Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288309 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #885 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 08:02:07 »

Sziasztok Lefer, Bihari, Cudar
Köszönjük a történeteket. Jó az ilyeneket tudni. Amikor az ember nem tudja mi a baj, legalább van merre elindulni.
Nekünk könnyebben ment a dolog. Kapott 2-3 antibiotikum injekciót, aztán a már jól megkeményedett csomó egy szép napon kifakadt, (kb 3 hétig volt), aztán pár nap múlva hűlt helye. Gondolom nem az antibio. segített, de jobb a békesség. Hogy mi lehetett? Orvos1:nyirokcsomó gyulladás, orvos 2: faggyúmirigy. Szóval okosabbak nem lettünk, de a Zsivány meggyógyult:-) (mániája a széken ülés, azért tettem fel a képet, szóval nem a ,,csináljunk bohócot a kutyánkból" mozgalom hajtott:-)
Cudar, nektek pedig mielőbbi és teljes gyógyulást!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #886 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 10:46:17 »

Üdv a Vadásznak !
A daganathoz lenne nekem is történetem, igaz nem magyar vizsla, hanem rövidszőrű német v. ( 2 éves) de a jelenség hasonló !! A kutya bal oldalán daganat, szinte 1 nap alatt, az álla alatt, eleinte kicsit puhább majd keményebb, de nőtt, doktorok ( több is ) vizsgálta, találgatták mi lehet a baj, majd olyan helyen, ahol már láttak ilyet ( 1 eset) kiderült, hogy a nyálkahártya sérült meg belül valamiért ( csont, vagy hasonló kemény dolog miatt ) és kifelé indult el a nyáűl, 2 havi kezelés (sok pénzért) a daganat apadt, majd megint nagyobb lett, míg végül maradt a mútét, 12-13 cm hosszú vágás, 1 hónap állandó figyelés, cső a sebből, míg aránylag helyre jött, majd gyógyult lett, a kutya teljesen rendben és nagyon jól tűrte, de végül gyógyultnak tekinthető, a forradás nyoma is csak közvetlen megtekintéssel látható. Több hónap idegeskedés, sok pénz mire rájöttek mi a baj, mert ez sem mindennapos eset volt, de végül győzőtt a tudomány !!  Taps  Emelem
Ugyanígy jártam én is kutyámmal  tavaly nyáron. Este semmi baja, reggelre mindkét oldalon teljesen feldagadva. Viszont azonnal szóltam a kutyadokinak, aki szerencsére már látott ilyet. Három-négy nap injekció, aztán 10 nap antibiotikum kúra. Azt ő is mondta, hogy előfordulhat, hogy műteni kell. Szerencsére a gyógyszeres terápia is elegendőnek bizonyult.
Naplózva
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #887 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 15:49:31 »


Cudar, nektek pedig mielőbbi és teljes gyógyulást!

Köszi, reméljük, hogy így lesz!

Sajnos már a 4. dokinál tartunk, ezek közül aki látott már hasonlót azzal biztatott, hogy az esetek 90%-ban gyógyszeresen, vagy a kisebbik, "csöves" műtéttel gyógyítható.
Már túl vagyunk mindkét variáción, de egyenlőre a maradék 10%-ba tartozunk  Rííí.
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #888 Dátum: 2014. Október 06. - 17:39:17 »




Minden érdekli!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #889 Dátum: 2014. Október 06. - 20:03:32 »




Minden érdekli!
Például, hogy mi lesz a vacsora?  Ördög
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #890 Dátum: 2014. Október 07. - 10:12:06 »




Minden érdekli!
Üdv
Ha majd nagyon ráérsz tennél fel róla egy képet oldalról( ami nincs elmosódva Kacsint )
Tetszenek a hosszú orrú vizslák, és összehasonlítanám a Zsivánnyal...
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Joco001
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #891 Dátum: 2014. November 03. - 10:05:09 »

   Üdv Mindenkinek!
      Megmondom őszintén, hogy nem olvastam végig az egész fórumot, csupán beleolvastam néhány helyen. Ezt csak azért írtam, hogy ha lehetséges ne olyan választ írjatok, hogy "miért nem olvasod végig a fórumot".
     Szóval a kérdésem az lenne röviden, hogy van-e köztetek olyan, aki emeleten tart vadászó vizslát. És itt a lényeg a VADÁSZÓ kifejezésen van. Vagy ha nincs is, de szerintetek lehetséges-e ez.  Ugyanis most panelben lakunk, de vadászom - 15 évig vadőr voltam -, és látom, hogy apróvad vadászaton semmit nem ér a dolog kutya nélkül. Magyarán szólva gondolatban van - erősen - egy kölyök beszerzése.
  Kinek mi a véleménye erről? Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #892 Dátum: 2014. November 03. - 12:26:17 »

   Üdv Mindenkinek!
      Megmondom őszintén, hogy nem olvastam végig az egész fórumot, csupán beleolvastam néhány helyen. Ezt csak azért írtam, hogy ha lehetséges ne olyan választ írjatok, hogy "miért nem olvasod végig a fórumot".
     Szóval a kérdésem az lenne röviden, hogy van-e köztetek olyan, aki emeleten tart vadászó vizslát. És itt a lényeg a VADÁSZÓ kifejezésen van. Vagy ha nincs is, de szerintetek lehetséges-e ez.  Ugyanis most panelben lakunk, de vadászom - 15 évig vadőr voltam -, és látom, hogy apróvad vadászaton semmit nem ér a dolog kutya nélkül. Magyarán szólva gondolatban van - erősen - egy kölyök beszerzése.
  Kinek mi a véleménye erről? Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Üdv
Én ugyan nenm tartok emeleten kutyát szerencsére, de szerintem működhet. Főleg, ha van időd foglalkozni vele. Mert hiába tartok én udvaron kutyát, ha pl. a múlt héten annyi időm nem volt, hogy legalább az udvaron gyakoroljak vele. Ehhez képest a napi séta is több mozgás, mert a kutyának esze ágában sincs magát futtatni az udvaron.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Joco001
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #893 Dátum: 2014. November 03. - 13:24:52 »

Kedves Dobbasszus!
    Reménykedtem, hogy ez lesz a vélemény (bár azért még várok néhányat). Természetesen mindenféle állatot csak úgy szabad magához venni az embernek, ha tud velük foglalkozni. Mint írtam, régebben hivatásos vadász voltam. Vidéken laktunk, és természetesen kutyám is volt mindig: hol foxi, jagd, breton spániel (az egyik legjobb "vizsla"), sőt - sajnos kevés ideig - magyar vizsla is.
    Eleve már csak azért is érdemes foglalkozni vele, mert akkor - reméljük - nem a bútorok fogják kárát látni az unatkozásnak.
    Mondjuk most is van, csak ő nem vadászkutya a szó szoros értelmében. De ő is nagyon szeret kint lenni a területen.
 
Naplózva
Joco001
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #894 Dátum: 2014. November 05. - 11:59:38 »

Úgy látom nem sokan vannak most itt a fórumon!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #895 Dátum: 2014. November 05. - 12:08:13 »

Úgy látom nem sokan vannak most itt a fórumon!


Éppen 133-an.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #896 Dátum: 2014. November 05. - 12:21:30 »

Úgy látom nem sokan vannak most itt a fórumon!

De hogy jön ez ide?  Fejvakarás
 Vállat von Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Joco001
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #897 Dátum: 2014. November 05. - 22:07:51 »

De hogy jön ez ide? 
  Csupán úgy, hogy 2 és fél napja kértem segítséget, és 1 hozzászóló akadt. Csupán így jön ez ide.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #898 Dátum: 2014. November 05. - 22:33:06 »

De hogy jön ez ide? 
  Csupán úgy, hogy 2 és fél napja kértem segítséget, és 1 hozzászóló akadt. Csupán így jön ez ide.
Ez főleg azért lehet,mert nem tartunk kutyát, vagy panelben kutyát. Vállat von Így senki nem akar szakérteni ilyen témát. Még én sem, pedig hozzám hasonló poliészt izé...polibisztró Herman Ottó óta nem leledzett a vadásztársadalomban...(Esetleg még a huszlavika,de a se az vót...)
 Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
richieke
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #899 Dátum: 2014. December 08. - 15:06:16 »

Üdv mindenkinek!

Tudna valaki pontos felvilágosítást adni az alkalmassági vizsgáról? Mennyi idős kortól kötelező egy kutyának? Ki és mikor ellenőrizheti, hogy van-e a kutyának, illetve hogy milyen szankciókat vonhat maga után az esetleg hiánya?!

Előre is köszönöm a válaszokat!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: