Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288377 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #810 Dátum: 2014. Január 28. - 22:42:57 »

Az én nagyapám 9 éven keresztül vadászott egy németvizsla és kuvasz  szerelméből  született kutyával.
 Álítólag a társaság legjobb kutyája  volt, ha víz közelében voltak úgy kellett ki imádkozni belőle. Emelem
Valami ilyesmi volt Jágó1 minálunk. Macska,sündisznó nem hagyta el élve az udvart.Nem láttam még olyan lángoló gyűlöletet... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hadika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #811 Dátum: 2014. Február 02. - 21:08:53 »

Valaki nem tudna segíteni hogy bács-kiskun megyében hol
és mikor lesz vav vizsga 2014-ben?
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #812 Dátum: 2014. Február 02. - 21:31:37 »

Valaki nem tudna segíteni hogy bács-kiskun megyében hol
és mikor lesz vav vizsga 2014-ben?

Szia!

Keresd meg Szikinger Jánost, a megyei kynológust, ő meg tudja mondani: +3630/3837-318

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #813 Dátum: 2014. Február 15. - 21:01:48 »

Szép Estét Uraim!    Emelem
Ha van köztetek olyan, akinek a kutyájának a nyelve alján volt karfiolkelés vagy daganat esetleg fekély, az kérem írjon, hogy miként tudták orvosolni. A magyar vizslám 7 éves, 2 hónapja nyelvrákot talált nála az orvos. Nem nyugodtam bele az altatásba, másik orvost keresetem, ő fertőzést állapított meg, és írt is fel rá gyógyszert. Ez ment 3 hétig, majd ma látom, hogy a Vizslám nyelve tetején egy nagy fekély tátong (a felső ízlelő szemölcsös réteg fel van szakadva, alatta jó 20Ft-osnyi helyen fél centi mélyen hiányzik a nyelvéből az izom. Ami viszont szíven ütött, hogy ebből a kráterből jobb és bal oldalra is szabályos kerek, kb. 2-3 mm-es lyuk megy be a nyelvbe olyan mélyen, hogy nem látni a végét. Orvoshoz csak hétfőn tudom elvinni, mert csak akkor rendel. Betadine-nal fertőtlenítem, mivel azt írta fel az orvos. Nagyon nehezen eszik, inni csak úgy tud, ha nyomom a torkába vagy ha "harapja a vizet. Kedve alig van. A két szabályos lyuk miatt a nyelvébe én kezdek valami parazitára, féregre gyanakodni...

Ha valaki tud erről valamit, a válaszát nagyon megköszönném!
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #814 Dátum: 2014. Február 20. - 07:05:22 »

Szép Estét Uraim!    Emelem
Ha van köztetek olyan, akinek a kutyájának a nyelve alján volt karfiolkelés vagy daganat esetleg fekély, az kérem írjon, hogy miként tudták orvosolni. A magyar vizslám 7 éves, 2 hónapja nyelvrákot talált nála az orvos. Nem nyugodtam bele az altatásba, másik orvost keresetem, ő fertőzést állapított meg, és írt is fel rá gyógyszert. Ez ment 3 hétig, majd ma látom, hogy a Vizslám nyelve tetején egy nagy fekély tátong (a felső ízlelő szemölcsös réteg fel van szakadva, alatta jó 20Ft-osnyi helyen fél centi mélyen hiányzik a nyelvéből az izom. Ami viszont szíven ütött, hogy ebből a kráterből jobb és bal oldalra is szabályos kerek, kb. 2-3 mm-es lyuk megy be a nyelvbe olyan mélyen, hogy nem látni a végét. Orvoshoz csak hétfőn tudom elvinni, mert csak akkor rendel. Betadine-nal fertőtlenítem, mivel azt írta fel az orvos. Nagyon nehezen eszik, inni csak úgy tud, ha nyomom a torkába vagy ha "harapja a vizet. Kedve alig van. A két szabályos lyuk miatt a nyelvébe én kezdek valami parazitára, féregre gyanakodni...

Ha valaki tud erről valamit, a válaszát nagyon megköszönném!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #815 Dátum: 2014. Február 20. - 07:08:56 »


Üdv
Csak érdeklődnék,  hogy jobban van-e a vizslád. Sajnos semmi okosat nem tudtam hozzászólni.
Üdv, Richard
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #816 Dátum: 2014. Február 21. - 21:36:02 »

Szia Dobbasszus!  Emelem

Az állapota sajnos egyre rosszabb lett, folyamatosan vérzett már. Az állatorvos azt mondta, hogy valami húsevő baktérium, nincs rá gyógyszer, mert belülről emésztette fel a nyelvét. Sajnos az elaltatás mellett kellet dönteni, mert az eredeti súlya fele se volt, se inni, se enni nem tudott már... Rííí
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #817 Dátum: 2014. Február 21. - 21:49:10 »

Szia Dobbasszus!  Emelem

Az állapota sajnos egyre rosszabb lett, folyamatosan vérzett már. Az állatorvos azt mondta, hogy valami húsevő baktérium, nincs rá gyógyszer, mert belülről emésztette fel a nyelvét. Sajnos az elaltatás mellett kellet dönteni, mert az eredeti súlya fele se volt, se inni, se enni nem tudott már... Rííí

Sajnálom Baikalbock.    Rííí
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #818 Dátum: 2014. Február 21. - 21:59:55 »

Őszinte részvétem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #819 Dátum: 2014. Február 22. - 09:23:56 »

Sajnálom Baikalbock.    Rííí

Én is! Igen
Meg át is érzem, mert-sajnos- volt már részem ilyenben! Rííí
Volt egy drótos magyar vizsla szukánk és 8 éves korában bélrákot diagnosztizált nála az állatorvos.
Két hétig küzdöttünk és reménykedtünk...hiába.
Azután 7 évig nem nagyon vágytam kutyára.....
 Emelem



 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #820 Dátum: 2014. Február 22. - 11:17:10 »

Szia Dobbasszus!  Emelem

Az állapota sajnos egyre rosszabb lett, folyamatosan vérzett már. Az állatorvos azt mondta, hogy valami húsevő baktérium, nincs rá gyógyszer, mert belülről emésztette fel a nyelvét. Sajnos az elaltatás mellett kellet dönteni, mert az eredeti súlya fele se volt, se inni, se enni nem tudott már... Rííí
Sajnálom. Nyugodjék!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #821 Dátum: 2014. Február 22. - 19:16:16 »

Részvétem.
Nem nagy vigasz, de neki már jobb így...  Rííí
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #822 Dátum: 2014. Február 24. - 15:36:56 »

Köszönöm Urak az együtt érző szavakat!  Emelem

Hát sajnos nagyon hamar rossz vége lett ennek a kórnak, az egész családot nagyon megviseli. Még nagyon fiatal volt. Szegénynek az egész nyelvét felemésztette belülről. Másfél hete úgy nézett ki, hogy rendbe jön, mert kívülről eltűntek majdnem teljesen a csomók, karfiol kelések. Kedve is jó volt, játszott, evett, ivott. Aztán egyik reggelre felszakadt a nyelve teteje, vérzett. Másnapra már egy nagy "kráter" volt a nyelvébe, a kráterből pedig 2 szabályos lyuk ment be a nyelvbe mélyen. A seb napról napra nagyobb lett, inni se tudott már. Megváltás volt neki az injekció... Rííí
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #823 Dátum: 2014. április 15. - 21:08:27 »

Üdv Urak
Tegnap a közeledő eső miatt csak az udvaron gyakoroltam egy gyorsat Zsivánnyal. Sajnos nem tudok linket beszúrni telefonról, de akit érdekel a Zsivány 6 hónapos címmel megtalálja.
Hát van még mit gyakorolni. Pl. a hanyag droppot. Nem mindig ilyen, legtöbbször szabályos hasalásba vágja magát. Az apport meg ,, pazar" lett. Előtte odaszenvedte hozzám, a kicsit talán túl nagy fát, de nagyon finoman fogja(ennek örülök). Startpisztoly lövéstől nem fél.Szóval így állunk.
Városban, forgalmasabb helyen elég félénk, meg idegenekkel szemben. Ez az én hibám is, mert mindig szívesebben vittem erdőre,mezőre. Most majd a várost eröltetjük.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #824 Dátum: 2014. április 15. - 21:34:35 »

 Emelem



    Igen
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 15. - 22:29:19 írta Voldemort » Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: