Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288178 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #870 Dátum: 2014. Június 30. - 11:39:35 »

Büszke....
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #871 Dátum: 2014. Június 30. - 17:30:28 »

Üdv
Találkozott már valaki olyannal, hogy a kutya álla alatt nő egy diónyi daganat? A doki azt mondta, valószínű egy nyirokcsomó van bedagadva, de gondoltam megkérdezem itt, hátha találkoztatok ilyennel.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #872 Dátum: 2014. Június 30. - 19:55:09 »

Üdv
Találkozott már valaki olyannal, hogy a kutya álla alatt nő egy diónyi daganat? A doki azt mondta, valószínű egy nyirokcsomó van bedagadva, de gondoltam megkérdezem itt, hátha találkoztatok ilyennel.

Sajnos igen. Ha csak az van bedagadva, lehet gyulladás, ha utána beindul a többi nyirokmirigy is, akkor rák. Szomorú Kérd meg a dokit, hogy mutassa meg, hogy hol tudod a többi mirigyet kitapintani, és ellenőrizd naponta!
(Tavaly így ment el egy kutyám elég rövid idő alatt, remélem a tiédnek csak gyulladása van!)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #873 Dátum: 2014. Június 30. - 20:03:21 »

Sajnos igen. Ha csak az van bedagadva, lehet gyulladás, ha utána beindul a többi nyirokmirigy is, akkor rák. Szomorú Kérd meg a dokit, hogy mutassa meg, hogy hol tudod a többi mirigyet kitapintani, és ellenőrizd naponta!
(Tavaly így ment el egy kutyám elég rövid idő alatt, remélem a tiédnek csak gyulladása van!)
Hát ezt szomorúan hallom. Egy injekciót kapott, és néztem, hogy hol tapogatta neki a többit. Remélem lelohad neki, és nem lesz baj. Most 9 hónapos.
Sajnálom a kutyádat,és köszönöm a választ. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #874 Dátum: 2014. Július 04. - 21:54:52 »

Javultok már?
Ment egy PÜ.  Figyelmes olvasás
 Wave
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #875 Dátum: 2014. Július 12. - 08:09:19 »

Db., mi van a kutyával, javul, gyógyul? Gyulladás volt?
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #876 Dátum: 2014. Július 13. - 09:35:21 »

Db., mi van a kutyával, javul, gyógyul? Gyulladás volt?
 Emelem
Üdv
Köszönöm, jól van a Zsivány.
A doki megint megtapizta, keményebb, mint volt. Azt mondta, elkezdett porcosodni, úgyhogy most várakozó állásban vagyunk. Amúgy semmi baja, eszik, iszik, rosszalkodik, nem zavarja. Pár hét múlva meglátjuk, hogy ki kell-e vágni.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #877 Dátum: 2014. Július 26. - 21:13:04 »

 Emelem

 Öt hónapos múltam,és már úszok.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #878 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 16:17:48 »

Vigyorog
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #879 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 15:03:45 »

Üdvözletem!  Emelem Egyik vadászbarátomnak lenne pár eladó Magyar vizsla kölyke. Aki esetleg ilyen kutyát szeretne, az írjon és megadom a telefonszámát, ő mindent elmond amit tudni kell róluk.  Mosolyog

Naplózva

Üdv! Viko.
Bihari
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #880 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 15:37:58 »

Üdv
Találkozott már valaki olyannal, hogy a kutya álla alatt nő egy diónyi daganat? A doki azt mondta, valószínű egy nyirokcsomó van bedagadva, de gondoltam megkérdezem itt, hátha találkoztatok ilyennel.
Naplózva
Bihari
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #881 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 15:50:05 »



Sziasztok, bocs a bénázásért most tanulom itt a rendszert  OOO

DB. gyorsan leírom, a mi történetünket , remélem a tietek nem ilyen lesz...Hasonló "daganat" jelent meg a kutyánk nyakán, és a doki nem nagyon tudta, hogy mi lehet ez...de jöttek a találgatások, és ezzel
egyenes arányosan ment fel a vérnyomásunk...Daganat, leukémia,rák...Szóval belementünk abba, hogy nyissuk fela  sebet és kiderül, hogy mi van benne. Minden jól alakúlt a seb ki lett tisztítva, de nem akart javulni a kutya nyaka.
Mi meg nem hagytuk annyiban a dolgot és jött a műtét, aminek során kiderült, hogy a réten a kutya lenyelt egy toklászt és ez keresett kiutat a garaton keresztül, ami okozta ezt a csúnyaságot...szóval most úgy tűnik hogy minden rendben! Szal a esetleg nőne ez a duzzanat a kutya nyakán akkor ezt a történetet nyugodtan elmesélheted a dokitoknak, szerintem nem sok találkozott még ilyen esettel  Ördög   jobbulást nektek!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 25. - 15:57:12 írta Voldemort » Naplózva
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #882 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:12:04 »

Üdv a Vadásznak !
A daganathoz lenne nekem is történetem, igaz nem magyar vizsla, hanem rövidszőrű német v. ( 2 éves) de a jelenség hasonló !! A kutya bal oldalán daganat, szinte 1 nap alatt, az álla alatt, eleinte kicsit puhább majd keményebb, de nőtt, doktorok ( több is ) vizsgálta, találgatták mi lehet a baj, majd olyan helyen, ahol már láttak ilyet ( 1 eset) kiderült, hogy a nyálkahártya sérült meg belül valamiért ( csont, vagy hasonló kemény dolog miatt ) és kifelé indult el a nyáűl, 2 havi kezelés (sok pénzért) a daganat apadt, majd megint nagyobb lett, míg végül maradt a mútét, 12-13 cm hosszú vágás, 1 hónap állandó figyelés, cső a sebből, míg aránylag helyre jött, majd gyógyult lett, a kutya teljesen rendben és nagyon jól tűrte, de végül gyógyultnak tekinthető, a forradás nyoma is csak közvetlen megtekintéssel látható. Több hónap idegeskedés, sok pénz mire rájöttek mi a baj, mert ez sem mindennapos eset volt, de végül győzőtt a tudomány !!  Taps  Emelem
Naplózva
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #883 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 22:16:36 »

Még annyit hozzá, hogy a kutya az egyik vadász barátomé, nem az enyém, nekem magyar vizslám van, de annyira szívén viseli a kutya sorsát, hogy nem sajnálta a pénzt az időt és az idegeskedést sem, hogy rendben legyen !! Valahol ilyen a "hűséges kutya és jó gazdi" története :-)
Naplózva
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #884 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 21:19:08 »

Sziasztok!

Privátban átküldenétek a doki(k) elérhetőségét, akik a kutyákat műtötték?

A mi német vizslánkkal is ez a helyzet, először kezelték mindenféle gyógyszerrel, majd jött a "csöves" műtét a második orvosnál.
Kb. 2 hétig volt benn az arasznyi hosszú drain, a vége felé már nem ürült semmi, csak a cső vége koszolódott, illetve elkezdett kikeményedni, betokozódni végig ahol benn volt.
Kiszedés után még pár napig nem nőtt újra a daganat, de miután a seb teljesen beforrt, újból elkezdett telni, duzzadni.

Most ott tartunk, hogy komplett nyálmirigy eltávolítás kellene, de utána olvasva az nem a kis műtét kategória, nem véletlen, hogy a környéken nem igazán akarják vállalni...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: