Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288390 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #660 Dátum: 2013. Január 03. - 13:03:43 »

Egy kis segítségre lenne szükségem. Újév napján miután elfogyasztottam az ebédet gondoltam egy sétálok egyet a kutyámmal, meg a Remingtonnal. Ördög Azt terveztem, hogy megnézem a kacsákat a Rábcán. Az első leállásnál nem volt kacsa, viszont a második alkalommal egy jó húszas csapatba botlottam. Sikerült is két tojót meg egy gácsért lőnöm. Mind a három a vízbe esett vissza. Az eddig hibátlanul dolgozó rsz magyarvizsla kutyám egyszerűen nem volt hajlandó a vízbe menni értük. Próbáltam kavicsot bedobni, később botot, de semmi. Pár nappal előtte még a túlpartra esett kacsákat is megkereste, most pedig semmi. A kutya 16 hónapos. Annyi még hozzátartozik a történethez, hogy normál esetben este kap enni, de most délben jól bekajált. Azóta nem voltam kint vele. Szerintetek hogy lehet ezt a problémát orvosolni?  
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #661 Dátum: 2013. Január 03. - 13:49:36 »

Szia Sanyi!
Egyszer jártam én is így.
Egész nap kint ültem a kövezésen olaszokkal a Dunán. Nagyon hideg volt. Pár kacsát ami messzebb esett elhozattam a kutyával. Mikor láttam, hogy fázik megkötöttem egy bokorhoz, alá a pokróc fölé kabát, ha melegedjen egy kicsit meg.
Kedves vendég miután megint meglőtte a récét már engedte is el a kutyámat, az természetesen hozta.  Mondom neki többet nem.  NoNo
Megint esik a kacsa, káne, káne megint engedi.  Woest A jók.....a...ád, b..dös digó.
Azon a télen többet nem volt hajlandó belemenni a vízbe.
Nyáron vittem megint úszkálni, attól fogva megint szépen hordta a kacsát télen is.
Lehet megfázott a kutyád.

Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #662 Dátum: 2013. Január 03. - 16:02:30 »

Szia Sanyi!
Egyszer jártam én is így.
Egész nap kint ültem a kövezésen olaszokkal a Dunán. Nagyon hideg volt. Pár kacsát ami messzebb esett elhozattam a kutyával. Mikor láttam, hogy fázik megkötöttem egy bokorhoz, alá a pokróc fölé kabát, ha melegedjen egy kicsit meg.
Kedves vendég miután megint meglőtte a récét már engedte is el a kutyámat, az természetesen hozta.  Mondom neki többet nem.  NoNo
Megint esik a kacsa, káne, káne megint engedi.  Woest A jók.....a...ád, b..dös digó.
Azon a télen többet nem volt hajlandó belemenni a vízbe.
Nyáron vittem megint úszkálni, attól fogva megint szépen hordta a kacsát télen is.
Lehet megfázott a kutyád.


Szia Zsolti!
Nulla fok feletti hőmérséklet volt. Tehát azért "annyira" hideg nem volt. Közben utánaolvastam a C. Tabel féle könyvben, meg a Jilly féle könyvben is. Aztán mivel a vadőrök kifőzték a két múltheti kanomnak az agyarait, fogtam a puskát meg a Lizát és megnéztem a Rábcát. Az első leállásnál lőttem a tojót. Többet nem akartam, mert ha mégsem megy bele a vízbe ne kelljen sokat pecázni. Ugyanis csak egy fél jó órám volt du 3-ig, ameddig be lehet iratkozni kacsázni. Az én kutyám ismételten csak kerülte a vizet. Ekkor jött a droppoltatás, meg kúszatás. Csak két -három métert kúszott. Ekkor ismét a vezényszó, hogy keresd, hozd! Hát láss csodát ment a vízbe, átúszott a túlpartra. Ott megkereste a kacsát és már hozta is. Nagyon-nagy dicséret, aztán 5-600 méter futás a következő leállásig. Itt 3 db kacsa volt csak, de még lőtávolon kívül. De észrevettek és elrepültek. Ámde láttam vagy százötven méterre 5-10 db-ot. Gyalog rájuk mentünk az ártérben. Egy picit elvétettem a távolságot úgy 50 méterrel. Így csak 2 db kacsa rebbent fel előttem, amelyikből 1 gácsért sikerült elejtenem. Arrébb viszont vagy 60-80 db rebbent fel a Rábcáról. A kutya először ismét nem akart menni. Azonban miután erélyesebben küldtem, csak belement a vízbe és megkereste a túlparton lévő nádfoltba esett tőkés gácsért. Táncol Mikor áthozta, hozattam vele magam mellett egy darabig, csak aztán vettem el tőle. Természetesen nem maradhatott el a nagy dicséret sem. Ezzel aztán be is fejeztem a mai kacsázást.
Ui: Egyébként délelőtt megéleztem a késem, mert kiülök lesre. Kacsint Bár tudod, hogy  nem vagyok babonás! Ördög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #663 Dátum: 2013. Január 03. - 16:11:14 »

Hát akkor csak a kolbász volt rövidebb vadászat előtti este.  Ördög
Okos kutyák ezek, megpróbálta meddig lehet elmenni a gazdánál.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #664 Dátum: 2013. Január 03. - 16:27:15 »

Azonban miután erélyesebben küldtem, csak belement a vízbe és megkereste a túlparton lévő nádfoltba esett tőkés gácsért. Táncol Mikor áthozta, hozattam vele magam mellett egy darabig, csak aztán vettem el tőle. Természetesen nem maradhatott el a nagy dicséret sem. Ezzel aztán be is fejeztem a mai kacsázást.
Ui: Egyébként délelőtt megéleztem a késem, mert kiülök lesre. Kacsint Bár tudod, hogy  nem vagyok babonás! Ördög

Jól van, okos az a kutya! Feszegette egy kicsit a határokat, de rá kellett jönni ki a főnök!  Ördög

Egy kalappal estére!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #665 Dátum: 2013. Január 03. - 16:30:32 »

Jól van, okos az a kutya! Feszegette egy kicsit a határokat, de rá kellett jönni ki a főnök!  Ördög

Egy kalappal estére!  Emelem
Köszönöm! Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #666 Dátum: 2013. Január 29. - 15:39:11 »

Köszönöm! Emelem

A rsz.magyar vizslák, néha nagyon makacsok tudnak lenni  Ördög Ördög, főleg ha hideg a víz, és sok a kóbász... Ördög Ördög

Viccet félretéve, én egyszer hasonlóan jártam, annyi különbséggel, hogy a harmadik erélyesebb küldésre mégis bement a kacsáért. De utána kifelé megállt a tocsogóba, úgy hogy bakancsba még véletlen se érjem el  Ördög és könyörögtem vagy fél órát mire kijött úgy megsértődött.  Ördög
A történet sosem fordult elő még egyszer, sőt ha nem akartam akkor is belement a jeges vízbe. Akkor valamiért nem volt jó napja.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
caliberaf
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #667 Dátum: 2013. Február 20. - 19:35:54 »

Üdvözlöm az urakat!
Segítségeteket szeretném kérni, gondolom akad köztetek aki jártas apport problémás kutyák nevelésében, és tudna nekem segíteni. Bár az én esetemben egy jagdterrierről van szó, de a "vizsla munkán" van a hangsúly. Olyan problémám van, hogy a kutyát elküldöm keresni, felveszi az apportot, oda jön, leteszi elém, és leül. Szerintetek mit próbáljak meg bevetni az ügy érdekében, hogy szabályos legyen az átadás. Remélem valaki tud segíteni. Köszönöm szépen!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2013. Február 20. - 19:53:31 »

Üdvözlöm az urakat!
Segítségeteket szeretném kérni, gondolom akad köztetek aki jártas apport problémás kutyák nevelésében, és tudna nekem segíteni. Bár az én esetemben egy jagdterrierről van szó, de a "vizsla munkán" van a hangsúly. Olyan problémám van, hogy a kutyát elküldöm keresni, felveszi az apportot, oda jön, leteszi elém, és leül. Szerintetek mit próbáljak meg bevetni az ügy érdekében, hogy szabályos legyen az átadás. Remélem valaki tud segíteni. Köszönöm szépen!

Szia!
Szerencséd van, adj hálát istennek, hogy ilyen jó kutyád van, sok vizsla nem tud ennyit!
 Emelem
Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #669 Dátum: 2013. Február 20. - 20:09:28 »

mikor le akarja rakni menny el arrébb hogy a kutya ne tegye le és próbáld le ültetni a szájában az apportal  Emelem
Naplózva
caliberaf
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #670 Dátum: 2013. Február 22. - 09:06:00 »

Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálkozom vele!
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #671 Dátum: 2013. Február 28. - 20:04:06 »

Üdvözlöm az urakat!
Segítségeteket szeretném kérni, gondolom akad köztetek aki jártas apport problémás kutyák nevelésében, és tudna nekem segíteni. Bár az én esetemben egy jagdterrierről van szó, de a "vizsla munkán" van a hangsúly. Olyan problémám van, hogy a kutyát elküldöm keresni, felveszi az apportot, oda jön, leteszi elém, és leül. Szerintetek mit próbáljak meg bevetni az ügy érdekében, hogy szabályos legyen az átadás. Remélem valaki tud segíteni. Köszönöm szépen!

"bolond likból bolond szél fú'", mondhatná aki még nem látott mindenes munkára tisztességesen kiképzett Jagdterriert. A megoldás a kérdésre szerintem is a vizslás által javasolt elhátrálás addig, amíg nem kerül kézbe az apport. Az elején lehet segíteni úgy, hogy gyorsan visszalépve az álla alá nyúlsz és a fejét felemeled, így nem tudja elejteni. Ha mégis kiesik, újra hátrálás, gyors áll alányúlás. Fontos, hogy dicséret csak a kézbe adott apportért járjon! Kellemes időtöltést!  Vigyorog Wave
Naplózva
Horak.Andras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Új üzenet #672 Dátum: 2013. Március 01. - 09:26:10 »

Üdv mindenkinek!

Szeretném kérdezni, hogy volt-e valakinek olyan tapasztalata magyar vizslával, hogy az - hogy is mondjam - elég "érdekesen" viszonyul a többi kutyához? Történetesen úgy, hogy minden másik kutyának neki akar menni (legalábbis így látszik, mert úgy húz a pórázon, hogy csak hörög, ami elég csúnyán hangzik)?
Gondolom, szép számmal vannak itt olyanok, akiknek nagyobb tapasztalata van ebben, mint nekem. Sok mindent próbáltam már, de valami mániákusan vonzza a többi kutyához. Érdekes, hogy csak akkor jelentkezik ez, mikor pórázon tartom, egyébként is menne a többihez, de nem viselkedik ilyen eléggé el nem ítélhető módon.
Igazából ez azért is fontos lenne, mert amint munka van, nagyon jól dolgozik, de például egy vizsgán nem tudom felvezetni a többivel együtt, mert addig nem lehet vele bírni, amíg nem kezdtük meg azt, amire ez a kutya való.

Előre is köszönöm a segítséget:

András
Naplózva

"Vannak a "normális" vadászok és vannak, akik még azoknál is rosszabbak: Ők minden márciusi estét és hajnalt az erdőn töltenek azért az összesen talán egy-kettő percnyi élményért, amelyből azután az egész további évet ki kell böjtöljék..."
Dorka2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #673 Dátum: 2013. Március 05. - 22:32:46 »

Kedves Vizslakedvelők, Vizslatulajdonosok!  Emelem
A MAGYAR VIZSLA KLUB KHE
MEGALAKULT
Jelentkezz bátran mi szívesen várunk minden eddigi és új tagunkat is!
Bővebb információ rendelkezésére áll: www.magyarvizslaklub.hu, vagy Vánné Fülöp Teodóra 30/3367489



Naplózva
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #674 Dátum: 2013. Március 16. - 10:34:47 »

Üdv! Eladó egy drótszőrű magyar vizsla szuka 3 éves bevadászott apróvadas területen dolgozik! Kutya Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: