Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288559 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Június 21. - 22:02:26 »

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! A réceszórómon? Ördög
Igen, Éppen vettem észre, vagy egy tucat sörétkosarat.
Naplózva
Barcsa
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 09:10:52 »

Segitségeteket szeretném kérni .Kutyám mind két szülője származásilappal rendelkezik mégi vöröses a szine,ő az egyetlen az alomban.Mi lehet az oka?
 
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 09:39:55 »

Segitségeteket szeretném kérni .Kutyám mind két szülője származásilappal rendelkezik mégi vöröses a szine,ő az egyetlen az alomban.Mi lehet az oka?
 

Visszaüt valamelyik távoli ősére. A gének öröklődnek, attól függetlenül, hogy mi jön elő az utódok(on)ban.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Barcsa
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:20:36 »

Köszönöm a segitseget.
Naplózva
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 14:46:25 »

Sziasztok.

Ma elhunyt szeretett vizslánk. Egy éves volt,nagyon szép értelmes,gyerekeknek jó játszótársa igazi családtag. Az idén lett volna az első vadászszezonja amit már nagyon vártunk.
Tegnap kapta meg a veszettség elleni oltást délután. Ma reggel mikor megjöttem vadászatból még egy jót játszottunk, már egész jól aportirozott. Elmentem otthonról 9-kor negyed tizenegykor értem haza de akkor már élettelenül feküdt a helyén. Kihívtam az állatorvost szerinte szívrohamot kapott. Tudom,hogy már nincs jelentősége de egyszerűen nem tudom megemészteni az egyik percben még nagyon aktív egy órájára pedig kimúlva fekszik.
Azt szeretném kérdezni lehetett ez az oltástól?   
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 16:02:26 »

Liza első igazi vadászata és az első kacsája. Öröm volt nézni, ahogy dolgozott. Nagyon jó érzés vadászkutya tulajdonosnak lenni! Táncol
Köszönöm a Zsolti !!! Piál (Remélem este Te is így örülsz majd!) Wave
 
(A kép már otthon készült.)
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 11:20:19 »

Liza első igazi vadászata és az első kacsája. Öröm volt nézni, ahogy dolgozott. Nagyon jó érzés vadászkutya tulajdonosnak lenni! Táncol
Köszönöm a Zsolti !!! Piál (Remélem este Te is így örülsz majd!) Wave

Gratulálok Sanyi mindkettőtöknek.   Emelem
Nagyon jó kezekbe került ez a Liza.  Igen A gondos napi munka meghozza gyümölcsét.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 11:21:34 »

Liza első igazi vadászata és az első kacsája. Öröm volt nézni, ahogy dolgozott. Nagyon jó érzés vadászkutya tulajdonosnak lenni! Táncol


Sok szép vadászatot, élményt kívánok! Igen
 Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 12:14:40 »

Köszönöm "Olvtársak".  Wave

 (Remélem este Te is így örülsz majd!) Wave

  Wave Eb a vadász Wildboar Pihi LQrtad Fejbever Cigi Eb a vadász Wildboar Sorozat Bravó  TáncolKézfogás Joint Fotoz
Képet! Olvas Stoel Ördög
Naplózva
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 12:39:49 »

Köszönöm "Olvtársak".  Wave  Wave Eb a vadász Wildboar Pihi LQrtad Fejbever Cigi Eb a vadász Wildboar Sorozat Bravó  TáncolKézfogás Joint Fotoz
Képet! Olvas Stoel Ördög


Szeva Sanyi!

Jól hallottam este a lövéseket? Mi volt a végén?
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 13:25:07 »

Szeva Sanyi!

Jól hallottam este a lövéseket? Mi volt a végén?
Szia! Csak 1 lövés volt,  de az ütős. Elötte az "igazi nagy kant" elengedte-. Ördög " Egy bio kukoricakombájnról lett levéve a rendszám". De, majd az illetékes megírja a történetét, remélem. Stoel
Naplózva
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 10:13:59 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 3 hónapos drótos vizsla lányom. Apukám vadász és teljesen bezsongott, hogy milyen jó kis vadászkutya lesz majd a kicsiből. Ehhez szeretnék segítséget kérni tőletek. Már az alapengedelmességet elkezdtük itthon tanulni, vettem vizslasípot, azzal gyakoroljuk a behívást, hol "csak" simogatás a jutalma, hol pedig virslike vagy sajt. Ülni is ügyesen ül, most a droppolás tanítása van soron. Apportozunk is , azt úgy , hogy megfogom amíg eldobom a labdát és mikor az leesett akkor engedem utána a kicsit. A héten kapott egy szarka szárnyat. Letettem neki a fűbe , de teljesen tanácstalan volt, mintha félne, majd ott is hagyta. Aztán húzgáltam kicsit neki akkor megbátorodott de inkább felvette a játszó pózt és ugatott neki. Aztán odaadtam neki kézből, majd eldobtam neki vagy 3 szor ügyesen hozta vissza. Jelenleg itt tartunk. Azt szeretném kérdezni, illetve megtudni, hogy a vadállás az mikor alakul ki bennük? Úgy olvastam, hogy ez genetika a vizslánál. Illetve van még egy problémám, valahol azt olvastam, hogy nem szabad vele még apportozni.  Mi az igazság? Előre is köszönöm

Üdv: Éva
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 21:18:41 »

Kedves Dorka!
A kutyád tudja azt, amit ebben a korban tudnia kell, de lehet, hogy még többet is. Foglalkozz vele tovább, minél következetesebben és meg lesz az eredménye. Az apporttól ne félj, nem lehet elég korán kezdeni, de még egy jó darabig nem szabad semmi megterhelőt hozatni vele. Vadmegállást csak később kell produkálnia, egyelőre ne foglalkozz vele! Játssz vele sokat, legyetek együtt, ismerjétek meg egymást! Javaslom szakirodalom beszerzését a későbbi képzéshez, ha visszaolvasol ebben, vagy a német vizsla topicban, biztosan megtalálod ezeket és persze még sok egyéb hasznos dolgot is. Kitartást és sok örömöt kívánok a kutyához!
Naplózva
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 09:22:56 »

Köszönöm szépen a segítséget. Megnyugtattál az apporttal kapcsolatban, mert volt,ahol azt olvastam, hogy ilyen kis korban nem szabad. Nagyon aranyosan hoz mindent papucsot, a majmocskáját, fát, és mindig nekem hozza. Sokszor be az ágyba is  Röhög . Az szarka szárnyát is nagyon aranyosan hozta ott szaladgált körbe a szájába a szárnnyal, de nem szaladt el vele, csak ott körözött körülöttem. Aranyos picúr.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 14:39:29 »

Üdv Dorka!
A jelek szerint az elhozással a későbbiekben nem sok problémád lesz! Mosolyog
Jó dolog, ha a kölyök játékként fogja fel, azt, ami hónapok múltán a munkájának egy része.
Sok örömöt és emlékezetes órát kívánok a kölyökhöz!
Nekem is volt egy "drótos" szukám, "aki" a békától a féltégláig mindent hozott-pusztán játékból egy kis dicséretért.
Sajnos -nem egészen két évesen- elvittem tenyészszemlére a nagy reményekre jogosító kutyát.... Fej a falba
Onnantól kezdve vadászatra alkalmatlan volt.... Rííí
"Szakmát váltott" és évekig szigorúan őrizte a portát.
Viszont a páratlan apportkészségét élete végéig megőrizte.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: