Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288613 alkalommal)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #450 Dátum: 2011. Október 11. - 13:58:42 »

Szia!

Kifejtened bovebben,hogy miert ragaszkodsz a vizslahoz? Wave

Szerintem!
Ha csak vízivadra használod és csak apportírozni akkor jó választás a labrador, sőt, jobb mint a vizsla!
Viszont hajtásban én még nem láttam jól dolgozó labit! Lehet, hogy van, de én még nem találkoztam ilyennel. Én pont ezért nem gondolkoztam soha benne!
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #451 Dátum: 2011. Október 11. - 14:15:33 »

Szerintem!
 
Viszont hajtásban én még nem láttam jól dolgozó labit!
 

Én láttam. Igaz csak egyet. Általában a tüskebokor nem az erősségük, de nem is kell elvárni tőle, amit egy vizslától.
Szerintem a vizsla vadászni szeret, a labi meg dolgozni. Ez a legnagyobb különbség a kettő között.

 Emelem
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #452 Dátum: 2011. Október 11. - 14:22:05 »

Szerintem!
Ha csak vízivadra használod és csak apportírozni akkor jó választás a labrador, sőt, jobb mint a vizsla!
Viszont hajtásban én még nem láttam jól dolgozó labit! Lehet, hogy van, de én még nem találkoztam ilyennel. Én pont ezért nem gondolkoztam soha benne!
 Emelem

A Setter-ek kozul probaltatok-e mar valamelyiket?
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #453 Dátum: 2011. Október 11. - 14:42:07 »

A Setter-ek kozul probaltatok-e mar valamelyiket?

Még dolgozni se láttam sehol! Szívesen megnézném egy jó Setter munkáját!  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #454 Dátum: 2011. Október 11. - 14:52:18 »

Még dolgozni se láttam sehol! Szívesen megnézném egy jó Setter munkáját!  Emelem

Nekem is mindig vizslaim voltak, (rovid szoru Magyar,drotos Nemet.) Most egy eve gondoltam kiprobalom az Angol Setter-t. Nem bantam meg. Szuletett vadasz. Alig kell tanitani,inkabb csak arra kell oktatni,hogy az en szamize szerint dolgozzon.Hihetetlenul dolgozik,gondolkodik. (ezen neha ossze veszunk). Szinte alig kell neki utasitast adni,osztonosen tudja,hogy mi a dolga. Jo valasztas volt.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #455 Dátum: 2011. Október 11. - 14:59:47 »

Nekem is mindig vizslaim voltak, (rovid szoru Magyar,drotos Nemet.) Most egy eve gondoltam kiprobalom az Angol Setter-t. Nem bantam meg. Szuletett vadasz. Alig kell tanitani,inkabb csak arra kell oktatni,hogy az en szamize szerint dolgozzon.Hihetetlenul dolgozik,gondolkodik. (ezen neha ossze veszunk). Szinte alig kell neki utasitast adni,osztonosen tudja,hogy mi a dolga. Jo valasztas volt.

Szőrét nem nehéz kezelni? Nem ragad bele minden?
Szerintem nálunk ezért szorultak háttérbe.
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #456 Dátum: 2011. Október 11. - 15:07:46 »

Szőrét nem nehéz kezelni? Nem ragad bele minden?
Szerintem nálunk ezért szorultak háttérbe.
A szore igen erdekes,olyasmi mint az emberi haj. Beleragad minden,de ki is hullik.Ha saros, (gyakran van ilyen) szaradas utan kipereg,es tiszta lessz a szore. Persze van nehany novenyi mag,ami makacs,de ezeket a kutyam kiszedi magabol. Ahol nem eri el,ott en szoktam fesuvel.Nincs igazan nagy problema vele.Persze hosszu szoru kutya,ezert havonta egyszer jol ki szoktam fesulni a szoret. Ennyi apolas azt hiszem nem megerolteto.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #457 Dátum: 2011. Október 11. - 17:16:25 »

Szia!

Kifejtened bovebben,hogy miert ragaszkodsz a vizslahoz? Wave
Szia!

Azért,mert fácánozni, nyulászni is kell, nem csak vízi vadra. Vegyes vadas terület vagyunk, bár inkább már a nagyvad dominál.
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #458 Dátum: 2011. November 02. - 09:16:11 »

Sziasztok!
Van egy magyar vizslám inkább házikedvenc mint vadászkutya sajnos de erről Anyám tehet aki elkényeztette Mosolyog (Párszor vittem magammal bokrászni de mindíg meg akarta termékenyíteni a másik kutyákat nem számított hogy kan volt szerencsétlen) Az a legnagyobb problémám vele hogy állandóan szökik amint valaki figyelmetlenül nyitja ki a kaput már kint is van néha visszajön magától de legtöbbször több órás rohangálás árán tudom csak visszahozni, Vagy valamelyik szomszédom teszi meg ezt.... Tudnátok valami jó módszert amivel le lehetne szoktatni erről?
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #459 Dátum: 2011. November 02. - 10:53:25 »

Sziasztok!
Van egy magyar vizslám inkább házikedvenc mint vadászkutya sajnos de erről Anyám tehet aki elkényeztette Mosolyog (Párszor vittem magammal bokrászni de mindíg meg akarta termékenyíteni a másik kutyákat nem számított hogy kan volt szerencsétlen) Az a legnagyobb problémám vele hogy állandóan szökik amint valaki figyelmetlenül nyitja ki a kaput már kint is van néha visszajön magától de legtöbbször több órás rohangálás árán tudom csak visszahozni, Vagy valamelyik szomszédom teszi meg ezt.... Tudnátok valami jó módszert amivel le lehetne szoktatni erről?
Az enyémet szeptember elején ivartalanították, és azt kell mondanom, hogy már rég kellett volna, mert az óta olyan, mint a kezes bárány megszűnt az állandó szökés bár igaz az enyém csak akkor koncsorgott, ha megérezte a tüzelő szuka szagát ilyenkor nem volt neki akadály. Tehát ha notórius szökő, akkor ez nem segít, viszont ha nem, akkor jó megoldás.
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #460 Dátum: 2011. November 02. - 13:46:34 »

Az enyémet szeptember elején ivartalanították, és azt kell mondanom, hogy már rég kellett volna, mert az óta olyan, mint a kezes bárány megszűnt az állandó szökés bár igaz az enyém csak akkor koncsorgott, ha megérezte a tüzelő szuka szagát ilyenkor nem volt neki akadály. Tehát ha notórius szökő, akkor ez nem segít, viszont ha nem, akkor jó megoldás.
sajnos már már notóriusnk mondható.. Ha beszerzek egy második kutyá az segíthet?
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #461 Dátum: 2011. November 02. - 16:34:55 »

sajnos már már notóriusnk mondható.. Ha beszerzek egy második kutyá az segíthet?

Szia!

Azt kellene kideríteni, hogy miért szökik a kutyád? Ha unalomból, akkor magadban keresd a hibát. Ha csak a szukák után kajtat, akkor az ivartalanítás lehet a megoldás. Néhány kutyafajtánál az is problémát jelent, ha nem falkában van tartva, ilyenkor szeretnék társaságot keresni maguknak. De ez inkább a szánhúzókra és falkavadászokra (ott sem mindegyik fajtára) jellemző. Én úgy gondolom, hogy ha csak akkor tud elmenni a kutya, ha nyitva a kapu, akkor nincs nagy baj. Oda kell figyelni, nincs mese. Ez viszont nyilvánvalóan fegyelmezési probléma és egyáltalán nem az édesanyád tehet róla. Az kell megtanítanod a kutyának, hogy nem mehet ki az ajtón, akkor sem ha nyitva van, illetve akkor sem, ha nem vagy ott. Tökéletes megoldást erre nem tudok, mert az enyémek pici korukban megtanulták a "nem szabad" kifejezést, amit rögtön el is engedtem mikor a kapu közelébe mentek, amikor az nyitva volt. Így teljesen természetes, és berögzült cselegedet náluk, hogy ha valamiért nem csukom be az ajtót, attól két méterre megállnak, lefekszenek és figyelnek. Szerintem ezt te is elérheted, ha megtanulja a nem szabad kifejezést. Ezt persze nem elektromos nyakörvvel vagy vesszővel kell elérni. Sok sikert!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #462 Dátum: 2011. November 02. - 17:00:20 »

Szia!

Azt kellene kideríteni, hogy miért szökik a kutyád? Ha unalomból, akkor magadban keresd a hibát. Ha csak a szukák után kajtat, akkor az ivartalanítás lehet a megoldás. Néhány kutyafajtánál az is problémát jelent, ha nem falkában van tartva, ilyenkor szeretnék társaságot keresni maguknak. De ez inkább a szánhúzókra és falkavadászokra (ott sem mindegyik fajtára) jellemző. Én úgy gondolom, hogy ha csak akkor tud elmenni a kutya, ha nyitva a kapu, akkor nincs nagy baj. Oda kell figyelni, nincs mese. Ez viszont nyilvánvalóan fegyelmezési probléma és egyáltalán nem az édesanyád tehet róla. Az kell megtanítanod a kutyának, hogy nem mehet ki az ajtón, akkor sem ha nyitva van, illetve akkor sem, ha nem vagy ott. Tökéletes megoldást erre nem tudok, mert az enyémek pici korukban megtanulták a "nem szabad" kifejezést, amit rögtön el is engedtem mikor a kapu közelébe mentek, amikor az nyitva volt. Így teljesen természetes, és berögzült cselegedet náluk, hogy ha valamiért nem csukom be az ajtót, attól két méterre megállnak, lefekszenek és figyelnek. Szerintem ezt te is elérheted, ha megtanulja a nem szabad kifejezést. Ezt persze nem elektromos nyakörvvel vagy vesszővel kell elérni. Sok sikert!
Sajnos szerntem alapvető fegyelmezési gondjai vannak mivel anymra volt bízva én külföldön dolgozok ugyhogy ő a "gazda" otthon csak szerintem semennyre nem tiszteli a kutya ezt benne... Amint hazamegyek megpróbálom megtalálni az okát a szökögetéseknek bár ezt nehéz kikövetkeztetni szerintem de azért megpróbálom....
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #463 Dátum: 2011. November 02. - 18:58:28 »

sajnos már már notóriusnk mondható.. Ha beszerzek egy második kutyá az segíthet?
Az én véleményem szerint is inkább fegyelmezési gondok vannak vele, mert pl. az enyémnek a tüzelő szuka miatt a 2,5m magas szögesdrótos kerítés sem okozott neki akadályt.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #464 Dátum: 2011. November 02. - 20:41:08 »

Szerbusz Sacacdc ! Én a helyedbe egy kenelt csinálnék a tetejét is be tudod fedni a szökés kizárva.Nálam csak parancsra jöhetnek ki a kenelből,ha etetni vagy takarítani megyek akkor a kutyák azonnal az óljukba mennek és onnan néznek ki. Koppány
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: