Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288604 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #375 Dátum: 2011. április 28. - 15:47:48 »

Szia!
Lehetőségem lenne minden nap a területre menni, csak sajnos időm nincs.
A helyzet, hogy fölajánlottak egy drótos magyar vizslát, amit mindig is szerettem volna, de többen le akarnak beszélni róla.
Nem vadásztam be még kutyát. A Jilly-féle könyv nekem is megvan, el is olvastam, de más valamit elméletben tudni és más JÓL csinálni.


Ha Jilly sorait lépésről - lépésre következetesen betartod, és a kutyának megvannak a vele született adottságai, rossz kutyád nem lehet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #376 Dátum: 2011. április 28. - 15:55:48 »

A kutya még meg sem született és ingyen adnák.

Az volt az egyik "tanácsadóm" fő ellenérve, hogy ingyen van és akkor az biztosan nem jó.
A másik látta már egyszer vadászaton az anyát és engedetlen volt... szerintem főleg nevelés kérdése.
A harmadik azt mondja csak biztos helyről szabad venni. Mi az a biztos hely???
A törzskönyv nem garancia arra, hogy a kutya jól is fog dolgozni.
Egy vadásztársam azt mondta egyszer "mindegy milyen kutya, az a lényeg, hogy eleje legyen meg hátulja"

Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #377 Dátum: 2011. április 28. - 16:26:27 »

Szia.
És azt nem mondta a barátod,hogy a kutya olyan lesz mint a gazdája.
Ha Te türelmes vagy hozzá és oda adó akkor Ő hűséges,és engedelmes lesz hozzád.
A kutya képzéséhez sokk türelem,szeretett és idő kell.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2011. április 28. - 16:33:45 »

"Egy vadásztársam azt mondta egyszer "mindegy milyen kutya, az a lényeg, hogy eleje legyen meg hátulja"

Én ugyan nem értek hozzá, de ez nagy marhaság! Van olyan kutya, amelyiket nem érdekli a vadászat, és van olyan, ami kiszökik a kerítésen, hogy vadászhasson! Mosolyog Ha egy ilyen kölyköt találsz, 10 évre megvan a vadásztársad. Mosolyog
Te válassz elsőnek az alomból, már ha megengedik!
Naplózva
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #379 Dátum: 2011. április 28. - 16:41:23 »

Az eleje hátulja hasonlattal arra gondolt, hogy mindegy milyen kennelből származik, tán nincs is törzskönyve, ha benne van a vadászvér és dolgozni akar, akkor jó kutya lesz.
Ehhez kell még a jó nevelés.
Naplózva
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #380 Dátum: 2011. április 28. - 16:46:09 »

Én főleg azt szeretném elkerülni amit Erőjáró írt, hogy kölyökkutyát kelljen elajándékoznom aztán újat vennem amíg jót nem találok.
Tudom, hogy nagyon sok múlik a gazdán, de nem minden.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2011. április 28. - 16:56:57 »

Én főleg azt szeretném elkerülni amit Erőjáró írt, hogy kölyökkutyát kelljen elajándékoznom aztán újat vennem amíg jót nem találok.
Tudom, hogy nagyon sok múlik a gazdán, de nem minden.

Ezt csak úgy tudod elkerülni, ha vadász tenyésztőtől veszel kutyát, olyantól, aki évtizedek óta csinálja. Itt viszont ingyen nincs kölyök, sőt!
Naplózva
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #382 Dátum: 2011. április 28. - 17:59:47 »

Nem  ingyen kutyát akarok.
Jó kutyát szeretnék.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #383 Dátum: 2011. április 28. - 18:12:37 »

Nem  ingyen kutyát akarok.
Jó kutyát szeretnék.

Azt nézd meg, hogy apportos-e! Ha igen, minden menni fog.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Lali
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #384 Dátum: 2011. április 28. - 18:49:22 »

Az első szempont, mikor a kutyát elhozod, csattints, vagy csapj oda nem illő zajt, ha nagyon megretten akkor csak házi kedvenc lesz, mert sajna azok lövés félők lesznek. Nekem sajna így lett két vizslám, amelyik fél, hiába Csatárkai és Mátai vér csörgedezik ereiben . Okos, csinál mindent, de ha meglátja akár a tokot is, már macska után a legkisebb lyukon is bebújik . A többit már játszva csinálja neked, csak dolgozzon! Sajna már alig keresnek magyar vizslát, nem is merek fedeztetni, meg azért , hogy odaadjam valakinek ki nem szereti és mostohán bán a kutyákkal ! Kutya
Naplózva
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #385 Dátum: 2011. április 28. - 19:35:40 »

Az első szempont, mikor a kutyát elhozod, csattints, vagy csapj oda nem illő zajt, ha nagyon megretten akkor csak házi kedvenc lesz, mert sajna azok lövés félők lesznek. Nekem sajna így lett két vizslám, amelyik fél, hiába Csatárkai és Mátai vér csörgedezik ereiben . Okos, csinál mindent, de ha meglátja akár a tokot is, már macska után a legkisebb lyukon is bebújik . A többit már játszva csinálja neked, csak dolgozzon! Sajna már alig keresnek magyar vizslát, nem is merek fedeztetni, meg azért , hogy odaadjam valakinek ki nem szereti és mostohán bán a kutyákkal ! Kutya
Vadásztól hoznám a kicsit és Ő is azt mondta, hogy az egyik legfontosabb, hogy a hirtelen zajokra ne ijedjen meg.
A mostani kutyám nem fél a hirtelen zajoktól csak a lövéstől.
Naplózva
Lali
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #386 Dátum: 2011. április 28. - 20:01:45 »

Vadásztól hoznám a kicsit és Ő is azt mondta, hogy az egyik legfontosabb, hogy a hirtelen zajokra ne ijedjen meg.
A mostani kutyám nem fél a hirtelen zajoktól csak a lövéstől.

 Ha még fiatal a kutyus akkor,talán még lehet belőle Számodra" igaz barát". Én későn beszéltem a kinológus barátommal ( mert nem tudtam,hogy mivé nőtte magát ), Ő azt csinálta a kutyájával , hogy kivitte koronglövészetre és egész nap ott hallgatta a kutyus a parádét. Ha van felétek lőtér, érdemes megpróbálni.  Vadász Stoel
Naplózva
maferi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #387 Dátum: 2011. április 28. - 20:06:40 »


 Ha még fiatal a kutyus akkor,talán még lehet belőle Számodra" igaz barát". Én későn beszéltem a kinológus barátommal ( mert nem tudtam,hogy mivé nőtte magát ), Ő azt csinálta a kutyájával , hogy kivitte koronglövészetre és egész nap ott hallgatta a kutyus a parádét. Ha van felétek lőtér, érdemes megpróbálni.  Vadász Stoel
5 éves. Az már nem fiatal.
Lőtérre én is ki szeretném vinni a kicsit. Fokozatosan egyre közelebb vinni a lövéshez.
Naplózva
Lali
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #388 Dátum: 2011. április 28. - 20:27:26 »

5 éves. Az már nem fiatal.
Lőtérre én is ki szeretném vinni a kicsit. Fokozatosan egyre közelebb vinni a lövéshez.

Akkor korban egyformák az enyémmel. Én lehet korán mondtam le a szoktatásról és hoztam egy másik vizslát, aminek nevenincs, azaz B törzskönyves, ezzel viszont annyi baj volt, hogy ismeretlen vadat nem vett fel. A vizsgán házi nyulat vittek ki mezei munkára, melyet szépen megkeresett, de nem vette fel Türelmetlenül, de kaptam egy lehetőséget, ha én eldobom s odahozza akkor kaphatok rá egy pontot, hát odahozta. Sok munka van addig míg azt nem mondják a vadász cimborák,- szeretnék melletted vadászni mert jó a kutyád, nem tépi a vadat nem rágja össze a nagy nyulat mert nincs rajta fogás... stb. sorolhatnám még, de ha türelmed van akkor sok élményed lesz, a mit tiszta szívből kívánok minden kutyásnak s mellettük vadászó sporttársnak !! Taps Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 28. - 20:31:08 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2011. április 28. - 22:11:31 »

Nem  ingyen kutyát akarok.
Jó kutyát szeretnék.

A neten 1.500-tól láttam jó kutyakölyköt. Euro-ban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: