Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 287457 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #900 Dátum: 2014. December 08. - 20:30:19 »

Üdv mindenkinek!

Tudna valaki pontos felvilágosítást adni az alkalmassági vizsgáról? Mennyi idős kortól kötelező egy kutyának? Ki és mikor ellenőrizheti, hogy van-e a kutyának, illetve hogy milyen szankciókat vonhat maga után az esetleg hiánya?!

Előre is köszönöm a válaszokat!  Emelem

Ha erre gondoltál:
Nincs olyan hogy bizonyos kor alatt nem kell.  Tehát társas vadászaton kötelező a megléte!

Ki ellenőrizheti?
Vadászatvezető, Vadászati felügyelő.

Szankciók?
Nem érdemes kivárni...
Nem tudom mit hozhat magával, de egészen biztos hogy a vadászatra jogosultat, és a kutya gazdáját is büntetik.

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #901 Dátum: 2014. December 08. - 22:08:55 »


Szervusz!

Ha jól tudom, 150.000.- Forintig terjedő pénzbírság az eb tulajdonosának.
A láthatósági szalag is kötelező, ezt is pénzbírsággal büntetik ha nincs- ebnek, vadásznak egyaránt (15-80.000.-? így rémlik).
(Zárójelben jegyezném meg, szerintem nem sok olyan társaság van, ahol a fiatal, még vizsgázatlan "gyakorló kutyákat" nem engedik a vadászaton dolgozni. Büntetésről sem hallottam.) 
A többit Bobakos megírta.  Igen

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
richieke
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #902 Dátum: 2014. December 08. - 22:34:03 »

Szervusz!

Ha jól tudom, 150.000.- Forintig terjedő pénzbírság az eb tulajdonosának.
A láthatósági szalag is kötelező, ezt is pénzbírsággal büntetik ha nincs- ebnek, vadásznak egyaránt (15-80.000.-? így rémlik).
(Zárójelben jegyezném meg, szerintem nem sok olyan társaság van, ahol a fiatal, még vizsgázatlan "gyakorló kutyákat" nem engedik a vadászaton dolgozni. Büntetésről sem hallottam.) 
A többit Bobakos megírta.  Igen

 Emelem

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Azért nem tiszta ez nekem, mert sehol sem találok (egyelőre) pontos leírást, állásfoglalást erről a dologról... Vadászok között hallottam már olyat, hogy 18 hónapos kor alatt, vagy 2 éves kor alatt nem kötelező...illetve elnézik ha nincs meg, viszont fölötte már büntetés jár! De ez is olyan, hogy itt hallottam, ott mondta valaki, akinek mondták stb stb... tehát nem tudom  Vigyorog
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #903 Dátum: 2014. December 08. - 22:42:02 »


Háát, nem emlékszem én sem hogy hol, de le van írva - nem mehet a kutya, csak vizsgával. Az elnézés meg jóindulat kérdése...
Vizsgáztasd le a vizslád, az a biztos. Nem egy nagy valami, ha vadászaton nincs gond a vizsga simán fog menni.  Mosolyog

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #904 Dátum: 2014. December 09. - 17:13:42 »

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Azért nem tiszta ez nekem, mert sehol sem találok (egyelőre) pontos leírást, állásfoglalást erről a dologról... Vadászok között hallottam már olyat, hogy 18 hónapos kor alatt, vagy 2 éves kor alatt nem kötelező...illetve elnézik ha nincs meg, viszont fölötte már büntetés jár! De ez is olyan, hogy itt hallottam, ott mondta valaki, akinek mondták stb stb... tehát nem tudom  Vigyorog

Üdv! Emelem
Nem emlékszem, hogy hol, de olvastam a VAV vizsgaszabályzatát.
Lehet, hogy a "gugli" elsőre hozza... Vállat von
Ha lesz időm, akkor én is keresgélek, mert "érintett" vagyok...
Üdv: J. vadász Emelem






Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #905 Dátum: 2014. December 10. - 06:02:23 »

Háát, nem emlékszem én sem hogy hol, de le van írva - nem mehet a kutya, csak vizsgával. Az elnézés meg jóindulat kérdése...
Vizsgáztasd le a vizslád, az a biztos. Nem egy nagy valami, ha vadászaton nincs gond a vizsga simán fog menni.  Mosolyog

 Emelem

Az hogy el szokták nézni, ha jól gondolom nem egy konkrét hivatkozási alap.

Én nemrég vizsgáztattam a nyolc éves kutyàmat. Azt hittem nem fog menni.
Majd este írok történetet...
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #906 Dátum: 2014. December 10. - 06:40:58 »

Idézetet írta: Bobakos link=topic=89.msg259648#msg259648 
 Azt hittem nem fog menni.

[/quote


Mikor a vizslám vizsgázott nekem is volt egy kis gyomoridegem. Mikor láttam, hogy a goldeneknek rázzák,  dobálják a récét, hogy hajlandóak legyenek egy picit a szájukba venni, akkor azért megnyugodtam.
Vakok közt félszemű a király.  Vigyorog
A végén az én kutyámnak kellett minden jólfésült helyett kihozni a nádból a kacsát.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #907 Dátum: 2014. December 10. - 15:21:57 »

Üdv mindenkinek!

Tudna valaki pontos felvilágosítást adni az alkalmassági vizsgáról? Mennyi idős kortól kötelező egy kutyának? Ki és mikor ellenőrizheti, hogy van-e a kutyának, illetve hogy milyen szankciókat vonhat maga után az esetleg hiánya?!

Előre is köszönöm a válaszokat!  Emelem

  Vtv. - Vhr. 

63. §102 (1) A vadászaton - a vaddisznó hajtóvadászata kivételével - az alkalmazott vadászati módnak megfelelő, vadászati alkalmassági vizsgát igazoltan teljesített vadászkutya használható. A vadászat során a vadászkutya vezetője a VAV igazolványt, illetve az ezzel egyenértékű munkavizsga bizonyítványt köteles magánál tartani, és azt a vadászat ellenőrzésére feljogosított személy felhívására bemutatni.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #908 Dátum: 2014. December 10. - 20:36:52 »

  Vtv. - Vhr. 

63. §102 (1) A vadászaton - a vaddisznó hajtóvadászata kivételével - az alkalmazott vadászati módnak megfelelő, vadászati alkalmassági vizsgát igazoltan teljesített vadászkutya használható. A vadászat során a vadászkutya vezetője a VAV igazolványt, illetve az ezzel egyenértékű munkavizsga bizonyítványt köteles magánál tartani, és azt a vadászat ellenőrzésére feljogosított személy felhívására bemutatni.

Én ebből még arra is következtetek, egyéni vadászaton sem viheti ki a gazdi.
Mert nem társasvadászatot, hanem vadászatot ír a törvényalkotó. Vagy rosszul gondolom?
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #909 Dátum: 2014. December 10. - 22:52:10 »


Így van, nem hivatkozási alap. "Elnézés" természetesen a társaságokon belül, nem a hivatal részéről van.
 Egyetlen ellenőrzésről van tudomásom, mikor a VAV vizsgát is kérték (itt a még nem vizsgázott kutya gazdája felhívta a már vizsgázott testvér gazdáját, és megkérdezte a bizonyítvány számát.  Ördög )

Várom a történetet!  Wave

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #910 Dátum: 2014. December 11. - 00:31:12 »

Így van, nem hivatkozási alap. "Elnézés" természetesen a társaságokon belül, nem a hivatal részéről van.
 Egyetlen ellenőrzésről van tudomásom, mikor a VAV vizsgát is kérték (itt a még nem vizsgázott kutya gazdája felhívta a már vizsgázott testvér gazdáját, és megkérdezte a bizonyítvány számát.  Ördög )

Várom a történetet!  Wave

 Emelem

Az a probléma, hogy már a chip szám is benne van a VAV bizonyítványban...



A vizsgáról:

Viszonylag jól dolgozó, szófogadó, kezelhető vadásztársam vizsgáztatását már nem illett tovább halogatni, úgy döntöttem jelentkezem.
Mivel hét közben nem vagyok otthon és mostanában elég keveset vadászok, nem állítom hogy csúcsformában van Ardó, de gondoltam nem
lehet akkora gond.
Azután mikor meglett a vizsgaidőpont, épp úgy jött ki a lépés, hogy nulla gyakorlással sorakoztunk fel a többiek mellé.
A hajtás imitációs, vonszalékos és vizimunkát simán teljesítettük.
Majd következett a mezei munka. Egy nyulat kellett légszimattal megkerestetni és elhozatni. Utolsó előttiként kerültünk sorra.
Ekkor már minden bajom volt, vesztemet éreztem.
Kértem a bírótól új vadat; nemleges választ kaptam.
-Akkor próbáljuk meg.
Kutya küldés kb. 40-50m-re, szélirányba ráfordul, ráhúz, leszagol... és jön vissza.
Mondja a bíró, hogy nem vette fel.
-Igen, ezért kértem friss vadat.
-Próbálja mégegyszer.
Még háromszor küldtem vissza, de semmi nem történt.

A  vizsgán csak olyan kutya felelhet meg, amelyik minden vadat felvesz. Ha a hajtásimitáción beugrált, nem követett láb mellett, nem lehetett visszahívni, az nem volt bukás. (Holott szerintem azzal tud egy kutya tönkretenni egy vadászatot.)

Szó mi szó, megbukni nem kéne... Leültem Ardó mellé, és elmagyaráztam neki:
-Figyelj ide kiskutyám: mindegy mit mondtam eddig, mindegy hányszor dorgáltalak ha a terítéken vagy aggatón piszkáltad a vadat, most szabad.
 Hidd el fel kell venni, különben szomorú leszek. Nincs új, ezt kell elhozni!

A bíró mindezt végighallgatta és hitetlenkedve nézte, ahogy Ardó mégegyszer elindul.
Keresnie már nem kellett. Vigyorog
Majd felvette és foghegyen behozta.
Én még nem láttam így fintorogni. Szinte mondta amikor letette: Tessék, ezt akartad!?

Akik ismerik, tudják hogy a kutyám nyúlon tanult. Bármikor elindult egy sebzettet keresni, nyugodtan fordultam vissza a hajtásba, ha ráállt a csapára. Azután csak várnom kellett.
Ezekután épp egy nyúl elhozásán megbukni... Rosszul esett volna.
Szerencsére meglett.
Bár a bíró annyit mondott, ő nem gondolta volna.
Én meg annyit, valószínűleg nem egyformán neveltük kutyáinkat. Kacsint
Egy parforce-os kutya ezt bármikor gond nélkül elhozta volna, nekem vadászvizslám van. Stoel Nyihi


 

 
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #911 Dátum: 2014. December 11. - 06:27:03 »

Az a probléma, hogy már a chip szám is benne van a VAV bizonyítványban...

Egy parforce-os kutya ezt bármikor gond nélkül elhozta volna, nekem vadászvizslám van. Stoel Nyihi

 


 Emelem Na! Ez az!  Igen Wave Jó hogy leírtad!
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #912 Dátum: 2014. December 11. - 07:41:49 »

nekem vadászvizslám van. Stoel Nyihi


 Igen  Taps
Családi vadászvizsla.  Mosolyog

Maradt nyoma az elveszésének, vagy teljesen helyrejött?
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #913 Dátum: 2014. December 11. - 08:17:23 »

Az a probléma, hogy már a chip szám is benne van a VAV bizonyítványban...

Benne, de sem chip olvasó, sem a VAV bizonyítvány nem volt a helyszínen, így nehéz kontrollálni.

A vizsgáról:

nekem vadászvizslám van. Stoel Nyihi

Gratulálok a sikeres vizsgához, Neked és Ardónak is!  Igen
Megnéztem volna a bíró arcát, mikor nekiálltál megbeszélni a teendőket Ardóval...  Taps

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #914 Dátum: 2014. December 11. - 17:57:52 »

Igen  Taps
Családi vadászvizsla.  Mosolyog

Maradt nyoma az elveszésének, vagy teljesen helyrejött?

Minden rendben szerencsére.  Igen  Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: