Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288531 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #420 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 14:40:40 »

Erdelybol irok, oszt meglehet hogy nem minden szo ertheto  Vigyorog
Pontalni - „ kutya állja a vadat” vagyis megmered es mutatja a facan helyet, ezek szerint a roman nyelvbol ragadt ram a pontalo szo...

Ez kutyánként változó. Én 3-4 hónaposan kezdtem próbálgatni, akkor már állta.

Fogj egy horgászbotot vagy hasonló hosszú pálcát, végére egy madzagot, arra köss rá fácán, vagy más madár szárnyat, és azt mozgasd neki. Vagy húzgáld kicsit az orra előtt. Ha benne van a hajlam, meg fogja állni. Lehet hogy először csak kis ideig, aztán ráront és megfogja. De ha látod hogy akármilyen kis időre állta, akkor utána már csak gyakorlás kérdése. Minél tovább ki kell tartani az állást, és utána dicsérni.

Az enyém annyira belejött, hogy mióta elkopott a fácán szárny, egy kék-fehér kockás rongyot húzgálok neki, és azt is állja. Vigyorog
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #421 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 17:49:55 »

Szia temp!
jan leírta a lényeget. Kiegészítésként csak annyi, hogy ne engedd neki, hogy megfogja! Mindig jó időben rántsd el az orra elől, így egy idő után szép lassan próbálja majd becserkészni és abból jön össze az állás. Tanulja meg, hogy a hirtelen mozdulat nem vezet eredményre, mert akkor elrántod előle! Eldobott madárnál ne várj vadmegállást, mert olyan nem lesz! Az elhozás tanítását a megállástól el kell választani, ezt szépen leírták az előttem szólók.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #422 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 15:05:58 »

Nálam az első szezonjában még gyakran különböző tárgyakat is állta, például hóból kiálló magányos fatuskót. Úgy kellett kitaposnom!  Vigyorog
Aztán szép lassan megtanulta, hogy szagra kell állni! Gyakorlás kell a kutyának és rájön mindenre szép lassan!
Naplózva

Üdv: Bence
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #423 Dátum: 2011. Szeptember 21. - 19:09:30 »

Nálam az első szezonjában még gyakran különböző tárgyakat is állta, például hóból kiálló magányos fatuskót. Úgy kellett kitaposnom!  Vigyorog
Aztán szép lassan megtanulta, hogy szagra kell állni! Gyakorlás kell a kutyának és rájön mindenre szép lassan!

Jól látod. A "horgászbotos" módszerrel szemre fog állni, de gyakorlásnak nem rossz. Ahhoz, hogy orrhasználattal is álljon, élő vad kell és a képességektől függően több-kevesebb tapasztalat. Én azért kipróbálnám az állási hajlamot valamilyen élő jószággal is, jó széllel, úgy, hogy ne lássa.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #424 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 13:04:02 »

Jól látod. A "horgászbotos" módszerrel szemre fog állni, de gyakorlásnak nem rossz. Ahhoz, hogy orrhasználattal is álljon, élő vad kell és a képességektől függően több-kevesebb tapasztalat. Én azért kipróbálnám az állási hajlamot valamilyen élő jószággal is, jó széllel, úgy, hogy ne lássa.


 Igen

Sajnos aki nem területes vadász, annak soha nem lesz igazán jó vizslája. Esetleg csak tripla munkával.

Naplózva
temp
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #425 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 15:11:46 »

Na nekifogott vadat allni... vagyis facant mezon, kicsit keson szerintem 6 honaposan.
Koszonom a tanacsokat. Tartok attol h kepes lesz kikezdeni a facant, ahelyett h elhozna... elvalik

Masnap feldagatt az orra  Meglepődött, gondolom egy darazs lehetett, de mar helyrejott.


Halottam olyasmit h nem szeret bokorba bujni a magyar vizsla(kenyes), igaz?
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #426 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 20:47:36 »

"Halottam olyasmit h nem szeret bokorba bujni a magyar vizsla(kenyes), igaz?"

Ez így szerintem nem igaz.
Az hogy nem fog izomból áttörni több hektáros nádasokat, és nem fog üresjáratban bemenni a sűrű bokrosokba valószínű.
Azt meghagyja a németeknek.
Ha érez valamit be fog menni.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #427 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 21:29:42 »

"Halottam olyasmit h nem szeret bokorba bujni a magyar vizsla(kenyes), igaz?"

Ez így szerintem nem igaz.
Az hogy nem fog izomból áttörni több hektáros nádasokat, és nem fog üresjáratban bemenni a sűrű bokrosokba valószínű.
Azt meghagyja a németeknek.
Ha érez valamit be fog menni.

"Ha érez valamit be fog menni"
Az enyém is pont ilyen.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #428 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 15:15:43 »

"Ha érez valamit be fog menni"
Az enyém is pont ilyen.


Igen, sőt ha nem érez nem is könnyű csak úgy beküldeni üresbe.
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #429 Dátum: 2011. Október 03. - 09:12:55 »

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék egy vizslát beszerezni mindenes vadásztársnak. A területünkön valamennyi vadászható apróvadfaj  megtalálható, kisebb-nagyobb mennyiségben.  A kérdése(i)m a következők lennének:
Első vadászebnek vajon magyar avagy német vizsla lenne-e célszerűbb választás?/ Bevallom a rövid szőrű magyar vizsla áll a legközelebb hozzám./
Mikor, melyik évszakban célszerűbb az új jövevényt elhozni? Így saját kútfőből kiindulva, talán a január-februári születésű kölyök lenne a szerencsésebb a tanítás szempontjából, de várom a véleményeiteket.
Aztán a neme... Mert ugye van egy német juhász kan kutyám és ahogy hallom elég nehéz megakadályozni az interperszonális relációt. Ördög 
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #430 Dátum: 2011. Október 03. - 13:06:36 »

"Első vadászebnek"

Csakis Magyar vizsla, Ő neked fog vadászni, könnyebben kezelhető. Nagyon jó  a Német vizsla is, de sokkal több (nem csak gyakorlás) és sokkal következetesebb munka kell hozzá.
Állta-lába  a tavaszi almokat részesítik sokan előnybe, de a második vadászati idényben lesz úgyis igazi jó a munkája, és talán ha lehet így fogalmazni, érett arra, hogy társasan vadásszon.
Bár képes 6-8 éves korában is kölökként viselkedni.  Ördög Ördög
Úgyhogy szerintem az vásárlás ideje lényegtelen, inkább az határozza mag mikorra tudsz jó helyet biztosítani neki.
Általánosan  a szuka kutyákat mindig könnyebb kezelni, de nekik lehetnek baleseteik... Röhög Röhög

 Wave Wave
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #431 Dátum: 2011. Október 03. - 13:33:43 »

Köszi Endre!
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #432 Dátum: 2011. Október 04. - 07:53:05 »

Szia fomec!

Én nem vetném el a német vizslát sem. Vannak vonalak, amik kevésbé pörgősek, nyugodtabbak. Ha sokat kell kajtatni és nehéz a terep, illetve nagy az igénybevétel, akkor inkább valamelyik német fajta. Szúrós környezetben inkább drótos, ők egy kissé lassúbb tempóban keresnek, nagyrészt mezei munkára inkább rövid szőrű. Nekem magyar vizslám nem volt, így nincs összehasonlítási alapom, de ha komolyan akarsz vele foglalkozni, akkor általánosságban jobb teljesítmény várható a némettől. A magyarból talán kevesebb foglalkozással lehet összehozni egy közepes kutyát, de én igazán jól dolgozót régen láttam. Megjegyzem, az első kutyám nekem is rövid szőrű német vizsla volt, sok energiát kellett ráfordítani, de megérte.

Az teljesen mindegy, milyen időszakban hozod el a kölyköt, ha normálisan tartod, nem lehet vele gond. Nekem csak nyári születésű kutyáim voltak, ez soha nem okozott problémát.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #433 Dátum: 2011. Október 04. - 08:20:27 »

Szia Gábor!
Köszönöm a hozzászólásod! Megfontolom a tanácsod.
Üdv: fomec
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #434 Dátum: 2011. Október 04. - 16:52:11 »

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék egy vizslát beszerezni mindenes vadásztársnak. A területünkön valamennyi vadászható apróvadfaj  megtalálható, kisebb-nagyobb mennyiségben.  A kérdése(i)m a következők lennének:
Első vadászebnek vajon magyar avagy német vizsla lenne-e célszerűbb választás?/ Bevallom a rövid szőrű magyar vizsla áll a legközelebb hozzám./
Mikor, melyik évszakban célszerűbb az új jövevényt elhozni? Így saját kútfőből kiindulva, talán a január-februári születésű kölyök lenne a szerencsésebb a tanítás szempontjából, de várom a véleményeiteket.
Aztán a neme... Mert ugye van egy német juhász kan kutyám és ahogy hallom elég nehéz megakadályozni az interperszonális relációt. Ördög 

Szia Fomec!

Előrebocsájtom, hogy én elfogult magyar vizsla pári vagyok.(Magyar vadásznak, magyar kutyája legyen!)
Sajnos saját kotorék ebünk, vérebünk nincs, így az más elbírálás alá esik nálam.
Endre tanácsát mindenképpen érdemes fontolóra venned, nagy igazság volt abban amit leírt:
"Első vadászebnek"
Csakis Magyar vizsla, Ő neked fog vadászni, könnyebben kezelhető.


Értelmes okos és jó vadászkutyák a rszm vizslák, ráadásul sokkal "hajlékonyabbak" mint a német vizslák.
A német vizsla erőből dolgozik, a magyar inkább ésszel. Ha nincs szag, nem szívesen megy be a tüskés, szúrós gazba, de ha megérez valamit, nincs akadály a számára sem. Bár ha ráparancsolok, bizony bebújik ő is a legsűrűbb gazos,tüskés, vadrejtőbe is, ha van szag, ha nincs...
Mindkét kutyának vannak előnyei és hátrányai, de jómagam a rövidszőrű magyar vizsla mellé tenném a voksot.
A drótos vizslák talán valamivel "keményebbek", de nekem nem kellene. Nekem nem tetszenek annyira mint a rövid szőrűek, bár azok meg fázósabbak, érzékenyebbek.
Tudom, hogy legtöbbünknek a saját kutyája a legjobb, a legszebb, és a legokosabb, de hát ez ellen nincs mit tenni, hisz' emberek vagyunk. (...és elfogultak, mert szeretjük őket az erényeikkel és a hibáikkal együtt.)
Senkinek a kutyáját sem lebecsülni, sem becsmérelni nem akarom, csupán a saját véleményemet próbáltam eléd tárni.
Jó gondolkodást és szerencsés választást az új kutyushoz!   Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: