Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288562 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #735 Dátum: 2013. November 10. - 12:50:26 »

Jól gondolod Balkó! Igen
A kiállítás egy más világ.... Mosolyog
Az én kutyámnak nincs törzskönyve, meg a szüleit ismerve valószínű, hogy a kiállítási standardokba sem "férne bele".
Viszont az anyja tavaly ősszel (szintén törzskönyv nélkül) maximális pontszámmal abszolválta a VAV-ot.
Igazából én egy vadásztársat és családi kutyát szeretnék nevelni a kölyökből. Igen
 Emelem
Valahol az írásaink között ott van, amiben Bobi nevű kutyánkról emlékeztem meg. Bobi még fajtatiszta sem volt,de úgy dolgozott,hogy édesapámnak több alkalommal ajánlottak érte -akkoriban- jó egyhavi fizetésnyi összeget. Nem a pedigré,hanem az orr és az ösztön számít. ( Amúgy meg a családba fogadott kutyáknál még az sem.) Kedves barátom kutyáján is röhögött mindenki először...még én is  Stoel (valami német vizsla x labrador x ismeretlen fajta),de a munkája...A munkára való alkalmasság felülír minden nemzetközi standardot. Azt hiszem ha pl. juhászéknál a szemeszíne lett volna fontos,akkor már rég nem lenne együtt egy nyáj sem és nem lennének savószemű --kutyára csak a 4 lábuk miatt emlékeztető- kitűnő terelőkutyák.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #736 Dátum: 2013. November 10. - 18:54:24 »

Az Akita japánban nemzeti kincs.
A mi nemzeti kincsünk a Magyar Vizsla, még ha nem is foglaltatik törvénybe, én úgy gondolom hogy legyen az.
Nem vitatom a használati értékét, csak elszomorít, ha valaki így gondolkodik.
Viszont bizonyára nem vonták ki a tenyésztésből ezeket a csodálatos savószemű kutyákat, hisz még mindig köztünk vannak... az utódaik.

Ui.: Én is Magyar Vizslás vagyok és voltam, eddig három fajtatiszta kutya szolgált mellettem, kettőnek a csodájára jártak a vadásztársak, de egyiknek sem volt savószínű szeme és öt lába!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #737 Dátum: 2013. November 10. - 19:08:42 »

Az Akita japánban nemzeti kincs.
A mi nemzeti kincsünk a Magyar Vizsla, még ha nem is foglaltatik törvénybe, én úgy gondolom hogy legyen az.
Nem vitatom a használati értékét, csak elszomorít, ha valaki így gondolkodik.
Viszont bizonyára nem vonták ki a tenyésztésből ezeket a csodálatos savószemű kutyákat, hisz még mindig köztünk vannak... az utódaik.

Ui.: Én is Magyar Vizslás vagyok és voltam, eddig három fajtatiszta kutya szolgált mellettem, kettőnek a csodájára jártak a vadásztársak, de egyiknek sem volt savószínű szeme és öt lába!

 Emelem

Sajnálom,hogy nem érted amit értetni szeretnék. Aki úgy gondolja,vegyen fajtatisztát,tenyéssze,hordja kiállításra,vadásszon is ha esetleg úgy adódik. De "csak" vadászni meg hadd lehessen már egy funkcionálisan megfelelő kutyával! Savószeműnek meg a terelőkutyákat tituláltam,nem ezeket a vizslákat,amelyeknek a szeme még egyébként is sötétedhet...(4 hónaposak!)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #738 Dátum: 2013. November 11. - 18:56:55 »

Üdv ritt!
..Minden kétséget kizárva, értelmesebb, nyíltabb, őszintébb  a tekintete, mint.......  Stoel ..    Emelem



 Emelem

na most a gazdira vagy másra gondoltál? Ördög
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #739 Dátum: 2013. November 12. - 13:19:06 »

 S.Peti Üdv

Ma ELŐSZÖR apportoztunk egy idény eleji kicsi, természetesen élettelen récével. Treff mintha tudta volna mi a dolog, alig lehetett csitítani. A keresd-hozd szópárra kilőtt mint egy nyíl, és bár először pár esetlen felvétellel de hozta a gazdihoz a vadat, cserébe a jutalomfalatért -ami nem mellesleg macskakaja Mosolyog
Végül is e héten lesz csak négy hónapos...
Elnézést a kép mobilos.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #740 Dátum: 2013. November 12. - 17:51:18 »

S.Peti Üdv

Ma ELŐSZÖR apportoztunk egy idény eleji kicsi, természetesen élettelen récével. Treff mintha tudta volna mi a dolog, alig lehetett csitítani. A keresd-hozd szópárra kilőtt mint egy nyíl, és bár először pár esetlen felvétellel de hozta a gazdihoz a vadat, cserébe a jutalomfalatért -ami nem mellesleg macskakaja Mosolyog
Végül is e héten lesz csak négy hónapos...
Elnézést a kép mobilos.


Üdv Ritt! Emelem
Ez igen! Taps
Ügyes a tanítvány! Vigyorog
Nálatok az udvarban még maradt fű? Stoel Röhög
Üdv: J. vadász Emelem





Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #741 Dátum: 2013. November 12. - 18:35:33 »

Üdv Ritt! Emelem
Ez igen! Taps
Ügyes a tanítvány! Vigyorog
Nálatok az udvarban még maradt fű? Stoel Röhög
Üdv: J. vadász Emelem








Hello

Mi kérlek lokális sivatagban élünk, a nap máshogy süt, a fű máshogy nő... Táncol
Treff tényleg klassz volt ma, már nekem kellett behúznom a "féket" magamon nehogy besokalljunk, így is vagy 10-15 alkalommal hozta a gacsit. Már úgy is hogy helyben marasztaltam, elmentem a ház másik oldalára (ahol nem látott) visszamentem, megdícsértem ha maradt 1 juti fali, utána indítottam, felvételkor dupla sípjel, már spurizott is vissza a kacsával.
Hááá imádom Taps
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #742 Dátum: 2013. November 17. - 18:55:01 »

Valahol az írásaink között ott van, amiben Bobi nevű kutyánkról emlékeztem meg. Bobi még fajtatiszta sem volt,de úgy dolgozott,hogy édesapámnak több alkalommal ajánlottak érte -akkoriban- jó egyhavi fizetésnyi összeget. Nem a pedigré,hanem az orr és az ösztön számít. ( Amúgy meg a családba fogadott kutyáknál még az sem.) Kedves barátom kutyáján is röhögött mindenki először...még én is  Stoel (valami német vizsla x labrador x ismeretlen fajta),de a munkája...A munkára való alkalmasság felülír minden nemzetközi standardot. Azt hiszem ha pl. juhászéknál a szemeszíne lett volna fontos,akkor már rég nem lenne együtt egy nyáj sem és nem lennének savószemű --kutyára csak a 4 lábuk miatt emlékeztető- kitűnő terelőkutyák.
Üdv
Tegnap fácánra vadásztunk, természetesen velem volt az én Satu kutyám is. Magyar vizsla és labrador keverék, és jobban örültem neki,a munkájának, mint az első kakasomnak, amit szintén tegnap sikerült elejtenem:-)
3 magyar és egy német vizsla közül egyedül ő volt hajlandó megkeresni és hozni 2 szárnyazott madarat. Ha nincs velem, akkorcsak 2 kakas fekszik a terítéken, én meg megúsztam volna a fenekelés:-)  . Szóval a munkánál nem számít a törzskönyv, sem a fajtatisztaság.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #743 Dátum: 2013. November 18. - 10:14:51 »

Üdv
Tegnap fácánra vadásztunk, természetesen velem volt az én Satu kutyám is. Magyar vizsla és labrador keverék, és jobban örültem neki,a munkájának, mint az első kakasomnak, amit szintén tegnap sikerült elejtenem:-)
3 magyar és egy német vizsla közül egyedül ő volt hajlandó megkeresni és hozni 2 szárnyazott madarat. Ha nincs velem, akkorcsak 2 kakas fekszik a terítéken, én meg megúsztam volna a fenekelés:-)  . Szóval a munkánál nem számít a törzskönyv, sem a fajtatisztaság.
Üdv
És hogy el ne felejtsem, közben lett a barátnőmnek, szóval nekem is Ördög egy kis Zsiványunk. És mivel úgy nézem jó vér van benne, azt hiszem nevelésbe veszem. Nehéz lesz mert nagy az elkényeztetés veszélye, de majd a kis feje rájön, hogy van a munka meg a játék Mosolyog
Szóval Zsivány, 7 hetes, állja a rongyot:
Ezt pedig egy  Effendi fórumtárs kedvéért, mert észrevettem, hogy mindig megörül a kiskutyoknak:
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #744 Dátum: 2013. November 18. - 21:07:25 »

Ha  netán valakit érdekel! Még van kettő.

http://www.expressz.hu/vizsla-kolyok-elado-47588401/
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #745 Dátum: 2013. December 07. - 19:06:01 »

Mint sokan tudjátok, sajnos új kutyám van.
Ma (4,5 hónaposan) az én büszkeségemre, végrehajtotta vadászat közben az első szabályos elhozását.
Épp bevártuk a hajtás beforduló szárnyát, amikor Apor megjelent szájában egy pocokkal, és szépen ülve átadta.  Taps
Nem kell mondanom, hogy a vadásztársaim élcelődésének meglett a mai apropója.
Ennek ellenére, a kutyás társaimnak tetszett a dolog.
Egyébként is (némi pórázos fárasztás után) szépen jött lábközelben.
Sajnos az egyéb körülmények, ma nem segítették a fejlődését.

Most nem kell altatni a fiatalurat.  Kacsint
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #746 Dátum: 2013. December 07. - 19:37:13 »

Mint sokan tudjátok, sajnos új kutyám van.
Ma (4,5 hónaposan) az én büszkeségemre, végrehajtotta vadászat közben az első szabályos elhozását.
Épp bevártuk a hajtás beforduló szárnyát, amikor Apor megjelent szájában egy pocokkal, és szépen ülve átadta.  Taps
Nem kell mondanom, hogy a vadásztársaim élcelődésének meglett a mai apropója.
Ennek ellenére, a kutyás társaimnak tetszett a dolog.
Egyébként is (némi pórázos fárasztás után) szépen jött lábközelben.
Sajnos az egyéb körülmények, ma nem segítették a fejlődését.

Most nem kell altatni a fiatalurat.  Kacsint
Igen Taps
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #747 Dátum: 2013. December 07. - 21:21:18 »

Mint sokan tudjátok, sajnos új kutyám van.
Ma (4,5 hónaposan) az én büszkeségemre, végrehajtotta vadászat közben az első szabályos elhozását.
Épp bevártuk a hajtás beforduló szárnyát, amikor Apor megjelent szájában egy pocokkal, és szépen ülve átadta.  Taps
Nem kell mondanom, hogy a vadásztársaim élcelődésének meglett a mai apropója.
Ennek ellenére, a kutyás társaimnak tetszett a dolog.
Egyébként is (némi pórázos fárasztás után) szépen jött lábközelben.
Sajnos az egyéb körülmények, ma nem segítették a fejlődését.

Most nem kell altatni a fiatalurat.  Kacsint
Sok egészséget és türelmet hozzá! Jó vére van.
Bemutathatnád nekünk! Illetve a származása is érdekelne,privátban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #748 Dátum: 2013. December 07. - 22:24:32 »

Sok egészséget és türelmet hozzá! Jó vére van.
Bemutathatnád nekünk! Illetve a származása is érdekelne,privátban.

Ment.  Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #749 Dátum: 2013. December 15. - 18:02:38 »

Üdvözlet Emelem

Tegnap Treff 5 hónapos volt, és majdnem féléves ajándékaként először vittem ki vadászatra. Kacsát szerettünk volna taposni, de nem jött össze, sajnos a vad nem asszisztált nekünk. Ellenben húzásra várva Treff a hanyag vadászkollégák által eldobált műanyag hüvelyeket gyűjtötte, így a nap nem múlt el jócselekedet nélkül :-)
Amúgy jól viselkedik, ha dropp-oltatom (ez csak láb mellett megy még) le se sz.... a puskadörrenést. Vadász
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: