Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288543 alkalommal)
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #645 Dátum: 2012. November 27. - 17:56:59 »

Köszönöm szépen!
Valamiért nem tudom megnyitni!?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #646 Dátum: 2012. November 27. - 18:04:30 »

Köszönöm szépen!
Valamiért nem tudom megnyitni!?

http://data.hu/get/4694966/Tabel.zip

http://data.hu/get/4283486/jilly.zip
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #647 Dátum: 2012. December 08. - 16:22:18 »

Köszönöm az elektromos nyakörves válaszaitokat. Amint sikerül egyet szereznem ki fogom próbálni.

Más kérdésem is lenne. Pár hete kaptam egy újabb magyar vizslát, 6hónapos kan kutyus. Ül, lábhoz és a pórázon sétálás megy, a fekvés meg nem te azzal nem lesz gond, a nagyobb probléma amire viszont nem igazán van ötletem. Az apport. Dobok neki valamit, elmegy, egyszer egyszr már visszahozta de többször nem, ma hoztam neki egy friss fácánt, hát csak megszagolta, de úgy is ha elküldtem az öreg kutyát érte, az visszahozta, aztán újra eldobtam, de akkor csak őt engedtem utána, akkor sem akarta felvenni, hogy lehet "apportbuzit" csinálni egy ennyi idős kutyából?  Emelem
Naplózva

josika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #648 Dátum: 2012. December 12. - 10:16:27 »

Köszönöm az elektromos nyakörves válaszaitokat. Amint sikerül egyet szereznem ki fogom próbálni.

Más kérdésem is lenne. Pár hete kaptam egy újabb magyar vizslát, 6hónapos kan kutyus. Ül, lábhoz és a pórázon sétálás megy, a fekvés meg nem te azzal nem lesz gond, a nagyobb probléma amire viszont nem igazán van ötletem. Az apport. Dobok neki valamit, elmegy, egyszer egyszr már visszahozta de többször nem, ma hoztam neki egy friss fácánt, hát csak megszagolta, de úgy is ha elküldtem az öreg kutyát érte, az visszahozta, aztán újra eldobtam, de akkor csak őt engedtem utána, akkor sem akarta felvenni, hogy lehet "apportbuzit" csinálni egy ennyi idős kutyából?  Emelem

Elöljáróban, nekem 5 hónapos német vizslám van. Szerintem minden kutya más és más, nincs általános recept, de leírom, hogy én mit csináltam (és pár tapasztalatot):

Teniszlabdát tettem be saját, viseletes zokniba. Ezen rajta van az én szagom, amit a kutya szeret, keresni is jobban keresi.
A hogyan kell a szájba venni az apportot megmutatása némi ellenszenvet váltott ki a kölyökből anno, ezért ezt le kellett győznöm (megjegyzem még most is vannak gondok a hogyan fogja meg a dolgokat meg, de majd idővel), ezt úgy értem el, hogy leültem a lépcsőre kis terpeszbe és a lábam mögött, hol itt hol ott dugtam ki az apportot, majd mikor odakapott elhúztam... azóta is bolondja, kell neki, képes kilopni a zsebemből...

Néha séta közben megkapja a lámpát (szoktam is izgulni, hogy elhagyja), pórázt, darabig hozza, majd behívom elveszem tőle.

A fácán, kacsa szárnyért szintén megőrül... bár ezzel óvatosan, nekem rágta kölyökként. Nyulat is nyúztam meg neki, azt is imádja...

A 3 éves keverékkutyám pedig ha 100x dobom el neki pucolás közben a gerlét 100x hozza vissza, ha tollas, ha szőrős, ő hozza, a dummy-t viszont max 1x, 2x, mondjuk nála nem is cél, ő családi kutya, munkára ott a vizslám, legalábbis ezen dolgozunk most.

Szóval meg kell nézni mi az, amit szeret, azzal játszani, kísérletezni vele. Nagyon sok türelemmel... inkább naponta 3x-4x mint egyszer sokat... én naponta 2x dobálok, vagy dugok el neki dolgokat séta közben, ezt max 3 alkalommal/séta...

Érdekes volt, hogy otthon a házához vitte volna az apportot, míg területen azonnal hozzám, ezt azzal magyarázták, hogy idegen a hely neki, ezért hozza hozzám. Ezen okból kifolyólag, amíg otthon nem volt stabil az apport, területen szüneteltettem. 4-4.5 hónaposan volt, hogy bepróbálkozott, hogy ő már nagy fiú és majd, akkor engedelmeskedik, ha akar... amikor ezt megbeszéltük (bántani nem bántottam, viszont a testi erő fölényét drasztikusan éreztettem vele, amit azonnal megértett), azonnal stabilabb lett az engedelmesség.

Pár tapasztalat:
Próbálkoztam jutalomfalatokkal is, de apport terén nekem nem vált be, jutalomfalatért letette az apportot...
Séta végén sokkal jobban teljesít, mint előtte.
Hiába stabil, ha valamiért kimarad a gyakorlás, a fegyelem lazul, kell pár fegyelmező gyakorlat az apport és keresés előtt.
Két kutyát nem tudok külön külön elvinni sétálni, így is nagy stressz volt a másiknak a kicsi érkezése, ami sokat ront a hatékonyságon, de az az előnye is megvan, hogy zavarás mellett is tudok gyakorolni, ráadásul a másik kutya jobban lefárasztja, mint ahogy én le tudnám, gondolom ez most számodra nem érdekes, de itt is ki kellett alakítani a trükköket, hogy hatékony legyen a gyakorlás, mert ugye a másik kutyához is ragaszkodik és vinné a vére (ráadásul nem igazán érti, miért nem kell engedelmeskednie a másiknak, amikor neki igen. Érdekes.)

A legfontosabb szerintem, hogy kötődjön hozzád a kutya. Minden sétát, játékkal kezdünk. Ha elkóborol a másik kutyával, akkor azonnal elbújok, vagy irányt váltok, így nagyon figyel, emiatt ezt már nem nagyon tudom eljátszani, azonnal mellettem van.

Hirtelen ennyi, ha valamit segít az én tapasztalatom, szívesen megosztom...
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #649 Dátum: 2012. December 14. - 13:46:39 »

Debrecenben ingyen elvihető egy 11 hónapos drótszőrű magyar vizsla.
Érdeklődni: Hegedüs Csilla http://www.facebook.com/csilla.hegedus.73?fref=ts
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #650 Dátum: 2012. December 17. - 09:28:46 »

Elöljáróban, nekem 5 hónapos német vizslám van. Szerintem minden kutya más és más, nincs általános recept, de leírom, hogy én mit csináltam (és pár tapasztalatot):



Josika köszönöm a segítséged. Nálam is alakul a helyzet, mint ahogy írtam is, kb 1 hónapja került hozzám a kutya, valószínűleg mikor írtam akkor még nem tekintett tekjes mértékben a gazdájának. Az apport probléma viszont napról napra javult. Én is egy alkalommal max 3 szor dobok neki szárnyat, fát, nyúlbőrt, ami a kezem ügyébe kerül, most ott tartunk hogy 3 szor már több kevesebb sikerrel vissza hozza. Ha nem akkor őt megfogom és elküldöm érte a másik vizslámat. Akkor ébred benne egy kis féltékenység, másodszorra visszahozzák együtt, harmadszorra már egyedül is visszahozza. Egyenlőre még ledoja mikor visszaér, de már szépen haladunk és fejlődik ő is. Úgy látom nem lesz nagy baj vele. Csak első körben ijedtem meg, hogy nem érdekli a dolog, de úgy tűnik gyakorlással nagyon gyorsan fejlődik.

A két kutyának én csak előnyét látom. Most azon fáradozok, hogy kicsit függetlenítsem is őket egymástól, megfogom az egyiket, elküldöm a másikat keresni, aztán fordítva. Fegyelmezésnél viszont nagyon jó hogy ketten vannak. Már fekszik és marad (pár 10mp-ig) nagyon jó megy, ha mellette fekszik a kolléga is.

 Emelem
Naplózva

pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #651 Dátum: 2012. December 28. - 10:16:12 »

Kutyával kapcsolatban fordulhatok hozzátok tanácsot kérni???Az a kérdésem lenne hogy 16 éves vagyok és kb 3 év múlva fogok rendesen vadászni hogy leteszem a vizsgát meg minden,na és nagyon szeretnék hozni magyar vizslát és később szeretném vadászatra is használni.Időm lenne hogy tanitsam és foglalkozzak már ki is van nézve csak hogy érdemes-e lenne úgy elhoznom és később vadászatra is alkalmazzam nem-e lesz túl öreg vagy ilyesmi??Válaszokat és jó tanácsokat előre is köszönöm Üdv Pici Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #652 Dátum: 2012. December 28. - 10:35:38 »

Szervusz Pici! Emelem

Én azt javaslom akkor vegyél és foglalkozz vadászkutyával, ha már túl vagy a vadászvizsgán, és vadászol.
Egy jó vadászkutya nevelése  kitartást, sok időt,  rendszerességet, és nagyon következetes munkát igényel, amire -véleményem szerint- most, tanulmányaid alatt nem sok időd lenne. Az sem árt, ha valaki, aki vadászkutya nevelésre adja a fejét, már maga tisztában van a vadászat alapjaival, és tudja, hogy azt a vadászkutyát igazából hogyan és mire is akarja használni.

Más! A helyes, tagolt fogalmazásra jobban figyelj! Írj rövidebb mondatokat, mert így összefolyik az egész!

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #653 Dátum: 2012. December 30. - 18:25:00 »

Kedves Pici!
Sok igazság van abban, amit Erdőjáró írt. Vadászkutyát (és általában kutyát) nevelni valóban sok munka, törődés és komoly felelősség. Ezzel együtt azt mondom, bizonyos feltételek teljesülése esetén lehet értelme annak, hogy kutyát vegyél. Mire is gondolok?

1. Tényleg akarj kutyázni és értsd meg, hogy ha egyszer belekezdesz, az sok szabadidődet fogja elvenni! Tudd azt, hogy a rendszeres foglalkozás nagyon fontos, akkor is, ha rossz idő van, vagy éppen nincsen kedved, mert fáradt vagy, esetleg valami jobbnak tűnő szórakozási lehetőséged adódik! Ezt nagyon komolyan mérd fel, mert ez a legfontosabb!
2. Ne kezdj bele úgy, hogy nem olvasol előtte szakirodalmat! A kérdés alapján feltételezem, nem sokan kutyáznak a környezetedben, ezért keress hozzáértő embert, aki a képzésben gyakorlati tanácsokkal is segíthet!
3. Legyen lehetőséged a terepi, valós vadászati körülmények között történő munkára, gyakorlásra a kutyával! Mire gondolok? Egyezz meg valakivel, hogy a vadászterületén gyakorolhatsz, keress helyet, ahová a kutyáddal hajtóként rendszeresen eljárhatsz vadászatokra! Itt gyakorolhatod a kutyavezetést úgy, hogy közben nem kell a fegyverrel, lőiránnyal foglalkoznod. Ehhez azonban alapkiképzés kell, ezzel indul minden! Ha elviszel vadászatra egy fegyelmezetlen kutyát, gyorsan azt fogják mondani, hogy máskor ne gyere!

Ha úgy érzed, a fenti feltételekből valamelyiket nem tudod maradéktalanul teljesíteni, azt javaslom, ne fogj bele! Később, kicsit érettebben, remélhetőleg meglesz még erre a lehetőséged.
Naplózva
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #654 Dátum: 2013. Január 02. - 17:57:11 »

Erdőjáró és Gábor köszönöm a válaszotokat Mosolyog
Erdőjáró:
Édesapám tud segiteni ebben hogy tanitsam meg egy jó magyar vizsla tenyésztő ismerősöm.A tanulmányaim mellett nyugodtan tudok vele foglalkozni
Palánki Gábor:
1.Én már nagyon rég óta szeretnék magyar vizslát.Tudom hogy ha elhozom az időmet elveszi,de nekem az nem gond mert időm az mindig van,hogy a kutyával foglalkozzak és kedvem is van ha fáradt is lennék vagy akármi más
2.Van könyvem a magyar vizslákról.A környezetemben van egy ember aki foglalkozik és tenyészt is magyar vizslákat és nagyon sok tanácsot kérek tőle.Szlovákiában eléggé ismert tenyésztő a neve:Garamparty.
3.Lehetőségem lenne hol vele foglalkozni,hajtásra is tudnám hordani ahol édesapám vadászik.És hétvégi vadászatra is tudnám hordani pl kacsavadászat mikor az édesapám haza jön.

Úgy,hogy szerintem-e 3 dolog közül mindegyiket tudnám teljesiteni.Ha pedig szerintetek nem,akkor várom még jó tanácsotokat Mosolyog  Emelem Üdv:Pici
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #655 Dátum: 2013. Január 02. - 18:35:15 »

Szia Pici! Emelem

Hát, azt nem írtad, hogy Édesapád is vadászik, és adottak lehetőségeid!
Ha van segítséged, és úgy érzed végig tudod csinálni, tessék elkezdeni! Kacsint
Sok sikert kívánok! Igen

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #656 Dátum: 2013. Január 02. - 18:37:37 »

Erdőjáró,Hát lehetőségem van és támogatást is kapok ezen a téren.És köszönöm szépen remélem sikerrel járok Mosolyog Mosolyog Mosolyog Emelem  Emelem
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #657 Dátum: 2013. Január 02. - 20:04:24 »

Kedves Pici! Ha így állnak a dolgok, ez a kérdés nem kérdés. Sok sikert és kitartást hozzá! Wave
Naplózva
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #658 Dátum: 2013. Január 02. - 20:38:49 »

Köszönöm szépen Gábor Mosolyog A kitartás meg lesz az biztos Mosolyog Mosolyog  Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #659 Dátum: 2013. Január 03. - 12:08:43 »

később vadászatra is alkalmazzam nem-e lesz túl öreg ?

Szia!

3 évesen legjobb vadászatra a kutya, alatta csak tanuló.
A Te idődet meg Te tudod, habár ha jól számolom most vagy 16. 16-17-18.  Fejvakarás Nekem ennyi idősen abszolút semmi időm nem volt.  Ördög
Ha nem volt koslatás akkor bőgés, pacsmagolás, ............
 'Girl
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: