Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288105 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #930 Dátum: 2015. Február 08. - 15:23:25 »

Emelem Sziasztok!

Barátom életkörülményi változása miatt nekem ajándékozna egy rövidszörű magyar vizsla kutyust. ( hónapos, Molly névre hallgató szuka kutyus. Én vadászom és vadászni kéne a kutya, de nem tudja megmondani a szülők eredetét elvesztette a tenyésztő számát,törzskönyvet nem kértek hozzá, házi kedvenc volt eddig.. nagyon szeretném tudni hogy az ősei vadásztak e valaha, mit várhatok a kutyától.

A kiskönyvében a tenyésztő neve kiolvashatatlan, talán valamilyen Róbert, címe: 2330 Dunaharaszti Felsőduna utca 62. A kutyus neve Molly.

Tudtok erről a tenyésztőről valamit esetleg a telefonszámát?

ha tehetitek kérlek írjatok!
Köszönettel Gábor és Molly:)

Bár én annyira nem értek hozzá, de nagyjából indiferens a szülők ismerete ha a kutya megfelelő vadászösztönnel rendelkezik és érdekli a vad. Attol sem jobban sem rosszabbul nem fog vadászni, hogy a szülei mit csináltak vagy nem csináltak. Próbáld ki a kutyát vagy vidd el szakemberhez ha nem értesz hozzá. Vagy ha komyan érdekel akkor vegyél egy komly tenyészetből törzskönyvezett kutyát.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #931 Dátum: 2015. Február 08. - 18:49:05 »

De azért úgy látom, van aki megvigasztalja a lebbencsfülűt.  Mosolyog
Biztos kitett magáért.  Igen

 Wave



Sajnos még "jobb első defektet is kapott" egy kökénytüskétől. OOO
Most ápolás és táppénz van, de bízom benne, hogy gyorsan gyógyul. Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #932 Dátum: 2015. Február 09. - 11:25:51 »

Emelem Sziasztok!

Barátom életkörülményi változása miatt nekem ajándékozna egy rövidszörű magyar vizsla kutyust. ( hónapos, Molly névre hallgató szuka kutyus. Én vadászom és vadászni kéne a kutya, de nem tudja megmondani a szülők eredetét elvesztette a tenyésztő számát,törzskönyvet nem kértek hozzá, házi kedvenc volt eddig.. nagyon szeretném tudni hogy az ősei vadásztak e valaha, mit várhatok a kutyától.

A kiskönyvében a tenyésztő neve kiolvashatatlan, talán valamilyen Róbert, címe: 2330 Dunaharaszti Felsőduna utca 62. A kutyus neve Molly.

Tudtok erről a tenyésztőről valamit esetleg a telefonszámát?

ha tehetitek kérlek írjatok!
Köszönettel Gábor és Molly:)


Szervusz Gábor .én csak egy vizslást ismerek Dunaharasztin övék a Pitypang kennel Füzesi család Zsuzsa és Tamás . 06-24-462-144  .Ők esetleg tudnak segíteni ,de ha nincs törzskönyve akkor nem számít úgyse hogy meg van kitől van vagy sem . Mivel vadász kutya így csak felkel benne éleszteni az ösztönt "és működni fog az " ,ennek csak egy sarkalatos pontja van az idegrendszer arra gondolva,hogy ne legyen lövés félő . Kezd el az alapozást aport fegyelmi gyakorlatok, és figyeld a viselkedését közben sokk türelem és szeretet mivel új helyen is van ,más az elvárás  is vele szemben .
üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #933 Dátum: 2015. Február 09. - 13:55:30 »

Emelem Sziasztok!

Barátom életkörülményi változása miatt nekem ajándékozna egy rövidszörű magyar vizsla kutyust. ( hónapos, Molly névre hallgató szuka kutyus. Én vadászom és vadászni kéne a kutya, de nem tudja megmondani a szülők eredetét elvesztette a tenyésztő számát,törzskönyvet nem kértek hozzá, házi kedvenc volt eddig.. nagyon szeretném tudni hogy az ősei vadásztak e valaha, mit várhatok a kutyától.

A kiskönyvében a tenyésztő neve kiolvashatatlan, talán valamilyen Róbert, címe: 2330 Dunaharaszti Felsőduna utca 62. A kutyus neve Molly.

Tudtok erről a tenyésztőről valamit esetleg a telefonszámát?

ha tehetitek kérlek írjatok!
Köszönettel Gábor és Molly:)

Szerintem se foglalkozz azzal hogy mik voltak a szülei. A labradorom úgy vettem hogy tudtam és láttam hogy egyik szülő sem vadászik .
Szerintem ez semmit nem befolyásolt . Ma már inkább visszafogni nehéz benne a felébredt vadászösztönt. Mindenképpen megér egy próbát !

 Emelem
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #934 Dátum: 2015. Február 09. - 14:33:02 »

Sziasztok!
Egy barátom kért meg, hogy segítsek már neki, mert van egy szép nagytestű vizslája, de sajnos úgy alakult az élete, hogy nem tud annyit foglalkozni a kutyával mint amennyit szeretne és amennyit a jószág megérdemelne, ezért olyan helyre szeretné jelképes összegért átadni, ahol aktívan vadászhat majd.
Nagyon jó adottságokkal rendelkezik, vadászat a vérébe van.
Kora: 1 év
Neme: Kan
Neve: Zsiga
és egy pár kép róla:








Ha valakit érdekel, jelezze és megadom a telefonszámát.
Üdvözlettel: Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #935 Dátum: 2015. Február 09. - 15:05:25 »

Sziasztok!
Egy barátom kért meg, hogy segítsek már neki, mert van egy szép nagytestű vizslája, de sajnos úgy alakult az élete, hogy nem tud annyit foglalkozni a kutyával mint amennyit szeretne és amennyit a jószág megérdemelne, ezért olyan helyre szeretné jelképes összegért átadni, ahol aktívan vadászhat majd.
Nagyon jó adottságokkal rendelkezik, vadászat a vérébe van.
Kora: 1 év
Neme: Kan
Neve: Zsiga
és egy pár kép róla:








Ha valakit érdekel, jelezze és megadom a telefonszámát.
Üdvözlettel: Laci  Emelem
Szia!
Engem esetleg érdekel.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #936 Dátum: 2015. Február 10. - 19:30:49 »


Szervusz Gábor .én csak egy vizslást ismerek Dunaharasztin övék a Pitypang kennel Füzesi család Zsuzsa és Tamás . 06-24-462-144  .Ők esetleg tudnak segíteni ,de ha nincs törzskönyve akkor nem számít úgyse hogy meg van kitől van vagy sem . Mivel vadász kutya így csak felkel benne éleszteni az ösztönt "és működni fog az " ,ennek csak egy sarkalatos pontja van az idegrendszer arra gondolva,hogy ne legyen lövés félő . Kezd el az alapozást aport fegyelmi gyakorlatok, és figyeld a viselkedését közben sokk türelem és szeretet mivel új helyen is van ,más az elvárás  is vele szemben .
üdv:HSanyi


Köszönöm!!
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #937 Dátum: 2015. Február 10. - 19:37:01 »

Szerintem se foglalkozz azzal hogy mik voltak a szülei. A labradorom úgy vettem hogy tudtam és láttam hogy egyik szülő sem vadászik .
Szerintem ez semmit nem befolyásolt . Ma már inkább visszafogni nehéz benne a felébredt vadászösztönt. Mindenképpen megér egy próbát !

 Emelem
Emelem
Igen köszi én is igy gondolom, csak azért szerettem volna tudni hogy esetleg kik a szülők, az azért sokat elárul.
Amúgy ma vittük ki először és mivel meg póráz nélkül sem volt soha kicsit meg volt szeppenve az erdőben, jeges vízben és a magas fűben:) de amúgy érdeklődve szimatolt tetszett neki a dolog, mivel másik vizsla is volt aki aktívan vadászik így remélem elles tőle valamit... A madarat nem hozta de lövést is csak most hallót először, még nem tetszett neki a tollas madár, de azért szaglászta, tépkedte a tollakat...akkor volt neki érdekes igazán mikor a madár a másik kutyánál volt..egyenlőre nem is vártam többet tőle, majd alakul a dolog meg sokat kell tanulnia és aokszor kell kivinni.
 Táncol
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #938 Dátum: 2015. Február 11. - 08:51:21 »

Emelem
Igen köszi én is igy gondolom, csak azért szerettem volna tudni hogy esetleg kik a szülők, az azért sokat elárul.
Amúgy ma vittük ki először és mivel meg póráz nélkül sem volt soha kicsit meg volt szeppenve az erdőben, jeges vízben és a magas fűben:) de amúgy érdeklődve szimatolt tetszett neki a dolog, mivel másik vizsla is volt aki aktívan vadászik így remélem elles tőle valamit... A madarat nem hozta de lövést is csak most hallót először, még nem tetszett neki a tollas madár, de azért szaglászta, tépkedte a tollakat...akkor volt neki érdekes igazán mikor a madár a másik kutyánál volt..egyenlőre nem is vártam többet tőle, majd alakul a dolog meg sokat kell tanulnia és aokszor kell kivinni.
 Táncol
Üdv
Az a megszeppenés alakul majd. A Zsiványom erdőn mezőn cseperedett (ott csak a nagy tuskóktól odzkodik, mikor meglátja, és a rossz szél miatt nem tudja mi az. Akkor kerülgeti, borzolódik a szőr a hátán:-) a városban még mindig kicsit gyámoltalan, ha sok a hang mindenfelől, de nagyon sokat javult.
Szerintem ne engedd, hogy tollat tépkedjen! (gondolom azért engedted, hogy jobban érdekelje). Szerettesd meg vele az apportot, fával, labdával stb. és utána a madarat is hozni fogja.
Sok közös élményt!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #939 Dátum: 2015. Február 11. - 09:16:20 »

Emelem
Igen köszi én is igy gondolom, csak azért szerettem volna tudni hogy esetleg kik a szülők, az azért sokat elárul.
Amúgy ma vittük ki először és mivel meg póráz nélkül sem volt soha kicsit meg volt szeppenve az erdőben, jeges vízben és a magas fűben:) de amúgy érdeklődve szimatolt tetszett neki a dolog, mivel másik vizsla is volt aki aktívan vadászik így remélem elles tőle valamit... A madarat nem hozta de lövést is csak most hallót először, még nem tetszett neki a tollas madár, de azért szaglászta, tépkedte a tollakat...akkor volt neki érdekes igazán mikor a madár a másik kutyánál volt..egyenlőre nem is vártam többet tőle, majd alakul a dolog meg sokat kell tanulnia és aokszor kell kivinni.
 Táncol

A jeges víz kölyökkorban nem tesz jót, később esetleg ízületi problémái lesznek.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #940 Dátum: 2015. Február 15. - 19:58:12 »

 Emelem

Sziasztok

Sajnos a madarat nem hozza csak a labdát...lőttünk neki mindent, több kakast is, de sajnos mégsem hozza a madarat csak a tollat tépkedi belőle aztán otthagyja.. sebzett madarat sem fogta meg, csak szaladgál körülötte...
Mivel eddig házi kedvenc volt kisebb vízen is úgy kellett átkönyörögni, azaz nem is jött át addig amíg el nem kezdünk távolodni tőle vagy 50 méterre aztán mégis átjött az árkon szegényke..én csizmában átléptem és a másik 2 gyakorlott vizsla is átjött simán..
A lövéstől ugyan nem fél de ha a madár nem érdekli akkor nem...8 hónaposan mindent hoznia kéne  Rííí Igen eddig nem foglalkoztak vele, talán lehet belőle jó kutya de én inkább vennék egy kölyköt vadászó szülőktől és foglalkoznék azzal később..

Ha ti esetleg igényt tartanátok rá kérlek írjatok privátban mert én vissza fogom küldeni a gazdijához mert agyonlőni nem szeretném.
8 hónapos szuka magyar vizsla, oltásai vannak törzskönyvet nem kértek hozzá, pénzt nem kér érte senki, akinél jó helye lesz viheti, vagy megy haza ott kitudja mi lesz vele..
Keddig itthon vagyok utána elmegyek 2 hétre dolgozni külföldre. 304366507 mobil.
A kutya Most Abán van kenelben (Székesfehérvár és környéke)
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #941 Dátum: 2015. Február 15. - 22:01:22 »

Emelem

Sziasztok
mert én vissza fogom küldeni a gazdijához mert agyonlőni nem szeretném.

Amúgy te hülye vagy?? Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #942 Dátum: 2015. Február 15. - 22:25:56 »

A kutya nagy felelősség az előtt kellet volna elgondolkodi  mielőtt befogadod. Ha a kutya valamit nem csinál vagy nem jól az részben a te kudarcod.Azon nem gondolkodtál el, hogy valamit nem jól csinálsz. Szerintem nem vagy hozzá elég türelmes.
A későbbiekben is így lesz, ha veszel egy kutyát és nem úgy teljesít ahogy szeretnéd vagy nem úgy fejlődik akkor lelövöd. Néz magadba és gondolkodj el ezen. Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #943 Dátum: 2015. Február 16. - 06:20:00 »

5 nap alatt nem tanult meg mindent ?   Csodalk
Tényleg sz@r az a kutya.  Nem vársz el Te egy kicsit sikat tőle?
Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #944 Dátum: 2015. Február 16. - 08:17:10 »

Amúgy te hülye vagy?? Fejvakarás

 Emelem
Nem vagyok, a gazdáját kértem jöjjön el érte, mire megkért hogy inkább lőjem agyon! Hát úgy kiakadtam h nem akarom visszaküldeni!! Eszemben sincs bántani, nem tehet róla h nem foglalkoztak vele..
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: