Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 287446 alkalommal)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1140 Dátum: 2017. Május 05. - 14:48:18 »

Megmondom őszintén nem éreztem semmilyen negatív megkülönböztetést a vizsgáztatók részéről,ők csak azt követelték ami a papíron írva van... Ez szerintem jogos. Érdektelenségtől nem tartok a kutyámnál,mert már a puskapucolásnál is úgy asszisztál,mint én gyerekkoromban Apámnak. Ma már a légpuskát sem tudom úgy kicsempészni a lakásból,hogy ne legyen rögtön a lábam mellett. A nyúltól tényleg féltem a vizsgán,mert azzal nem gyakoroltunk,de kicsit hosszabb rábeszélésre elhozta. Majd körbekérdezek más megyében is,aztán próbálkozunk,előbb-utóbb sikerülni fog,de bevallom csak a papír miatt akarom megcsinálni vele a vizsgát,mert vadászni már nyugodtan meg merek vele jelenni bárhol. A fácán esetében én is erre gyanakszom,mert eddig még soha nem volt olyan,hogy érdektelen lett volna bármilyen szárnyas vaddal szemben,pedig örvösgalambot is hozattam vele,a foglyot olyan vehemenciával kereste,mintha egész életében ezt csinálta volna,a fácán meg az a vad,amivel a legtöbbet foglalkozott. Remélem a következő vizsgát már pozitív eredménnyel zárjuk.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1141 Dátum: 2017. Május 05. - 17:23:11 »

Megmondom őszintén nem éreztem semmilyen negatív megkülönböztetést a vizsgáztatók részéről,ők csak azt követelték ami a papíron írva van... Ez szerintem jogos.

Tolerancia és empátia is van a világon . Legalább is mifelénk még e tekintetben van .   Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1142 Dátum: 2017. Május 06. - 12:35:20 »

Igen,tudom,hogy létezik,de nekem eddig abban a megyében ezt soha nem sikerült megtapasztalnom (sem fegyverügy,sem másmilyen ügyintézés során),így itt sem lepett meg a dolog. Így egy hétre rá,már nem zavar a dolog,főleg,hogy úgy érzem a kutya megjavult (nem tudnak az örvösök egyik fáról úgy a másikra rebbenni,hogy ne állja őket  Vigyorog ). Próbálkozunk,aztán majd sikerült!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1143 Dátum: 2017. Május 16. - 13:33:30 »

Igen,tudom,hogy létezik,de nekem eddig abban a megyében ezt soha nem sikerült megtapasztalnom (sem fegyverügy,sem másmilyen ügyintézés során),így itt sem lepett meg a dolog. Így egy hétre rá,már nem zavar a dolog,főleg,hogy úgy érzem a kutya megjavult (nem tudnak az örvösök egyik fáról úgy a másikra rebbenni,hogy ne állja őket  Vigyorog ). Próbálkozunk,aztán majd sikerült!

Szia!

Az, hogy ott a kuty nem vette fel azt a nyamvadddtt nyálas hideg tyúkot azért nem legyél bizonytalan, mert ez egy vizslában simán benne van, sőtttttt.
Mi jól vadászó kutyákkal voltunk VAV- vizsgán az egyik, 4 a másik 5 éves volt. Úgy vadásztak velünk vadfácánra, nyúlra kacsára stb... mint a nagykönyvben. Erre a vizsgán a Peti kutyája a nyúúúúlat a fülénél fogva vonszolta oda a gadájához, és csak éppen nem mondta mikor szó szerint kiköpte, hogy b@sssszátok meg ezt a nyálas büdös dögöt.
Az enyém még az előző héten a sünit is odahozta, a vizsgán meg... noh úgy fogta a vadat, hogy nem igazán tecccetttt...

Ez a VAV ez egy ilyen dolog. Sajnos sok ember ezért is nem megy el a vizsgára, én sem...

 Wave

Naplózva

Üdv End
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1144 Dátum: 2017. Október 22. - 17:39:25 »

Kedves Fórumtársak, köszönöm a segítsègeteket,ma Fejèr megyèben,Abán sikeres VAV vizsgát tettünk! Megmondom kicsit felül is múlta Cinka kutya a remènyeimet. Termèszetesen volt pontlevonás,de azt èn is jogosnak èreztem. Viszont ezen a vizsgán teljesen más hangulat uralkodott,mind a bírák,mind a kutyások sokkal barátságosabbak voltak,jó hangulat volt,úgy,hogy èn ebben a megyèben alig ismerek vadászokat,mègis úgy èreztem mintha tagja lennèk a közössègnek! Szóval itt minden tèren pozitív èlmènyek èrtek.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1145 Dátum: 2017. Október 22. - 22:38:46 »

Kedves Fórumtársak, köszönöm a segítsègeteket,ma Fejèr megyèben,Abán sikeres VAV vizsgát tettünk! .................

Gratulálok! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1146 Dátum: 2017. Október 23. - 07:48:17 »

No, szuper!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #1147 Dátum: 2017. December 02. - 15:55:43 »

Szia!

Az, hogy ott a kuty nem vette fel azt a nyamvadddtt nyálas hideg tyúkot azért nem legyél bizonytalan, mert ez egy vizslában simán benne van, sőtttttt.
Mi jól vadászó kutyákkal voltunk VAV- vizsgán az egyik, 4 a másik 5 éves volt. Úgy vadásztak velünk vadfácánra, nyúlra kacsára stb... mint a nagykönyvben. Erre a vizsgán a Peti kutyája a nyúúúúlat a fülénél fogva vonszolta oda a gadájához, és csak éppen nem mondta mikor szó szerint kiköpte, hogy b@sssszátok meg ezt a nyálas büdös dögöt.
Az enyém még az előző héten a sünit is odahozta, a vizsgán meg... noh úgy fogta a vadat, hogy nem igazán tecccetttt...

Ez a VAV ez egy ilyen dolog. Sajnos sok ember ezért is nem megy el a vizsgára, én sem...

 Wave

Jó volt a kutyám elhozása hazai körülmények között. A VAV-os kacsát egy kis szagolás után pont le is pisálta. Csak kicsit volt égés - nekem. Neki meg jól esett.
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #1148 Dátum: 2017. December 02. - 15:56:37 »

Bocs,


Jó volt a kutyám elhozása hazai körülmények között. A VAV-os kacsát egy kis szagolás után pont le is pisálta. Csak kicsit volt égés - nekem. Neki meg jól esett.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1149 Dátum: 2017. December 28. - 13:45:37 »

Zsivány régen:
Zsivány most:


Szerintem megférfiasadott😃😃
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1150 Dátum: 2018. Július 25. - 10:44:50 »

Van egy jókora alom vizslakölyök a hivatásos vadászunknál.
Az apjuk törzskönyvezett, az anyjuk meg törzskönyv nélkül szép küllemű, jó vérű kutya, a verebek után felmászna a fára, ha tudna, de vadászni nem volt. 
Ha valakit érdekel, privátban adok telefonszámot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1151 Dátum: 2018. Augusztus 06. - 13:16:18 »

Úgy tűnik, gazdára lelt mind a nyolc.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1152 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 14:25:57 »

Megpróbáltam még egy képet készíteni a kölykökről, míg együtt voltak.
Nem igazán sikerült, ez az, amin a legtöbben vannak.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1153 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 20:30:20 »

Üdv. a Vadásznak!
Ha valakit esetleg érdekelne van egy darab drótos Magyar Vizsla kiskutyám eladó. Az apa Szlovák Tk-vel rendelkezik az anya Magyar Tk-s ha valakit érdekel írjon vagy hívjon.
emil és a telefonszám a név alatt.
Üdv: erwin01
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1154 Dátum: 2018. Szeptember 19. - 22:59:42 »

Ég veled drága társam...  Rííí

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: