Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288494 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. április 13. - 12:55:57 »

Szia Bandi!

Én, csak őzet kerestettem vele egy jó párat, de azzal nem volt gond. Egy alkalommal a vendég agancstövön lőtt bakjának agancsát két és fél órán át kerestettem a búzavetésben, de meglett. (a rálövéstől kb. 40 méterre repült el)  Az osztrák, úgy szájon csókolta a kutyámat, hogy mindnyájunknak felakadt a szeme!
Nagyvadas területre soha nem vittem magammal. Szerintem nem is oda való! Így, szarvasra sohasem próbáltam, disznóra nem is mertem volna, de arra a vizslát senkinek nem ajánlom. Láttam már egy két vizslát, melyet disznó csúfított el, vagy szakított szét!
Kösz Attila!
Azért kérdeztem mert úgy olvastam hogy be lehet tanítani nagyvad utánkeresésre általánosságban.NEkem is van egy vizslám,de mivel nagyvadas területen vadászom,nem nagyon tudom használni,ezért gondolkodtam az utánkeresésről...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #76 Dátum: 2009. április 13. - 13:11:30 »

Szia Bandi!

Én is hallottam ilyenről, de megvallom még nem láttam szarvast utánkereső vizslát.
Próbálkozást már igen, de tartósan -több órán át- eredménnyel keresőt nem.
Szvsz arra a véreb, vagy a tacsi jobb! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. április 13. - 13:28:46 »

Egy osztrák vendégvadászunk mindig hozza magával a német vizsláját. Na az lealázza a vérebek egy jelentős részét! A képen látszik a kutya is, igaz, ezt a bikát nem kellett keresni!  Kacsint

http://kepfeltoltes.hu/view/090413/kl_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. április 13. - 15:23:36 »

Szia Bandi!

Én is hallottam ilyenről, de megvallom még nem láttam szarvast utánkereső vizslát.
Próbálkozást már igen, de tartósan -több órán át- eredménnyel keresőt nem.
Szvsz arra a véreb, vagy a tacsi jobb! Vállat von
Attila! Kösz a tanácsot!
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #79 Dátum: 2009. április 13. - 18:51:54 »

Szerbusztok!
Figyelmetekbe ajánlom Dr. Carl Tabel: A mindenes vadászkutya forditotta: Bősz József.
Ez a könyv nehezen szerezhető be, de meg éri a fáradságot, minden kérdésetekre választ kaptok.
A fegyelmezéstől a bevadászásig, a vércsapa munkáig.
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. április 13. - 19:41:18 »





Az ígért kép.Ma készült egy kis repce szemle közben.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. április 13. - 20:16:20 »

Szia Laci!

Jól éreztem, hogy jó állású kis kutyus!
A második képen húzott valamire? Vagy szagot érzett?
Nagyoooon jóóóóó! Igen Igen Igen
Magánban megírhatnád, hol vetted, és mennyiért? Érdekelne egy ilyen kölyök!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. április 13. - 20:26:37 »

Kimentünk a repce táblát megnézni, hogy mikor vihetem a méheimet.Biztos volt szag mert fácán rengeteg volt,körbe szaglászta a helyet.Ezt nem vadásztól vettem de állítólag az apa aktív vadász vizsla.Szentesen vettem.15e volt oltásokkal féregtelenítve .Február elején hoztam el, dec. születésű.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. április 13. - 21:09:22 »

Kösz Attila!
Azért kérdeztem mert úgy olvastam hogy be lehet tanítani nagyvad utánkeresésre általánosságban.NEkem is van egy vizslám,de mivel nagyvadas területen vadászom,nem nagyon tudom használni,ezért gondolkodtam az utánkeresésről...

Üdv!

Attilának igaza van, be lehet tanítani, de nem lesz kifogástalan.
Nem tudom ismered-e R. Zoltánt Hetényben? Ő régóta vérebezik, mostanában inkább bíróként vesz részt a versenyeken, szóval vele beszélgettem pont erről a vizsla vagy véreb kérdésről. Azt mondta, hogy a vérebet a testalkata is alkalmasabbá teszi erre a munkára, mert a vizslának fizikailag megerőltető hosszú távon úgy menni, hogy lent van a feje. Márpedig az utánkeresés erről szól, nem légszimattal kell menni a kutyának, hanem a véren. Ahhoz pedig mélyen lent kell tartania a fejét.
Szóval a vizslánál alacsonyabb kutyák alkalmasabbak erre a munkára.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. április 14. - 18:01:52 »

Üdv!

Attilának igaza van, be lehet tanítani, de nem lesz kifogástalan.
Nem tudom ismered-e R. Zoltánt Hetényben? Ő régóta vérebezik, mostanában inkább bíróként vesz részt a versenyeken, szóval vele beszélgettem pont erről a vizsla vagy véreb kérdésről. Azt mondta, hogy a vérebet a testalkata is alkalmasabbá teszi erre a munkára, mert a vizslának fizikailag megerőltető hosszú távon úgy menni, hogy lent van a feje. Márpedig az utánkeresés erről szól, nem légszimattal kell menni a kutyának, hanem a véren. Ahhoz pedig mélyen lent kell tartania a fejét.
Szóval a vizslánál alacsonyabb kutyák alkalmasabbak erre a munkára.
Szia Jani!
Sajnos nem ismerem.Úgy látszik akkor a vizsla mellé be kell szereznem egy másikat Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. április 14. - 18:46:20 »

Szia Jani!
Sajnos nem ismerem.Úgy látszik akkor a vizsla mellé be kell szereznem egy másikat Mosolyog

Csak akkor, ha rendszeresen hosszú távú utánkeresést is akarsz vállalni.
Mert a hozzáértő azt mondta, hogy a vizslának az nem jó, ha kifejezetten hosszú távon, sokáig kell úgy mennie, hogy lent van az orra. Hogy neki mi a hosszú táv, azt csak sejtem.
De ebbe nem szeretnék jobban belemenni, mert csak azt tudom ismételni amit mástól hallottam, én sajnos egyáltalán nem értek a vizslához. Szomorú
Az utánkeresés meg amúgy is egy külön tudomány. Kacsint
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. április 14. - 18:52:44 »

Csak akkor, ha rendszeresen hosszú távú utánkeresést is akarsz vállalni.
Mert a hozzáértő azt mondta, hogy a vizslának az nem jó, ha kifejezetten hosszú távon, sokáig kell úgy mennie, hogy lent van az orra. Hogy neki mi a hosszú táv, azt csak sejtem.
De ebbe nem szeretnék jobban belemenni, mert csak azt tudom ismételni amit mástól hallottam, én sajnos egyáltalán nem értek a vizslához. Szomorú
Az utánkeresés meg amúgy is egy külön tudomány. Kacsint
Ez csak hosszútávú terveim között szerepel,sajnos most per pillanat az időm nem engedné.Amúgy azt hallottam,hogyha nem tudom a vérebezést hivatásszerűen csinálni,hanem "csak" arra van szükségem hogy ha neadj' Isten saját magamnak kell néha utánkeresni,akkor jobban járok egy tacsival.Mi a véleményed erről?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. április 14. - 19:14:35 »

Ez csak hosszútávú terveim között szerepel,sajnos most per pillanat az időm nem engedné.Amúgy azt hallottam,hogyha nem tudom a vérebezést hivatásszerűen csinálni,hanem "csak" arra van szükségem hogy ha neadj' Isten saját magamnak kell néha utánkeresni,akkor jobban járok egy tacsival.Mi a véleményed erről?

Nem tudom. Vállat von
Utánkeresésen volt módom bőségesen résztvenni, az elfogadott tény, hogy a vérebnek kell a többé-kevésbé állandó munka. Ha azt nem tudod biztosítani, akkor felesleges ilyen speciális feladatra való kutyát tartani. Szerintem.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. április 15. - 09:44:02 »

Szia Bandi!

Mint valahol már írtam, nekem volt vérebem. Sajnos én is abba a hibába estem, hogy nagyon tetszett, szívesen tanítottam, de használni nem igen tudtam. Évente két, három alkalommal jutottam igazi utánkereséshez, és ez igen csak kevésnek bizonyult. A legtöbb hívást őz keresésére kaptam, és oltári nagy sértődések voltak abból, hogy visszautasítottam. (Az őz keresése ugyanis tönkre teszi a vérebet!)
Végül Édesapám somogyi területére adtam ajándékba!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. április 15. - 13:55:40 »

Gyönyörű ez a vizsla! Remélem folyamatosan teszel majd fel képeket róla később is!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: