Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288617 alkalommal)
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Január 22. - 20:27:25 »



       Minden elismerésem kutyának gazdijának Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Január 22. - 20:43:46 »

Köszönjük szépen! Tegnap kint volt velem Aszu  esti récehúzáson,8darabot sikerült lőnöm,ebből kettő double,de ha nincs kutya,csak 3-at tudtam volna felvenni. Aszu nem az én kutyám,de ugyanúgy vadászik velem,mint a gazdájával.Senki mással csak velem. Hihetetlen.. Néha kölcsön szoktam kérni a Pistitől,had lássanak csudát mások is. Sok élmény köt ehhez a kutyához,és már alig várom hogy nekem is legyen egy Aszu kölyköm! Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Január 29. - 17:19:53 »

A mai napon kézbe vehettem az első olyan vadkacsát, amit a saját kutyám apportírozott. Táncol
A történet a következő volt. A Rábcán kacsáztunk és bár még csak 4,5 hónapos a kutyulim, én ki szoktam magammal vinni. Így történt ez a mai napon is. A szomszédom előtt kelt a vízről a kacsa és előttem akart elrepülni. Sikerült egy jól irányzott kapáslövéssel a  röptét megtörni. A hiba csak ott volt, hogy átesett a túlpartra, illetve a víz szélére. Folytattuk a vadászatot, majd egy óra múlva a túlpartra átmentünk, összeszedni a kacsát, amelyik átesett. Természetesen megjegyeztem hol történt az est, így aztán jó széllel közelíthettük meg a madarat. A keresd vezényszóra elindult, de nagyon meglepődött, amikor észrevette a víz szélén fekvő madarat. Odaszaladt hozzá, majd picit gondolkodott, mert rá kellett lépnie érte a süppedős talajra. Aztán próbálta egyszer a fejét megfogni, mert az volt hozzá a legközelebb, de mégis inkább a nyaka tövénél fogta meg, aztán már hozta is. Illetve egy keresztben fekvő nádszál visszatartotta. Ekkor fogást váltott, és már úgy fogta meg a madarat ahogy kell. Lelkesen hozta fel a meredek partoldalon, majd odajött vele hozzám. Nagyon megdicsértem miután elvettem tőle. 
Jó sokat mentünk, úgyhogy hazafele utat már részben átaludta. Vigyorog
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Január 29. - 18:24:45 »

Gratulálok az első áldozónak!  Emelem

Enyém is kacsával kezdett (decemberi a kutya) és az első lőhető apróvad a kacsa volt, szeptember 3.-án fel is avattuk, nádból hozta gyönyörűen a szárnyazott kacsát. Előtte bár gerlével volt dolga, de azóta is sokszor eszembe jut az első igazi keresése. Beküldtem a nádba, a tapasztaltabb kutyák éppen másfelé jártak, én vissza is indultam az állásomba, úgy gondoltam, hogy a nádban nem fogja megtalálni, a le-le bukó kacsát, pár perc múlva aztán látom, hogy rángatja ki a gácsért a vízből. Futottam hozzá és egy nagy dicséretért cserébe megkaptam a kacsát.                         

Ma ismét egy mérföldkőhöz értünk. A hajtáson ő volt az egyetlen vizsla, volt még egy de ő a gazdája mellett a tiszta helyeken sétált végig. Az enyém egyedül keresett meg több sebzettet is, illetve hajtott le több hektár nádat.
Mikor a patak partra értünk nem győzte magát hűteni a kb 2 fokos vízben. A hajtás végére a lába közét illetve a szeme sarkát is össze-vissza vagdalta a nád és eléggé el is fáradt, nagyon büszke voltam rá, hogy ilyen fiatalon (1éves) ilyen szépen helyt tudott állni.


Naplózva

vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Január 29. - 18:27:31 »


       Minden elismerésem kutyának gazdijának Emelem

Nem csak a gazdinak, a kutyának is elismerés!

Nem kevés idő és energia lehet benne. Ez teljesítmény
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Január 29. - 19:48:19 »

Köszönjük, a kutyának jár a hatalmas elismerés!

Nagyon sok munka van vele min. napi 2óra. De most látom hogy volt értelme a kiképzésnek és a kínlódásnak.
 Emelem
Naplózva

k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Január 31. - 11:02:31 »

Tegnap is kint voltunk húzáson,kár hogy nem volt akkora fagy mint ma. De azért így is sikerült lőni pár récét. Egy kettős elhozást sikerült is felvennem.

A második videó meg egy kis bohóckodás



Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Január 31. - 15:37:15 »

Nagyon jók a videók, gratulálok a kutyához!  Emelem
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Január 31. - 17:51:25 »

Szia Fomec!
No, hát vannak olyan alkalmak, amiket nem felejt el az ember soha, biztos ez is ilyen. Sok hasonlót kívánok még!
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Január 31. - 17:58:46 »

Szia k.vajk!
Ha Aszu hajlandó veled vadászni, akkor te igen szerencsés ember vagy. Munkában ugyan még nem volt szerencsém látni, de azért találkoztam már vele és Pistivel is. No, ez alapján én a videókban semmi különöset nem látok, szerintem tud ez a kutya még olyat is, amire egy páran már azt mondanák, hogy trükkfelvétel Nyihi Wave
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Január 31. - 18:31:17 »

Szia Fomec!
No, hát vannak olyan alkalmak, amiket nem felejt el az ember soha, biztos ez is ilyen. Sok hasonlót kívánok még!
Köszönöm Gábor!
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Január 31. - 20:51:02 »

Szia k.vajk!
Ha Aszu hajlandó veled vadászni, akkor te igen szerencsés ember vagy. Munkában ugyan még nem volt szerencsém látni, de azért találkoztam már vele és Pistivel is. No, ez alapján én a videókban semmi különöset nem látok, szerintem tud ez a kutya még olyat is, amire egy páran már azt mondanák, hogy trükkfelvétel Nyihi Wave
Szia Gábor! Tavaly Aszu kétszer volt velem fácán,és nyúlvadászaton,hát nem vallottam szégyent vele! Idén jön velem szalonka vadászatra,kölcsönkapom,nagy kegy,hogy Piti ide adja Vigyorog
Tegnap egy fára mászott fel félig meddig egy kóbor macska után,ha más mondja nem hiszem el...Honnan ismered Pistit?
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Január 31. - 21:05:03 »

A teljesítménybíró képzésen együtt voltunk, ráadásul zömében éppen náluk. Ott találkoztam Aszuval is. Pistit rendkívül elhivatott embernek ismertem meg, a kutyából keveset láttam, de az alapján igen fegyelmezett és jól képzet volt. Ráadásul itt-ott olvasni lehet közös eredményeikről is  Mosolyog
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Január 31. - 21:09:29 »

Vadásztársak!
Vigyázzatok a Magyar vizslára! Talán Ő az a kutya amelyik a legjobban társa és barátja a vadász embernek. De a többit sem akarom le becsmérelni!!!! Igen
Csodálatos kutyák!!! Igazi családi barát - vadásztárs, az eyén is ilyen volt! Rííí! Nyugodjon békében az örök vadászmezőkön!! Igen
Még mindig fáj a szívem érte. Türelmetlenül
k.vajk! Szépen dolgozik a kutyus!!!! Igen Taps Emelem Emelem
Üdv Gyula Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Január 31. - 21:11:42 »

Merre felé vadásztok Aszuval?

Én is úgy látom, hogy a vizsla az ember igazi vadásztársa, bár német vizslám nem volt, de a vizslám már az első héten jobban ragaszkodott hozzám, mint a tacskóm 3 hónap után.

 Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: