Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288374 alkalommal)
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #630 Dátum: 2012. November 03. - 20:59:27 »

Kedves Cudar!

Köszönöm, hogy írtál. Éles Tibor Úrral már találkoztunk, megnézte a rosszaságot. Ő már nem képez sajnos Szomorú. Akit ajánlott Ő meg 170 km re van. Úgy érzem, hogy nekem kell nekiállni megpróbálni képezni. Csak félek, hogy elrontom.

Szép estét!
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #631 Dátum: 2012. November 08. - 13:59:57 »

Úgy rémlik itt vannak gárdonyiak, ezért inkább ide teszem:

"3 Éves kan Magyar vizsla elveszett! Nagyon hiányzik! telefonszám: 0620/29-33-664"

(a kutya nevét legalább kiírhatta volna a madár)
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #632 Dátum: 2012. November 08. - 20:03:52 »

Kedves Dorka!
A kényszerrel történő kiképzésnek elég sok fokozata van. Megítélésem szerint az is kényszer, ha pórázra veszed és visszarántod a számodra kívánatos helyzetbe. A kérdés inkább a kényszer mértéke.  Egy jó képességű vadászkutya komoly vadásszenvedéllyel kell rendelkezzen. Ez így helyes, mert ahogy mondani szokás, a pórázzal csak húzni lehet, tolni nem. Ha a kutya megfelelő temperamentummal rendelkezik, akkor a cél a szenvedély kordában tartása, márpedig ez nem megy csak pozitív megerősítéssel, hanem időnként negatív előjelű, korlátozó jelzéseket is kell adni. Nem kell tehát megriadni a "kényszeridomítás" fogalomtól, inkább a kutya alapmentalitásának megfelelően, helyesen kell használni és ebbe ésszel alkalmazva az elektromos nyakörv is bőven belefér. (Ez ugyanis nem módszer, hanem eszköz) Én arra biztatlak, fogj bele a képzésbe magad! Miért mondom ezt? Egyrészt, mert az a kutya, amit magadnak képeztél, sokkal több örömet ad (és néha bosszúságot is  Ördög). Öröm az, amikor foglalkozol vele és öröm az, amikor a munkád eredményét látod a gyakorlatban, például, hogy mennyit fejlődött az előzőekhez képest. Tudni fogod a hibáit (vagy a sajátodat) és ezeket ismerve kitűnően tudod majd vezetni, amit más nem tudna megtenni. Másrészt rengeteget tanulsz a képzés során, ami bőven kamatozni fog, ha később is ilyesmire adod a fejed. Hidd el, érdemes! Igazi összhang úgy is csak egy idő után alakul ki, ha a valaki kiképezte a kutyát. Ez azért van, mert neked is meg kell tanulnod vezetni őt! Olyan ez mint a páros tánc. Hiába tudja mindkét fél a lépéseket, amíg el nem kapják egymás ritmusát, össze nem hangolódnak, addig nem lesz az igazi. Ez szerintem könnyebb saját képzés esetén.
Naplózva
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #633 Dátum: 2012. November 08. - 20:48:48 »

Kedves Gábor!

Köszönöm a biztató szavakat. Az elektromos nyakörvtől, mint eszköztől nem riadok meg, de ahogy te is írtad nem mindegy hogyan használjuk.

Szép estét.
Üdv: Dorka
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #634 Dátum: 2012. November 08. - 21:07:27 »

Hát, akkor csak "hegyibe"! Kitartást és sok örömet hozzá! Bárki bármit mond, kezdőként, segítség nélkül, csak a szakirodalomra támaszkodva is lehet jó kutyát "csinálni". Nem biztos, hogy más számára is tökéletes lesz, de ahogy már írtam ez nem szóló mutatvány, hanem páros tánc.
Naplózva
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #635 Dátum: 2012. November 17. - 16:49:31 »

Dorka!
Átküldtem PŰ-ben egy kiképző elérhetőségét.
 Wave
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #636 Dátum: 2012. November 17. - 19:17:08 »

Üdv. Mivel bírnám rávenni a 4 hónapos vizslámat,hogy visszahozza az eldobott tárgyat?
Naplózva

davidde
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #637 Dátum: 2012. November 17. - 21:14:18 »

Üdv!

Én Dorkának úgy tanítottam, hogy először zsinóros labdával játszottam vele, mindig elrántottam, mielőtt megfogta volna, aztán nem dobtam , hanem csak gurítottam és az elején, még nem messzire. Aztán ugye egyre távolabb gurítottam, majd dobtam neki. Ha pedig nem akarta hozzám hozni elkezdtem hátrálni . Közbe persze mondtam neki, hogy hozd, vagy apport.
Mi így tanultuk.

Szép estét!

Üdv: Dorka
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #638 Dátum: 2012. November 18. - 19:10:32 »

Köszönöm,majd kipróbálom.
Naplózva

davidde
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #639 Dátum: 2012. November 19. - 08:33:11 »

ésszel alkalmazva az elektromos nyakörv is bőven belefér. (Ez ugyanis nem módszer, hanem eszköz)

Szia Gábor!

Most már második idény óta vadászom én is magyar vizslával. Fácánozásokon nagyon meg vagyok vele elégedve, jó orrú, jó temperamentumú kutya. Keres, leáll, apportíroz, DE a nyúl és az őz a gyengéje és ezzel sajnos nem is tudok mit csinálni. Ha nyulászaton pórázon jön mellettem és messze nyúl ugrik, vagy őzek keverednek a hajtásba, akkor figyel, izgul, de le tudom fektetni, megnyugtatni. Viszont ha szabadon megy és meglátja bármelyiket nincs az az Isten, hogy el ne menjen utánuk, és ezzel nem is tudtam eddig mit kezdeni. Szerinted az elektromos nyakörvnek lehet bármilyen mellékhatása. Félek attól, nehogy az vegye el a kedvét a vadászattól, nehogy visszavesse  a lelkesedését, mert akkor inkább hagyom az egészet és majd maximum a nyulászatokon az oldalamon lóg.
 Emelem



Naplózva

Nanuk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #640 Dátum: 2012. November 19. - 14:54:12 »

Szia Bence!

Az elekrtomos nyakörvvel való nyultisztára imdomításnál arra vigyázz, hogy ne a vad űzését, hanem az adott parancs megtagadását tiltsd.
Én először az elfektetést próbálnám nagyobb távolságból is begyakorolni, lehetőleg síppal, és vegytiszta környezetben. Ha ez megy, akkor ugyan ez némi ingerrel. pl.: másik kutya, baromfiól mellett, szaladgáló gyerekek stb. Itt már legyen rajta a nyakörv. Ha fújod a droppot és nem engedelmeskedik, akkor adj csak impulzust.Általában ezeknek a nyakörveknek van sípoló funkciója is, az impulzus előtt még ezt nyomnám, hamar elég lesz ez is. Ha már jól megy ilyen ingerek mellett, és a mezőn is szépen hasal a kutya nyúl nélkül, akkor kimennék olyan helyre ahol van nyúl, (itt az a fontos,hogy nem vadászaton, mert így a Te reakcióid is gyorsabbak, mert jobban tudsz figyelni a kutyára), és belevinném a hibázásba. Amikor megiramodik SÍÍÍP! Ha még mindig megy akkor csipogtasd a nyakörvet, ha ez is kevés akkor adj csak impulzust. Ha ezeket betartod, és nem nyomkodod okkal oknélkül a piros gombot, akkor semmi kárt nem fogsz tenni a kutyában.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #641 Dátum: 2012. November 19. - 18:32:59 »

Szia Bence!

Az elekrtomos nyakörvvel való nyultisztára imdomításnál arra vigyázz, hogy ne a vad űzését, hanem az adott parancs megtagadását tiltsd.
Én először az elfektetést próbálnám nagyobb távolságból is begyakorolni, lehetőleg síppal, és vegytiszta környezetben. Ha ez megy, akkor ugyan ez némi ingerrel. pl.: másik kutya, baromfiól mellett, szaladgáló gyerekek stb. Itt már legyen rajta a nyakörv. Ha fújod a droppot és nem engedelmeskedik, akkor adj csak impulzust.Általában ezeknek a nyakörveknek van sípoló funkciója is, az impulzus előtt még ezt nyomnám, hamar elég lesz ez is. Ha már jól megy ilyen ingerek mellett, és a mezőn is szépen hasal a kutya nyúl nélkül, akkor kimennék olyan helyre ahol van nyúl, (itt az a fontos,hogy nem vadászaton, mert így a Te reakcióid is gyorsabbak, mert jobban tudsz figyelni a kutyára), és belevinném a hibázásba. Amikor megiramodik SÍÍÍP! Ha még mindig megy akkor csipogtasd a nyakörvet, ha ez is kevés akkor adj csak impulzust. Ha ezeket betartod, és nem nyomkodod okkal oknélkül a piros gombot, akkor semmi kárt nem fogsz tenni a kutyában.

Köszönöm, ha sikerül beszereznem egyet meg fogom próbálni.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 19. - 18:59:30 írta galoscsabus » Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #642 Dátum: 2012. November 19. - 20:01:41 »

Szia davidde!
Dorka jól írta, először gurítani kell és ha azt már hozza, utána dobni.

Szia Bence!
Az elektromos nyakörvet arra használjuk, hogy a kutyát távolról büntessük, ha nem engedelmeskedik egy parancsnak. A nyúltisztaság eléréséhez ez a parancs a drop, bárhol, bármikor. A dolog menetét Nanuk kitűnően leírta. Először meg kell értetni a parancs jelentését, azután zavarás nélkül kell gyakorolni (a nyakörvet már ilyenkor is érdemes feltenni szoktatási célból), aztán jöhetnek fokozatosan a zavaró körülmények és a nyakörv. Ebben a formában és kellő eréllyel használva semmi baja nem lesz a kutyának. A hibát az követi el, aki nem tudja, mire is való igazából és ész nélkül nyomkodja a gombot, mert szerinte a kutyának gondolatolvasónak kellene lennie, vagy mert azt hiszi, úgy működik, mint a tv távirányítója. Na, így aztán tönkre lehet tenni bármilyen kutyát.
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #643 Dátum: 2012. November 26. - 23:04:30 »

Sziasztok! Végre én is vizslatulajdonos lettem! Egy 4 hónapos Drótszőrú magyar vizslával lettem gazdagabb. Egy pár hónappal ezelőtt elküldött nekem pbence egy jilly bertalan könyvet elektronikus formában. Sajnos a dokumentum elveszett, nincs meg valakinek véletlen?
Naplózva
josika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #644 Dátum: 2012. November 27. - 16:16:27 »

Sziasztok! Végre én is vizslatulajdonos lettem! Egy 4 hónapos Drótszőrú magyar vizslával lettem gazdagabb. Egy pár hónappal ezelőtt elküldött nekem pbence egy jilly bertalan könyvet elektronikus formában. Sajnos a dokumentum elveszett, nincs meg valakinek véletlen?

Jilly Bertalan A vadászkutyák idomítása:
https://dl.dropbox.com/u/23661984/A%20vad%C3%A1szkutya%20idom%C3%ADt%C3%A1sa.pdf

Dr. Carl Tabel - A mindenes vadászkutya:
https://dl.dropbox.com/u/23661984/Dr.%20Carl%20Tabel%20-%20A%20mindenes%20vad%C3%A1szkutya.pdf
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: