Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288292 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #915 Dátum: 2014. December 12. - 08:12:27 »


Családi vadászvizsla.  Mosolyog



Anorexiás családi vadászvizsla  - hogy egészen pontosak legyünk.  Ördög

Az a régi történet jutott eszembe, amikor két öreg hölgy, a modern művészetek múzeumában erősen fikázza az egyik alkotást.
Odalép hozzájuk a teremőr.
- Hölgyeim, itt nem Önök ítélnek. Itt Önöket ítélik meg.
   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #916 Dátum: 2014. December 12. - 14:38:32 »

Anorexiás családi vadászvizsla  - hogy egészen pontosak legyünk.  Ördög
   

Már messze nem az a "nyergelhető" méret.   Kacsint
A télen pedig valószínűleg az lett a szerencséje, hogy volt tartaléka.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #917 Dátum: 2014. December 16. - 09:05:07 »

Az a probléma, hogy már a chip szám is benne van a VAV bizonyítványban...



A vizsgáról:

Viszonylag jól dolgozó, szófogadó, kezelhető vadásztársam vizsgáztatását már nem illett tovább halogatni, úgy döntöttem jelentkezem.
Mivel hét közben nem vagyok otthon és mostanában elég keveset vadászok, nem állítom hogy csúcsformában van Ardó, de gondoltam nem
lehet akkora gond.
Azután mikor meglett a vizsgaidőpont, épp úgy jött ki a lépés, hogy nulla gyakorlással sorakoztunk fel a többiek mellé.
A hajtás imitációs, vonszalékos és vizimunkát simán teljesítettük.
Majd következett a mezei munka. Egy nyulat kellett légszimattal megkerestetni és elhozatni. Utolsó előttiként kerültünk sorra.
Ekkor már minden bajom volt, vesztemet éreztem.
Kértem a bírótól új vadat; nemleges választ kaptam.
-Akkor próbáljuk meg.
Kutya küldés kb. 40-50m-re, szélirányba ráfordul, ráhúz, leszagol... és jön vissza.
Mondja a bíró, hogy nem vette fel.
-Igen, ezért kértem friss vadat.
-Próbálja mégegyszer.
Még háromszor küldtem vissza, de semmi nem történt.

A  vizsgán csak olyan kutya felelhet meg, amelyik minden vadat felvesz. Ha a hajtásimitáción beugrált, nem követett láb mellett, nem lehetett visszahívni, az nem volt bukás. (Holott szerintem azzal tud egy kutya tönkretenni egy vadászatot.)

Szó mi szó, megbukni nem kéne... Leültem Ardó mellé, és elmagyaráztam neki:
-Figyelj ide kiskutyám: mindegy mit mondtam eddig, mindegy hányszor dorgáltalak ha a terítéken vagy aggatón piszkáltad a vadat, most szabad.
 Hidd el fel kell venni, különben szomorú leszek. Nincs új, ezt kell elhozni!

A bíró mindezt végighallgatta és hitetlenkedve nézte, ahogy Ardó mégegyszer elindul.
Keresnie már nem kellett. Vigyorog
Majd felvette és foghegyen behozta.
Én még nem láttam így fintorogni. Szinte mondta amikor letette: Tessék, ezt akartad!?

Akik ismerik, tudják hogy a kutyám nyúlon tanult. Bármikor elindult egy sebzettet keresni, nyugodtan fordultam vissza a hajtásba, ha ráállt a csapára. Azután csak várnom kellett.
Ezekután épp egy nyúl elhozásán megbukni... Rosszul esett volna.
Szerencsére meglett.
Bár a bíró annyit mondott, ő nem gondolta volna.
Én meg annyit, valószínűleg nem egyformán neveltük kutyáinkat. Kacsint
Egy parforce-os kutya ezt bármikor gond nélkül elhozta volna, nekem vadászvizslám van. Stoel Nyihi
Ördög Ördög Ördög
Nos annyi különbségem volt, hogy a kutyám akkor 6 éves volt, és csak kettő alkalommal jött vissza, harmadikra, már megértette, hogy bizony most ezt kell csinálni.
De azt a fintorgást, az amúgy sem bizalomgerjesztő fekete, szürke, tiszta mancs házi nyúltól... Ördög Röhög
A komám előttem volt, szintén kiválóan vadászó 3-rom éves kutyájával, az meg csak a lábánál volt hajlandó fogni a nyulat, mert ott nem volt nyálas... Ördög az is szép látvány volt.

Azután meg megkértek bennünket, hogy a gyakorló kacsát ugyan hozassuk már ki a vízből, mert az bent maradt...

A VAV vizsga úgy jó ha minél előbb megcsinálja a kuty, mert az (igazi vadászó) kutyának idegen egy kicsit a hideg nyálas nyuszi, meg a döglött kacsa vonszalék stb...

 Emelem Wave


 

 
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 16. - 09:06:28 írta Voldi » Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #918 Dátum: 2014. December 16. - 15:51:11 »

A VAV vizsga úgy jó ha minél előbb megcsinálja a kuty, mert az (igazi vadászó) kutyának idegen egy kicsit a hideg nyálas nyuszi, meg a döglött kacsa vonszalék stb...
Ugyan ez a tapasztalatom. Minden évben szoktam venni 20db nevelt fácánt, levadászott állapotban. Ez az idén sem volt másképp. Mivel nálunk még nem indult meg november első hetében az apróvad vadászati szezon, gondoltam csinálok egy madárral egy vonszalékot itthon a kertben. Na, a Liza szépen el is ment a szagnyomon, de úgy ott hagyta a tegnapi fácánt a fenyő tövében, hogy alig tudtam a szájába parancsolni.
Amikor vizsgáztattam a nyúllal voltak nekünk is a problémáink, döglött hideg, nyálas. Alig tudtam elhozatni vele.
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #919 Dátum: 2015. Január 03. - 11:39:29 »

Sziasztok!
Ismeri valaki Dr Mika Károly: A vizsla parforce-idomítása c. könyvét 1894-s kiadását?

Sok hasznos dolog le van írva benne a vizslák neveléséről, tanításáról. A függelék részében meg a borzebekről is ejt néhány szót.

Ha valakit érdekel privátban küldje az email címét és elküldöm neki.

 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #920 Dátum: 2015. Január 12. - 14:37:02 »

Bálaugró Zsivány Kacsint:
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #921 Dátum: 2015. Január 25. - 12:36:02 »

Sziasztok
Van egy új videó a jutubon, vadászat cegléden címmel.(jó vadászat lehetett).
Nem nagyon látom, hogy vadkelésre hasra vágnák magukat a kutyák. Ti mennyire tartjátok ezt fontosnak? Kinek a kutyája hasal vadkelésre? Tudom, a lényeg, hogy ne űzze a vadat, de a régi vizslás könyvekben nagy hangsúlyt fektetnek a hasalásra. (ha úgy tetszik droppolásra:-) )
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #922 Dátum: 2015. Január 25. - 13:05:49 »

Sziasztok
Van egy új videó a jutubon, vadászat cegléden címmel.(jó vadászat lehetett).
Nem nagyon látom, hogy vadkelésre hasra vágnák magukat a kutyák. Ti mennyire tartjátok ezt fontosnak? Kinek a kutyája hasal vadkelésre? Tudom, a lényeg, hogy ne űzze a vadat, de a régi vizslás könyvekben nagy hangsúlyt fektetnek a hasalásra. (ha úgy tetszik droppolásra:-) )

Látom olvasgatod a könyvet.  Stoel
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #923 Dátum: 2015. Január 25. - 13:52:02 »

Látom olvasgatod a könyvet.  Stoel

Igen, elolvastam, de a Carl Tabeles és a másik (basszus, a szerző sem jut eszembe, magyar) is fontosnak mondja a hasalást vadkelésre, fegyveremelésre, lövésre, sípra, parancsra.
Én így nevelgetem a Zsiványt.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #924 Dátum: 2015. Január 25. - 14:19:53 »


Igen, elolvastam, de a Carl Tabeles és a másik (basszus, a szerző sem jut eszembe, magyar) is fontosnak mondja a hasalást vadkelésre, fegyveremelésre, lövésre, sípra, parancsra.
Én így nevelgetem a Zsiványt.

Jilly Bertalan?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #925 Dátum: 2015. Január 25. - 14:30:52 »

Jilly Bertalan?
Így van, köszönöm. Valamiért a nehezen megjegyezhető nevek közé tartozik számomra.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #926 Dátum: 2015. Február 07. - 18:22:56 »

Üdv Mindenkinek! Emelem
Elég kemény napunk volt... Ördög Vigyorog




Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #927 Dátum: 2015. Február 07. - 23:44:04 »

De azért úgy látom, van aki megvigasztalja a lebbencsfülűt.  Mosolyog
Biztos kitett magáért.  Igen

 Wave

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #928 Dátum: 2015. Február 08. - 07:35:50 »

De azért úgy látom, van aki megvigasztalja a lebbencsfülűt.  Mosolyog
Biztos kitett magáért.  Igen

 Wave



Lebbencsfülű,  Kacsint jó. Nekem is magyar vizslám volt, igaz barát volt.  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #929 Dátum: 2015. Február 08. - 10:52:36 »

 Emelem Sziasztok!

Barátom életkörülményi változása miatt nekem ajándékozna egy rövidszörű magyar vizsla kutyust. ( hónapos, Molly névre hallgató szuka kutyus. Én vadászom és vadászni kéne a kutya, de nem tudja megmondani a szülők eredetét elvesztette a tenyésztő számát,törzskönyvet nem kértek hozzá, házi kedvenc volt eddig.. nagyon szeretném tudni hogy az ősei vadásztak e valaha, mit várhatok a kutyától.

A kiskönyvében a tenyésztő neve kiolvashatatlan, talán valamilyen Róbert, címe: 2330 Dunaharaszti Felsőduna utca 62. A kutyus neve Molly.

Tudtok erről a tenyésztőről valamit esetleg a telefonszámát?

ha tehetitek kérlek írjatok!
Köszönettel Gábor és Molly:)
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: