Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288615 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #270 Dátum: 2011. Február 03. - 11:15:07 »

Az is egy megoldás, azér merészeltem erre gondolni, mert nem szeretném ide irogatni a saját kutyámmal kapcsolatos észrevételeimet.
Mert ez végülis Ariel fejlődéséről szóló anyag.
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #271 Dátum: 2011. Február 03. - 11:21:27 »

Az is egy megoldás, azér merészeltem erre gondolni, mert nem szeretném ide irogatni a saját kutyámmal kapcsolatos észrevételeimet.
Mert ez végülis Ariel fejlődéséről szóló anyag.

Mondjuk mindjárt ott van a Magyar vizsla topik, ha a kezedben levő kutyáról van szó.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #272 Dátum: 2011. Február 03. - 11:28:14 »

Ha lesz valami problémám, felteszem a kérdést valamelyik vizslás topikba, biztos tudják rá a választ.
Ha lesz ambícióm megcsinálom, de a lényeg, hogy a kutya igazi vadásszá váljon.
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #273 Dátum: 2011. Február 03. - 11:55:36 »

Ha lesz valami problémám, felteszem a kérdést valamelyik vizslás topikba, biztos tudják rá a választ.
Ha lesz ambícióm megcsinálom, de a lényeg, hogy a kutya igazi vadásszá váljon.

Na akkor én meg az egészet átpakolom a magyar vizslás topoikba, mert ez nem ide való.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #274 Dátum: 2011. Február 04. - 08:30:18 »

Jó reggelt!
Szeretném a vélemyényeteket kérni. Felmerült bennem az a kérdés, hogy, hogy oldjam meg a kiskutya itatását a kezdeti időszakban.
Még iskolába járok, tehát nem vagyok itthon napközbe, a kiskutya reggel, 2órakor meg este fog enni kapni. A kérdésem az lenne, hogy
szerintetek elég ha megitatom minden evés után és nem hagyok neki ott vizet, hogy ne fagyjon be vagy esetleg meg ne fázzon tőle még
ilyen fiatal (ha egyáltalán a hideg víztől meg tudnak betegedni).

Előre is köszönöm a segítséget.
Bence
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #275 Dátum: 2011. Február 04. - 09:04:41 »

Jó reggelt!
Szeretném a vélemyényeteket kérni. Felmerült bennem az a kérdés, hogy, hogy oldjam meg a kiskutya itatását a kezdeti időszakban...

Szia!

Szerintem, ha minden etetéskor adtok neki langyos vizet, azért az nem fog olyan hamar befagyni. Tud belőle inni. A következő etetéskor a jeget kiborítjátok és megint langyos vizet adtok.
Én mondjuk nem tennék ki egy kölyök kutyát ilyen hideg időben, de ez csak a saját dolgom. Nem tudom azt sem, hogy milyen idős. Azért a magyar vizsla elég fázós. A megfázás ellen legyen neki alkalmas ház, kibélelve szalmával.

Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #276 Dátum: 2011. Február 04. - 10:11:32 »

Szia Dani!

Köszi a segítséget.
2 hónapos lesz a kutya. A háza le lesz szigetelve hungarocellel meg jól telerakom szalmával.
Sajnos nincs lehetőségem sem pincében sem garázsban tartani, próbálom minél melegebbre
megcsinálni a helyét, remélem jól fogja bírni.
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #277 Dátum: 2011. Február 04. - 10:49:05 »

Szia Dani!

Köszi a segítséget.
2 hónapos lesz a kutya. A háza le lesz szigetelve hungarocellel meg jól telerakom szalmával.
Sajnos nincs lehetőségem sem pincében sem garázsban tartani, próbálom minél melegebbre
megcsinálni a helyét, remélem jól fogja bírni.

Szia Bence!

A két hónapos az még elég fiatal. Remélem ad majd neked tanácsot még valaki, mert én igazán nem vagyok szakértő. Az biztos, hogy egy kutya annál többet kell, hogy jelentsen, hogy reméld jól fogja bírni. Felénk mostanában nappal -3, éjszaka -10 fok van. Egy két hónapos vizsla kölyök nem tudom tud-e elég hőt termelni a testével ahhoz, hogy befűtse a házát. Lehet, hogy fölösleges az aggodalom. A tenyésztőtől is kérj tanácsot.
Minden esetre a bejárathoz akassz fel egy pléd darabot, ami valamennyire bent tartja a meleget.  Én ezt úgy szoktam, hogy kettő darabot teszek fel, kicsit fedik egymást középen, így könnye ki-be járhat a kutya.

Üdv
Dani
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #278 Dátum: 2011. Február 04. - 10:57:03 »

Én lábtörlőt gondoltam az ajtó elé, mert az elég vastrag, az talán jól tartja a hőt.
Ha nagyon hideg lesz valahogy megpróbálom betenni melegebb helyre, de sajnos
pincénk nincs, garázs meg tele van. Ha tényleg tombolnak a mínuszok akkor nem
hagyom kint.

Üdv: Bence
Naplózva

Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #279 Dátum: 2011. Február 04. - 11:16:05 »

Én lábtörlőt gondoltam az ajtó elé, mert az elég vastrag, az talán jól tartja a hőt.
Ha nagyon hideg lesz valahogy megpróbálom betenni melegebb helyre, de sajnos
pincénk nincs, garázs meg tele van. Ha tényleg tombolnak a mínuszok akkor nem
hagyom kint.

Üdv: Bence

Én vennék egy autóba való fűthető üléspárnát. Akksiról, vagy adapterrel meghajtva jól fűt. Szerintem az bőven elég ebben az időben.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #280 Dátum: 2011. Február 04. - 11:17:59 »

Én vennék egy autóba való fűthető üléspárnát. Akksiról, vagy adapterrel meghajtva jól fűt. Szerintem az bőven elég ebben az időben.

 Igen Mekkora ötlet!!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #281 Dátum: 2011. Február 04. - 11:22:47 »

Igen ez tényleg jó ötlet. Tavasztól meg már elég nagy lesz a kutya. A következő télen már nem is lesz rá szüksége. a gond csak azzal lehet, hogy elrágja a vezetéket. Csak úgy unalomból is. Szóval javasolnám, hogy a párna fölé tegyen egy vékony rétegelt lemezt, arra a szalmát. A vezetéket, meg hátul kivezetni, valahogy letakarva a rágás ellen.
Naplózva

Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #282 Dátum: 2011. Február 04. - 11:23:22 »

Igen Mekkora ötlet!!
Jövőre kipróbálom  Ördög Kíváncsi leszek meddig bírja bármit rakok be az óljába 2-3 nap és cafatokban az udvaron.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #283 Dátum: 2011. Február 04. - 11:26:06 »

Jövőre kipróbálom  Ördög Kíváncsi leszek meddig bírja bármit rakok be az óljába 2-3 nap és cafatokban az udvaron.

Építsd be az aljába, tegyél rá egy rácsot és máris nem fér hozzá. Akksid meg van  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #284 Dátum: 2011. Február 04. - 11:26:29 »

Ez mindaddig tényleg jó ötlet, amíg tudsz figyelni a kutyára, vagy ha már eléri azt a kort amikor nem kell minden másodpercét figyelni.
De nagy meglepetések ne legyenek, ha mindig úgy találja meg az üléshuzatot hogy ki van húzva a ház elé.
Esetleg "kicsit" meg is szaggatva.
Tamás: Te is neveltél már fel kiskutyát, csak esetleg már nem emlékszünk rá milyen is amikor mindennel játszik.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: