Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288491 alkalommal)
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #405 Dátum: 2011. Május 05. - 20:39:32 »

Üdv!

Mint azt korábban írtam rossz helyen tettem fel a kérdésemet. Így ha valakit ez zavar, bocsesz.

További szép napot !

Ui: azért köszi mindenkinek, aki segített egy- két tanáccsal. :-)
Naplózva
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #406 Dátum: 2011. Május 05. - 20:42:52 »

Üdvözletem!

Hétfőn dokinál kezdtünk, valószínűleg allergia. kapja a szurikat, kenőcsöt, meg lemosót és szépen tünik el a hastájéki pirosodás és persenés.

Tök rendes a doki, eddig semmit nem kért! :-) majd lehet a végén nyújtja be a számlát!  OOO

Üdv: K. Robi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #407 Dátum: 2011. Május 19. - 20:17:05 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes megtanítani a kutyát, hogy felugró vad esetén azonnal hasra vágja magát?
Spiccbot végén van egy fácánszárny amikor elrántom akko fektetném. Érdemes ezzel próbálkozni, vagy esetleg lehet hátrány is ez? Pl sebzett vad mikor felugrok nem üdözi hanem lefekszik. Kinek mi a véleménye?

Vadászüdv: Bence
Naplózva

optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #408 Dátum: 2011. Május 20. - 05:13:33 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes megtanítani a kutyát, hogy felugró vad esetén azonnal hasra vágja magát?
Spiccbot végén van egy fácánszárny amikor elrántom akko fektetném. Érdemes ezzel próbálkozni, vagy esetleg lehet hátrány is ez? Pl sebzett vad mikor felugrok nem üdözi hanem lefekszik. Kinek mi a véleménye?

Vadászüdv: Bence

Udv!

Nem vagyok szakember,de en minden kutyamat ugy tanitottam,hogy mikor loveshez emelem a puskat,akkor fekudjon. (lehet,hogy ez sem szakszeru)
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #409 Dátum: 2011. Május 20. - 08:04:22 »

Szia!
Sebzett vad ha felugrik,akkor neked kellene terítékre hozni,nem a kutyával hajszoltatni még. Teljesen normális,ha vadkeléskor droppol a kutya! Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #410 Dátum: 2011. Május 20. - 11:25:12 »

Szia!
Sebzett vad ha felugrik,akkor neked kellene terítékre hozni,nem a kutyával hajszoltatni még. Teljesen normális,ha vadkeléskor droppol a kutya! Emelem

Mindenkinek más a szokása. De egy sebzett, szárnyazott fácánt a nádba, susnyákosban sosem lőttem még, de a kopasz földön sem.
Mindig a kutyám apportírozta.
Igazából én sem vagyok nagy kutyás, de droppolni  én úgy tanítottam, hogy vezényszóra csinálja, és egy idő után tudta magától, mikor már lendült a puska. Meg természetesen egy jó kutty tudja, hogy éppen felkelt egy egészsége madarat, és neki a lövés után van dolga, addig jobb  ha fekszik, és utána lő csak ki, ha leesett a madár.
És tudja azt is, hogy sebzett a madár, és neki ezt most meg kell fogni. Szegény Brunó még e levegőben el tudta dönteni, hogy kapott-e a madár, és néha több száz méterről is visszahozta a még élő sebzettet, na ezzel küzdöttem meg nagyon mire kordában tudtam tartani.
Ha benne van a vér és következetesen van tanítva, egy idő után magától is müködik.
Naplózva

Üdv End
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #411 Dátum: 2011. Május 20. - 15:30:13 »

Kösz a segítséget, igazából ezért kérdeztem meg, mert ez volt a dilemmám, hogy sebzettnél it reagál, de gyanítottam én is, hogy ott tudja mi a helyes. Igazából fácánozásnál ez annyira nem lényeges, mert utánarepülni nem fog a fácánnak, de nyúlnál azért veszélyes is lehet.
Üdv: Bence
Naplózva

kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #412 Dátum: 2011. Július 31. - 09:39:45 »

Ingyen rendes gazdinak oda adnám a 2 éves kan Magyar vizslám.Sok már a 3 kutya Rííí  Apportíroz, vizet imádó szófogadó kutya.

vadeteto@classnet.hu
Naplózva
temp
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #413 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 12:47:32 »

Hello,
Van egy 6 honapos vizslam... Hany honapos koratol kene elkezdjen pontalni? mert en meg nem lattam pontalni...
A labdat visszahozza, de ha egy galambot dobok el akkor elszalad vele es ha hagynam kikezdi es megeszi...tudtok valami tanacsot adni mit csinalok rosszul?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #414 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 16:15:17 »

Hello,
Van egy 6 honapos vizslam... Hany honapos koratol kene elkezdjen pontalni? mert en meg nem lattam pontalni...
A labdat visszahozza, de ha egy galambot dobok el akkor elszalad vele es ha hagynam kikezdi es megeszi...tudtok valami tanacsot adni mit csinalok rosszul?


Üdv!

Azt nem tudom megmondani, hogy mit csinálhatsz rosszul, de azt leírom, hogy én hogy csinálom. (6 hónapos az enyém is)

Kezdetben hosszú pórázra vettem, és csak a közelbe dobtam a tárgyat. Amikor felvette, és el akart szaladni vele, hívtam és behúztam a pórázzal. Ezután elvettem tőle a tárgyat (ha kell erővel) majd megdicsértem. Elég hamar megtanulta, hogy ha eldobok valamit, és azt mondom "Hozd!" akkor hozzám jön vissza vele.

Ezután azt tanítottam meg neki, hogy csak akkor menjen érte, ha küldöm. Lefektettem, fogtam a nyakörvét, eldobtam a tárgyat, és amikor érte akart rohanni, nem engedtem. Majd mondtam hogy "Hozd!" és akkor elengedtem. Most már ez is elég jól megy, amíg nem küldöm, csak fekszik, és nézi hogy hova esett amit dobtam.

Azután elkezdtem variálni, hogy különféle dolgokat dobtam el (összecsavart munkáskesztyű, kislabda, apportfa stb...) hogy bármire küldöm, felvegye és hozza. Amikor galambot dobtam neki, először nem mutattam meg neki, csak eldobtam és elküldtem érte. Megtalálta, szaglászta, mutatta hogy ott van, de nem hozta el. Ezután úgy csináltam, hogy először megmutattam neki, megszaglászta, utána dobtam el, és azóta szépen hozza. De egy galambot csak 2-3 alkalommal hoz el, mert telemegy tollal a szája, és többet nem veszi fel.

 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #415 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 16:52:34 »

Szervusz Temp!

Jan leírta a jó megoldást, és a tanítási menetet.
Annyival egészíteném csak ki, hogy a galamb  a legrosszabb tanításra. Még a felnőtt kutyát is tépésre sarkalhatja a tollhullás miatt! Ha van lehetőséged, inkább szarkát, varjút használj, vagy csak a galamb szárnyait kötözd egy apportfára!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #416 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 10:52:33 »

Szervusz Temp!

Jan leírta a jó megoldást, és a tanítási menetet.
Annyival egészíteném csak ki, hogy a galamb  a legrosszabb tanításra. Még a felnőtt kutyát is tépésre sarkalhatja a tollhullás miatt! Ha van lehetőséged, inkább szarkát, varjút használj, vagy csak a galamb szárnyait kötözd egy apportfára!

 Wave

Szervusz Attila!

Az én vizslám a galambvadászatokon tanulta meg a finom fogást. Eszébe se jutott a tépés. ( Igaz a hányás kerülgette sokszor.  Ördög )
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #417 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 19:24:11 »

Hello,
Van egy 6 honapos vizslam... Hany honapos koratol kene elkezdjen pontalni? mert en meg nem lattam pontalni...

Ne haragudj, de mire gondolsz a "pontalni" szó alatt?  Fejvakarás  Talán az ékezetek hiánya miatt, de nem tudom hová tenni a kifejezést. Vállat von
Naplózva
temp
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #418 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 08:35:46 »

Erdelybol irok, oszt meglehet hogy nem minden szo ertheto  Vigyorog
Pontalni - „ kutya állja a vadat” vagyis megmered es mutatja a facan helyet, ezek szerint a roman nyelvbol ragadt ram a pontalo szo...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #419 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 08:38:03 »

 Röhög
Szerintem itt mindnyájan az elhozásra(apportírozásra) gondoltunk a labda elhozás és a galamb eldobás miatt!.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: