Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288581 alkalommal)
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #390 Dátum: 2011. április 29. - 04:16:42 »

Ezt csak úgy tudod elkerülni, ha vadász tenyésztőtől veszel kutyát, olyantól, aki évtizedek óta csinálja. Itt viszont ingyen nincs kölyök, sőt!

Udv!

Biztosan nagyobb az eselye a jo kutyanak,ha vadasz tenyesztotol veszed,de nem biztos.Nekem vadaszeveim soran legjobb kutyam egy drotos nemet vizsla volt,amit 500 forintertt vettem papirok nelkul,felnott koraban ket suhanctol akik eppen fel akartak akasztani.
A mostani tarsam egy Angol Setter,hat mit mondjak.Nem sokat kell tanitanom,pedig csak talalomra vettem egy tenyesztotol,aki soha nem vadaszott. A vereben van a vadaszat. Szoval szerintem szerencse kell hozza,megpedig nagy.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #391 Dátum: 2011. április 29. - 09:08:11 »

Még egy almon belül is óriási különbségek lehetnek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #392 Dátum: 2011. április 29. - 11:57:12 »

Még egy almon belül is óriási különbségek lehetnek!

És vannak is.  Igen Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #393 Dátum: 2011. április 29. - 12:02:20 »

Sziasztok!

Most ért meg bennem, hogy leírja. Sajnos 7 éves korában elvesztettem a kutyámat Brúnót. Több mint 4 hétig küzdöttünk együtt a családdal és a kutyával, de sajna mégis elment.

Amiért írok az az, hogy vigyázzatok minél jobban a kullancsra, és ha rám hallgattok, felejtsétek el a Frontline cseppet, mert ami most van benne az már sz@r, 1 hetet védett... Nem szól szám
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 29. - 21:35:55 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #394 Dátum: 2011. április 29. - 12:53:49 »

Sziasztok!

Most ért meg bennem, hogy leírja. Sajnos 7 éves korában levesztettem a kutyámat Brúnót. Több mint 4 hétig küzdöttünk együtt a családdal és a kutyával, de sajna mégis elment.

Amiért írok az az, hogy vigyázzatok minél jobban a kullancsara, és ha rám hallgattok, felejtsétek el a Frontline cseppet, mert ami most van benne az már sz@r, 1 hettet védett... Nem szól szám

Szerinted mit használjunk? Mi jó?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #395 Dátum: 2011. április 29. - 21:37:18 »

Szerinted mit használjunk? Mi jó?
Sziasztok!

Most ért meg bennem, hogy leírja. Sajnos 7 éves korában elvesztettem a kutyámat Brúnót. Több mint 4 hétig küzdöttünk együtt a családdal és a kutyával, de sajna mégis elment.


Szomorú!  Igazán sajnálom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #396 Dátum: 2011. április 30. - 21:23:12 »

Üdvözletem mindenkinek!

Van egy 8 hónapos magyar vizsla szukám. A hátsó lábán belül valamint a hastájékon piros a bőrfelület és van hogy itt-ott be is hólyagosodik. Kapott már antibiotikumot ( kúra szerűen ) meg lemosót is. De sajnos idővel mindig vissza- vissza jön neki ez a pirosodás. Valaki találkozott már ilyennel, vélemények?

Előre is köszi a segítséget!

Szép napot mindenkinek: K. Robi
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #397 Dátum: 2011. április 30. - 23:21:35 »

Üdvözletem mindenkinek!

Van egy 8 hónapos magyar vizsla szukám. A hátsó lábán belül valamint a hastájékon piros a bőrfelület és van hogy itt-ott be is hólyagosodik. Kapott már antibiotikumot ( kúra szerűen ) meg lemosót is. De sajnos idővel mindig vissza- vissza jön neki ez a pirosodás. Valaki találkozott már ilyennel, vélemények?

Előre is köszi a segítséget!

Szép napot mindenkinek: K. Robi
Udv!

Lehet allergia (nekem az egyik tacskom ilyen) nem gyogyithato,de idonkent tunetmentes. Szerintem vidd el orvoshoz.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #398 Dátum: 2011. Május 02. - 09:08:51 »

Üdvözletem mindenkinek!

Van egy 8 hónapos magyar vizsla szukám. A hátsó lábán belül valamint a hastájékon piros a bőrfelület és van hogy itt-ott be is hólyagosodik. Kapott már antibiotikumot ( kúra szerűen ) meg lemosót is. De sajnos idővel mindig vissza- vissza jön neki ez a pirosodás. Valaki találkozott már ilyennel, vélemények?

Előre is köszi a segítséget!

Szép napot mindenkinek: K. Robi

Elsőnek tápot kell váltani,
ha az nem megy akkor tovább kell keresni, de valószínűleg allergia.
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #399 Dátum: 2011. Május 02. - 09:12:03 »

Szerinted mit használjunk? Mi jó?

Nekem eddig a kiltix nyakörv megvédte a kutyámat, csak a hülye fejemmel úgy gondoltam, hogy nyárra elég lesz a spot...
Hogy mi lenne a jó: Ki-irtani az összes kullancsot...
Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #400 Dátum: 2011. Május 02. - 09:53:04 »

Babeziózis (Piroplasmózis, „Kutyamalária“)

Klinikai tünetek: A megbetegedés általában heveny módon lép fel és magas lázzal kezdődik (42 ° C-ig), majd erős szomjúság, étvágytalanság, bágyadtság és igen gyors kondíció- és súlyvesztés lép fel. További lefolyásban a fertőzöttség és a vörösvértestek szétesése vérszegénységet és sárgaságot vált ki, amit vörös vagy zöldes vizelet kísér. A bőrön és a nyálkahártyán bevérzések figyelhetők meg.  Ezen kívül a nyálkahártyán felületi gyulladások léphetnek föl, különösen a kutya pofáján.

Amennyiben a központi idegrendszer károsodott, mozgászavar lép föl részleges bénulással, valamint epilepsziához hasonló rohamok is elképzelhetők.

Amennyiben nem ismerjük föl és nem kezeljük időben a babéziát, az a kutya elpusztulásához vezethet.

Az én kutyáim is elkapják néha.
Onnét szoktam észrevenni, hogy gyengék, nem bírják el a lábai, főleg a farát.
A szemfenék és az íny ilyenkor fehér, nem kap elég vért. Futás a dokihoz. Egy injekció és a kutyának semmi baja. Ha nem veszi észre az ember 2-3 nap és a sajnos nem gyógyítható.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #401 Dátum: 2011. Május 02. - 10:39:17 »

Szerinted mit használjunk? Mi jó?

Szerintem semmi. A Frontline az tuti nem, mi állandóan szedtük a kullancsot a kutyáinkból, folyamatos használata mellett
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #402 Dátum: 2011. Május 02. - 11:00:45 »

Most jöttünk haza a dokitól, megint babézia, bár még csak gyanú. Megkapta a két szurit, most várunk két napot. Ha továbbra is baj van vérvizsgálat, egyebek. Szomorú
Naplózva
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #403 Dátum: 2011. Május 02. - 21:37:59 »

Üdvözletem mindenkinek!

Van egy 8 hónapos magyar vizsla szukám. A hátsó lábán belül valamint a hastájékon piros a bőrfelület és van hogy itt-ott be is hólyagosodik. Kapott már antibiotikumot ( kúra szerűen 2 hétig) meg lemosót is. De sajnos idővel mindig vissza- vissza jön neki ez a pirosodás. Valaki találkozott már ilyennel, vélemények? Lehet ezt kezelni, mert úgy véltem kapott valami általános antibiotikumot de nem múlt el tőle.

Előre is köszi a segítséget!

Szép napot mindenkinek: K. Robi
Ui: Korábban rossz topikba írtam! :-)
Naplózva
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #404 Dátum: 2011. Május 03. - 14:35:10 »

Üdvözletem mindenkinek!

Van egy 8 hónapos magyar vizsla szukám. A hátsó lábán belül valamint a hastájékon piros a bőrfelület és van hogy itt-ott be is hólyagosodik. Kapott már antibiotikumot ( kúra szerűen 2 hétig) meg lemosót is. De sajnos idővel mindig vissza- vissza jön neki ez a pirosodás. Valaki találkozott már ilyennel, vélemények? Lehet ezt kezelni, mert úgy véltem kapott valami általános antibiotikumot de nem múlt el tőle.

Előre is köszi a segítséget!
Szép napot mindenkinek: K. Robi
Ui: Korábban rossz topikba írtam! :-)



Szia!
Szerintem először bőrkaparék vizsgálat.
Aztán majd abból kiderül.
Gomba is lehet.
Pénzbe kerül, de lehet, hogy többet költenél fölösleges gyógyszerekre.

üdvözlettel: Ma. Feri
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: