Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288517 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #465 Dátum: 2011. November 02. - 20:57:05 »

Szerbusz Sacacdc ! Én a helyedbe egy kenelt csinálnék a tetejét is be tudod fedni a szökés kizárva.Nálam csak parancsra jöhetnek ki a kenelből,ha etetni vagy takarítani megyek akkor a kutyák azonnal az óljukba mennek és onnan néznek ki. Koppány

Nem tartom valószínűnek a leírtak alapján, hogy az édesanyja kennelben tartaná a kutyát, amíg ő külföldön tartózkodik. Ha a kutya ki-be szaladgál nyitott ajtó estén az utcára, inkább abból fakad, hogy nem tiszteli eléggé a gazdáját. Viszont még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a tiszteletet nem erőszakkal kell kivívni a kutyánál. Van ismerősöm, akinek megismerkedésünkkor 8 éves, teljesen neveletlen vizslája volt. Most is az, de néhány vezényszót sikerült neki megtanítanom, szót is fogad nekem. Sétálni is megtanult normálisan, és nem ront már rá minden kapualjban a kutyákra. Sajnos a gazdájával már képtelen erre, de arról nem a kutya tehet. Sacacdc édesanyjának kell belátnia, hogy a kutya érdekében muszáj néhány szabályt betartatni vele.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #466 Dátum: 2011. November 03. - 02:57:44 »

Nem tartom valószínűnek a leírtak alapján, hogy az édesanyja kennelben tartaná a kutyát, amíg ő külföldön tartózkodik. Ha a kutya ki-be szaladgál nyitott ajtó estén az utcára, inkább abból fakad, hogy nem tiszteli eléggé a gazdáját. Viszont még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a tiszteletet nem erőszakkal kell kivívni a kutyánál. Van ismerősöm, akinek megismerkedésünkkor 8 éves, teljesen neveletlen vizslája volt. Most is az, de néhány vezényszót sikerült neki megtanítanom, szót is fogad nekem. Sétálni is megtanult normálisan, és nem ront már rá minden kapualjban a kutyákra. Sajnos a gazdájával már képtelen erre, de arról nem a kutya tehet. Sacacdc édesanyjának kell belátnia, hogy a kutya érdekében muszáj néhány szabályt betartatni vele.
Hát igen én is erre tippeltem hogy nem tiszteli anyámat mert mintha folyamatosan feszegetné a határokat meddig mehet el, hát nem tudom hogyan tudja kivívni ezt a tiszteletet mert erőszak nem megoldás egy kutyánál és egy gyereknél sem.... Kezdetek kezdetén kellett volna elkezdeni elrendezni a Status Quo- t de ugye nők létére mit látnak  egy kutyában? nem egy társat aki hamar felnő és szigorra is szüksége lenne hanem egy plüssállatot aki még akkor is aranyos ha széttépte a cipőidet vagy odrondított a szőnyeg közepére túl sokat lett babusgatva anno és a mai napig is ....
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #467 Dátum: 2011. November 03. - 11:40:46 »

Kíváncsi vagyok a véleményetekre: több helyen is olvastam ,(itt a fórumon is) hogy tanítani kell a vizslának ,hogy állja a vadat. Ezzel szemben több saját kutyán is megfigyeltem,hogy ez ösztönös. Hogy is van ez?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #468 Dátum: 2011. November 03. - 16:10:19 »

Szerintem is ösztönös! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #469 Dátum: 2011. November 03. - 22:14:54 »

Kíváncsi vagyok a véleményetekre: több helyen is olvastam ,(itt a fórumon is) hogy tanítani kell a vizslának ,hogy állja a vadat. Ezzel szemben több saját kutyán is megfigyeltem,hogy ez ösztönös. Hogy is van ez?

Természetesen ösztönös, és nem kell tanítani. (Szerintem nem is igazán érdemes.)
Az más dolog, hogy ezt fejleszteni,kitartóbbá tenni lehet és érdemes!
De az alap mindenképp ösztönös.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #470 Dátum: 2011. November 04. - 09:22:50 »

Természetesen ösztönös, és nem kell tanítani. (Szerintem nem is igazán érdemes.)
Az más dolog, hogy ezt fejleszteni,kitartóbbá tenni lehet és érdemes!
De az alap mindenképp ösztönös.

Szerintem is ösztönös. Többször panaszkodtam, hogy az én vizslám nem hozza a vadat-és semmit sem, pedig nagyon-nagyon sokszor és sok mindennel próbálkoztunk-, de állni állja. Olyan szépen, hogy fényképre illik. És ösztönösen jól keres: amikor kint sétálunk, akkor hol előttem, hol mögöttem, de kb. egy 10-15m-es körben járkál, szaglászik, és amint szagot érez, egyből rááll. Mintha madzagon húznák a szag eredetéhez. És ha élő az a dolog, akkor mintha villám sújtotta volna, megmerevedik. Igaz, ezt lehet még fejleszteni, mert 20-30másodperc után ott is hagyja, vagy elkezd körülötte szimatolni, de az állást ösztönösen tudta, már az első alkalommal.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #471 Dátum: 2011. November 04. - 10:02:58 »

Csak azért tettem fel a kérdést mert,mint mondtam több helyen is láttam,hogy külön képzést igényel a vizsla emiatt. De még az örökölt,soha be nem vadászott keveredett vérű vizslánk is gyönyörűen állta a kert végi bozótosban-ezért merült fel bennem a kétely,illetve a vadászó kutyáinkat sem kellett tanítani soha.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #472 Dátum: 2011. November 04. - 11:48:46 »

A vadmegállás, illetve hasonló mozgásformák (lassítás a préda közelében) ösztönös cselekedete minden ragadozónak. Véleményem szerint nem ezt kell tanítani a kiképzés során, hanem azt, hogy ez a "passzivitás" meddig tartson ki- ideális esetben addig amíg a vadász lőtávolba nem ér, mert különben mi értelme az egésznek- hajthatnánk pl. birkákkal azok is felvernék a madarat  Vadász
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #473 Dátum: 2011. November 05. - 20:23:37 »

A vadmegállás, illetve hasonló mozgásformák (lassítás a préda közelében) ösztönös cselekedete minden ragadozónak. Véleményem szerint nem ezt kell tanítani a kiképzés során, hanem azt, hogy ez a "passzivitás" meddig tartson ki- ideális esetben addig amíg a vadász lőtávolba nem ér, mert különben mi értelme az egésznek- hajthatnánk pl. birkákkal azok is felvernék a madarat  Vadász

Helyes meglátás. A vadmegállás a préda lerohanása előtti megmerevedés, amit pl. macskánál, de akár más kutyafajtáknál is megfigyelhetünk. A vizsla fajtáknál az évszázados szelekció eredményeként ez a dermedt állapot jóval hosszabb, mint más fajták esetében és megvan a képesség arra, hogy ezt fejlesszük, saját céljaink szerint befolyásoljuk.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #474 Dátum: 2011. November 13. - 10:59:34 »

Kedves Fórumtársak!

Egy ismerősöm kérésére teszem ki a következő felhívást, tudom, hogy ez nem apróhirdetés oldal.
Két hetes magyar vizsla kölykök ingyen elvihetőek. Az anyjuk elpusztult, a kölyköket cumisüvegből etetik, 16-an (!) vannak. Ha nem találnak gazdára, elaltatás vár rájuk.

Részletekről nálam lehet érdeklődni privátban, ott megadom az elérhetőségeket.

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #475 Dátum: 2011. November 14. - 21:45:02 »

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék egy vizslát beszerezni mindenes vadásztársnak.
Első vadászebnek vajon magyar avagy német vizsla lenne-e célszerűbb választás?/ Bevallom a rövid szőrű magyar vizsla áll a legközelebb hozzám./
Hát megoldódni látszik a problémám. Immáron 4 órája boldog tulajdonosa vagyok egy rövid szőrű magyar vizsla szuka kölyökkutyának. Köszönet Eb fórumtársunknak.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #476 Dátum: 2011. November 14. - 21:47:30 »

Kedves Fórumtársak!

Egy ismerősöm kérésére teszem ki a következő felhívást, tudom, hogy ez nem apróhirdetés oldal.
Két hetes magyar vizsla kölykök ingyen elvihetőek. Az anyjuk elpusztult, a kölyköket cumisüvegből etetik, 16-an (!) vannak. Ha nem találnak gazdára, elaltatás vár rájuk.

Részletekről nálam lehet érdeklődni privátban, ott megadom az elérhetőségeket.

Köszönöm!  Emelem

A hír igaz, de már másfél évesek a kölykök. 2010. Augusztusában születtek.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #477 Dátum: 2011. November 14. - 21:50:30 »

Kedves Fórumtársak!

Egy ismerősöm kérésére teszem ki a következő felhívást, tudom, hogy ez nem apróhirdetés oldal.
Két hetes magyar vizsla kölykök ingyen elvihetőek. Az anyjuk elpusztult, a kölyköket cumisüvegből etetik, 16-an (!) vannak. Ha nem találnak gazdára, elaltatás vár rájuk.

Részletekről nálam lehet érdeklődni privátban, ott megadom az elérhetőségeket.

Köszönöm!  Emelem

Nem akarok rosszindulatú lenni, de ha megvan az elérhetőség, akkor miért nem chekkolod le mielőtt felteszed valahova? Tegnap az FB-n indult újra. Rögtön írtam a tenyésztőnek és Ő visszaírta a lenti infót.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #478 Dátum: 2011. November 18. - 11:14:37 »

Hát ez mekkora ökörség!!!! Azért másfél évest már ne etessétek cumisüvegből mert szerintem unja is meg folyton f@sik... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #479 Dátum: 2011. November 20. - 11:09:52 »

Ismerkedés a játszótárssal.                                                                         Figyelek.
               
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: