkre teszi a vérebet!)
Végül Édesapám somogyi területére adtam ajándékba!
Attila!  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #91 Dátum: 2009. április 17. - 16:18:08 »

Ez csak hosszútávú terveim között szerepel,sajnos most per pillanat az időm nem engedné.Amúgy azt hallottam,hogyha nem tudom a vérebezést hivatásszerűen csinálni,hanem "csak" arra van szükségem hogy ha neadj' Isten saját magamnak kell néha utánkeresni,akkor jobban járok egy tacsival.Mi a véleményed erről?

Szia Bandi!

A vérebet dolgoztatni kell, mint elöttem is sokan írták. Ha csak magadnak szeretnél egy utánkeresésre is alaklmas kutyát akkor a tacsi mindenféleképpen jobb, sőt álltalánosan lehet mondani, hogy a legjobb megoldás.
A vizslát is meg lehet tanítani utánkeresésre,és szép eredményeket lehet vele elérni, de "szinte csak meleg" nyomon tud boldogúlni 3-4 órás nem eső  áztatta stb...
A vizsla nem igazán tud mit kezdeni a 10-20-30 órás nyommal ahhoz véreb kell.
A tacsi meg kettőjük között van.
A másik dolog, hogy a vizsla gyorsabban letéved a nyomról, és nem igazán tudja megvédeni magát egy disznó támadásától, és erre nagyon oda kell figyelni...

Most hirtelen ennyi... Bion

 Wave
Naplózva

Üdv End
Bandi
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2009. április 17. - 17:45:10 »

Szia Bandi!

A vérebet dolgoztatni kell, mint elöttem is sokan írták. Ha csak magadnak szeretnél egy utánkeresésre is alaklmas kutyát akkor a tacsi mindenféleképpen jobb, sőt álltalánosan lehet mondani, hogy a legjobb megoldás.
A vizslát is meg lehet tanítani utánkeresésre,és szép eredményeket lehet vele elérni, de "szinte csak meleg" nyomon tud boldogúlni 3-4 órás nem eső  áztatta stb...
A vizsla nem igazán tud mit kezdeni a 10-20-30 órás nyommal ahhoz véreb kell.
A tacsi meg kettőjük között van.
A másik dolog, hogy a vizsla gyorsabban letéved a nyomról, és nem igazán tudja megvédeni magát egy disznó támadásától, és erre nagyon oda kell figyelni...

Most hirtelen ennyi... Bion

 Wave
Szia Endre!
Köszönöm a tanácsodat.
"Ha csak magadnak szeretnél egy utánkeresésre is alkalmas kutyát"
Igen én is pontosan ilyenre gondoltam. Wave Neked amúgy van tacskód?
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #93 Dátum: 2009. április 17. - 22:29:07 »

Szép estét!
A kullancs és a bolha nyakörvről szeretnék kérdezi.Ki mit használ? A Lyme kór ellen szoktátok a kutyákat oltatni? Az itteni állatorvos azt mondta nem kell, ha van benne kullancs ki kell szedni és ennyi.
Naplózva
Fecó
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2009. április 18. - 08:37:56 »

Szia!

Én használok killtix nyakorvet és frontline cseppet, de mégis találok időnként kullancsot a kutyában. (olyan szaga van szerencsétlennek mint egy vegyszeres kanna)100%-os megoldás egyszerűen sajnos nem létezik. Lime-ra nem olttattam, a babesia-ra megtenném, de arra meg nincs. Illetve van az imizol, de az csak egy hónapos védelmet nyujt, és mivel még januárban is találkoztam kullanccsal, az sem megoldás,hogy amikor a leg aktívabbak beoltatja az ember, mert akkor havont lehetne szúratni.
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #95 Dátum: 2009. április 19. - 11:32:34 »

Szép estét!
A kullancs és a bolha nyakörvről szeretnék kérdezi.Ki mit használ? A Lyme kór ellen szoktátok a kutyákat oltatni? Az itteni állatorvos azt mondta nem kell, ha van benne kullancs ki kell szedni és ennyi.


Én mióta a kullancsnyakörv használatakor is tapasztaltam kullancsot kutyámon azóta nem haszálom, inkább lepermetezem (1-2helyen) vadászatok után. A Frontline, Advantax hasznosak, de drágák és szerintem annyit nem érnek. Én személy szerint 1700Ft -ba kerülő szert használok ebben van 5 ampulla. Ezt vízbe bekeverve ki szokott tartani 2-3 alkalommal ami időben kb5-6 hét. 
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #96 Dátum: 2009. április 19. - 11:33:47 »

Szia!

Én használok killtix nyakorvet és frontline cseppet, de mégis találok időnként kullancsot a kutyában. (olyan szaga van szerencsétlennek mint egy vegyszeres kanna)

Ha tactic-kal fürdetnéd lehet a közelébe sem mennél. >Nevet
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #97 Dátum: 2009. április 19. - 11:58:53 »


Én mióta a kullancsnyakörv használatakor is tapasztaltam kullancsot kutyámon azóta nem haszálom, inkább lepermetezem (1-2helyen) vadászatok után. A Frontline, Advantax hasznosak, de drágák és szerintem annyit nem érnek. Én személy szerint 1700Ft -ba kerülő szert használok ebben van 5 ampulla. Ezt vízbe bekeverve ki szokott tartani 2-3 alkalommal ami időben kb5-6 hét. 

Szia Barna!
Ennek az ampullának mi a neve?

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #98 Dátum: 2009. április 19. - 12:12:22 »

Szia Barna!
Ennek az ampullának mi a neve?


Én az enyémhez Herba Max-ot használok 5db ampulla, van benne először 2db ampullát, csepegtettem rá és utána 10-12 naponta 1 ampulla elméletileg 3-4 hónapi védettséget ad. Az ára 1110ft. Eddig úgy néz ki, hogy jó.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #99 Dátum: 2009. április 19. - 14:17:21 »

Köszönöm! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2009. április 19. - 14:21:22 »

Én az enyémhez Herba Max-ot használok 5db ampulla, van benne először 2db ampullát, csepegtettem rá és utána 10-12 naponta 1 ampulla elméletileg 3-4 hónapi védettséget ad. Az ára 1110ft. Eddig úgy néz ki, hogy jó.

Szia!
Ezt is a kutya (macska) nyakára kell csepegtetni, mint a Front Line-t?
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #101 Dátum: 2009. április 19. - 17:42:59 »

Sziasztok!

A neve Neostomosan Koncentrátum.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. április 19. - 20:05:48 »

Szia!
Ezt is a kutya (macska) nyakára kell csepegtetni, mint a Front Line-t?
Igen ugyanúgy.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2009. április 20. - 10:14:37 »

Igen ugyanúgy.

Köszönöm! Beszerzési forrást tudsz ajánlani, Bp.-Szentendre vonalon? Szokott állatpatikámban nincs, most kérdeztem! Szomorú
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #104 Dátum: 2009. április 20. - 10:32:57 »

Sanyooo! Én a NEOSTOMOSANT egy egyszerű kertészeti boltban vettem, de az a másik nevű /ne kérd, hogy le írjam/ amit az Egon ajánlott asszem az is volt ott.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: