Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288096 alkalommal)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #945 Dátum: 2015. Február 16. - 08:19:29 »

A kutya nagy felelősség az előtt kellet volna elgondolkodi  mielőtt befogadod. Ha a kutya valamit nem csinál vagy nem jól az részben a te kudarcod.Azon nem gondolkodtál el, hogy valamit nem jól csinálsz. Szerintem nem vagy hozzá elég türelmes.
A későbbiekben is így lesz, ha veszel egy kutyát és nem úgy teljesít ahogy szeretnéd vagy nem úgy fejlődik akkor lelövöd. Néz magadba és gondolkodj el ezen. Emelem

??? Nem az én kutyám egy héte van nálam!!mert a barom gazdája megvette, most meg nem kell neki mert farkaskutyát vett és az jobban tetszik neki!! Ne osszatok már baromságokkal pls, segíteni próbálok neki...
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #946 Dátum: 2015. Február 16. - 08:24:48 »

Ne osszatok már baromságokkal pls, segíteni próbálok neki...

A kutyának segíts, hogy megértse mit vársz el tőle. Mi annyiban tudunk, hogy adunk hozzá irodalmat.
Nem fél a lövéstő, apportíroz is, csak nem bármit. Nem reménytelen, viszont sok munka!
Ha kell szólj!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #947 Dátum: 2015. Február 16. - 08:27:30 »

5 nap alatt nem tanult meg mindent ?   Csodalk
Tényleg sz@r az a kutya.  Nem vársz el Te egy kicsit sikat tőle?

 Emelem
Úgy gondolom hogy nem vártam tőle sokat. Hogy 8 hónaposan érdeklődést mutasson a madár iránt az elvárható egy magyar vizslától. Egy jó kutya 8 hetesen már hozza a madarat és majd megfeszül érte...Ő nem mutat érdeklődést egyáltalán eldobod neki, megszagolj és elsétál.

De nyugodtan vidd el ha kell és meglátjuk mi lesz belőle! nagyon könnyű negatív kritikával illetni másokat, de amikor meg ott a lehetőség akkor nem él vele senki, én legalább adtam neki egy hetet hogy hátha mutat valamit mi miatt érdemes lenne foglalkozni...Erre én vagyok a hülye, türelmetlen,sokat elváró szívtelen..nyilván azért killódok itt most is mert nem szeretnék segíteni a szerencsétlenen.. Fejvakarás
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #948 Dátum: 2015. Február 16. - 08:31:12 »

A kutyának segíts, hogy megértse mit vársz el tőle. Mi annyiban tudunk, hogy adunk hozzá irodalmat.
Nem fél a lövéstő, apportíroz is, csak nem bármit. Nem reménytelen, viszont sok munka!
Ha kell szólj!


 Emelem
Köszönöm!! Ha senkinek sem kell akkor a feleségem szüleihez kerül ölebnek ott szeretni fogják de mondjuk vadászni sosem fog tudni szegény...Tőlem vagy 300km re laknak Vállat von
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #949 Dátum: 2015. Február 16. - 08:32:26 »

Majd öt éve fogadtam be egy münszterlandi vizslát, akkor 8 hónapos volt. Vadász gazdája ajándékba adta, nem tudtam miért, most már tudom, a kutty allergiás! Nem nagyon, nem zavaró, de tüsszög néha, mint egy ember!  Vigyorog Naponta kijárunk a mezőre, nekem sem árt a mozgás  Vigyorog Nózi minden fácánt, foglyot megtalál a gazban, néha még nyulat is! Én keveset vadászom, vizsla szakértő sem vagyok, de ez a kutya igazi Vadász! Mégis túladtak rajta. Szomorú
Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #950 Dátum: 2015. Február 16. - 08:42:18 »

Majd öt éve fogadtam be egy münszterlandi vizslát, akkor 8 hónapos volt. Vadász gazdája ajándékba adta, nem tudtam miért, most már tudom, a kutty allergiás! Nem nagyon, nem zavaró, de tüsszög néha, mint egy ember!  Vigyorog Naponta kijárunk a mezőre, nekem sem árt a mozgás  Vigyorog Nózi minden fácánt, foglyot megtalál a gazban, néha még nyulat is! Én keveset vadászom, vizsla szakértő sem vagyok, de ez a kutya igazi Vadász! Mégis túladtak rajta. Szomorú

Fel nem fogom miért vesz valaki azért ebet hogy túladjon rajta. Nekem is van kutyám ő nem vadászik a család kutyája de soha meg nem válnék tőle mert a család része, a mindennapok része. Mi választottuk neveltük fel, a mi felelősségünk és gondoskodunk róla ő meg rólunk.. Ezt a kutyát is nagyon sajnálom ezért próbálok neki normális gazdit keresni. Reménykedtem benne hogy nagy a vére és anyira kelleni fog h megtartom tűzön vízen át, de mivel csak ölebet látok benne inkább a "próbaidő lejártával viszaadom de tudom nem lesz jó helye így megoldást keresek neki..
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #951 Dátum: 2015. Február 16. - 08:54:40 »

Nem neveztelek hülyének,csak kérdeztem,hogy az vagy-e? Mint már oly sok kedves vadásztárstól,akik egy nyilvános fórumon megosztó bejegyzést tesznek...Nem hiányzik senkinek,hogy valami elvakult állatvédő erről- a szerintem- szélsőségektől mentes fórumról idézgessen. A kutya felelősség. Óriási kertem van,rengeteg bekerített területem,még sincs kutyám. Mert a kutya felelősség, és kb. tavasz lesz mire minden elvárható jó körülményt meg tudok egy kölyökkutyának teremteni...Életünk legjobb kutyája egyébként egy többéves,elhanyagolt tyúkozó vizslakeverékből lett,akinek a pedigréje hátizé...De a munkája remek volt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #952 Dátum: 2015. Február 16. - 10:46:49 »

Emelem
Úgy gondolom hogy nem vártam tőle sokat. Hogy 8 hónaposan érdeklődést mutasson a madár iránt az elvárható egy magyar vizslától. Egy jó kutya 8 hetesen már hozza a madarat és majd megfeszül érte...Ő nem mutat érdeklődést egyáltalán eldobod neki, megszagolj és elsétál.

De nyugodtan vidd el ha kell és meglátjuk mi lesz belőle! nagyon könnyű negatív kritikával illetni másokat, de amikor meg ott a lehetőség akkor nem él vele senki, én legalább adtam neki egy hetet hogy hátha mutat valamit mi miatt érdemes lenne foglalkozni...Erre én vagyok a hülye, türelmetlen,sokat elváró szívtelen..nyilván azért killódok itt most is mert nem szeretnék segíteni a szerencsétlenen.. Fejvakarás

Sokat vársz tőle.

A vizsla nem úgy születik, hogy minden vadat felvesz. Míg nem ismeri, nem tudja mit tegyen vele. Benne van az ösztön, Neked kell megmutatnod, hogyan használja.
A saját kutyám majd' két évesen került. hozzám. Addig csak fácánnal találkozott, azt apportírozta is. Aztán jött az első lőtt nyúl- és a vizsla b@szta felvenni. Meglepődött Azt csinálta, amit a nyolchónaposod. Én is meglepődtem. Van egy vizslás- mondhatjuk kiképző- Barátom, kértem tőle egy kis segítséget, mert kissé tanácstalan voltam. Kábé másfél perc kellett hozzá, aztán Kuruc apportírozta is a nyulat. Hozza a sebzettet is, semmi hiba...  Kacsint
Ugyanez a kacsa, dúvadak esetében...

A vizsla meg akar felelni. Ha tudja, mit akarsz, meg fogja tenni Neked. Csak el kell tudni mondani, mit szeretnél. Ebben tapasztalt vizslavezetők és rengeteg szakirodalom is tud segíteni. Egy kiképzett kutya is tud pocsékul dolgozni, ha nem tud kommunikálni vele a vezetője.

Ha nincs hozzá ennyi türelmed, mindenki jobban jár, ha elajándékozod. Főleg a kutya.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #953 Dátum: 2015. Február 16. - 14:50:52 »

Emelem
De nyugodtan vidd el ha kell és meglátjuk mi lesz belőle! nagyon könnyű negatív kritikával illetni másokat

Nincs egy hete, hogy találtam a határban egy 6 hónap körüli német vizslát. Csont meg bőr, etetgetem, mint a hadifogságból hazatért bakákat.  Most vele foglalkozom.
Különben életem legjobb kutyája egy olyan magyar vizsla volt, aki egyéves kora körül került hozzám. Semmit nem tudott, talán éppen csak a botot hozta vissza. Rengeteget foglalkoztam vele, úsztam a kacsáért sötétben a Dunaba,.... De megérte.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 16. - 15:35:21 írta Pyrus » Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #954 Dátum: 2015. Február 16. - 16:12:17 »




A vizsla meg akar felelni. Ha tudja, mit akarsz, meg fogja tenni Neked. Csak el kell tudni mondani, mit szeretnél. Ebben tapasztalt vizslavezetők és rengeteg szakirodalom is tud segíteni. Egy kiképzett kutya is tud pocsékul dolgozni, ha nem tud kommunikálni vele a vezetője.

Ha nincs hozzá ennyi türelmed, mindenki jobban jár, ha elajándékozod. Főleg a kutya.

 Emelem

Szia Gábor!
A vizslához napi szintű szabadidő és rengeteg gyakorlás, valamint nagy adag türelem kell!
Amíg napi 160 km-t ingáztam a munkahelyem és az otthonom között, akkor nem volt vizslám.
Sőt! Egyáltalán nem volt kutyám.
Most van vizslám, mert már van időm a kutyára.
5 hónaposan vittem először ki vadászatra és az első alkalmak csak arról szóltak, hogy szokja a vadászatok
hangulatát, a sok embert, idegen kutyát, meg egyáltalán azt a légkört.
Az itthoni gyakorlások persze mentek, de kellett 2-3 vadászat, amíg rájött, hogy mi a dolga.
Ha hazaérve egy kicsit fáradtabb vagy feszültebb voltam, akkor inkább nem is gyakoroltunk aznap,
mert nem akartam, hogy a türelmetlenségemmel bármit is elrontsak.
Mostanra elmúlt 1,5 éves...
Még mindig van mit tanulnunk kölcsönösen egymástól. Igen
Mostanra számomra akkor igazi a fácánvadászat, ha Dáma kutyám ott ül a lábamnál a reggeli eligazításnál. Vigyorog
Két alkalom maradt ki a 2014/15-ös idényben, amikor nem tudtam vinni (sérülés, tüzelés) és nagyon hiányzott
a négylábú vadásztárs! Igen
 Emelem
   


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #955 Dátum: 2015. Február 16. - 16:22:57 »

Szia Gábor!
A vizslához napi szintű szabadidő és rengeteg gyakorlás, valamint nagy adag türelem kell!
Amíg napi 160 km-t ingáztam a munkahelyem és az otthonom között, akkor nem volt vizslám.
Sőt! Egyáltalán nem volt kutyám.
Most van vizslám, mert már van időm a kutyára.
5 hónaposan vittem először ki vadászatra és az első alkalmak csak arról szóltak, hogy szokja a vadászatok
hangulatát, a sok embert, idegen kutyát, meg egyáltalán azt a légkört.
Az itthoni gyakorlások persze mentek, de kellett 2-3 vadászat, amíg rájött, hogy mi a dolga.
Ha hazaérve egy kicsit fáradtabb vagy feszültebb voltam, akkor inkább nem is gyakoroltunk aznap,
mert nem akartam, hogy a türelmetlenségemmel bármit is elrontsak.
Mostanra elmúlt 1,5 éves...
Még mindig van mit tanulnunk kölcsönösen egymástól. Igen
Mostanra számomra akkor igazi a fácánvadászat, ha Dáma kutyám ott ül a lábamnál a reggeli eligazításnál. Vigyorog
Két alkalom maradt ki a 2014/15-ös idényben, amikor nem tudtam vinni (sérülés, tüzelés) és nagyon hiányzott
a négylábú vadásztárs! Igen
 Emelem
   




 Emelem
Köszönöm!

Jelenleg nem is fér be a kutya az életembe mivel külföldön dolgozom és hetekre el szoktam utazni. Ő is csak azét került mert egy barátom aki foglalkozik kutyákkal elszállásolta addig és jelenleg is ott van a többi vizslával. De nem maradhat örökké így gondoltam írok hátha valaki úgy érzi hogy esetleg kap az alkalmon és viszi.
Én Drótszőrű magyar vizslát szeretnék és fiatalabbat is majd ha eljön az ideje..de most próbálok valami rendes gazdit keríteni neki..

G
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #956 Dátum: 2015. Február 16. - 16:28:03 »

Sokat vársz tőle.

. Addig csak fácánnal találkozott, azt apportírozta is.
 Emelem

 Emelem
Ő nem apportírozza a fácánt, sőt fel sem veszi, sőt a kacsát sem és a libát sem...Nincs benne izgalom úgy viselkedik mint egy kis finom úrhölgy, nem akarja összekoszolni magát egy picit sem..szobakutya, valószínű valami tenyésztőtől...pedig nagyon aranyos megszerettem talán túlságosan is:( Szeretném ha jó helyre kerülne a Mollyka:)

G
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #957 Dátum: 2015. Február 16. - 16:31:48 »

Emelem
Ő nem apportírozza a fácánt, sőt fel sem veszi, sőt a kacsát sem és a libát sem...Nincs benne izgalom úgy viselkedik mint egy kis finom úrhölgy, nem akarja összekoszolni magát egy picit sem..szobakutya, valószínű valami tenyésztőtől...pedig nagyon aranyos megszerettem talán túlságosan is:( Szeretném ha jó helyre kerülne a Mollyka:)

G

Mert nem mutatta meg neki senki, hogy mi a teendő vele.
Pont ezt írtam az előbb is.  Figyelmes olvasás

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #958 Dátum: 2015. Február 16. - 17:39:03 »

Emelem

Sziasztok

Sajnos a madarat nem hozza csak a labdát...lőttünk neki mindent, több kakast is, de sajnos mégsem hozza a madarat csak a tollat tépkedi belőle aztán otthagyja.. sebzett madarat sem fogta meg, csak szaladgál körülötte...
Mivel eddig házi kedvenc volt kisebb vízen is úgy kellett átkönyörögni, azaz nem is jött át addig amíg el nem kezdünk távolodni tőle vagy 50 méterre aztán mégis átjött az árkon szegényke..én csizmában átléptem és a másik 2 gyakorlott vizsla is átjött simán..
A lövéstől ugyan nem fél de ha a madár nem érdekli akkor nem...8 hónaposan mindent hoznia kéne  Rííí Igen eddig nem foglalkoztak vele, talán lehet belőle jó kutya de én inkább vennék egy kölyköt vadászó szülőktől és foglalkoznék azzal később..

Ha ti esetleg igényt tartanátok rá kérlek írjatok privátban mert én vissza fogom küldeni a gazdijához mert agyonlőni nem szeretném.
8 hónapos szuka magyar vizsla, oltásai vannak törzskönyvet nem kértek hozzá, pénzt nem kér érte senki, akinél jó helye lesz viheti, vagy megy haza ott kitudja mi lesz vele..
Keddig itthon vagyok utána elmegyek 2 hétre dolgozni külföldre. 304366507 mobil.
A kutya Most Abán van kenelben (Székesfehérvár és környéke)

Biztos a Te hibád, hogy elsőre nem azt csinálja mit kellene? 8 hónaposan míg előtte senki nem foglalkozott vele?
Két hét múlva külföldre mész, ha a kutya mindent megoldott volna vinnéd magaddal?????
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #959 Dátum: 2015. Február 16. - 18:29:42 »

Biztos a Te hibád, hogy elsőre nem azt csinálja mit kellene? 8 hónaposan míg előtte senki nem foglalkozott vele?
Két hét múlva külföldre mész, ha a kutya mindent megoldott volna vinnéd magaddal?????

Nemár!Ez már kezd bosszantani! Tasli Nem vinném magammal mivel a kutya valószínűleg nem tud a tengeren szélerőművet építeni...Nem nem foglalkozott vele senki előtte 8 hónapig..sőt még a pórázról sem engedték el..De fikázz csak te is nyugodtan jól megmondtad akár a többiek..Gondolhatod hogy a kutya maradt volna itthon míg dolgozom, és nem nem az én hibám hogy nem foglalkoztak vele mert NEM AZ ÉN KUTYÁM!! Figyelmes olvasás Én nemkövetem el ezt a hibát ezért írtam hogy valaki vigye!

Nem kértem senkitől sem kioktatást köszönöm sem azt hogy ismeretlenül rólam okoskodva véleményt alkossanak, a kutyának keresek megoldást, aki nem tud érdemben hozzátenni az inkább ne is szóljon, csak akkor ha kell a kutya és elviszi ingyen bérmentve. De ugye ezt senki nem teszi meg...Köszönöm annak aki segíteni próbál! és nem pálcát törni. A kutya felelősséggel jár ezért mondtam hogy a barátomnál hagyják 1 hétig. Nem mutat érdeklődést  a vadászat,vad iránt nincs a vérében így szóltam h nem maradhat a barátomnál, de a srác nem akar érte jönni, sőt nem bánná ha nem is hallana felőle. Nehogy már én legyek a gonosz mostoha..

G
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: