Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288521 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #435 Dátum: 2011. Október 04. - 19:01:37 »

Szia Fomec!

Előrebocsájtom, hogy én elfogult magyar vizsla pári vagyok.(Magyar vadásznak, magyar kutyája legyen!)
Sajnos saját kotorék ebünk, vérebünk nincs, így az más elbírálás alá esik nálam.
Endre tanácsát mindenképpen érdemes fontolóra venned, nagy igazság volt abban amit leírt:
"Első vadászebnek"
Csakis Magyar vizsla, Ő neked fog vadászni, könnyebben kezelhető.

Értelmes okos és jó vadászkutyák a rszm vizslák, ráadásul sokkal "hajlékonyabbak" mint a német vizslák.
A német vizsla erőből dolgozik, a magyar inkább ésszel. Ha nincs szag, nem szívesen megy be a tüskés, szúrós gazba, de ha megérez valamit, nincs akadály a számára sem. Senkinek a kutyáját sem lebecsülni, sem becsmérelni nem akarom, csupán a saját véleményemet próbáltam eléd tárni.
Jó gondolkodást és szerencsés választást az új kutyushoz!   Emelem

Szia Péter!
Hát, igen. Alapjáraton én is a rövid szőrű magyar vizslára gondoltam, mint írtam. Aztán többen javasolták már a német vizslát is, mert javarészt azért vízi vadra szeretném használni.
Azzal érveltek, hogy a rvsz magyar vizslát nem mindig sikerül a vízbe beküldeni. Ezt tapasztaltam én is, de hát az lehet akár az idomítás hibája is. Neked mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #436 Dátum: 2011. Október 06. - 19:09:15 »

Szia Fomec! Emelem
Nekem volt magyar vizslám (több)  és  német vizslám is!
A vizet mind a kettő szerette, még télen is bementek a vízbe,  nem volt velük ilyen gond. A magyar vizsláim sokkal "kezesebbek", szófogadóbbak voltak, és kevesebb volt velük a gondom tanításnál is! Ragyogóan dolgoztak.
A német vizslám konok, önfejű, nagy vehemenciával megáldott  kutya volt,  Sokkal nehezebben tanítottam, mert ha valamit a fejébe vett nem igazán engedett belőle. Sokat küszködtem vele mire olyan lett amilyennek én akartam. Belőle is ragyogó kutya lett, de kénytelen voltam elajándékozni, (két évesen) mert olyan vehemenciával játszott a családban a gyerekekkel, hogy állandóan sérüléseik voltak. Fellökte őket rendesen!
Első tanításra én is a magyar vizslát javaslom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #437 Dátum: 2011. Október 07. - 07:48:12 »

Szia Fomec!

Teljesen egyetértek Attilával. Az eddigi legjobb kutyám is magyar vizsla volt. Nagyon könnyű tanítani, főleg a szukákat.
Epekedő szemmel nézi, hogy mit vársz el tőle, és ha megérti meg is csinálja.
Könnyen tanítható még a labrador is. Vízi vadászatra a legjobb. A fácánhajtásba is szépen muzsikál, habár nem várható el tőle az ami egy vizslától.
Viszont sokkal nyugodtabb, gyerek centrikus és nem ássa fel az udvart. 

 Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #438 Dátum: 2011. Október 07. - 08:41:41 »

Attila, Eb köszönöm!
Gyűlnek, gyűlnek a vélemények, tapasztalatok, meg a ráncok a homlokomon. Ördög
Most már tudom, hogy magyar vizslát, vagy német vizslát vagy... Olyan bizonytalan vagyok. Vagy nem? Fejvakarás
Mindenesetre a Volditól kapott  A vadászkutyák idomítása című könyvet már abszolváltam. Igaz még csak egyszer. Vigyorog

Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #439 Dátum: 2011. Október 07. - 09:01:53 »

Attila, Eb köszönöm!
Most már tudom, hogy magyar vizslát, vagy német vizslát vagy... Olyan bizonytalan vagyok. Vagy nem? Fejvakarás


Hát egyszerű ez mint az egyszeregy.  Ördög  Stoel

Csapj bele és kész. Vagy nagyon jó kutyád lesz, vagy  egy szép kerti díszed, amit jó szívvel elajándékozhatsz.  Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #440 Dátum: 2011. Október 07. - 09:10:01 »

Szia Fomec! Emelem

Ha rám hallgatsz azt választod amelyik neked a legjobban tetszik. Mivel minden kutya külön egyéniség, így szinte mindegy melyik mellett döntesz. Hidd el azt fogod szeretni amelyiket választod, és akár hogy sikerül az idomítás, a te szemedben úgyis ő lesz  a világ legjobb kutyája!  Kacsint Kacsint

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #441 Dátum: 2011. Október 07. - 10:29:50 »

Van időm gondolkodni, mert valószínű, hogy csak tavasszal jön a tanulótársam.
Némi tapasztalatom azért van a kutya nevelésben, mert a néhai, novemberben lesz egy éve, hogy elpusztult, "német" kutyámat, a Rót Weilert is sikerült csaknem vadászkutyává nevelnem.  Ördög  Kilenc évesen is úgy apportírozott, mint egy kölyök. Az udvart felásta egy-egy darab kavicsért :bat, amivel aztán úgy játszott, mint macska az egérrel. Eldobta, majd a két mancsával pofozva, kergette. Egy "hibája" volt: nem szerette a barna bőrű, cigaretta szagú, piás embereket. Na és úgy meg tudott sértődni... A hangos zajok terén sajnos kihívásokkal küszködött. Az egérlyukba is képes volt bebújni szilveszterkor, vagy vihar idején.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #442 Dátum: 2011. Október 07. - 16:39:29 »

"javarészt azért vízi vadra szeretném használni."

Akkor komolyan vedd fontolóra a labit, mert a vízben nem nagyon van párja, télen jobban bírja a hideg vizet is mint a vizsla, sőt egyenesen arányosan imádják a vizet. De egészen más is a munkájuk mint a vizsláknak és ha labi lesz a befutó nem megkorholni engem... Ördög Ördög
Nagyon szépen tudnak dolgozni, és jó fej kutyák. Ha a rotit tudtad kezelni, akkor következetesen jó kutyát tudsz a német vizslából is nevelni, azt hittem ez első kutyád lesz, mármint hogy nem volt még előtte kutyád...  Ördög

Egy a lényeg, azt válaszd amelyik tetszik és következetesen tanítani, akkor jó társad lesz...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #443 Dátum: 2011. Október 07. - 18:56:47 »

"javarészt azért vízi vadra szeretném használni."

Akkor komolyan vedd fontolóra a labit, mert a vízben nem nagyon van párja, télen jobban bírja a hideg vizet is mint a vizsla, sőt egyenesen arányosan imádják a vizet. De egészen más is a munkájuk mint a vizsláknak és ha labi lesz a befutó nem megkorholni engem... Ördög Ördög
Nagyon szépen tudnak dolgozni, és jó fej kutyák. Ha a rotit tudtad kezelni, akkor következetesen jó kutyát tudsz a német vizslából is nevelni, azt hittem ez első kutyád lesz, mármint hogy nem volt még előtte kutyád...  Ördög

Egy a lényeg, azt válaszd amelyik tetszik és következetesen tanítani, akkor jó társad lesz...

 Wave
Nem, nem az első kutyám, hiszen mint írtam, van egy szintén német, egy német juhász Vigyorog kutyám most is. Valamiért, nem tudom megmagyarázni miért, vizslát szeretnék, rövid szőrűt.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #444 Dátum: 2011. Október 07. - 20:30:37 »

rövid szőrűt.


Hát már a szőrtelen a divat.  Röhög
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #445 Dátum: 2011. Október 07. - 20:44:16 »

Hát már a szőrtelen a divat.  Röhög
Ördög
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #446 Dátum: 2011. Október 09. - 13:53:48 »

Udv Fomec!

Vizi vadaszatra szerintem is jobb a labrador,golden. Nekem most Angol setter-em van. En is vizi vadra hasznalom. Szerintem messze a legjobb. Szuletett vadasz,alig kell tanitani.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #447 Dátum: 2011. Október 10. - 11:10:40 »

Tegnapi délutáni hangulat a napratarlóról!  Emelem

Naplózva

Üdv: Bence
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #448 Dátum: 2011. Október 11. - 12:35:04 »

Udv Fomec!

Vizi vadaszatra szerintem is jobb a labrador,golden. Nekem most Angol setter-em van. En is vizi vadra hasznalom. Szerintem messze a legjobb. Szuletett vadasz,alig kell tanitani.
Szia Optica2!
Értem én, de valahogy még is csak inkább valamelyik vizsla. Vigyorog
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #449 Dátum: 2011. Október 11. - 13:38:20 »

Szia Optica2!
Értem én, de valahogy még is csak inkább valamelyik vizsla. Vigyorog

Szia!

Kifejtened bovebben,hogy miert ragaszkodsz a vizslahoz? Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: