Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288557 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #300 Dátum: 2011. Február 17. - 18:14:53 »

Én is próbálom hergelni vele, nehezen tudom rábírni, hogy az labdára konvcentráljon de ha nagynehezen sikerül, hogy csak azzal foglalkozzon akkor elmegy, de több az olyan eset, hogy megnézi messziről, de nem megy utána.
 Emelem

Mennyi idős most a kutyád?
Ne búsulj, ha nem erősen apportos a kutyád, akkor is lehet azon sokat javítani!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #301 Dátum: 2011. Február 17. - 18:31:45 »

Múlt héten volt 2 hónapos, ez nyugtat. Na meg az, hogy nem teljesen közömbös a számára azért az eldobott tárgy csak inább ugrál rám, meg futkározik körülöttem mint a labda után menjen és azzal játszon. Most beraktam  a kennelbe hozzá, hátha jobban megbarátkozik vele, szivesebben megy utána Emelem
Naplózva

zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #302 Dátum: 2011. Február 17. - 18:38:03 »

Múlt héten volt 2 hónapos, ez nyugtat. Na meg az, hogy nem teljesen közömbös a számára azért az eldobott tárgy csak inább ugrál rám, meg futkározik körülöttem mint a labda után menjen és azzal játszon. Most beraktam  a kennelbe hozzá, hátha jobban megbarátkozik vele, szivesebben megy utána Emelem

Ó, az még nagyon kicsi, majd alakulnak a dolgok!  Kacsint Most még az új szitut kell megszoknia, ebben gondolkodj, ne az apportban!
Minél többet legyen veled, ne a kennelben, így sokkal könnyebb lesz a dolog, te is sokkal jobban kiismered.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #303 Dátum: 2011. Február 17. - 18:45:35 »

Ó, az még nagyon kicsi, majd alakulnak a dolgok!  Kacsint Most még az új szitut kell megszoknia, ebben gondolkodj, ne az apportban!
Minél többet legyen veled, ne a kennelben, így sokkal könnyebb lesz a dolog, te is sokkal jobban kiismered.

Meglepően hamar alkalmazkodott, házát is hamar belakta. Nem akarom túlterhetni, fekvést tanítgatom neki, kaja előtt mindig fektetem (földe nyomom).
"helyedre" és játék (apport) ja meg mindig egy picit ráteszem a nyakörvet, hogy szokja
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #304 Dátum: 2011. Február 17. - 19:05:13 »

Bence! Emelem

Mivel kennelben van a kutyus ne is csodálkozz, hogy inkább veled foglalkozik! Egy hete szakítottátok el az anyjától, testvéreitől. Ha kiengeded, legalább fél, de inkább egy órát csak játsszál vele. Tanítani is inkább az űlést, fekvést, odahívást tanítsd neki, az apportírozás még ráér!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #305 Dátum: 2011. Február 17. - 19:10:12 »

Bence! Emelem

Mivel kennelben van a kutyus ne is csodálkozz, hogy inkább veled foglalkozik! Egy hete szakítottátok el az anyjától, testvéreitől. Ha kiengeded, legalább fél, de inkább egy órát csak játsszál vele. Tanítani is inkább az űlést, fekvést, odahívást tanítsd neki, az apportírozás még ráér!

Apportot inkább csak játék szintjén tanítom, a fekvésnél ott nincs kibúvó, a magamhoz hívás az már nagyon jól megy, a helyedre is, jól haladunk, de meg akartam bizonyosodni róla, hogy jó e ez így, vagy változtassak e valamin az apport megszerettetése érdekében.

Bence  Emelem
Naplózva

zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #306 Dátum: 2011. Február 17. - 19:54:26 »

Apportot inkább csak játék szintjén tanítom, a fekvésnél ott nincs kibúvó, a magamhoz hívás az már nagyon jól megy, a helyedre is, jól haladunk, de meg akartam bizonyosodni róla, hogy jó e ez így, vagy változtassak e valamin az apport megszerettetése érdekében.

Bence  Emelem

Ha a behívás jól, feltétlenül megy, az már nagyon jó!! Egyébként meg fogadd meg, amit Attila írt fentebb!  A lehető legkevesebbet legyen kennelben. Ha ingerszegény és szociális-kapcsolatok terén hiánya van egy kutyának, az a legnagyobb baj, az unalom és az egyedüllét rombol -csakúgy, mint az embernél, vagy bármely közösségi élőlénynél.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #307 Dátum: 2011. Február 17. - 20:05:45 »

Kedves Bence!
Az apport fejlesztésére jobb, ha kezdetben nem dobod a labdát, hanem elgurítod. Lehetőleg olyan helyen tedd, hogy a kutya csak a közeledben tudjon elszaladni vele, ilyenkor finoman elveheted tőle. Dobni csak később lehet, amikor a kutya már érti, hogy ezt a játékot így is lehet játszani. Az apporttárgyat ne tedd a kennelbe! A kutya kezdettől válassza szét az apportot és a saját rágcsálós játékát. A későbbi apportrágást segít megelőzni, vagy mérsékelni. Gyakorold a behívást, az a legfontosabb szerintem ebben a korban. Hívd őt időnként, amikor nem figyel rád és mindig legyen nálad egy kis jutalomfalat. A lefekvést, ülést is el lehet kezdeni tanítani, csakúgy a pórázhoz szoktatást. Lényeg, hogy jókedvűen csinálja és megértse mit akarsz tőle. Ha a megértésig eljutsz, a későbbi komolyabb kiképzést ez nagyon megkönnyíti. Amúgy pedig türelem, óvatos bánásmód és sok jutalom! Legyél vele minél többet, vidd magaddal sokszor számára idegen környezetbe is, de például ilyenkor a legkönnyebb autóhoz szoktatni. Sok sikert hozzá!

Üdv:
Palánki Gábor
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #308 Dátum: 2011. Február 17. - 21:41:12 »

Kedves Gábor!

Köszöm szépen a segítséget, tanácsokat.  Az autóba szoktatást, hogy javaslod? Fektetve, ülve vagy csak szokja az autót, szaglásszon körbe?

 Emelem Bence
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #309 Dátum: 2011. Február 18. - 21:53:12 »

Az autóba szoktatás egyszerű. Mivel egyébként is szeretne veled lenni, tedd be őt a kívánt helyre. Én a jobb első ülés előtti lábteret javaslom, de a Te dolgod, hol szeretnéd a későbbiekben utaztatni. Előtte végezze el a dolgát. Az ülésre ne engedd felmászni, finoman nyomd vissza a helyére. Ha már nem nagyon mocorog, indulj el vele. Lehetőleg ne forgalmas úton, mert az elején még többször vissza kell tolnod a helyére. Ha nyugtalan lenne, simogasd meg, nyugtasd! Nagyon gyorsan rájön, hogy az autó kellemes hely, mert veled lehet. Ha kiszállsz, ne engedd, hogy fölugorjon az ülésre. Először csak rövid időkre hagyhatod magára, meg kell tanulja, hogy az autó az a biztonságos hely, ahová mindig visszatérsz. Nagyon fontos, hogy megtanulja, ajtónyitásra nem szabad kiugrania! Ez forgalmas helyen a vesztét okozhatja és általános fegyelmező hatása is van. Mivel ebben a korban még sokat alszanak, hamarosan azt fogod észrevenni,hogy az autóba téve pár perc után már alszik is. Ez a cél.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #310 Dátum: 2011. Február 22. - 15:23:07 »

Üdv!

Tud nekem valaki segíteni az alábbi problémákban?

Van egy közel 8 hónapos kölyökvizslám, amit mostanában kezdtem el tanítani, mert eddig sem időm nem volt elég, sem ő nem volt elég komoly, hogy rám figyeljen fél percnél tovább(csak ha simogattam vagy játszottunk). Most próbálom rávezetni az apportra, de valószínű valamit rosszul csinálok, mert hiába dobálok neki bármit is(próbáltam már a kedvenc játékával, bottal, labdával, plüssel), onnantól hogy az nincs a kezemben, nem foglalkozik vele. Ha nagy nehezen a szájába adom, akkor egyből kiejti onnét és már el is van felejtve. Hogy lehet az apportra tanítani?
A másik, hogy eddig csak az otthoni kutyákkal találkozott(Tapival és anyumék két blökijével) és most úgy látom, hogy tart az idegen kutyáktól-ezzel pedig gond lehet később. Van erre megoldás? Elég ha sokat viszem magammal és majd megtanulja, hogy ne féljen az idegen kutyáktól?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #311 Dátum: 2011. Február 22. - 15:32:15 »

Nem tudom mit kell tenni, csak azt, hogy én mit csinálnék.
Etetés előtt próbálkoznék, jutalomfalat adásával. Erre azért odafigyelnek. 
Ha nem nagyon érdekli az aportfa, köss rá kacsaszárnyat. De engedd neki nagyon rágni.
És ne várd el tőle, hogy negyvenedszer is visszahozza. 2-3 aport, aztán pihi, ha szépen hozta jutalom. Az aportfa pedig legyen neki szent, csak gyakorláskor használd.
A plüssöt nem ajánlom. Hülyén fogsz kinézni fácánhajtásba az aggatékon egy mackóval.  Ördög
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #312 Dátum: 2011. Február 22. - 15:56:10 »

Hello!

Én az első kutyámmal próbálkozok, így okoskodásba inkább nem mennék bele, viszont Jilly Bertalan-Vadászkutyák idomítása c. könyvet ajánlanám figylmedbe, ott van segítség ilyen idősebb kutyákhoz is. (Kényszeridomítás)

Üdv: Bence
Naplózva

St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #313 Dátum: 2011. Február 22. - 16:19:03 »

Hello!

Én az első kutyámmal próbálkozok, így okoskodásba inkább nem mennék bele, viszont Jilly Bertalan-Vadászkutyák idomítása c. könyvet ajánlanám figylmedbe, ott van segítség ilyen idősebb kutyákhoz is. (Kényszeridomítás)

Üdv: Bence
Ezt olvastam és próbálkozom ezzel-azzal belőle, de nem hatásos. Az a gond, hogy játék közben is inkább arra figyel, hogy mit csinálok, nem pedig arra, hogy mivel csinálom.

Most azzal próbálkozom, hogy bekenem valami nyalánksággal és úgy próbálok meg vele játszani, hátha ez felkelti az érdeklődését. Persze a jutalomfalat vagy a dicséret az alap, ha jól csinál valamit.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #314 Dátum: 2011. Február 22. - 16:21:06 »

Üdv. Girgesz!

Ha a kis szuka keveset van veled, akkor amikor elkezdesz vele foglalkozni először az csak játék legyen.
Ha már túl van azon, hogy csak neked örül, akkor kezdheted mással is szórakoztatni.
Semmiképp nem célravezető még a jutalomfalat, mert arra mindig el fogja dobni az apportot, és erről később nehéz lesz leszoktatni.
Természetesen a fegyelmező gyakorlatoknál a jutalomfalat ha nem is a legjobb, de jó megoldás.
A legjobb amikor a kutya a simogatásnak, dögönyözésnek örül. Az később is bármikor "kéznél van".
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: