Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 288356 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1275 Dátum: 2020. Január 28. - 14:30:57 »

Az én vizslám nem eszik sokat.  Csak annyit amennyit kap Vigyorog Na nem azért mert étvágytalan, (eszik mint a hómaró) hanem mert kimérem neki az adagját. Josera high energyt etetek, napi egyszer este. Komplex superprémium kutyatáp izületvédővel, elfogadható áron. Fényes tőle a szőre, és nincs elhízva. A családnak meg van tíltva, hogy etessék, és így nem is kunyizik. Ha szerintem odatennék neki egy húsosláda kaját azt is bezabálná. Normális kaját kell adni neki és ki kell mérni az adagját.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1276 Dátum: 2020. Január 28. - 14:43:18 »

JOSERA HGH ENERGY

A High Energy könnyen emészthető baromfihúsból és értékes lazachús-lisztből készül. Energiában fehérjében és vitaminokban gazdag kész kutyatáp. Élesztőt és cikóriaport tartalmaz, melyek támogatják az emésztőrendszert és elősegítik a jobb táplálóanyag felszívódást. Porcképző glükozamin és kondroitin-szulfát óvja a terhelésnek kitett izületeket és csontokat. Az Omega 3 és Omega 6 zsírsavak gondoskodnak arról, hogy kutyája szőre fényes, bőre pedig egészséges legyen.

Összetétel:
baromfihúsliszt, kukorica, baromfizsír, rizs, kukoricaliszt, tepertőliszt, répapép, lazacliszt, ásványi anyagok, élesztő, cikória, szárított kagylóhús (új-zélandi zöld kagyló)


SZEREPÜK Analitikai összetevők:
Növekedés, mozgás, regeneráció fehérje % 30,0
Energia, fényes szőrzet, egészséges bőr zsírtattalom % 21,0
Emésztés nyersrost % 2,5
Ásványianyag-ellátás nyershamu % 6,4
Csontok, fogazat, véralvadás kalcium % 1,4
Csontok, fogazat, mozgás foszfor % 1,0
Víz- és elektrolitháztartás szabályozása nátrium % 0,45
Izomzat és idegrendszer magnézium % 0,1
Metabolizálható energia*: MJ/kg 17,1
kcal/kg 4093


SZEREPÜK Karbamid és származékai /1kg:
Látás, fertilitás A vitamin I.E./kg 18000
Emésztés D3 vitamin I.E./kg 1800
Sejtvédelem, egészséges bőr E vitamin mg/kg 350
Energia-metabolizmus, idegrendszer B1 vitamin mg/kg 15
Enzimek, energia-metabolizmus B2 vitamin mg/kg 20
Vérképzés, fehérje-metabolizmus B6 vitamin mg/kg 20
Vérképzés, növekedés, anyagcsere B12 vitamin mcg/kg 100
Szénhidrát-, fehérje- és zsíranyagcsere pantoténsav mg/kg 50
Növekedés, vérképzés folsav mg/kg 5
Egészséges bőr, energia-metabolizmus, idegrendszer niacin mg/kg 90
Egészséges bőr, energia-metabolizmus biotin mcg/kg 1000
Látás, fertilitás, ellenálló képesség taurin mg/kg 1000
Zsírmetabolizmus L-karnitin mg/kg250
Vízoldható antioxidáns, sejtvédelem C vitamin mg/kg 200


SZEREPÜK Karbamid és származékai /1kg:
Vérképzés, légzés, enzimek vas1 mg/kg 250
Healthy skin, cell protection cink2 mg/kg 200
Fényes szőrzet, egészséges csontok, sejt-védelem mangán3 mg/kg 20
Egészséges, fényes szőrzet, sejtvédelem réz4 mg/kg 25
Energia-metabolizmus jód5 mg/kg 2,5
Izomzat, sejtvédelem, fertilitás szelén6 mg/kg 0,3

Súly / Kisebb -- Normál -- Nagy mozgásigényű

10 kg / 75 g -- 100 g -- 130 g
20 kg / 125 g -- 170 g -- 215 g
30 kg / 170 g -- 230 g -- 290 g
40 kg / 210 g -- 290 g -- 365 g
60 kg / 285 g -- 390 g -- 490 g
80 kg / 355 g -- 480 g -- 610 g

A 15-kg-ot veszem kiszállítva kb. 15000-ért. 360g-ot etetek naponta. Napi 360 ft-ból megvan a kajája, és normális kaját eszik.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1277 Dátum: 2020. Január 28. - 15:01:43 »

JOSERA
Igen
1 éves korukig a Josera Kids tápot adtam nekik. A Josera termékek kiválóak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1278 Dátum: 2020. Január 28. - 17:16:19 »

Csak szigorúan partvonalon kívüli hozzánemértőként:

Nem lenne jobb a kutyának egy kevésbé koncentrált kaja, amiből megehet többet (értsd: jóllakhat)?
Mert az a 360 gr kaja egy vizslának nem tűnik soknak.
Fene tudja.  Vállat von

(Mondjuk nekem hiába mondanák, hogy márpedig abban a fél kifliben benne a napi kalória, akkor is megennék még hármat. Kacsazsírral...  Vigyorog  Vállat von )
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1279 Dátum: 2020. Január 28. - 17:52:52 »

Igen
1 éves korukig a Josera Kids tápot adtam nekik. A Josera termékek kiválóak.

Jó az ha nincs (vad)belsőség  .  Kacsint   Én meg olvasva több értékelést nem hiszek a nagynevű csodatápokban mert jó párról levették már a keresztvizet .  A valódi felismerhető húsok  és hasonlók  a tutik
 és  például a csirkefahát töredékébe kerül mint  a drágább árfekvésű táp . Zöldség meg hasonló szükséges dolgok talán az olcsóbb tápokban is megvannak  vagy esetleg intenzív növekedés időszakában  meg lehet dúsítani kalcium és vitamin adagokkal a porciót .
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1280 Dátum: 2020. Január 28. - 18:27:54 »

Jó az ha nincs (vad)belsőség  .  Kacsint   Én meg olvasva több értékelést nem hiszek a nagynevű csodatápokban mert jó párról levették már a keresztvizet .  A valódi felismerhető húsok  és hasonlók  a tutik
 és  például a csirkefahát töredékébe kerül mint  a drágább árfekvésű táp . Zöldség meg hasonló szükséges dolgok talán az olcsóbb tápokban is megvannak  vagy esetleg intenzív növekedés időszakában  meg lehet dúsítani kalcium és vitamin adagokkal a porciót .


Én is szoktam neki adni farhátat néha, és belsőséget is. Azért hogy ne legyen túl egysíkú az étrendje. De alapvetően tápozok. Megvan benne minden amire szüksége van. Hentesárú nagykereskedelemmel foglalkozok, (sok a lejárt cucc) tehát nem lenne gond akár párizsival, vagy gyulai májassal etetni, de nem akarom felhízlalni. Valahogy ebbe a kimatekozott táp dologba jobban bízok. Vállat von
Az se jó ha csak hússal etetsz, mert bár ugyan ragadozó de mivel nem kint él a szabadban nem tudja bevinni a megfelelő egyébb dolgokat. Gondolj csak a róka hullatékára, mennyiféle mag van benne. Mind a kettő mellett vannak érvek és ellenérvek. Az olcsóbb tápokba annyira nem bízok. Tele vannak szénhidráttal és kevés bennük a fehérje általában. Olyan lesz tőle a vizsla mint egy szafaládé. Nem beszélve arrol, hogy  semmit nem lehet tudni róluk. A JOSERA Német táp, és sok tenyésztő etet vele.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1281 Dátum: 2020. Január 28. - 18:32:48 »

Csak szigorúan partvonalon kívüli hozzánemértőként:

Nem lenne jobb a kutyának egy kevésbé koncentrált kaja, amiből megehet többet (értsd: jóllakhat)?
Mert az a 360 gr kaja egy vizslának nem tűnik soknak.
Fene tudja.  Vállat von

(Mondjuk nekem hiába mondanák, hogy márpedig abban a fél kifliben benne a napi kalória, akkor is megennék még hármat. Kacsazsírral...  Vigyorog  Vállat von )

Ha ballaszt anyagot etetsz fehérje helyett annak nem sok értelme van. A kutya jóllakik, szarik akkorát mint a VIM-es doboz, de izmot nem tud építeni, energiát nem tud belőle nyerni.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1282 Dátum: 2020. Január 28. - 18:42:45 »



Én is szoktam neki adni farhátat néha, és belsőséget is. Azért hogy ne legyen túl egysíkú az étrendje. De alapvetően tápozok. Megvan benne minden amire szüksége van. Hentesárú nagykereskedelemmel foglalkozok, (sok a lejárt cucc) tehát nem lenne gond akár párizsival, vagy gyulai májassal etetni, de nem akarom felhízlalni. Valahogy ebbe a kimatekozott táp dologba jobban bízok. Vállat von
Az se jó ha csak hússal etetsz, mert bár ugyan ragadozó de mivel nem kint él a szabadban nem tudja bevinni a megfelelő egyébb dolgokat. Gondolj csak a róka hullatékára, mennyiféle mag van benne. Mind a kettő mellett vannak érvek és ellenérvek. Az olcsóbb tápokba annyira nem bízok. Tele vannak szénhidráttal és kevés bennük a fehérje általában. Olyan lesz tőle a vizsla mint egy szafaládé. Nem beszélve arrol, hogy  semmit nem lehet tudni róluk. A JOSERA Német táp, és sok tenyésztő etet vele.
Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1283 Dátum: 2020. Január 28. - 18:59:36 »

Csak szigorúan partvonalon kívüli hozzánemértőként:

Nem lenne jobb a kutyának egy kevésbé koncentrált kaja, amiből megehet többet (értsd: jóllakhat)?
Mert az a 360 gr kaja egy vizslának nem tűnik soknak.
Fene tudja.  Vállat von

(Mondjuk nekem hiába mondanák, hogy márpedig abban a fél kifliben benne a napi kalória, akkor is megennék még hármat. Kacsazsírral...  Vigyorog  Vállat von )
Semmire nem írom azt,hogy jó,míg nem próbáltam. A helytelen etetés durva minőségromlást okozhat egy-egy kutya küllemében.   A jó minőségű táp garantál egy egészséges izomzatot,csontozatot,szőrt és bőrt. Fentebb leírtam,hogy én is adok kiegészítésnek /jellemzően télen/ baromfialkatrészt,belsőséget, zöldséget-sőt-gyümölcsöt is. /alma Ördög/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1284 Dátum: 2020. Január 28. - 19:29:56 »

Semmire nem írom azt,hogy jó,míg nem próbáltam. A helytelen etetés durva minőségromlást okozhat egy-egy kutya küllemében.   A jó minőségű táp garantál egy egészséges izomzatot,csontozatot,szőrt és bőrt. Fentebb leírtam,hogy én is adok kiegészítésnek /jellemzően télen/ baromfialkatrészt,belsőséget, zöldséget-sőt-gyümölcsöt is. /alma Ördög/

 Igen

Nemrég vittem a kutyát a veszetség ellenire, a dokihoz. Megkérdezte, hogy mivel etetek, mert hogy baromi jól néz ki a kutya. Csupa izom, tükörfényes a szőre és látszik hogy kicsattan az egészségtől.  Én is így látom (nyilván elfogúltan), de jó volt hallani a megerősítést.
De a teljesítményén is látszik. Múlt héten voltunk libázni egy baráti társasággal. Egyedűl voltam kutyával. 33 libát hozott be kefesűrű nádból ahol az ember csak esett kelt és kettőt se tudott lépni. Volt amit 150m-ről. Elveszett sebzett libánk egy volt, a többit mind behozta. A belét kidolgozta, másnap egész nap csak döglött Vigyorog

Naplózva

Jó szelet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1285 Dátum: 2020. Március 15. - 07:38:18 »

A helytelen etetés durva minőségromlást okozhat egy-egy kutya küllemében.   A jó minőségű táp garantál egy egészséges izomzatot,csontozatot,szőrt és bőrt. Fentebb leírtam,hogy én is adok kiegészítésnek /jellemzően télen/ baromfialkatrészt,belsőséget, zöldséget-sőt-gyümölcsöt is. /alma Ördög/


 Emelem
 Teljesen igazad van!
Nyár végétől érdemes a vizslára rakni egy kis pluszt, főleg amelyik az egész őszi idényt végigdolgozza.
Mindig így csinálom, mert az évente felnevelt 5000 db fácánunk bérvadásztatása néhány hétvégére ad egy kis elfoglaltságot. Vigyorog
Mellette meg ott vannak a saját vadászataink...
 A régi öregek mondták annak idején, hogy az a jól dolgozó vizsla, amelyik lesoványodik az idény végére.
Egy frászt! A fokozottabb mozgás és a "téli üzem" több kalóriát igényel, amit csak megfelelő etetéssel lehet biztosítani.
 Elhunyt vadásztársam drótos német vizslákat tenyésztett és képezett ki.
Ő mondta mindig, hogy a "fölösleget" gyorsan le lehet mozgatni a kutyáról, a "mínuszt" viszont -főleg aktív időszakban- roppant nehéz behozni.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1286 Dátum: 2020. Március 15. - 09:43:36 »


 Emelem
 Teljesen igazad van!
Nyár végétől érdemes a vizslára rakni egy kis pluszt, főleg amelyik az egész őszi idényt végigdolgozza.
Mindig így csinálom, mert az évente felnevelt 5000 db fácánunk bérvadásztatása néhány hétvégére ad egy kis elfoglaltságot. Vigyorog
Mellette meg ott vannak a saját vadászataink...
 A régi öregek mondták annak idején, hogy az a jól dolgozó vizsla, amelyik lesoványodik az idény végére.
Egy frászt! A fokozottabb mozgás és a "téli üzem" több kalóriát igényel, amit csak megfelelő etetéssel lehet biztosítani.
 Elhunyt vadásztársam drótos német vizslákat tenyésztett és képezett ki.
Ő mondta mindig, hogy a "fölösleget" gyorsan le lehet mozgatni a kutyáról, a "mínuszt" viszont -főleg aktív időszakban- roppant nehéz behozni.

 Emelem


Patay Laci bácsi írta(aki nem tudná egyik legnagyobb vadász kinológusunk volt)  anno a Vadásztűznél című (Beregszászy Györgyel közös ) könyvében , hogy a a jó munka kutya egyik ismérve , hogy nagyon jól hasznosítja a "takarmányt" és aktív időszakon kívül kicsit kigömbölyödik , de az a kutya amelyik rosszul hasznosít azt nehéz vagy lehetetlen "felhizlalni " az idény kezdetre !

Mindettől függetlenül nagyon fontos  kutyáink jól tápláltsága amihez minősége élelem fontos és elengedhetetlen ! Javasolt a "barf" előtérbe helyezése de aktív időszakban az energia dús , munkakutyáknak kifejlesztett tápok is sokat segíthetnek a kondíció megőrzésében !

Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1287 Dátum: 2020. Március 15. - 19:17:45 »

 Emelem
Megérkezett az utánpótlás. Vigyorog
Négy nap alatt zajlott le az egész kutyaválasztás, vásárlás és a kölyök elhozása.
Megint kezdhetem a "gyereknevelést"... Vigyorog





 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1288 Dátum: 2020. Március 15. - 19:20:30 »


Patay Laci bácsi írta(aki nem tudná egyik legnagyobb vadász kinológusunk volt)  anno a Vadásztűznél című (Beregszászy Györgyel közös ) könyvében , hogy a a jó munka kutya egyik ismérve , hogy nagyon jól hasznosítja a "takarmányt" és aktív időszakon kívül kicsit kigömbölyödik , de az a kutya amelyik rosszul hasznosít azt nehéz vagy lehetetlen "felhizlalni " az idény kezdetre !

Mindettől függetlenül nagyon fontos  kutyáink jól tápláltsága amihez minősége élelem fontos és elengedhetetlen ! Javasolt a "barf" előtérbe helyezése de aktív időszakban az energia dús , munkakutyáknak kifejlesztett tápok is sokat segíthetnek a kondíció megőrzésében !




 Emelem

Két nagyon jó könyve van, amit érdemes elolvasni, mert sok benne a gyakorlati tapasztalat.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1289 Dátum: 2020. Március 15. - 19:29:15 »

Emelem
Megérkezett az utánpótlás. Vigyorog
Négy nap alatt zajlott le az egész kutyaválasztás, vásárlás és a kölyök elhozása.
Megint kezdhetem a "gyereknevelést"... Vigyorog





 Emelem

Gratulálok Zoli!
Nagyon szép, okos feje van.
Kitartást, türelmet hozzá!  Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: